Yunus Emre Kurt: Suriyeli, Suriye’ye dönmeli

MHP Kocaeli İl Başkanı Av. Yunus Emre Kurt, gazetemize verdiği söyleşide, ülkemizdeki Suriyeliler ile ilgili konuştu, “Çok uzun kaldılar, artık Suriyeli Suriye’ye dönmeli” dedi

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Söyleşi: Aysun Özcan Erenkaya
Editör: Merve Dişli

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Av. Yunus Emre Kurt, ilk bölümünü geçtiğimiz cuma günü yayımladığımız söyleşimizin ikinci bölümünde de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kocaelispor’dan Büyükşehir’in projelerine, eski il başkanı Aydın Ünlü’nün ihraç edilip edilmeyeceğinden, silah ruhsatı taleplerine ve Tramvay Kafeye, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ten CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, HDP’den Suriyelilere kadar pek çok konuya değinen Kurt, Kocaeli’deki ülkücülere de mesajlar verdi.

Kocaelispor ile alakalı Aziz Yıldırım’ın yanına Tahir Büyükakın olmadan gitmesinin AKP kanadı tarafından tepkiyle karşılanmasını değerlendiren Kurt, “Ne Tahir Bey ne de ben Kocaelispor söz konusu olduğunda böyle şeyleri dert etmeyiz” dedi.

Yürüyüş Yolu’nun büyük yatırım olduğunu dile getiren Yunus Emre Kurt, Fethiye Caddesi’ndeki çalışmalarla ilgili de temennilerini dile getirdi.

Kurt, eski il başkanı Aydın Ünlü’ye çok silah ruhsatı talebi geldiğini, kendisine de benzer taleplerin gelip gelmediği şeklindeki sorumuza ise “Ruhsat memuru değiliz biz” cevabını verdi. Kurt ayrıca, silah taşımadığını, silahın siyasetçide eğreti durduğunu kaydetti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da çatan Kurt, sürekli saray diyen Kılıçdaroğlu’nun geceliği 100 bin lira olan otelde kaldığını dile getirdi.

Kurt, ülkemizdeki Suriyelilerle de ilgili konuşarak, “Çok kaldılar, artık Suriyeli, Suriye’ye dönmeli” dedi.

Yunus Emre Kurt ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizin ikinci (son) bölümüyle sizleri baş başa bırakıyoruz…

***Kocaelispor ile alakalı Aziz Yıldırım’ın yanına Tahir Büyükakın olmadan gitmeniz AKP kanadı tarafından tepkiyle karşılandı. ‘Tahir Bey, Kocaelispor’un borcu silinsin diye uğraşırken, Yunus Bey üstüne yattı’ gibi yorumlar yapıldı. Neden Tahir Bey’le gitmediniz?

-Ne Tahir Bey ne de ben Kocaelispor söz konusu olduğunda böyle şeyleri dert etmeyiz. Biz Kocaelisporluyuz. Siyaset için Kocaelisporlu değiliz, bizim 10 yaşından beri kaçırdığımız maç yoktur. Evim İsmet Paşa’nın oradaydı her maçına giderdim hala da gitmeye çalışıyorum. O programa gidişimizde Saffet Sancaklı, Aziz Yıldırım’la olan ikili diyaloğuyla araya hatırını koydu ve 20 milyona yakın borcu sildi. Biz ne kadar bundan memnunsak Tahir Hocamız da o kadar memnundur.MİLLET İTTİFAKI FOTOĞRAF VEREMİYOR”

***Tahir Bey’le diyaloglarınız iyi mi, eski il başkanıyla gayet iyiydi?

-Diyaloglarımız gayet iyi. Karşı taraf (Millet İttifakı) fotoğraf veremiyor. Çünkü aralarındaki anlaşmadan dolayı CHP, HDP’yle yan yana geliyor, sonra İYİ Parti’ye gidiyor ayrı ayrı fotoğraf veriyorlar. Biz de Cumhur İttifakı olarak bir araya geldik açık ve net bir ittifakız diyerek fotoğraf verdik.

