TEHDİT KAOSU

Kendi başını kendi omuzuna yaslamasını bilenler çok kızgın!

Bu defa dilim ayarsızlaşacak, affola!

Hayatta hepimizin misafir olduğunu bilmek, yaşantımızın, hayatın bize sunduklarının birer emanet ve sınav olduğunu bilmek ne güzel...

Pekiiii bu kiracısı olduğumuz dünyada kim kimden üstün olabilir? Hangi karun ölümsüzleşir? Kimin gerçek hayat için garantisi varda büyüklük gösterebilir?

Hiç Kimsenin! Net! 

Şimdi başlayalım o zaman...

Birileri büyüdü de büyüdü, hafta başı bir şube derken hafta bitmeden bir yenisi daha!

Alkış kıyamet peşine takılanlar, sarılıp bağrına basanlar...

Birileri büyüdü büyümekle kalmadı şubeleşmekle kalmadı üretim yapmaya başladı!

Alkışa ıslıklar eklendi, halaylar çekildi...

Birileri büyüdü şubeydi, üretimdi derken fabrikaları oldu!

Alkış ne ki oldu her yer düğün yeri...

 Ortak noktaya geliyorum bunca devleşme iki sene üç senede oluyor.

Pes doğrusu inanılır gibi değil.

İşte tam da bu noktadan sonra ayarsızlaşıyor dilim! Ne kemiği var ne de kulağım duyuyor artık ağzımdan çıkanları!

Avaz avaz bağırıyoruz yıllardır. Mesleğimizin kuralları var, kanunları var, belli yetkilerimiz var yasaklarımız var!

Kim duydu?

Yine işini doğru yapan uzmanlar, tırnaklarıyla kazıyarak gelmiş kendini var etmiş ustalar, alaylı olup yıllarını bu işe adamış üstadlar, mesleğin okulunu okuyup emek verenler duydu.

Zaten bu sektörde olup bu  mesleği gönülden yapan herkes kurala uygun icra eder işini. 

Sonra ne oldu biliyormusunuz ortaya kendini bilmez üç beş çapsız çıktı!

Sen de sosyal medya ben diyim zengin koca sayesinde yürüdüler, aldılar başlarını büyüdüler!

Kurdukları dümenden tezgahlarada inandılar kendilerini eşsiz sandılar. Paranın güç olduğunu kendilerine kabul ettirmiş olmaları yetmedi parayla satın aldıklarınıda inandırdılar.

Eee paraya tapınca çapsız karakterleri bir de onlara katılanlar çoğaldıkça halka genişledi budala ordusu durmak bilmedi.

Sonuç?

Zincir koptu! Hesap edemedikleri dikkate almadıkları duvara bodozlama çarptılar...

Ah bu Ahh!

İlahi Adalet yanlarına bırakır mı hiç!

Emekçinin hakkına girdiler, yalan dolanla güven kazandılar ama çalıp çırpıyoruz, karaları aklıyoruz her türlü pisliğe mensubuz demediler!

Amaaa binlerce ekmek yiyen, çoğunluğu kadınlardan olan sektörü kocaman bir kaosun içine soktular. Bu kaosun içinde mesleği itibarsızlaştırmaya çalışan ahmaklar oldu, bu çapsızların yaptıklarını tüm sektöre mâl eden sapla samanı ayıramayan akıl fukaraları oldu!

 

HERKES HAKİM

Yok yok hakaret etmiyorum bilhassa çok özenerek konuşuyorum, yazıyorum!

Kocaman sektörü binlerce ekmek yiyen çalışanı, ciğeri sönmüş para müptezellerinin yaptığı çirkinliklerle soytarılıklarla bağdaştırıp karalayamazsınız!

Hepiniz gazeteci oldunuz savcı oldunuz hakim avukat oldunuz bu sektör şöyle bu sektördekiler böyle ahkam kesip yargı dağıtıyorsunuz! Hayırdır kardeşim hayırdır!

