Reklamı Kapat

Baki Özdemir: Bu teşkilatın nasıl canlandığını göreceksiniz

AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir gazetemize verdiği röportajda ekiplerinde ciddi yenilenmeler yaptıklarını, seçim maratonu başladığında teşkilatın nasıl canlanacağını göreceğimizi söyledi

Merve Dişli
Merve Dişli Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir ile gazetemizde bir röportaj gerçekleştirdik. Özdemir ile iki bölümden oluşan röportajımızın ilk bölümünde AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Teşkilatı’nı göreve geldiği süreci ve yaptıkları çalışmaları konuştuk. Özdemir, toplumda AKP’li gençlerin ekonomisinin parti ve belediye sayesinde iyi olduğu konuşulmasına rağmen kendisinin ihaleye nasıl girildiğini bile bilmediğini, baba şirketini devam ettirdiğini söyledi. Özdemir ayrıca CHP’li İzmit Belediyesi hakkında da değerlendirmelerde bulunarak Başkan Hürriyet’in çok iyi bir pazarlamacı olduğunu ifade etti. Gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulunan AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir ile röportajımızın ilk bölümüyle sizleri baş başa bırakıyor ve iyi okumalar diliyorum.“ADAYLIK NİYETİM OLMADI”

***Emre Kahraman’ın görevi bırakmasının ardından 7 kişi il başkan adaylığı için genel merkeze çağrıldı ancak bu başkanlığa siz uygun görüldünüz. Madem bu kadar uygun bir profildiniz neden aday olmadınız?

Mevcut dönemde Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi olarak çalışıyordum. Orada mevcut bir görevim olduğu için adaylık gibi bir niyetim olmadı hiçbir zaman. Ama süreç gerçekleştiğinde arkadaşlarımız mülakata gittiğinde biz de fikirlerimizi beyan ettik. Arkadaşlarımız bu görevi üstlenecek potansiyeldeydiler tabii ki ama genel merkezdeki süreç 6 ay kadar uzadı ve artılarıyla eksileriyle, ticaretleriyle, aileleriyle özelliklere bakıldığında işin içinden çıkamadılar. En son mevzu genel merkezde mesaimiz olduğu için bizim yapabileceğimiz yönünde döndü.

“TECRÜBE AĞIR BASTI”

***Talebiniz olmadıysa başka birini önermediniz mi?

Benim böyle bir görev beklentim ya da talebim yoktu, hiç olmadı. Mümkün mertebede hayat koşullarımdan ötürü bu görevi müsait arkadaşların yapması için mücadele gösterdim. Ancak 3.5 yıl il yönetiminde hem de 3.5 yıl Ankara’da MKYK Üyeliği vazifesi Kocaeli’de biraz daha tecrübenin ağır basması, gençlerin içinde bir ağabeylik pozisyonu oluşmasına neden oldu. Biz de görev adamıyız, teşkilatçıyız bir yere kadar görüşümüzü beyan ettik. En sonunda görevi aldık Bismillah demek zorunda kaldık.

“YETERLİ OLMASALARDI YOL YÜRÜMEZDİK”

***Peki, bu 7 aday madem başkanlığa uygun değildi neden hala siyasete devam ediyorlar? Bir kısmı ilçelerde gençlik kolları başkanı bir kısmı da sizin yönetiminizde şu an… İl başkanlığı yapamayacak kişilerle mi yol yürüyorsunuz?

Öyle değil tabii ki. Biraz daha idare etmeye, liderliğe yönelik tecrübeyle harmanlanmış bir kişilik olduğumuz için vazifedeyiz diye tahmin ediyorum. Yoksa diğer arkadaşlarımız yeterli olmasa biz bugün bu kardeşlerimizle yol yürümeyiz. Bizim bu kardeşlerimizi kaybetmek gibi bir niyetimiz kesinlikle yok. Biz bu arkadaşlarımızın tamamını kucaklamak için bir araya geldik. İlçe başkanlarımızdan Doğan Orak, Semih Tayyip Gülcan kardeşimiz adaydı. İddia ediyorum bu kardeşlerimiz başka illerde il gençlik kolları başkanlığı yapacak potansiyeldeler. Ciddi tecrübeleri var fakat bizim tecrübemiz bir tık daha önde oldu.