YÜRÜYÜŞ YOLU BÜYÜK YATIRIM”

***Tahir Büyükakın’ı nasıl görüyorsunuz, sizce başarılı mı?

-İyi çalışıyor, mücadelesini veriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olmak kolay bir iş değil çok ciddi reform niteliğindeki yatırımları var. Metro büyük bir yatırım. Teleferik ihaleye çıktı büyük bir yatırım. Yürüyüş Yolu büyük bir yatırım.

TAHİR BEY SORUMLULUĞU ALIYOR”

***Yürüyüş Yolu’nu gezdiniz mi, şikayet edenler falan oldu mu?

-Ben her gün ofisimden, partiye kadar yürüyerek gidiyorum şu anda çok güzel tepkiler var. Eksiklikler bittiğinde vizyon projesi olarak çok güzel olacak. Fuar yeri de bir akvaryum olarak bir cazibe merkezi olacak. Cengiz Topel’in yanına yapılacak olan kongre merkezi çok güzel olacak. Hem pahada hem yorgunlukta zor işler bunlar çünkü direkt binlerce vatandaşın geçtiği yerlerde yapıyorsunuz bu işleri. Ciddi risk gerekiyordu, Tahir Bey çekinmeden bu sorumluluğu alıyor biz de paylaşmaya çalışıyoruz.

İSTERSEM İHRAÇ EDERİM”

***Eski MYK yedek üyesi Erkan Azeri ihraç edildi. Aydın Ünlü hala ihraç edilmedi. ‘Özür dilerse ihraç edilmeyecek’ dediniz. İhraç edilip edilmemesi tamamen sizin tasarrufunuzda mı?

-Tamamen benim tasarrufumda. Ben kimseye karşı kinle nefretle hareket etmiyorum. İhraç sürecini de ben başlatmadım genel başkan yardımcımız başlattı. İstersem yaparım. Ben il başkanıyım şahsi önceki meseleleri gündemde tutmak için değil; birleştirmek, insanlar arasındaki sıkıntıları gidermek ve Milliyetçi Ülkücü hareketi temsil için geldim. Tabii benim de bir şahsım var. İl başkanlığım bittikten sonra kanuni bir hakkım varsa, söylemem gereken bir şey varsa söylerim. Şu an il başkanı olarak yakışan davranışı yapmaya çalışıyorum. Kim olduğuna bakmaksızın teşkilata zarar verecek söylemi olanı ihraç ederiz. Benim il disiplin kurulum yok zaten.

***Neden burada bir disiplin kurulu yok, neden Sakarya karar veriyor?

-Kurucu il başkanıyım ben atamalarda olmaz bize özel değil, tüzük gereği. Kongreye gittiğimiz süreçte disiplin kurulu yazacağız.

GÜCÜMÜ SORGULAYACAK KİMSE KALMAMIŞTIR”

***Aydın Ünlü için ne bekliyorsunuz, gelip yalvarmasını mı, özür dilemesini mi…?

-Şahıslarla ilgili konuşmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Herkes kendisine yakışanı yapar. Ben de il başkanı olarak kendime yakışanı yapıp süreci gözlemliyorum. Zaten 6 ay içinde teşkilat içinde gücümü sorgulayacak kimse kalmamıştır. Birçok defa ispatladık sadece il başkanlığında değil ocak başkanlığında da ispatladık. Ocak başkanlığında da dimdik görevimizi yaptık. Genel merkezimiz bizden memnun, bizim tek işimiz bize güvenenleri mahcup etmemek.OKYANUSU GEÇİP DEREDE BOĞULMAM”

***MHP’de kaba kuvvete başvuran kişilerin olmasıyla ilgili bir algı var. Vurdulu kırdılı hareket edenler yok değil. Buna ne diyorsunuz? Mesela Darıca ilçe başkanı ve Ülkü Ocakları Başkanı’nın Erkan Azeri’nin evine gitmesi bir ‘eyvah’ dedirtti?

