İYİ Partili başkandan şok iddia! “Seçim sürecinde 990 kişiyi belediyeye aldılar!”

İYİ Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Mutlu Sarı gazetemize verdiği röportajda AKP’nin 14 Mayıs seçimleri sürecinde 990 kişiyi belediyelerde işe aldığını ve önümüzdeki seçim de kadro sözüyle bu oyları almaya devam edeceklerini söyledi

Merve Dişli
Merve Dişli Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Mutlu Sarı gazetemizi ziyaret etti. Aslında kendisinden sadece gündemle ilgili açıklama alabilirdim ancak ben 4 yıllık mesleki yaşantımda ilk kez İYİ Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı ağırladım. Gençlik kollarına her zaman değer veren biri olarak “İYİ Partili genç” kavramı benim kafamda oturmuyordu. Keza İYİ Parti Kocaeli’de de çalışma yapan, etkili bir il gençlik kolları başkanına denk gelmedim, basın toplantılarına dahi gitmedim. O yüzden çiçeği burnunda başkanı yakalayınca kendisiyle hem biraz sohbet ettik hem de biraz tartıştık. Ses kaydına bakınca spontane gelişen sohbetimizin röportaja döndüğünü gördüm. (Sanırım röportaj yapmayı da biraz özlediğimi fark ettim, başka kimi alsam?)

 

Kendisini Kartepe Gençlik Kolları Başkanlığından beri takip ettiğim Sarı, iddialı ve net, söylemleriyle beni şaşırttı. “Enkaz devraldınız” dediğim Sarı şimdilerde GİK yedek olan eski başkanına pek laf söyletmek istemese de “İyi bir teşkilat devralmadık” sözlerini kullandı. Gençlik kolları nasıl olurmuş hem AKP’ye hem CHP’ye göstereceğini belirten Sarı, parti içinde de günah keçisi olmaya hazır olduğunu belirtti. AKP’nin yerel seçim sürecinde 990 kişiyi belediyede işe aldıklarını iddia eden Sarı, seçimin kaybedilmesine en çok rant yiyenlerin yemeye devam edeceği için üzüldüğünü söyledi. İYİ Parti’nin üçüncü yol olduğunu ifade eden Sarı, İstanbul’un da İYİ Parti kurulduktan sonra kazanıldığına dikkat çekti. Yerel seçimlerde ise Körfez’de iddialı olduklarını belirten Sarı, Karamürsel, Darıca’da da başarıya uzak olmadıklarını Gebze ve Kartepe’de ise oylarını yükselteceklerini söyledi.

 

Heyecanlı ve özgüveni yüksek yeni başkanla olan spontane röportajımızla sizleri baş başa bırakıyor. Keyifli okumalar diliyorum.

 

“İYİ BİR TEŞKİLAT ALMADIK”

Öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun. İlk kez İYİ Parti’nin bir gençlik kolları başkanını ağırlıyorum. Eski başkanınızın da pek bir çalışması olmamıştı. Enkaz devraldınız, Allah kolaylık versin… Nasıl gidiyor çalışmalar?

 

Göreve atanalı hemen hemen iki ay oldu. İki aylık süreçte teşkilatı toparlamaya çalışıyoruz. Geçmiş dönem il başkanımız, mevcut dönem mevcutta da yedek GİK üyesi Nesli Hanım (Gökçe Kondu Çağlayan) benim il başkanımdı beraber üç yıla yakın bir görev eda ettik kendisiyle. Çalışma yapmıştır, yapmamıştır. Belli bir noktada biz de kendisiyle tartışmışızdır, karşı karşıya gelmişizdir. Olmuştur böyle şeyler. Fakat şu aylarda da partimizin yedek de olsa bir GİK üyesi. O yüzden onu konuşmak çok doğru değil fakat dediğiniz gibi iyi bir teşkilat almadık. Ağustos'un başında beri bu işte mesai harcıyorum. Yani çok samimi söylüyorum.

