"Hürriyet'e karşı kadın bulamamaktan korkuyorsunuz"

İzmit Belediyesi basın danışmanı Cem Şakoğlu, Hürriyet’le ve belediyeyle ilgili yapılan olumsuz eleştirilere cevaben basın bildirisi yayınladı. Şakoğlu, “Kentin tek kadın belediye başkanının yeniden kazanmasından çok korkuyorsunuz. Bir kadının karşısına çıkartacak başka bir kadın bulamamaktan korkuyorsunuz” dedi

Büyütmek için resme tıklayın

İzmit Belediyesi basın danışmanı Cem Şakoğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hakkında çıkan olumsuz sosyal medya paylaşımlarına ve haberlere cevaben bir basın açıklaması yayınladı. Şakoğlu açıklamasında şu ifadelere yerdi: “Birkaç günden bu yana sessiz kaldık diye meydanı boş bulanların boş lakırdılarını dinliyoruz. Gönül isterdi ki boş teneke çalanları kendi seviyeleri ile baş başa bırakıp işimize bakalım ama siz de bilirsiniz ki ‘Arsız güçlü olunca haklı suçlu olurmuş’ Sustuğumuzu zannedenler korktuğumuzu da zannettiler sanırım. Yanıldılar ve şunu unuttular ki ıslanmışın yağmurdan korkusu olmaz. Meğer sütre gerisinde fark etmeden ne kadar çok kişiyle mücadele ediyormuşuz. Kendilerini ve karakterlerini böylelikle ortaya koyanlara da ayrıca teşekkür etmemiz gerekli.

 

“SİYASİ GÜCÜ KBB BİZE TUZ VERMEZ İKEN DE YANIMIZDA GÖRMEK İSTERDİK “

İzmit Belediye Başkanı Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi el kadar bir ilçe belediyesi bütçesiyle sözüm ona tüm belediyelerin hamisi konumundaki Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri ile kıyaslanıyorsa alkışlamak lazım. Gazetelere bir bakın bizi Derince, Kartepe ya da Darıca ile yarıştırmıyorlar. Tahir Büyükakın ile Fatma Kaplan Hürriyet’in hizmetlerini karşılaştırıp kıyaslıyorlar. Çaresizlikten sustuk zannedenler, zafer kazanmış komutan edalarıyla ben yaptım oldu demeçleri verenler bütün içtenliğimle söylüyorum ki bize zarar vermiyor, aksine bizi yükseltiyorlar. Halkın gözünde bütün engellemelere karşı İzmit Belediyesine ve kent halkına hizmet etmek için çaba harcayan Sayın Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendinin yaptığı işleri nelere ve kimlere rağmen yaptığını artık herkes daha net görüyor.

“KORKUNUZ BOYUNUZU AŞMIŞ”

İktidar partisinin kentteki yöneticilerinden meydanı boş bulup, iç meselelerin karmaşasından bizim zayıfladığımızı sanıp sille vurmaya çalışanlar var. Korkunuz boyunuzu aşmış. Yerel seçimlere kısa bir süre kala çuvalınızda açılacak daha büyük bir delikten ödünüz kopuyor. Kimisi mecliste konuşuyor, kimisi gazetelerinde. Basit çabalar, kaybolan itibar, güneş görmüş kar gibi eriyen halk desteği gibi görmeyi çok istedikleri hayallerini demeçlerinde dile getiriyorlar. Oysa Büyükşehir belediyesi desteği olmadan kendi partilerinin ilçe belediyeleri hiçbir şey yapamadıklarını bir lütuf gibi anlatıyorlar. 10 liralık bütçeyle 1000 liralık iş yaptık derken her nedense hemen hiçbir basın organı da peki geri kalan 990 liralık bütçeyi nereden buldun diye sormuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Belediyesi hariç diğer 11 ilçe belediyesinin asfaltı, çakılı, parkı, spor salonu, sosyal alanı ve hatta belediye binalarını bile yaparken daha önce de söylediğim gibi İzmit Belediyesine karda tuz bile vermiyor. Allah muhafaza bizim tuzlayamadığımız yolda bir vatandaşımız bu sebepten dolayı bir kaza eseri hayatını kaybetse KBB yetkilileri bunun adına siyaset mi yoksa ecel mi diyecek? Sonra birileri kendi ayıplarından utanmayıp ihtiyacımız olan tuzu İstanbul Büyükşehir Belediyesi kar küreme araçları ile birlikte yollayınca ‘Bunların burada ne işi var?’ diye soracak öyle mi?