-Benim il başkanlığımda böyle şeyler olmaz. Bu işler bırakın MHP’liye, bir insana yakışmaz. Ben böyle şeylere izin vermem ben Yunus Emre Kurt’um. Milliyetçi Ülkücü hareketin kökünden gelmiş, bütün sınavlarından başarıyla geçmiş, sayın genel başkanımızın da tensibiyle bir ilki yaşatarak il başkanı olmuş biriyim. İlkim ben, ocak başkanıyla parti başkanı aynı anda olan başka kimse yok. Bu kadar güvenilirken okyanusu geçip derede boğulmam. MHP’nin saha çalışması meşhurdur, salonları doldurur dosta güven düşmana korkuyu o şekilde verir. Benim şahsi bir duruşum var. Bir gün bu iş bitecek bu sokaklarda oturacağız sizlerle sohbet edeceğiz. Yanlış işe girecek kadar ailesiz değilim. Benim bir ailem var, onların başını öne eğdiremem.

KOCAELİ’DEKİ ÜLKÜCÜLER ŞUNU BİLSİN…”

***Herkesin diline artık pelesenk olduğu için soracağım. Şu Tramvay Kafe olayını bir de sizden dinleyelim…?

-Bir il başkanının, belediyeden veya herhangi bir kamu kurumundan yer almasını doğru bulmuyorum. O dediğiniz olay hakkında somut olarak konuşmayacağım. Kocaeli’ndeki Ülkücüler şunu bilsin; ne Yunus Emre Kurt ne de birinci dereceden akrabaları belediyeden ve kamu kurumundan hiçbir şey talep etmez.

TRAMVAY KAFEDEN RAHATSIZLIĞIM YOK DİYEMEM”

***Konuşmayacağım diyorsunuz ama Tramvay kafeden dolayı HDP Milletvekilinin bile diline düştünüz. Adam mecliste soru önergesi veriyor siz hiçbir şey demiyorsunuz konuyla alakalı. Ben de baktığımda burada bir gariplik görüyorum. Ya Yunus Emre Kurt bunu destekliyordur ya da desteklemiyordur. Rahatsızlığım yok diyorsanız orası başka…?

-Orayı ihaleye veren ben değilim, yapan değilim hiçbir yerinde yokum, orada çay içmişliğim yoktur bu sorunun muhatabı da ben değilim. Rahatsızlığım yok diyemem. Şu anda bana da en çok gelen soru bu. Ben de bir il başkanıyım, belediyenin kamu kurumundan yer alması doğru değil.

KONUŞARAK ÇÖZELİM DEDİLER”

***Geçenlerde ekibinizde yer alan isimlerden bir grup Tramvay kafede oturdu, görüntü verdi. Bu Aydın Ünlü’ye gözdağı olarak yorumlandı. Açıkçası benim de aklımdan geçen aynıydı. MHP’liler yine kendi yöntemlerine başvuruyor diye geçti aklımdan?

-O gün olaylar farklı bir şekilde gelişti. Arkadaşlarımız konuşulacak bir şey varsa en azından sükunetle konuşarak işi çözelim diye oturdular. Ama konuşacak bir muhatap bulamadılar, çaylarını içip kalktılar.

RUHSAT MEMURU DEĞİLİZ”

***Silahınız var mı?

-Hayır yok. Avukatım ve alma hakkına sahibim ama almadım, yok. Otururken kalkarken rahatsız ediyor, iyi bir görüntü de olmuyor.

***Eski başkana çok talep gidiyormuş ruhsat için, size hiç talep geldi mi?

-Benim öyle bir işim yok, talep geldiyse bile arkadaşlarımız bize iletmeden cevaplarını vermiştir. Ruhsat memuru değiliz biz. Silah ruhsatı anlamında ben avukatım hakkım var ama silah taşımam. Siyasetçinin belinde silahın uygun olduğunu düşünmüyorum. Eğreti duruyor.BENİ LİDERİMİZ ATADI”

***‘Saffet Sancaklı olmasaydı il başkanı olamazdı’ söylemlerine ne diyorsunuz?

-Ben Yunus Emre Kurt kimliğimle il başkanı oldum. Saffet Sancaklı’yı severim milletvekilimizdir, yol arkadaşımızdır. O bize sahip çıktı, biz de ona sahip çıktık karşılıklı diyaloğumuz her zaman devam eder. Ama Yunus Emre Kurt, Yunus Emre Kurt olduğu için il başkanı olmuştur. Beni liderimiz atadı.