“BU SÖYLEMİ KENDİME SÖYLETMEYECEĞİM” 

Önceki dönemlerde niye bu mesai harcanmadı peki onu öğrenmek istiyorum. İyi ya da kötü AKP İl Gençlik Kolları, CHP İl Gençlik Kolları konuşuluyor bu şehirde. Ama İYİ Parti’de gençliği deyince kafamda bir şey canlanmıyor.

Yapacak bir şey yok. Olan oldu. Onlara sormak lazım. Ben bu söylemi kendime söyletmemek için ne yapılması gerekiyorsa yapacağım.

 

“GEÇMİŞTEKİLER DE DERS ALIR”

İl yönetimi mi engel oluyor? Mesela yaşınız genç diye geri planda olmanızı isteyebilirler. İYİ Parti’de önceki dönem gençlik kolları başkanlarına böyle yapıldığını duymuştum.

 

İl yönetimiyle hiçbir sorunumuz yok. Yaşı bizden büyük olanın işte kardeşiyiz, yaşı bizden küçük olanın abisiyiz.  Bu dönemde kimseyle aramıza nifakı sokacak zamanımız, şansımız yok. Ben göreve gelirken dedim ki ‘Başkanım ben sizden maddi manevi destek istemiyorum. Ama kesinlikle benim aldığım kararın sorgulanmasını da istemiyorum’ burada biz işi baştan konuştuk. Nusret Acur benim abim biz zaten konuştuk baştan her şeyi. Dedim ki ‘Başkanım ben geldikten sonraki süreçte basın ekibi kuracağım, ilçelerin hepsini değiştireceğim.’ Sonuçta ben kimin nerede başarılı veya başarısız olduğunu görebiliyordum. O yüzden gelmeden de işte bunu beyin takımıyla, teşkilat başkanımızla, sekreterimizle görüştük. Tavla oynamıyoruz, satranç oynuyoruz. Yani hamle yaparsa karşı taraf bize, biz ona aynı şekilde karşılık veririz. Ama dediğim gibi biz Kasım ayı içerisinde bu işi bitirip seçim sattı mahalline gireceğiz. ‘Geçmiştekiler bugüne kadar niye yapmadı?’ demiştiniz. Onlar da ders alır o zaman. Onlar da görürler ya bu iş nasıl yapılıyormuş. Bunu diğer siyasi partilerde görecek Cumhuriyet Halk Partisi de görecek. AK Parti de görecek. Çünkü AK Parti çok net bir şekilde iktidarın kamu gücüyle bu işi yapıyor Cumhuriyet Halk Partisi'nden babadan oğula gelmiş bir gelenek.

“EN UFAK YANLIŞTA AMASIZ FAKATSIZ KARŞISINDA OLACAĞIMI BİLİRLER”

Artık CHP’ye de muhalefetsiniz resmen yani… “Babadan oğula” örneğinden bunu anlıyorum.

 

Ben dört yıl ilçe başkanlığı yaptım Kartepe'de. Bu işi ne kadar yapabilirsem o kadar iyi yaptım. Bu konuda hiç mütevazı olamayacağım. Sizin o bahsettiğiniz AK Parti’de Bekirler (Enes Arslan), CHP'de Kadirler (Keskin) bunların hepsi bir tek benden çekinirdi. Çünkü biliyorlardı en ufak bir yanlışta amasız fakatsız dimdik onların karşısında olacağımı. O konuyla alakalı belki de çok da ters düşmüşüzdür ama şu an Bekir de Kadir de benim yaşça büyüğümdür, ikisi de abimdir. Çok değerlidirler. Yani siyaset belli bir noktada budur aslında. Mesela Bekir benim dedem vefat ettiğinde kendi partililerim gelmeden gelmiştir benim cenazeme. Yani o yüzden ona karşı öyle bir vefa borcum var. Keza hiçbir sorun yok. Gerçekten Bekir Enes Arslan ne kadar kendimi bildim bileli karşısında bulunduğum cenahta siyaset yapsa da iyi bir dost olabilecek bir arkadaş. Kadir keza aynı. Kadir'le on günde bir görüşürüm ama siyaset tarzlarını kesinlikle beğenmiyorum.