“4.5 YILDIR DEV GİBİ BÜTÇELERLE KENTE KALICI OLARAK NE YAPTINIZ?”

Her seçim döneminde yaptığınız gibi yumurta kapıya geldi diye bütün yolları kazmaya yeni yapılmış yolları bile kırıp yeniden yapmaya başladınız. Adama sormazlar mı 4,5 yıldır dev gibi bütçelerle bu şehre elle tutulur kalıcı olarak ne yaptınız? Büyük projeler diye tabir ettiğiniz işlerinizi kâh sanayi bakanlığına, kâh turizm bakanlığına yüklediniz. Buna rağmen onları da bitiremediniz. 50 yıllık hayali gerçekleştiriyoruz dediğiniz Kartepe teleferik projenizin ihalesi kaçıncıya iptal oldu. Tarihi kaçıncıya revize ettiniz? Sahi bunları söylerken aklıma Nevzat Doğan zamanında başladığınız, ‘Siz yapamazsınız’ diye bizden devraldığınız Cedit Kentsel Dönüşüm projesi ne alemde? Bu projenin başında da bakanlık olduğu halde 4,5 yıl geçti Ceditlileri evlerine yerleştirebildiniz mi?

“İZMİT’İ KASITLI OLARAK DEĞERSİZLEŞTİRİYOR MUSUNUZ?”

Leyla Atakan Sanayi ve Eğlence fuarını yıllarca sadece belediyenin iştiraklerine kullandırıp tek bir çivi bile çakmadan değersizleştirdiniz. Şimdi millet bahçesi yapacağız bahanesi ile bu kente hatta ülkeye mal olmuş bir ismin yaptığı eseri ortadan kaldıracaksınız. İzmit Büyükşehir Belediyesi olduğu zamanlarda Sayın Sefa Sirmen’in yaptığı Uluslararası Fuar Merkezini onarımı yenisini yapmaktan daha maliyetli gibi uydurma bir sebeple yıktınız. Peki, yenisini neden İzmit’e değil de Kartepe’ye yapıyorsunuz? Neden buna gerek duydunuz? Koskoca İzmit’te yıllar sonra yıkmaya karar verdiğiniz vergi dairesini koyacak yer bulamadığınız için mi Derince’ye taşıdınız gerçekten. Sefa Sirmen bulvarı adını ve bir dönem Türk Milli takımının dahi kamp yaptığı Sefa Sirmen tesislerinin ismini de bundan dolayı mı kaldırdınız? Soruyorum size Kocaeli Adliyesini neden İzmit sınırları içerisinden kaldırıp Kartepe’ye götüreceksiniz? Kocaelispor tesisleri neden sürekli İzmit’ten uzaklaştırılıyor? Bütün bunları tek bir kalemde toplayıp soruyorum, niyetiniz 16 yıl sonra kaybettiğiniz İzmit’i değersizleştirmek mi? Amacınız İzmit’i değersizleştirerek Fatma Kaplan Hürriyet’e oy veren insanlara ceza vermek mi? Yoksa yerel seçimler yaklaşırken tüm bunların kent halkının önüne sayfa sayfa döküleceğinden korktuğunuz için mi Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklenme çabalarınız.