KHK’LILARIN HEPSİ PKK’LI, FETÖCÜ”

***CHP kendine göre birtakım projeler ortaya koyuyor. Keza İyi Parti de vatandaşa umut olacak vaatlerde bulunuyor. Ya, MHP ne diyor? AKP’ye destek dışında ülkeyi yönetme iddiası yok mu, neden hiç projeden bahsedilmiyor?

-Vaat diyorsunuz, İyi Partili eski merkez bankası başkanı ‘Hükümet giderse dolar düşer’ diyor, vaadi bu. Biz ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ diyen bir liderin evlatlarıyız. Biz o yüzden ülke ve millet menfaati için Cumhur İttifakı’nın devam etmesini istiyoruz. Çünkü CHP Genel Başkanı ‘Göreve gelir gelmez KHK’lıları işe döndüreceğiz’ diyor. Masum vatandaş varsa gerekli mücadeleyi veririz ama hepsi FETÖ’cü PKK’lı. Bunların stratejisi bu.

DEVLET, DEVLETLİĞİNİ YAPIYOR”

***Sizin stratejiniz ne, onu söyleyin o zaman?

-Bizim stratejimiz, PKK neredeyse bitme noktasına geldi okyanusu geçip derede boğulmamak adına bunu sürdürmekte kararlıyız. Geçen senenin en önemli olayı Türk Devletleri Teşkilatının kurulmasıydı. Türk dünyasındaki problemleri çözme adına Karabağ’ın azat edilmesi nasıl oldu? Kendi İHA’mızı SİHA’mızı ürettik. Bu kazanımların devamı için yerli ve milli bir ittifakın yani Cumhur İttifakı’nın devam etmesi gerekiyor. Önce ülkem ve milletim diyerek Cumhur İttifakı’nın seçilmesini sağlayacağız. Bugün 15 bin öğretmen atandı. Devlet devletliğini yapmaya devam ediyor. Evet sıkıntılar var ama büyük doğumlar sancılardan sonra olur. Nasıl anne çocuğunu kucağına aldığında sancısını unutursa biz de o sancıları unutacağız.

HDP’Yİ KAPATMAK İSTİYORUZ”

***Siz de önce Beka diyorsunuz yani? Bu Beka kelimesi zamanında çok kullanılınca insan ciddiye alamıyor?

-Biz hakikaten, sorgusuz sualsiz, koşulsuz Beka diyoruz, devlet diyoruz. Ülkeyi vatanseverler yönetsin istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde bir HDP’li bakana tahammül edemeyiz. Şu anda gözüken de o… ‘Dostum’ diyor ona yani.

AK PARTİ DESTEK VERİYOR”

***HDP’yi meclise sokan da AKP ama, tabiri caiz ise, ‘hırsızın hiç mi suçu yok’?

-Kapatmak isteyen de Milliyetçi Hareket Partisi. Şu anda biz kapatmak istiyoruz. AK Parti de destek veriyor.

***Kapatılır mı?

-Anayasa Mahkemesi bir kere reddetti. Şu anda görüşmeler sürüyor 7 üye kapatılsın diyecek ve kapatılacak.

ÖNCELİĞİM MİLLETVEKİLLİĞİ DEĞİL”

***Henüz yeni il başkanı oldunuz ama çabuk fark edildiniz. O yüzden sizi gelecek ilk seçimlerde Milletvekilliğine yakıştırıyorlar. Ne dersiniz?

-Ben hiçbir göreve talip olarak gelmedim. Bizim önceliğimiz o değil hedefim tarihi bir oy almak. Gerisi ne olur ne gider, orası genel başkanımızın takdiri.

AYNI ANDA İKİ GÖREV YAPAN İLK KİŞİYİM”

***Ülkü Ocakları Başkanı’nın Abdülkadir Özdemir olmasında ısrarcı oldunuz, neden?

-Atanmasında bir sıkıntı yoktu benim bir süre daha yapmam istendi. Aynı anda iki görevi yapan da ilk kişiyim.

***Nedir bu teveccüh?

-Genel başkanımız bize güvendiler.

