Kurt: Yıldızlı ve Yıldız yine Fatma Hanım’dan habersiz gidebilirler

MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Fethiye Caddesi’nde yaşanan kamyon krize değinerek “Acaba yine CHP'nin İl Başkanı Harun Yıldızlı ve İYİ Parti'nin İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a Fatma Hanım'dan habersiz gidip Fethiye Caddesi'nin üstünden girmekle Cumhuriyet Parkı'ndan girmek arasındaki problemi Fatma Hanım'dan habersiz çözerler mi? Bence Fatma Hanım şu anda tedirgindir” dedi

Uğur Ulusoy
Uğur Ulusoy Tüm Haberleri
Kurt: Yıldızlı ve Yıldız yine Fatma Hanım’dan habersiz gidebilirler
Kurt: Yıldızlı ve Yıldız yine Fatma Hanım’dan habersiz gidebilirler
Haber albümü için resme tıklayın

Gazetemizi ziyaret eden MHP Kocaeli İl başkanı Yunus Emre Kurt, 1 Aralık itibariyle tüm Türkiye'de il başkanları, yöneticiler, ilçe başkanları ve ilçe yöneticilerinden milletvekili aday adayı olmak isteyenler için istifa sürecine girildiğini belirtti. Diğer siyasi partilerde de bu tarihlerin aşağı yukarı aynı olduğunu söyleyen Kurt, “Bizde 1 Aralık itibariyle bu istifaları yapmak zorundalar. İlçelerden yapan arkadaşlarımız var. Aday adaylığı sürecinde hem bu mevcut yöneticilerden hem partililerden aday adayı çok olacağını düşünüyoruz” dedi.

MHP HEP HAKLI ÇIKTI”

Sözlerine devam eden Kurt, MHP’nin 2023 seçimlerinde tarihi bir oy alacağını vurgulayarak “Milliyetçi Hareket Partisi'nin şimdiye kadar ortaya koyduğu vizyon, hep haklı çıkması, Cumhur İttifakıyla birlikte işte Karabağ'ın azatlığının sağlanması gibi, Ayasofya'nın açılması gibi kendi doğal gazımızı çıkartmamız gibi, PKK terörünün bitirilmeye yönelik ciddi hamleler gibi vurucu hamlelerle gibi vurucu hamlelerle birlikte Cumhur İttifakı'na da desteğin, Milliyetçi Hareket Partisi'ne de desteğin artacağını düşünüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi 2023 seçimlerinde tarihi bir oy alacak. Buna inanıyoruz.

SONUÇ, ANKETÇİLERİ BOZGUNA UĞRATACAK”

Nasıl 2015 Haziran seçiminde 80 milletvekili çıkartacak bir güce ulaştıysa, 2023’te kimsenin hayal etmediği, anketçileri de bozguna uğratacak bir sonuç olacak. Biz bunun sonuçlarını sokaklarda, meydanlarda görüyoruz. Kocaeli Teşkilatları da biz göreve geldiğimiz günden itibaren gece uyumadan, gündüz yorulmadan çalışıyor. Hem salon programları hem saha programları, hem esnaf ziyaretleri, hane ziyaretleri yapıyor. Büyük bir teveccüh var, büyük bir heyecan var. Bu heyecanın sonunda da inşallah 2023 seçiminde hem Kocaeli'nde hem Türkiye'de en iyi şekilde Milliyetçi Hareket Partisi'ni temsil edeceğiz. Sayın Genel Başkanımıza en büyük desteği buradan vereceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

Kurt: Yıldızlı ve Yıldız yine Fatma Hanım’dan habersiz gidebilirlerADAYLIĞIMIZA GENEL BAŞKANIMIZ KARAR VERİR”

Milletvekilliği için aday olup olmayacağı konusunda da konuşan Kurt, “İl başkanlarının adaylığına Sayın Genel Başkanımız ve Genel Merkezimiz karar verir. Böyle bir beklentinin oluşması, vatandaşlarımızdan böyle bir talebin gelmesi, teşkilat mensuplarımızın bu taleplerini bize iletmesi bizim için çok büyük bir mutluluk verici. Demek ki hem Ocak Başkanlığımızda hem parti başkanlığımızda insanlara bir şey verebilmişiz ki onlar da bizi bu görevlere yakıştırıyorlar. Ama bu konuda siyasi anlamda bir kararı tek başıma vermem mümkün değil. Genel merkezimizin işaret ettiği şekilde hareket edeceğiz” dedi.