 

Gençlik nasıl bakıyor şimdiki İYİ Parti’ye?

3 Mart'ta istifa edenlerin hiçbir partiye geri dönmek istemiyor. Çok nadir böyle yüzde 3, yüzde 5 ama 6 Mart'ta istifa edenlerden sadece Kocaeli'de 128 tane genç geri dönmek istiyor. Seçime ittifaksız girmek Kocaeli'de gençlik noktasında bizim önümüzü açıyor.  Gençlik noktasında çok iddialıyız. Ben de çok iddialıydım. Kartepe'de belki sayı noktasında bir AK Parti gibi 50 kişilik bir ekibimiz yoktu ama Cumhuriyet Halk Partisi'nden kalabalıktık.  Burada Kocaeli'nin en iyisi olacağız. AKP’liler ikna edilmiş gençler. Bizim gençlerimizin hepsi inanmış genç. O yüzden yeniçeriler gibi bu mücadeleyi vereceğiz Kocaeli'de tüm gençlik oluşumlarında en başarılısı bizler olacağız. Türkiye'de de İYİ Parti'nin gençlik kolları arasında İyi Parti'nin Kocaeli gençlik kolları konuşulacak. AK Parti’deki CHP’deki gençler ikna edilmiş gençler.

 

“990 KİŞİYİ İŞE ALMIŞLAR”

İkna edilmiş genç nasıl oluyor?

 

Mesela AK Parti geçen Ankara’ya kongreye gitmiş. Bir fotoğrafa bakıyorum 400 kişi varsa 250’sinin belediyeyle bağlantısı var. 14 Mayıs seçimleri öncesinde 990 kişiyi işe almışlar. Büyükşehir, ilçe belediyeleri, ilçe belediyelerinin taşeronları osu busu hepsine bir kimlik vermişler, bir maaş vermişler. İşte böyle ikna edilmiş oluyor. Şimdi biz bu yapıyla bu mücadeleyi verirken burada genç noktasında sorun elbette yaşarız.

 

“İSPATLAYABİLİRLER”

Bu çok ciddi bir iddia… Nereden biliyorsunuz?

 

Ben iddiayı ortaya koyuyorum. Aksini bilen varsa ispatlayabilirler. Önümüzdeki yerel seçimde de bu işe girenlere kadro sözüyle yine oylarını alacaklardır.

“MEMLEKETTE ŞU OLAYIN GAYEM YOK” 

Sizin bir beklentiniz, hedefiniz yok mu? Siyaset beklentisiz olmaz sonuçta. Herkes bir sonraki adımı görmek ister, bir kademe daha yükselmek ister.

 

Şahsen ben ne geçen dönem adaydım, ne bu dönem aday olacağım, ne de bir sonraki dönem aday olacağım. Hiçbir yere aday değilim, hiçbir yere aday olmayacağım. Öyle yani memlekette şu olayım gayesiyle mücadelem yok. Sadece memlekette gidişat iyi değil. Bu gidişatı maalesef memleketi kuran kurucu irade olarak görünen Cumhuriyet Halk Partisi düzeltemiyor. Zaten AK Parti bu hale getirmiş. Siyaset yapılacak alan daraldı. İYİ Parti'nin kurulması, İYİ Parti'de genel başkanın işte MHP içerisindeki o süreçleri vesairesi derken bizi de İYİ Partili yaptı. İyi ki de İYİ Partili olduk, iyi ki de İYİ Parti kuruldu ki memleket hep o sağ ve sol kutup noktasındaki üçüncü yol söylemi bugün daha ağır bir şekilde söylüyoruz.