HDP İLE BİRLİK OLANLARLA OTURAMAYIZ”

***İl başkanları masası muhabbeti vardı daha evvel, MHP de masanın bir tarafında yer aldı. Masa kurulsa oturur musunuz?

-Cumhur İttifakı’na bağlı il başkanlarıyla diyalog halindeyiz. Kocaeli için herkesle masaya otururuz ancak karşı tarafın çerçevesini belirlemesi lazım. HDP ile birlikte olanlarla oturamayız. Yoksa Kocaeli için kim çivi çakıyorsa Allah razı olsun deriz.BİR BAŞKAN YARDIMCISI ATANIYOR 7 YERDEN SES GELİYOR”

*** İzmit Belediyesi’ni başarılı buluyor musunuz?

-Fatma Hanım ekibini 2 sene sonra kurabildi. Fethiye Caddesini bitirirse mutlu oluruz, memnun oluruz. Projelerin başarılı olması önemli, sonuçta hepimize yapıyor ama bir yönetim zafiyetinin olduğu çok açık. Danışma kurulunda gördük. Bir belediye başkan yardımcısı atanıyor 7 yerden ses geliyor. Haklılıkları da var kardeşlerimizin. Dolayısıyla böyle bir yönetim zafiyetinin olduğu yerde belediyeyi çok düşünemiyor olsa gerek. Aklında büyükşehir belediyesi var. Bazen Darıca’da görüyoruz kendisini bazen Körfez’de ama böyle yaparak da İzmit’in problemlerinden uzaklaşıyor. Bu da zafiyet oluşturuyor yoksa o da başarılı olsun. İzmit’e kimin katkısı olursa memnuniyet duyarız. Ekibini yeni kurdu şimdi de kendi partisi içinde çatlak oldu. Böyle ortamda huzursuzluk olur, huzursuzluğun olduğu yerde de başarı gelmez.

KILIÇDAROĞLU BÜYÜKŞEHİR’İN YATIRIMLARINI GÖRMÜŞ OLUR”

***CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sıklıkla İzmit’e, açılışlara gelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Fatma Hanım’la ikili diyalogları iyi demek ki. Gelsin, Kocaeli’mizin güzelliklerini, Büyükşehrimizin yatırımlarını görmüş olur.

ÖNCE ÇOCUK KATİLLERİYLE ARAYA MESAFE KOY”

***Trabzon’daki çocuğun eline mikrofon vererek Kılıçdaroğlu’na hain demesine ve bunu gülerek karşılayanlara ne diyorsunuz?

-Bir çocuk eline mikrofonu almış olabilir ama bu durumu ‘Apo’nun heykelini dikeceğiz’ diyenlere ‘Dostum’ diyen CHP’liler eleştiriyor. Gezi Parkı’nda 12 yaşında çocuğun eline taş verenler bunu eleştiriyor. Sosyal medyada çıktı herkes konuşuyor. Ben sigara içmiyorum, sigara içmeyen birine çok rahat içmemesi gerektiğini söylerim ama sigara içen biri derse bir etkisi olmaz. Sen önce çocuk katilleriyle arana mesafe koy.

GECELİĞİ 100 TL’LİK OTELDE KALIYOR”

***Zaten Kemal (Kılıçdaroğlu) Bey olgunlukla karşıladı, sükunet çağrısı yaptı farkındaysanız…

-Türkiye Cumhuriyeti’nin sükûnete, net bir şekilde milli manevi konularda asgari müşterekte buluşmaya ihtiyacı var. Kılıçdaroğlu dün yayınladığı videoda geceliği yüz bin TL olan oteldeydi. İkide bir saray diyen kişi bunları yaptığı için vatandaş bunlara güvenmiyor. O kadar problem var madem hala kendi anketlerinde yüzde 25 çıkıyor. Çünkü sen eleştirdiğin ne varsa yapıyorsun. Çocuğu eleştiriyorsun, çocuk katiliyle yol yürüyorsun. Saray diyorsun, yüz bin TL’lik otelde kalıyorsun.

TAHİR BEY DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMADI”

***Bir de kar yağışıyla başlayan polemikler var. Bu konuda görüşünüzü merak ediyorum. Ekrem İmamoğlu’nun yediği yemek fazla büyütülmedi mi?