6 LİDER KİLO ALDI”

Peki altılı masa için yorumda bulunan Kurt, “Altılı masadakiler belli aralıklarla oturuyorlar, yemeklerini yiyorlar, kahvaltılarını yapıyorlar. Ve nihayetinde kilo almaya da başladılar. Çünkü hiçbir parlamenter sisteme döneceğizden başka bir vaatleri yok. Mesela İstanbul Sözleşmesi konusunda ne karar verecekler? Saadet Partisi'nin görüşünü mü uygulayacaklar, Cumhuriyet Halk Partisi'nin görüşünü mü uygulayacaklar? İkisini biliyorsunuz zıt bu konuda. Ya da PKK'ya karşı verilen amansız mücadelede ne gibi bir yol izleyecekler? CHP'nin istediği gibi bir yeniden bir çözüm süreci mi olacak, Yoksa işte diğer mi altın masanın ittifakından İYİ Parti'nin göstermelik de olsa dediği gibi mücadele devam mı edecek. Ya da ana meseleler konusunda ülkeyi nasıl yönetecekleri konusunda, serbest piyasayı mı destekleyecekleri, yoksa kamu yatırımlarını mı destekleyecekleri konusunda, yap işlet devretlerin ne olacağı konusunda hiçbir görüş belirtmiyorlar. Ve bu altılı masanın bir ortaklarının bir kısmı tam tersini konuşuyor, bir kısmı başka bir tersini konuşuyor. Dolayısıyla böyle belirsizliğin olduğu bir ittifakın başarılı olması mümkün değil.

VATANDAŞ BELİRSİZLİĞE OY VERMEYECEK”

Ülkeyi nasıl yöneteceklerine dair belki 10’un üzerinde oturdular, her ay toplantı yaptılar. Ülkeyi nasıl yöneteceklerine dair en ufak bir belirti vermediler. Ana meselelerdeki, konulardaki ortak tavırlarını belirlemediler Vatandaş belirsizliğe oy vermeyecek. Vatandaş PKK'ya karşı, FETÖ'ye karşı ne gibi bir mücadele verileceğini merak ediyor. Mesela Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı tüm KHK'lıları bir hafta içinde işine geri döndüreceğim dedi, FETÖ'ye göz kırptı. Ama o altılı masadan bir kısmı farklı düşüncede olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla şu anda altılı masada hiçbir şey belli değil. Sadece parlamenter sistemine, güçlendirilmiş parlamenter sisteme döneceğini ifade ediyorlar. O da mümkün değil. Çünkü güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek için direkt meclisten geçirmek için dört yüz milletvekilini üstlük alman lazım.

HDP’SİZ YÜZDE 50’Yİ GEÇEMEZLER”

Kendi anketlerine göre bunları alamıyorlar. Ya da referanduma götürecek nitelikli çoğunluğu da kendi anketlerine göre alamıyorlar HDP'yi kapsam dışı bırakamıyorlar çünkü yüzde 25 kendi anketlerine göre CHP, yüzde 10 İYİ Parti, yüzde 5 Gelecek ve Deva filan toplam yüzde 40. HDP'siz bir yüzde 50’yi geçmeleri kendi anketlerine göre mümkün değil. Dolayısıyla altılı masada kaos hakim. Parlamenter sisteme geçeceğiz vaatleri de çürümüş oluyor. Referanduma götürdün, referandumdan çıkmadı. Ne yapacaksın? Meşruiyetin sorgulanır. Dolayısıyla altını masa bizim işimizi çok kolaylaştırıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız çok nitelikli bir çoğunlukla yeniden cumhurbaşkanı seçilecek. Meclisin çoğunluğu da Cumhur İttifakı'nda olacak. Burada Milliyetçi Hareket Partisi tarihi bir oy kazanacak inşallah” dedi.

FATMA HANIM ŞU AN TEDİRGİNDİR”

Vakıf İş Merkezi’nin yıkımından sonra ihaleyi alan İzmit Birlik Limited Şirketi, İzmit Belediyesi’nin inşaat malzemelerini taşıyacak araçların inşaat alanına girişi için izin istediği ve İzmit Belediyesi’nin ise iş makinelerinin caddeye girmemesi için girişleri kapaması hakkında yorum yapan Kurt, “Acaba yine CHP'nin İl Başkanı ve İYİ Parti'nin İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı’na Fatma Hanım'dan habersiz gidip yahu alttan girme yerine üstten girme yani Fethiye Caddesi'nin üstünden girmekle Cumhuriyet Parkı'ndan girmek arasındaki problemi Fatma Hanım'dan habersiz çözerler mi? Bence Fatma Hanım şu anda tedirgindir.