 

“İYİ PARTİ KURUCU İRADESİ MİLLİYETÇİ” 

Bu üçüncü yol söylemi nereden çıktı? 2019’da neden “üçüncü yol” olmayı tercihiniz olmadı?

 

İYİ Parti kurulduğunda da vardı bu söylem. Sadece mevcut Cumhurbaşkanlığı sisteminden kaynaklı ittifaksız başarı elde edemeyeceğimiz için maalesef İYİ Parti gençleri noktasında biz en büyük sorunu orada yaşadık. Yani burada şahısların başarısızlığı muhakkak vardır ama İYİ Parti’nin bir tabana oturamamasının sebebi Cumhuriyet Halk Partisiyle olan ittifak. İYİ Parti kurulurken, Cumhuriyet Halk Partisi'nde çok fazla insan geçiş sağladı bizlere. Ama sonuç olarak İYİ Parti kurucu iradesi milliyetçi tabanda oturmuş. 70’lerde, 80’lerde karşı karşıya savaşan insanlar bugün aynı ittifakta karşı tarafa mücadele verirken ister istemez zafiyetler yaşandı.

 

“3 MART’TA İSTİFA EDENLER DEĞİL 6 MART’TA İSTİFA EDENLER PARTİ İÇİN BEDEL ÖDEMİŞ İNSANLARDI” 

Sizin de dediğiniz gibi ittifaksız seçim kazanmak zordu. Şimdi ittifaksız yola devam etme kararı mantığıma oturmuyor.

 

Millet şu an sahada bize kızıyor. İttifakla alakalı ‘Bu zaman, o zaman değil’ diyorlar. İYİ Parti için bu bence böyle mecburi bir yoldu. İYİ Parti'nin bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Halk Partisiyle devam etme kararı alsa idi çok net bir şekilde, partinin kuruluşunda mücadele veren insanlar gitmiş olurdu. Bugün istifalar olduğu noktasında sürekli olarak haber yapılıyor mesela. Bugün istifa edenlerin çoğu belli bir noktada parçalanan insanlar değil. 3 Mart'ta genel başkan masadan kalktığı gün Ankara'da istifa edenler Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki yapıya kızmış İYİ Parti’ye üye olmuş, partide hiç mesai harcamayan arkadaşlardır. Fakat 6 Mart'ta istifa edenler bu parti için bedel ödemiş insanlardı. Yani biz bugün bu ittifakı devam ettirseydik yani 81 il 81 aday, 923 ilçe 923 aday söylemi olmasaydı ben inanıyorum ki bu partide gerçekten mesai harcamış, mesai harcamak isteyen insanların istifa edeceğini düşünüyorum. O yüzden kararın yerinde olduğunu düşünüyorum.

 

 

“KEŞKE BU SİSTEMDEN KURTULMUŞ OLSAYDIK”

Ama anketlerde bayağı bir düşüş var İYİ Parti’de. Yani Türkiye genelinde zaten şu an yüzde 8 görünüyorsunuz. Bu tabloda ben hayalperest davranamam bir belediye kazanabileceğinizi düşünmüyorum ittifaksız.

  

Yarın bir başarı kazanabilmek için bugün kaybedilebilir. 2019’da büyük şeyleri kazandık diyoruz. Vatandaş 2023 seçimlerinde Mansur Bey'le, Ekrem Bey'i cumhurbaşkanı adayı olarak görmek isterken kendi partisi göstermezken, genel başkanımız 3 Mart süreci masadan kalktığımız gün Ekrem Bey'le Mansur Bey'in aday olması gerektiğini beyan etmişti. Keşke 2023’te biz bu olayları yaşamasaydık. Mansur Bey ya da Ekrem Bey ittifakın adayı olsalardı da bu cumhurbaşkanlığı sisteminden kurtulmuş olsaydık.