“MEHMET CERAN’I GENEL MERKEZ İSTEDİ”

***Şunu da merak ediyorum, MKYK Üyeniz Mehmet Ceran da il başkanlığına uygun görülmeyen isimler arasındaydı. İl başkanı olamayan birisi nasıl MKYK üyesi oldu? Sonuçta daha üst bir makam…

Mehmet Ceran, bizim yetişmiş bir arkadaşımızdı. Genel Merkez’e onu göndermek bir il başkanı için çok zor bir karar oldu. Fakat uzayan kol bizden olsun tabirine uymak zorunda kaldık. Çünkü yetişmiş arkadaşlarımıza sorumluluk vermek zorundayız. Mehmet Ceran kardeşimiz açıkçası genel merkezimizin de talep ettiği bir arkadaşımızdı. Bizim için göndermek zor olmuştu ancak bugün baktığımızda iyi ki göndermişiz orada da tecrübesine tecrübe katıyor ve bereketli çalışmalar yaptığına şahit oluyoruz. MKYK Üyeliği ile il başkanlığını kıyaslayacak olursak, Mehmet tabii ki o görevi de yapabilirdi ama MKYK Üyeliği ile çok farklı tecrübeler edinebileceği bir ortam var.

“SAHAYI DOMİNE EDEN YAPININ TA KENDİSİYİZ”

***İl başkanlığına uygun görülen kişi olarak, 1 yılı geçti Başkanlığınız… Ama sizi pek sahada göremiyoruz, basın açıklamaları da pek yapmıyorsunuz. Neden göremiyoruz sizi?

Çok demeç vermeyi seven biri değilim, gündemi değiştirmek adına bir çabamız yok. Şu an seçim öncesi dönemdeyiz ve uzun zamandır ilk defa seçimsiz bir dönemin üzerine görev yapıyoruz. Bu görev aldığımız dönemlerde sahayı domine eden yapının ta kendisiydik bakıldığında. Kongrelerimizin tamamını gerçekleştirdik ve kadrolarımızı yüzde 80 yeniledik. 2023 seçimlerinde sahada olabilecek arkadaşlarımızın enerjisi, heyecanı yüksek bir yapı oluşturmaya çalıştık. Bu süreçte hem arkadaşlarımızı seçime hazırlayalım hem de sahada seçim sürecinde tecrübeye sahip olsunlar istiyoruz.“ÖNDE GELEN TEŞKİLATLARINDAN DEĞİL, EN ÖNDE GELEN TEŞKİLATI”

***Ne tür çalışmalar yaptınız peki bugüne kadar? Ben genellikle çoğu çalışma sosyal medya üzerinden yürüyor diye görüyorum…

Biz çalışmalarımızı basına aksettirmiyor diye eleştirilebiliriz ancak sahada hiç olmamaktansa eleştirilmeyi tercih ederiz. Bugün bakıldığında Kocaeli teşkilatları Türkiye’nin önde gelen teşkilatlarından değil, en önde gelen teşkilatı. Biz şu ana kadar 50 mahallemizde ‘Mahalle bizim gençlik bizim’ çalışmalarımızı yapıyoruz. Gençlerin yoğun olduğu mahallelerde gençlerle buluşuyoruz. Türkiye’de öncülüğünü yapıyoruz ve karşılığını alıyoruz. Genç esnaflarla, yeni seçmen kardeşlerimizle buluşuyoruz. Lise temsilcileri atamalarımızı yapıyoruz, medeniyet okumalarımıza başladık. İlk kitabımız da Sayın Cumhurbaşkanımızın kitabı ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ oldu. Mutfak ekibimiz şu an siyaset içi, dışı fark etmeksizin her görüşten insanlarla buluşarak faaliyetler düzenliyor. Bu arkadaşlara Kocaeli ve Türkiye genelinde yapılan işleri anlatarak istişareye açık konuları bizimle paylaşıyorlar. Yapılabilecek çalışmaları da paylaşıyorlar.

“YÖNETİME ALINMAMIŞTIM”

***Art arda atanan isimler de hep aynı ekipten… Yusuf Akın, Emre Kahraman, siz… Nedir bu ekibin sırrı?

Ben Yusuf Akın döneminde hiç çalışmadım onun döneminde İstanbul’da üniversite başkanıydım. İl yönetimine başvurum Yusuf Akın döneminin bitişi ve Emre Kahraman döneminin başlangıcı. Emre Başkan’la da siyasetle tanıştık, mülakat esnasında ve ben o mülakatta yönetime alınmamıştım. Yedek 12’nci sıradaydım.