KENDİ İL BAŞKANLARI HABER VERMEMİŞTİ”

Çünkü yine kaosa, çözümsüzlüğe doğru bir adım attı ama ona rağmen bu işler çözülecek. Orada bir inşaat var. Yapılması lazım. Ve Kocaeli Emniyeti üst taraftan açılması yönünde dün akşam bir karar aldı. Yani emniyetin kararına karşı çıkmakla ya da kaçmakla ‘Hayır ben kapatıyorum buraları işte taş koyuyorum’ demekle bu iş çözülmez. Oturmak lazım. Burada hangisi doğruysa Fatma Hanım'ın dediği de doğru olabilir ama oturup konuşacak bir ortam kurmuyorlar. Kurmadıkları için öncesinde kendi il başkanları Fatma Hanım'dan habersiz bir çözüm önerisi yaptı. Yine Fatma Hanım'dan habersiz böyle bir şey yapabilir.

ÖNEMLİ OLAN ÜZÜM YEMEK”

Kocaeli'nin lafla, sözle geçirecek zamanı yok. Kocaeli'ye hepimizin hizmet etmesi lazım. Bakın siyaset çok önemlidir. Hepimizin bir siyasi görüşü var. Ama önemli olan bağcıyı dövmek değil üzümü yemek. Orada da bir inşaat yapılacak. Ruhsatı alınmış, edinmiş ve bir şekilde emniyet yukarıdan girilmesi talimatını vermiş. Bununla ilgili çekinceleriniz varsa açık açık gidip emniyetle de görüşülebilir, Büyükşehirle de görüşülebilir. Alttan girmesinin daha mantıklı olduğuna dair önerilerde bulunabilir” dedi.

Kurt: Yıldızlı ve Yıldız yine Fatma Hanım’dan habersiz gidebilirlerSİYASİ HAYATTA ÖĞRENDİĞİM ŞEY…”

MHP bu dönem Kocaeli’den kaç vekili zorlar sorumuzu da yanıtlayan Kurt, “Siyasi hayatımda öğrendiğim bir şey varsa böyle sorulara cevap vermemek. Çünkü kendimizi de bağlamış oluruz. Genel başkanımız bu konuda şu ifadeyi kullanıyor; En çoklaştırın. Alacağımız oyu en çoklaştıracağız. Bizim kızıl elma hedefimiz şu; Yaklaştıkça uzaklaşan ama uzaklaştıkça da daha bir etkili hale, cazip hale gelen bir şeydir. Biz de alabileceğimiz en çok oy alacağız. Kocaeli'nin 3 bin 500 kilometrekaresinde 2 milyon 35 bin vatandaşa da temas edecek tarihi bir oyun kazandıracağız inşallah.

EMEĞİ GEÇEN HERKESLE GURUR DUYUYORUM”

Ben tüm teşkilatlarımla gurur duyuyorum. Gerçekten şu anda Kocaeli'nde en çok salon programı yapan, en çok esnaf gezisi yapan, vatandaşla iç içe olan, sivil toplum kuruluşlarını, hemşehri derneklerini bir an yalnız bırakmayan en çok bu işleri yapan parti Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli teşkilatları Ben teşkilatımın her bir ferdiyle, il yöneticilerimle, ilçe başkanlarımla, ilçe yöneticilerimizle, meclis üyelerimizle, emeği geçen herkesle gurur duyuyorum. Şimdiye kadar yaptığımız başarıları hep birlikte yaptık. Şimdiye kadar Kocaeli'nin ilkleri beraber yaşattık İnşallah 2023’te de Türkiye'nin yüz akı olan Kocaeli'yi hep birlikte en iyi seviyeye getireceğiz” dedi.

Ekli Dosyalar
# YUNUS EMRE KURT İLE İLİŞKİLİ:

22 Kas 2022 - 15:48 Kocaeli/ İzmit- Siyaset

Mahreç  Uğur Ulusoygöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Ülkücü - Gider ayak iyi partiye vurmaya başlamışsın düne kadar iyi partili ilçe başkanları ile çok samimiydin ayrıca meclisten geçmesi için işe alın için Fatma hanıma meclis üyelerine destek verdirdin bu güne kadar Fatma başkan için en ufak bir açıklaman yokken birden hedefe koydun Fatma hanımı manidar bir açıklama ayrıca şanbaz başkanla aran çok iyi bunu bilmeyen yol

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 01:01


Anket Körfez Belediye Başkanı kim olsun?
Tüm anketler