 

 

“İTTİFAKLA GİTSEK BİLE İSTANBUL’U KAZANAMAYACAĞIZ”

Bakın Sayın Akşener'in karıştırdığı bir nokta var. Mansur Bey de özellikle Mansur Bey'in altını çiziyorum Ekrem Bey de CHP'li. İYİ Partililerin sık sık belediye başkanlarını sahiplenip bu noktayı kaçırdıklarını düşünüyorum.

 

1994’ten beri siyasal İslam'ın yönettiği İstanbul, İYİ Parti kurulduktan sonra alındı. Ankara belli bir noktada alınabilirdi. İstanbul'u 1994’ten beri karşı olduğumuz siyasal İslam yönetiyordu. İYİ Parti 2017’de kuruldu sonra bu ittifak sürecinde seçim kazanmış. Yani burası evet resmiyette Cumhuriyet Halk Partisi olabilir. Ama Cumhuriyet Halk Partisi 2014’te alamamış. 2023’ü de. 2024’te de alacağıyla alakalı bir kesin tez yok yani. O yüzden İYİ Parti'nin zaten belediyeleri yokmuş. İttifak belediyeleri net hükümet AK Partiliymiş.  Biz bu seçimde de niye onlarla gidelim dedim. Ne kazancımız olacak? Bizim bir kazanım olmayacak. Emin olun çok büyük kaybımız olacak. Bu benim şahsi görüşüm ittifakla girsek bile biz Ankara ve İstanbul'da kaybedeceğiz. Biz yüzde 8-10 arası oya sahibiz. Ben bugün seçim olsa yüzde 10 çok rahat alabileceğimizi düşünüyorum. Biz dibi gördük. Dibi görmemizin sebebi de yine seçim sattı mahallinde Kemal Bey'in Selahattin Demirtaş söylemleri, Osman Kavala söylemleri.

 

“İMAMOĞLU’NU MODERATÖR YAPTILAR”

Yani Akşener’in masadan kalkıp geri oturması etkili olmadı? Millet ittifakının dışarıdan bütünlük fotoğrafı verememesinin

 

Taban noktasında milliyetçi bir tabana oturmuş bir siyasi partinin o ittifakta yan yana hareket ettiği cumhurbaşkanı adayının bunlara dikkat etmesi gerekiyordu. Etmedi, seçimi kaybettik zaten. Bence Millet İttifakı'nın dışarıdan bütünlük fotoğrafını verememesinin sebebi ittifakın içerisinde bulunan siyasal İslam'ın içinden gelen partiler. Genel başkanı sopa olarak kullandılar. Mesela ben İYİ Partili bir birey olarak Mustafa Sarı olarak söylüyorum. Ben genel başkanın masadan Saraçhane günü kalkması gerektiğini düşünenlerdenim. Çünkü 25 yıldır İstanbul'u siyasal İslam elinden alan Ekrem İmamoğlu'nu gittiler Babacan gibi, Davutoğlu gibi siyasilere moderatör yaptılar ya. Oradan Ekrem İmamoğlu ikinci günkü programda moderatör oldu. Ya bu durum bence kabul edilemez bir durum. Bunu bence Cumhuriyet Halk Partisi'nin de kabul etmemesi gerekiyor. Ekrem Bey öyle veya da böyle çok güçlü bir liderdi. Hiç mi bu durumda utanmadınız hiç mi rahatsız olmadınız? Ben şahsım adına çok rahatsız oldum orada yani. Orada adamlar 45-50 dakika konuştular. Bugün ne içinde bulunduğumuz ilde veyahut da Türkiye genelinde teşkilatları var. Ne de belli bir oyları var. Ki oyları olsa idi o sizin Cumhuriyet Halk Partisi'nin tabanı hep 25, 25 diye konuşuluyor ya. 25.7 aldı Türkiye'de. E bunların hiçbir katkısı olmadı. Şimdi bizi eleştiriyorlar, diyorlar ki İYİ Parti 10 getirdi. Ötekiler ne getirdi? Bunu tartmak gerekir. İYİ Parti bugün bir varoluş mücadelesi veriyor. Üçüncü yol söylemi gençlik noktasında tuttu. Yani gençler zaten bunu istiyordu.