"HÜRRİYETE KARŞI KADIN BULAMAMAKTAN KORKUYORSUNUZ"

‘Bunlar boş çırpınışlar’ demiş KBB. danışmanı Sevgili İbrahim Gürsel. Katılıyorum, gerçekten boş çırpınışlar. Korkunun ecele faydası yok. İnsanın korktuğu başına gelirmiş, yine gelecek. İktidarın gücü elinizde, ekonomik güç elinizde, basın gücü elinizde, sermaye, sanayi gücü elinizde, kamu, adalet gücü elinizde iken yani topunuz, tüfeğiniz, tankınız ile bir ilçe belediyesine böylesine saldırıyorsanız bunun tek bir adı vardır ‘KORKUYORSUNUZ!’ ve bu gibi söylemlerinizle bize zarar vermek peşindeyken, ekmeğimize yağ sürüyorsunuz. Yılların Hürriyet caddesinin adını neden Cumhuriyet Caddesi olarak değiştirdiniz soruyorum size? Çünkü Fatma Kaplan Hürriyet’in adından bile korkuyorsunuz. Biz 4,5 yıldır savaş ederek, mücadele vererek hakkımızı almaya alışığız. Sizin görmek ve kimseye göstermek istemediklerinizi bu şehrin insanları her şekilde görüyorlar. Onun için korkmakta son derece haklısınız. Alışkanlıklarınızı, oturmuş düzeninizi, ben yaptım oldu tavırlarınızı çalışmaları ve diyalogları ile altüst eden kentin tek kadın belediye başkanının yeniden kazanmasından çok korkuyorsunuz. Bütün bunların yanında bir kadının karşısına çıkartacak başka bir kadın bulamamaktan korkuyorsunuz. Bütün baskılarınıza, hazırlıklarınıza, ayak oyunlarınıza, ittifaklarınızla birlikte kurduğunuz senaryolarınıza rağmen biz mücadeleye hazırız. Mücadele bu kent ve bu kent insanı için yapılacaksa biz o mücadeleyi her türlü sonuca hazırlıklı olarak ya rağmen ya da birlikte vereceğiz. Bundan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.  

“HER SİYASİ OLUŞUMDA SÜRTÜŞMELER OLUR”

Basın önünde zayıflamış, desteğini kaybetmiş bir Fatma Kaplan Hürriyet imajı oluşturmaya çalıştığınızın farkındayız. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi kavgasını kendi içinde aleni olarak verse de, yarın kol kola girerek hareket etmesini bilir. Sizler Cumhuriyet Halk Partisinin iç işlerinden kendinize prim çıkartmaya çalışacağınıza kendi siyasi oluşumunuzun içerisindeki bölünmüşlükleri, Ahmet’çileri, Mehmet’çileri, birbirinizin arkasından çevirdiğiniz iş ve söylemleri çözümleyin önce. Bu konuda susuyor, sessiz kalıyor, konuşmuyorsak, KBB Başkanını kimlerin istemediğini, kimlerin Ankara’ya neleri nasıl taşıdığını bilmediğimizi zannetmeyin. Onun için herkes önce kendi evinin içini ve önünü süpürsün. Cumhuriyet Halk Partisinin iç işleri Cumhuriyet Halk Partilileri ilgilendirir. Sizinkiler de sizi. Elaleme verir talkını, kendisi yutar salkımı atasözü tam da bu gibi durumlar için söylemiştir. “

Ekli Dosyalar

12 Eki 2023 - 17:09 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

12

Cem Oldu Yem - İtibarı sıfır, makamdakini eğlendiren bir zat. Bu şahsın dikkate alınması hata, bu şahsa basında yer verilmesi gaflet. Belediye binasında jonglörlük yapmanızı tavsiye ederim yem bey.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Ekim 13:36
11

Sarfil - Yahu sizler daha bir sokağı yapmayıp koskoca erenler cedit için laf mı söylüyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 11:32
10

Ekip Süper - Ekip gibi ekip, ne koparsam bir kaç maaş daha alsam derdiyle CemSak , Ozan Aksu, Hakan yalçın, ümit fındık fıstık, kuşkanın damadı, emirşah efendi, hüseyin erol, kyödçünün nişanlısı gülşaaah, meclis üyesi dilek, kyödçünün ortağı, dışardan gizem, babası ve içerden gizemin anası ve kardeşi ailecek, rüya takımı. bunlarla kazanırsın Fatma Hn. sende bunlarla rüyada yaşıyorsun

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 09:03
09

Zafer - Sen ne yiyor ne içiyorsun Cem Bey ,cok merak ediyorum ben e istiyorum ???