“BİR GÜN SENİNLE ÇALIŞACAĞIZ DEDİ”

***Neden alınmadınız yönetime?

Ben o sırada üniversite öğrencisiydim. Başkanımıza okulumun olduğunu, 3-4 ay sonra okulun biteceğini ancak o süre zarfında gidip gelebileceğimi okul bittikten sonra da bedenimi bu işe harcayacağımızı söyledim. Kendisi de yedek 12 olarak görev verdi ama yedeklerden kongreye gelen sayılı kişilerden biriydim. O gün de ‘Kardeşim bir gün seninle çalışacağız’ dedi. O gün bugündür de yönetime girdiğimizden beri çalışıyoruz.

“BUNDAN SONRA DEVAM EDECEK BİR MUHABBETİMİZ VAR”

***O gün bugündür birliktesiniz ama ekipçilik yok diyorsunuz?

Söylediğiniz gibi bir ekip veya ekipçilik yok. Siyasetin paylaşımları var. Ailevi olarak zor günler geçirdim ve o günlerde Emre Kahraman bir ağabey gibi yanımdaydı. O günlerden kalan bir duygusal bağımız var. 3.5 yıl başkanvekilliğini yaptım o kadar uzun süre çalışıp birbirini görmezlikten görmek vefasızlığa girer. Siyasetten önce bir muhabbetimiz yoktu ama bundan sonra devam edecek bir muhabbetimizin olacağını biliyorum. Ekipçilik olarak bakarsanız ben Ahmet Büyükgümüş döneminde MKYK Üyesiydim kimse bana onun adamısın demedi ancak burada bu tarz şeyler konuşulabiliyor.

“ALIŞVERİŞİMİZ OLMADI”

***Emre Kahraman’la bir ticaretiniz oldu mu mesela?

Benim Emre Kahraman’la hiçbir ticari işim olmadı. Sadece başkanvekilliğini yaptım mümkün mertebede de alnım dik çalışmalar yapma niyetinde oldum. Hiçbir şekilde de bir alışverişte bulunmadım.

“ÖNCEKİ DİYALOGU YAKALAMAMIZ ZAMAN ALABİLİR”

***Kadın kollarıyla aranız nasıl? Emre Kahraman kendi döneminde Serpil Yılmaz’la çok uyumlu gözüküyordu mesela, aralarının iyi olduğu da biliniyordu…

Hemen hemen Yasemin Hanım’la (Özdemir) aynı anda göreve geldik. Kendisi teşkilatta görev almış, meclis üyeliği yapmış bir isim. Daha önce ben gerçekten tanımıyordum kendisini ve bir muhabbetimiz yoktu. Görev sürecimizde tanıştık ve sevdik. İl kadın kollarıyla aramız gerçekten iyi. Ama önceki dönemki diyalogu yakalamamız biraz zaman alabilir. Çünkü Emre Bey de Serpil Hanım’la ikinci dönemin sonuna doğru o muhabbeti yakalamıştı.“BELEDİYE BAŞKANIYLAYIM GÖRÜNTÜSÜNÜ SEVMİYORUM”

***Belediye başkanlarıyla da pek göremiyoruz sizi, programlarda da çok yoksunuz…

Belediye başkanlarımızın hepsiyle görüşüyoruz. Ben önplanda olup bunu satan bir insan değilim. Ben bir belediye başkanıyla görüşüp bunu sosyal medyada paylaşmam. Birilerinin gözüne bir şeyleri sokmayı sevmiyorum. Belli noktalarda yapılması gerekiyor ama ‘Bak ben belediye başkanıylayım’ görüntüsünü sevmiyorum. Ama şunu söyleyebilirim bugün görüşüp çalışmayacağım hiçbir belediye başkanı yok.

“İNSANLAR BU ZİHNİYETİ DE GÖRDÜ”

***Bir de genç başkana soralım istedim. İzmit Belediyesi neden kaybedildi?

İzmit Belediyesi’ni biz kaybettik, onlar kazanmadı. Ancak biz şu an anket çalışmalarına bakınca mutlu oluyoruz. Bir musibet, bin nasihatten hayırlıymış. İnsanlar bu zihniyeti de görmüş oldular. Biz parti içerisinde kendi istişarelerimizi yaptık.

***Ama neden kaybettiniz, aday mı yanlıştı, eksik neydi?

Sonuçta aday Cumhurbaşkanımız tarafından aday gösterilmiş bir isimdi, partimizin özeli olan bir konuda da konuşmayı doğru bulmuyorum.

“FOTOĞRAF ASMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMIYOR”

İzmit’te yapılan çalışmalar nasıl peki?