 

“200-250 KİŞİLİK GENÇLİK”

Neler yapıyorsunuz göreve geldiğinizden beri?

 

22 Ağustos'ta atandık. Hemen hemen iki ay oldu dediğim gibi iki aylık süre en fazla yani akşam programı yapmadığımız gün 3 ya da 5’tir yani. Beşi geçmez ya düğün vardır ya cenaze vardır ya da parti içinde program vardır 25 Ekim’de Gençlik Kolları Genel Başkanımız gelecek. 8 tane ilçe ataması gerçekleşti. O günden sonra daha da teşkilat kurulmuş olacak. Parti kuruluş asıl parti kuruluşu gibi oldu bu bizim buraya gelmemiz. Parti kuruluşundaki gibi teker teker ilçelere gidiyoruz, temayül yapıyoruz, görüşüyoruz. 200-250 kişilik bir gençlik Kocaeli'de hazır olacak.

 

“EN GÜÇLÜ GENÇLİK KOLLARI OLACAĞIZ”

Yeni atamalar ne zaman olacak?

 

12 ilçenin şu anda 8’ini değiştirdik. Onun haricinde 4 kişide ufak tefek sorunlar var. 25 Ekim'de 12 ilçenin 12sini tamamlamış bir şekilde atamalarını alacaklar. Onlar da kendi yönetimleri için bir süresi var. Yani kasım ayı içerisinde seçim sathı mahallinde Kocaeli'deki en güçlü gençlik kolları biz olacağız.

 

“GÜNAH KEÇİSİ OLMAYA HAZIRIM”

Enkaz devralmış bir başkana göre çok iddialısınız…

İddialı şöyle. Ben söylem noktasında söylemle eylem birbirini tutuyor. Bu işe gerçekten mesai harcanıyor. Her gün bir görüşme var. Şimdi mesela bir konuyla alakalı bir hata var. O hatayı düzeltmek için yeri geliyor tartışıyoruz yani insanlarla gerek kötü olacağız ama başarı sağlanmak için ben günah keçisi olmaya da hazırım. Herkesin gözünde kötü olmaya da hazırım ama seçim geçtikten sonraki süreçte İşte ‘İYİ Parti'nin gençlik kolları başarır’ diyecekler. Ben hiçbir yerden ne siyasi rant beklemiyorum, kendi ekibimden de kimse alamaz. Yönetimimden kimse burada kendi kişisel ikbali, kişisel menfaati için bir mesai harcadığını gördüğüm an partiden ihraca kadar gider bu iş yani.

 

“İYİ PARTİ’DE KİMSENİN İHALEYLE İŞİ YOK”

Yönetiminizdeki herkes kendi işiyle uğraşıyor yani?

 

Evet, beni hiçbir yere sıkıştıramadılar bu konuyla alakalı. Ben dediğim gibi ne memur olmak için ne de meclis üyesi olmak için arkadan dedikodu yaparım. Belediyeyle veya da kamu kurumlarıyla alakalı hiçbir işimiz yok. Bizim İYİ Parti'nin aslında bence burada en büyük avantajı da bu kimsenin akçeli işlerle işi yok, ihaleyle işi yok. Ama diğer siyasi partilere baktığımızda birileri beşli çeteyle çalışır. Birileri ötekinden 4 liraya arsa alır, onu yapan bir sürü iş yaparlar ama bizim partimizin bu noktada gerçekten temiz olduğunu düşünüyorum.

 

“CUMHUR İTTİFAKIYLA YAN YANA OLMAMIZ İMKANSIZ”

İYİ Parti’nin Cumhur İttifakına geçmek gibi bir isteği var mı? Bu ittifaksız seçim iddiasının AKP’ye yarayacağını düşünmüyor musunuz?