-Belediyeler vatandaşın problemlerini çözmek üzere kurulur. Vatandaş dertlenirken başka işler peşinde olursanız vatandaşın da personelinizin de motivasyonunu aşağı indirmiş olursunuz. Kar en çok yağdığı anda ilk başta öyle bir yemeğe gidilmedi denildi. Fotoğraf olmasaydı yalan tutacaktı. Yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı bile gidilmedi dedi. Birbirlerinden haberleri yok. Bir saat dediler görüntüler çıktı 3 saate yakın durduğu anlaşıldı. Tuzlar solüsyonlar yere daha dökülmemişken, Meteoroloji 1 haftadır uyarı veriyordu sen o yemeği erteleyemiyor musun? Sen o yemeği erteleyemiyorsan, farklı planlar peşinde olduğunu gösterir.

*** Ekrem Bey belediye başkanı. Nasıl planlar içine girebilir ki?

-Düşünüyorum da o büyükelçiyle bu kadar önemli ne görüşmüş olabilir? Aynı tarihlerde Tahir (Büyükakın) Bey’in doğum günüydü ama Tahir Bey kutlamadı. Geçen senelerde ailesiyle bir aradaydı. Yine kesebilirdi ama kar bu kadar yoğunken hizmetimizi yapalım dedi ve bakanlarımız da Kocaeli’yi övgüyle karşıladı.

SURİYELİLER ÇOK UZUN KALDI”

***Göçmenler konusu var son olarak. Sizce de çok uzun kalmadılar mı?

-Çok uzun kaldılar, evlerine güvenli bir şekilde dönmeleri lazım. Türkiye üstüne düşeni yaptı artık Suriyeli Suriye’ye dönmeli.

Ekli Dosyalar

07 Şub 2022 - 11:40 -


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

05

Fanatik... - Bir Ak Parti seçmeni olarak eskiden muhacir ensar ilişkisi içerisinde baktığım bir olaydı Suriyeliler, yalnız bu muhacirlik işinin tadı tuzu biraz kaçtı galiba, özellikle sıradan her suriyelilere vatandaşlık verilmesi, bunların daha sonradan Türk Pasaportu alarak Vizesiz Avrupa ülkelerinden diğer ülkelere geçme planları bu pasaportumuzun değerini düşürdüğü gibi, bunların TÜRK kaçaklar olarak anılmalarını sağlamaktadır. Genç başkana katılıyorum Suriyeliler ülkelerine geri gönderilmeli ve Türk vatandaşlığı kesinlikle ama kesinlikle verilmemelidir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Şubat 09:44
04

Furkan - mhp bu gencç başkanı atayarak iyi bir iş yapmış. kendini ifade edişi duruşu on numara

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 08 Şubat 09:33
06

Akif - @Furkan 04 nolu yoruma cevabı: ''kendini ifade edişi'' diyorsunuz, ne alakası var ama ! Devlet Bahçeli konuştu, aynılarını tekrar ediyor işte. Yani sahibinin sesi olmuş oluyor, kendi fikri değil ki. Zaten böyle bir açıklama yapamaz Ankara icazet vermese, vallahi görevden alırlar hemen.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Mayıs 11:12
03

Eren Altan - Helal olsun. Genç başkan ile gurur duydum

Tanışmaktan da mutluluk duyacağım

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 15:25
01

Sercan Başkan - "Zaten 6 ay içinde teşkilat içinde gücümü sorgulayacak kimse kalmamıştır", MHP Sn başkanın da dediği gibi ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi. MHP nin her hangi bir projesi var mı açıklasın? MHP nin baraj broplemi var mı açıklasın? Bir de Sn Ekrem İmamoğlu size çok fazla gömlek fazla gelir. Siz Sn Saffet Sancaklı nın sayesinde oradasınız. İlk yapılacak seçimde sizin ve İl Başkanlığınızın esamesi okunmayacak.

Yanıtla . 2Beğen . 6Beğenme 07 Şubat 13:19


Anket Sizce mülteciler Türkiye'den gönderilmeli mi, kalmalı mı?