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 07:45
07

Muhtar - Komedi filmi için sinemaya gitmeye gerek yok bu Dalton çetesi çok komik e goist fatmanın aday dahi olma şansı yok.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 06:31
06

Ahmet Öztürk Akarca M - Sayin başkanım ben danışmanının bu gibi basın açıklamalarını söylemesine gerektigini dusunenler den,değilim gerekiyorsa profesyonel donanımlı kişiler bul gereken uzlaşmayı bulup hiç kimse olumsuz yorum sizin için yapmasın ,çok önemli önümüzde yerel seçim var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 00:32
04

Boş Yapma Cem - Boş yapmış. Sözde gazeteci kendini maaşa bağlattı geniş geniş atıyor tutuyor. Bu adamın işi bu bunun için maaş alıyor belediyeden o yüzden ciddiye alınacak biri değil...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 12 Ekim 21:09
03

Ihsan - 31 mart 2019 seçimlerin de Fatma başkanın yanında Cem Şakoğlu,Nihat Değer,Ozan Aksu,Ali Filiz,Park Bahçeler müdürü, vardı değilmi.

El mi yaman bey mi yaman göreceğiz.

Kesinlikle Fatma bşk qday olmalı ve yukarıda yazdığım ekibiyle kanacak mi göreceğiz.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 12 Ekim 20:49
02

Hak Etti - Fatma başkanın ekibinden biri olarak söylüyorum. hadi görelim yola çıktıklarını yolda bırakmak neymiş göreceksiniz , yolda bulduklari kazandırsin bakalım TEK BAŞINA kazanmış ya seçimi görecez.KÖY , KÖY , PAZAR .PAZAR, SABAHİN 5 inde kalkıp servis duraklarında gezersiniz varoş mahallelere nasıl göreceksiniz o iş BİTTİ ....sen bilmezsin cemcim , emirsahcigim , hakan ozkumcum , değerli koidanitorcuklerim , bakın bu sefer YOLA CİKTİKLARİNİZ kazandırdığı gibi kaybettirmesini de bilecek....Hakan çakar sende suçlusun yattın kalktin dalistan ,senol, Nuri PAŞA NASIL ASTİ PANKARTİ

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 12 Ekim 19:41
01

Akp Kendine Baksın - akp li belediyeler önce kendi işlerine baksın,iktidarın gücü arkalarında olmasına rağmen Syn.Sirmen in yaptıklarını yapmalarını düşünmek imkansız zaten yaptıklarını işletmeye bile vizyonları yetmedi.İzgaz ı sattılar,Uluslararası buz paten Sarayını atıl duruma düşürdüler,Uluslararası interteks fuarını kimsenin akıl erdiremediği şekilde yok ettiler,alternatifi yokken,devasa alan kimlere peşkeş çekilecek,kent meydanı beton yığınına döndü,altını otopark yapmaktan acizler.Her partinin içinde eleştiri olur maalesef CHP de demokrasi adına daha fazla oluyor ama Fatma Hanım ın il kongresinde

söyledikleri kabul edilebilir değil,hayatının en büyük hatasını yapmış,beni partiden atın ne demek ,parti kişilerin değil inanılan davaların mücadelesidi kendisine yapılan hataysa,kendi yaptığı daha büyük hatadır.Başkan nedense parti örgütüyle hiç bağdaşmadı oysa onu o makama taşıyan parti örgütünün çabalarıydı

basında takip ettiğimiz kadarıyla örgütü yok saydı.Atalarımızın bir sözü var beni saymayanı ben hiç saymam.Yeniden aday olursa o örgütle çalışacak peki örgüte samimiyetini inandırabilecek mi?Lütfen kişisel hırslarınız ve kavgalarınızla partiye zarar vermeyin.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 12 Ekim 17:45
08

Zafer - @Akp Kendine Baksın 01 nolu yoruma cevabı: Hadi leyyyn

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 07:44