 

İYİ Parti hangi partinin içinden kuruldu? Milliyetçi Hareket Partisi'nden kuruldu. Yancı olacaksak iktidarın yancısı olabiliyorduk zaten. Güçse o gücü oradan alırdık. Bizim yancı olmak gibi talebimiz yok Tayyip Erdoğan’a en karşıt görüşte olan insanlar İYİ Parti'nin içerisinde. Şimdi bunu ben görüyorum. E genel başkan göremiyorsa orada bir sorun vardır. Genel başkan bunu görüyordur ve her fırsatta çok sert ve çok net bir şekilde öyle salıdan salıya grup toplantısına çıkıp bağırarak çağırarak değil, bizzat vatandaşın yanına inerek, vatandaşla birebir dertleşerek ve sıkıntıları mecliste konuşarak Tayyip Erdoğan'ı eleştiriyor Cumhur İttifakı'yla yan yana olmamızı ben imkânsız olarak görüyorum. Ve büyük konuşmak istemiyorum ama bugünkü şartlarda öyle bir durum olsun İYİ Parti içerisinde gerçek İYİ Parti'leri bulamazsınız yani.

 

“KARTEPE’DE TRABZONLU ADAY ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Yerel seçimlerle alakalı düşüncelerinizi de merak ediyorum. Hangi ilçelerde iddialı görüyorsunuz kendinizi?

 

Körfez. Körfez'de çok iddialı görüyoruz. Ben Körfez’de seçim kazanmamızın çok zor olduğunu düşünmüyorum.  Karamürsel'de Mehmet Baş diye bir aday adayımız var. Başarılı olmak için yani ilçe başkanımız gerekli tüm çalışmaları gerçekleştiriyor.  Gebze'de çok iyi bir oy alacağımızı düşünüyorum. Gebze'de iki tane aday adayımız var. İkisi de Gebze'nin yerli ve siyasiliğin tam olarak merkezinde. Onun haricinde Darıca'da da çok kuvvetli bir adayımız var. Darıca'da Gencay Yıldıztekin Bey de keza orada çok güçlü. Onun haricinde Kartepe’de iki Artvinlinin arasından bir Trabzon'u çıkartmaya çalışıyoruz.  Kartepe'de de seçim kazanamasak bile ben kesinlikle ana muhalefet konumuna geleceğimi çünkü seçmen ben bizzat ona görev yaptığımdan kaynaklı görüyorum. Yani 2008 oy aldı mesela Zafer Partisi Kartepe'de. 2 bin bizim net bir şekilde yani. Biz 9 bin 400 oy aldık. Cumhuriyet Halk Partisi 18 bin oy aldı. AK Parti 38 bin. Yüzde 6’şar oy da MHP ile Yeniden Refah oy aldı. Ben iyi bir Trabzonlu bir aday bulursak, ki bulunacak gibi gözüküyor 17-18 bin oyun çok zor olduğunu düşünmüyorum. İYİ Parti kesinlikle geçen seçimin çok daha üstünü alacaktır tüm ilçelerde. İllaki adayların bireysel başarıları da buna eklendiğinde ki genel başkan sizler de görüyorsunuz belli bir noktada  partinin dışarısından da  adayları gösterip partiye kazandırıyor. O yüzden ben bu dönemin İyi Parti için iyi olacağını düşünüyorum.

 

“TEŞKİLATIN GÖSTERDİĞİ HEDEFE GİTMEMİZ GEREKİYOR”

Evet, öyle diyorsunuz ama Körfez’de de Azmi Cihan Hatipoğlu için çok tepki var ama. Bu transfer ters tepmiş olmasın?