Ben bir çalışma yapıldığını düşünmüyorum, sağa sola tabelalara kendi fotoğraflarını koyuyor hanımefendi. Bazı basın organları bayram tebriğinde kendi adını yazmasını eleştirirken kimse kalkıp dubaya hanımefendinin fotoğrafını yapıştırmasını konuşmuyor. Her yere fotoğrafını asmaktan başka bir şey yapmıyor. Bir yatırım yok, bir hizmet yok.

“HANIMEFENDİ ÇOK İYİ REKLAM YAPIYOR”

***Mesela İBB iştiraki KİPTAŞ ile Çınar Evler yapılıyor, Yeşilova’da bir kreş açıldı. Bu çalışmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben müteahhit olsam daha uyguna verirdim. Hanımefendi çok iyi bir pazarlamacı, çok iyi bir reklam yapıyor. Ancak 1000 TL’ye zaten herkes çocuğunu istediği kreşe gönderir. İnsanlara yardımları yok, ticaret yapıyorlar.

“BAŞKANLARIM SİVRİLMİYOR”

***Ancak İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanınız da çok geri planda. Ben İzmit’te yapılan bir çalışmaya şahit olmadım. İnsan ister istemez ‘Bu gençlerle mi İzmit geri alınacak?’ diye sormadan edemiyor…

Sezon öncesi hazırlık kampında diyelim. Aykut Çağlayan çok çalışkan bir başkandı. Ondan sonra insanlar farklı bir teşkilatçılık bekledi ama herkesin bir yoğurt yiyişi var. Köksal (Gümüş) biraz daha ekibini canlı tutmaya çalışan, mahalleye önem veren biri. Dediğim gibi ben de çok demeç vermeyen biri olduğum için, ilçe başkanlarım da öyle sivrilmiyorlar.

“GÖZE SOKACAK DURUMDA DEĞİLİZ”

***Ya da siz mi sivrilmelerine izin vermiyorsunuz?

İzin vermemek gibi bir şey yok, arkadaşlar yapsınlar yani. Onlar da göze sokmayı sevmiyor şu an bir şeyleri göze sokacak durumda değiliz. Ekiplerimizde ciddi yenilik yaptık, ciddi bir tempoda çalışıyoruz. Maraton başlayınca siz bu teşkilatın nasıl canlanacağını göreceksiniz.

“SÜREKLİ SAHADALAR”

***Genel olarak ilçe gençlik kolları başkanlarınızla ilişkileriniz nasıl? Uyumlu çalışıyor musunuz?

İlçe başkanlarımızla çok güzel bir çalışma hukukumuz var. Ağabey kardeş hukukuyla ilerliyoruz. Hepsi birbirinden değerli, hepsi bu işe muazzam özen gösteriyorlar. Hepsi eşlerinden, aşlarından fedakarlık yapıyorlar. Artık bizim bir yerde frenlememiz gerektiği noktalar oluyor. Çünkü sürekli sahadalar, pandemide bile sahada olmak için çabalayan ilçe yapılanmalarımız mevcut. Kandıra’dan Başiskele’sine, Karamürsel’den Gebze’sine kadar hepsi uyumlu çalışıyorlar. Çok hızlı bir şekilde organize olup sahada olabiliyorlar o yüzden hepsine çok teşekkür ediyorum.

“BEN ULAŞILABİLİR BİR BAŞKAN OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM”

***Size ulaşmakta sıkıntı yaşanıyor mu?

Bana ulaşamamak gibi bir sıkıntı asla yaşanmıyor. Toplantıda olduğum zaman bile mutlaka geri dönüş yaparım. Sık sık da gerek benim ofisimde gerek bir ilçemiz de mutlaka toplanırız. Ulaşamamak gibi bir durum asla söz konusu değil ben ulaşılabilir bir gençlik kolları başkanı olduğumu düşünüyorum. Hayat yoğunluğumuz hepimizin var ancak önceliğimiz teşkilatımıza ayıracak vaktimiz.

“148 KİŞİYİ KAYBETTİK”

***Şu an kaç üyeniz var?

35 bin üyemiz var ama bizim üyemiz her gün erir. 30 yaşına girince onlar artık ana kademeye geçiyorlar yaş haddinden dolayı. Mesela geçtiğimiz hafta 148 kişiyi bu yüzden kaybettik. Ancak ciddi bir üye çalışmamız var. Ben ilk geldiğim süreçte yaklaşık 10 bin üye yaptık. Güncel sayımızı aktif tutuyoruz, yılsonuna kadar 41 bin üye hedefimiz var. Onu da tamamlayacağız.