 

Sosyal medyada ayrı televizyon kanallarında ayrı kendini temize çıkarmaya çalışan sözüm ona işin uzmanları bu mesleğe ömrünü vermiş ustaları tehdit ediyor, işini kanunuyla kuralıyla layığıyla yapan ama bitin artık diyen uzmanlara parmak sallayıp göz dağı veriyor! 

 

Hani bir kaç hafta önce demiştim sen benim kim olduğumu biliyormusuncular var farklı farklı kategoride şimdi bu parmak sallayan, show yapıp boş açıklamalarda bulunanlar kendinizle baş başa kalınca hiç mi muhasebe yapmıyorsunuz? Kendinize sormuyormusunuz ben böyle atıp tutuyorum paraylada her şeyi hallederim sanıyorum ama gerçekleri unutuyorum diye!

Siz parmakları sallamak için kullanırken biz parmaklarımızı yetkilerimiz dahilinde mesleğimize kullanıyoruz, siz kafanızı hinliğe çalıştırırken biz aldığımız eğitimler ışığında gelişen teknojinin imkanlarını yeni işlemler, teknikler daha başarılı sonuçlar nasıl aldırır diye kullanıyoruz.

O salladığınız parmakları içi boş göz dağı mesajlarınızı kendinize saklayın!

 

Stratum Corneum tabakası yani boynuzsu katman Epidermisin yassı ölü hücrelerinin yani keratinin oluştuğu tabakadır. Epidermis 5 katmandan oluşur Stratum Bazalda başlayan mitoz bölünme çoğalarak üst katları oluşturur ve en son ölü hücreler deriyi terk eder!

Bu önemli temel bilgiyi neden yazdım sizin gibi fenomen uzmanlar bilmez bilmediği halde birde deri üstünde işlem yapmaya, ürün satmaya kalkıştınız ya öğren diye söyledim. Çünkü aynı keratin tabaka gibi dağılıp terk edeceksiniz bu sektörü, gerekli kanun ve kurallarla yok edileceksiniz zora soktuğunuz meslekten!

 

Ben gecelerce çalıştığım sınavlarımı, ustalarımın yanında tecrübe etmeye çalıştığım işimi saat kavramı olmadan hizmet vermeye çalıştığım günlerimi ve hala öğrenmeye çalıştığım mesleğimi sizin gibi kısa yolcular yüzünden sıkıntıya sokturmam. Yıllarını bu mesleğe adamış Hocalarımın Ustalarımın hakkını emeğini heba ettirmem. Sektörün çok kıymetli Ustası, Başkanı Ayşe Hocamın ülke çapında bu sektör için verdiği çabayı çalışmaları bir araştırın okuyun dinleyin, 42 yıllık tecrübenin söylediklerini kulağınıza küpe yapın!

 

Hiç bir meslek kolay değildir emek ister bilgi ister ama bu kadar kaosa zora sokulan bir sektörde olmadı sanırım. Yıllardır bitmeyen sorunların bu denli çirkini ve uygunsuzu ile karşılaşılmamıştı. Bir avuç hadsiz binlerce insanı zora soktu zan altına attı ama temizlik başladı şükür.

 

Gerekli denetim ve önlemlerin alınıp, incelemelerin yapılıp kanuna uygun izin ve yasakların uygulandığı artık daha huzurlu ve hak ettği değeri gören bir sektör olmasını umut ediyorum.

 

Yaşantılar sizi yanıltmasın kandırmasın eşeğe altın semer vurmuşlar eşek yine eşek!

 

Çiğdem Tıngaz

Güzellik Uzmanı/Usta Öğretici

Fit/Activ Sağlıklı Yaşam Merkezi

Ekli Dosyalar
# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Çiğdem Tıngaz - Mesaj Gönder

# yeni, saat

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Körfez Belediye Başkanı kim olsun?
Tüm anketler