Tepki muhakkak olacaktır sonuç olarak parti içerisinde yıllarca mesaj harcamış insanlar, vakit, nakit harcamış insanlar bir beklenti içeri. Bu seçimde teşkilatın gösterdiği hedefe ama fakatsız gitmemiz gerekiyor. Ki oradaki o siyasi büyüklerimiz de, aday adaylarımız da bence bunun bilincinde. En ivedi şekilde, en yakın tarihte bizlerin bu söylediğine göre hareket edeceklerine şüphem yok.

Ekli Dosyalar

18 Eki 2023 - 12:36 -

Muhabir  Merve Dişli


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

08

Hayırlı Tıraşlar - Herkeste de bi havalar bi cakalar ahahah iki üç sene evcilik oynar gibi takılırsınız parti binalarında sonra yok olur gidersiniz boyunuzdan büyük laflar etmeyin :):)

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 19 Ekim 12:41
07

Gençliğimiz Var - yakışıklı ÇOCUK ama sadece o kadar, daha ÇOCUK

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Ekim 11:50
06

Izmitli - izmit Belediyesinde işe girenlerin %90 ı İyi Partili buna ne cevap vereceksin.. Siz İzmit Belediyesine doluşurken sorun yoktu halada yok CHP yi beğenmeyip eleştiriyorsunuz ama beğenmediğiniz partinin belediyesinde pişkin pişkin bir iş yapmadan oturan partilileriniz ne olacak

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 19 Ekim 10:47
05

:) - Gençlik kolları başkanıının çok pişmesi lazım verdiği cevaplar twitter cevapları :)

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 19 Ekim 09:17
04

Derinceli - Birincisi siyasete girerken Cumhuriyet Halk Partisi ne teşekkür etmeniz gerekiyor 15 milletvekili verdiler size Sayın Kılıçdaroğlu olmazsa idi belki şuan vekiliniz bile yok tu. İkincisi de sen benden çekinir demişsin de eski il gençlik kolları başkanı Emre Andızın rakibi bile olamazsın yanından bile geçemezsin sen röportajı yapan gazeteci arkadaş bile bunu biliyordur.. üçüncüsü de 900 kişi seçim zamanı işe alınmış demişsin de Fatma başkanınız hep iyi partili alınca işe sesiniz çıkmadı he bu arada biz CHP liler olarak bedel ödedik bu yolda tugayı kaybettik mücadele ettik bedava işe girelim diye beklenmedik ama git belediye ye işe girenlerin yüzde doksanı iyi partili

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 19 Ekim 08:37
03

Berkay - 3. Yol söyleminin her zaman arkasındayız.

"Umudunu kesme sakın, bak İYİler var"

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 18 Ekim 15:48
02

Iyibiri - Kocaeli İYİ gençlik gümbür gümbür geliyor anlaşılan

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 18 Ekim 15:40
01

Genç Ler - Kocaeli , 5 Ayrı Diskotekte nasıl dans ettiğini ve Kimin desteği ile İlimizin değerli kişilerin önünde MV. 1.siralarını aldığını, Kimin desteği ile 39 Yaşında bir Tarih öğretmenin hiç bilgi ve tecrübesi olmadığı konuda TC.İçişleri Bakanı yaptırdığı, 6.Diskotekte , Gezici, Devrimci, Ülkücü, Türkçü,Ermeni'ci, Ölmüş İnsan ziyaretinde İman Tazeleyen, Kocaeli-Selanik-Diyarbakır Kökenli olduğunu iddia eden, Emirler gereğince Yuvasına ihanet edip 6.durakta Mikser makinesi Kuran lideri, ve İlimizde, Devlet Arazisine Kamu Bankalarından alıp geri ödemediği Paralarla işyeri kurup Vergi vermeyen, İlimizden olmayan,Şehit Yakınına Küfür eden, Ülkücülükle ilgisi olmayan, Gazeteci dövdüren, Parası ile 1.sıra MV.olan Teşkilat ta İl Gençlik K.Başkani olan kişilerin yalnızca Gençliğine acırım.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 18 Ekim 15:18