“BÜYÜKAKIN TALİH KUŞU”

***Kocaeli’ye yapılan yatırımları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kocaeli belediyecilik anlamında çok kısmetli bir şehir. 15 yıl boyunca İbrahim Karaosmanoğlu’nun yaptığı çalışmalar görmezden gelinemez ve şu anda bu şehrin başına konmuş bir talih kuşu var. Tahir Büyükakın ciddi bir vizyona sahip. Gebze’deki metro projesini bakanlığa yıkıyor olmak, çok büyük bir veli nimet. Bu şehrin yaşam standartları çok değişecek. Bunu pandemi döneminde gördük. ‘Gerekirse yatırımları durdururuz, vatandaşımızı mağdur etmeyiz’ diyen bir belediye başkanı bu şehre çok şey kattı, katmaya da devam edecektir.

“SEKTÖRÜN ÖNCÜLERİNDENİZ”

***İşlerinizin çok yoğun olduğu söyleniyor. Ne işle meşgulsünüz?

Aile şirketimizi idare ediyorum, rahmetli babamdan sonra. Ben makine mühendisiyim, çelik konstrüksiyon ve sac işleme merkezimiz var. Sektörün Kocaeli’de öncülerindeniz. Teknolojiye ayak uyduran makine parkurumuz olsun, tecrübeli ekibimiz olsun iyi bir konumda iş yerimiz.
“HİÇBİR BELEDİYEDEN İŞ İSTEMEDİM”

***Kamuya iş yapıyor musunuz?

Ben mezun olalı 7 yıl oldu, babamın rahatsızlanmasıyla beraber de 7 yıldır idarecilik tarafı bizde. Bu 7 yılda hiçbir belediyeye, hiçbir kamu kuruluşuna, kamu şirketine hiç iş yapmadım. Ben ihaleye nasıl girilir bilmem mesela. Hayatımda hiçbir ihaleye girmedim. Hiçbir belediyeden iş beklemedim, istemedim. Mevzu para kazanmaktan ziyade babamızın emeklerine sahip çıkmak. Siyasette olduğumuz için de etik olana uymak gerekiyor diye düşünüyorum.

“MECLİS ÜYELİĞİ GİBİ BİR NİYETİM YOKTU”

***Meclis üyesi adaylığınız süresince de Gölcüklü olmadığınız iddia edilmişti… Nerelisiniz?

Ben şu anda Değirmendere’de yaşıyorum, babamın rahatsızlığı sürecinde taşınmıştık. Ancak benim yedi sülalem Yazlıklı. Zaten Yazlık’taki iki büyük aileden biriyiz. Babaanne tarafım İkiz, baba tarafım ise Özdemir zaten bu iki ailenin yoğun olduğu ve birkaç ailenin daha yoğunlukta bulunduğu bir yerleşim yeri. Burada yetiştik ve çok ciddi bir nüfusumuz var. Meclis üyeliği gibi bir niyetimiz yoktu. Genel Merkezimiz bizlere aday olmamız gerektiğini söyleyince biz de vazifemizi kabullenmiş olduk. Gölcük küçük bir yer ‘Gölcüklü değil İzmit’te ticaret yapıyor’ dediler. Biz Gölcük çocuğuyuz, ben Yazlık kadırgasında çekirdek, su, balon satmış bir kardeşleriyim. Gölcük’e hizmet etme adına, bir yararımız olması adına da gayret gösteriyorum. Biz oralıyız, orada doğduk, Allah nasip ederse de orada öleceğiz.

Ekli Dosyalar

28 Eki 2021 - 14:47 -

Muhabir Merve Dişli


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

18

Paşa Çocuğu - Ulan aktroll'ler şov yapmışsınız! Çıksanıza sokağa,yemez değil mi? Yurttaş sizi bekliyor heyecanla!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Ekim 12:30
17

Okumayi Seven - Ben bir genç olarak siyasete çok yaklaşmıyorum ve yıllardı apolitik biriyim. Ama röportajı veren başkanı ilk defa gördüm ve sorulara verdiği cevaplara çok hoşuma gitti çünkü (AKP) yazmanızdan da anladığım üzere siz sola yakın bir gazetesiniz ve sorular karşı tarafı çok zorluycak sorular soruların ucu her yere çekilebilir ama karşınızdaki beyefendi şuan Ankara’da mevcut siyasete devam eden milletvekillerinin veremiyeceği tak tak tak diye hiç düşünmeden cevap vermiş eğer bu mesajımı görürse başkanımız tanışmak isterim ?

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 29 Ekim 10:17
16

Qwerty - 1000 TL'ye çocuğunu herkes istediği jreşe zaten gönderir demiş. İşte bu kadar habersiz her şeyden bu arkadaş. Hadi al bir çocuğu 1000TL'ye gönder bir kreşe, kim alıyor görelim. Ama tabi siz ahbap çavuş beleşe alışık olduğunuz için zaten para da vermiyorsunuz hiçbir yere. Gayet normal haberinin olmaması.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 29 Ekim 08:02
15

İsimsiz - Eğer anlattıkları doğru ise helal olsun böyle gençler gördükçe gururlanıyoruz

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 29 Ekim 00:09
12

Dikkat - Ozan denliye dikkat etsin başkan!

Anca rol kesiyo nır ıcraat yok!

Tıpkı babası faruk denli gibi fikri amcalarının sayesinde odalarda koltuk işgal ediyorlar!

Tübitaktan neden ayrılmış?

Bir araştırın!

Tübıtak a sorabilirsiniz?

Herekede hem babası hem kendi 5 kişiyi bir araya getiremezler!

Babası tüm belediye başkanlarının karşısında aday oldu!

Sırf kadrolu belediye başkan yayımcılığını bırakmamak için!

Bu gidiste şener başkanıda gönderir!

Gelen başkanın yardımcısı olur yıne!

Nede olsa arkasında fikri ışık ce türköz ınşaat var!

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 28 Ekim 21:41
10

Kocaelili Vatansever - Ak Parti'nin gerçekten bu çizgide siyaset yapan insanlara ihtiyacı var. Çok verimli bir röportaj olmuş. Gençliğin böyle abilere ihtiyacı var. Helal olsun.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 28 Ekim 19:10
09

Gençlik - Gençlik için dertleniyorsunuz Allah sizden ve sizi yetiştiren ailelerden razı olsun sayınızı arttırsın inşallah

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 28 Ekim 17:36
08

Assssyapppp - Böyle teşkilatçılarla, inşallah çok daha güzel yarınlara gideceğiz.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 28 Ekim 17:35
11

Arkadaş - @Assssyapppp 08 nolu yoruma cevabı: Hangi yarın efendim?Akp tarafından borçlandırılan yarınlarımız mı?Birde kaç farklı rumuzla buraya yorum yapıyorsunuz Bay ve Bayan troller?Röportajın tamamını okuduğunuzu bile sanmam,çelişki dolu açıklamalar gözümden kaçmadı.Klasik bir akp li farklı yanı ne?Size tavsiyem batan gemidesiniz,bu gemi batınca bakalım hangi limanda soluğu alacaksınız

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 28 Ekim 19:49
07

Birisi - Valla dostum bir pazarlamacı biliyorsam oda ülkesini pazarlamak ile mükellef Tayyiptir.Hani sizin taptığınız reisiniz.Müttehait de aramana gerek yok sor bakalım sizinkilere yada git Nevzat abine sor bir konut yaptırdı satamadı neden satamadınız acaba diye bir sor bakalım.Birde halka karış,karış da halka karışmak kaç karışmış al boy ölçünü

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 28 Ekim 17:24
06

Hgm - Peki bu arkadaş kim?Kendisine halkın içine girmesini de şiddetle tavsiye ederim bahanelere suğınmadan.Bu arada reisi abd de raflar boş bizde bolluk bereket var demiş.Bu sözü alsın yanına halk içine insin.Trollere öyle farklı rumuzlarla yorum yaptırmakla bu işler olmaz,tamam(;

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 28 Ekim 17:05
05

Gerçekçi - Samimi bir röportaj olmuş. Cevaplar çok dolu. Böyle gençler olduğunu bilmek güzel. Ankaradakilere ben geliyorum diyor. Bu çizgide devam ederse yolu çok açık.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 28 Ekim 16:00
03

İzmitinçocuğuyeter - Bu Adamı tanımazdım ama fikrim değişti şimdi adammış gerçekten eğer anlattıkları doğruysa

Yanıtla . 0Beğen . 4Beğenme 28 Ekim 15:50
02

Mahallemizin Gururu - İyi ki meclis üyesi seçmişiz seni ❤️

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 28 Ekim 15:46
01

Gölcüklü Ramiz - Senin gibi siyasetçilere can kurban. Zaten duruşundan ve ekibinden belli rantçı olmadığın. Parti bu tarz genç iş adamlarının kıymetini bilmeli.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 28 Ekim 15:46