Koray Merdan: Zeki Aygün’ü her CHP’liyle yarıştırırım!

AKP Derince İlçe Başkanı Koray Merdan gazetemize verdiği röportajda, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün 2024’te tekrar aday olacağı söylentisi ve CHP’lilerin Aygün’ü bu kez kesin yeneceklerine inanmaları ile ilgili konuştu. Merdan, Aygün’ü her CHP’liyle yarıştırabileceğini hatta CHP Lideri Kemal Kılılçdaroğlu dahi aday çıksa kazanacak şekilde çalışacaklarını belirtti

Merve Dişli
Merve Dişli Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Röportaj serimize bu hafta AKP Derince İlçe Başkanı Koray Merdan ile devam ediyoruz. Malum seçim dönemi, AKP’li ilçe başkanlarından röportaj için randevu almanın oldukça zor olduğu bir dönemde her zaman kibar yüzüyle karşılaştığım Merdan beni kırmadı. AKP’nin genç ilçe başkanlarından olan ve Derince’nin kıl payı kazanıldığı dönemde ise AKP Derince’nin teşkilat başkanı olan Merdan’la hem kendisini, hem teşkilatı hem de Derince’yi konuştuk.

Hakkında çıkan pek çok iddiaya açıklık getiren Merdan, askeri okuldan atıldığına dair iddiaların art niyetli insanlar tarafından yayıldığını, askeri okuldan kendi isteğiyle ayrıldığını belirtti. Merdan, belediyeden iş aldığı iddialarına ise aile şirketinin 3 dönemdir uygun fiyatlarla iş yaptığını, Zeki Aygün’ün fiyat avantajı olmasa zırnık bile vermeyeceğini söyledi. Danışma kurulundan danışma kuruluna konuştuğuna dair eleştirime de yanıt veren Merdan, gündemle ilgili gereken açıklamayı il başkanının yaptığını söyledi. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün ikinci dönemi de istemesi ve buna karşılık CHP’lilerin Derince’yi kazanacakların emin olmalarıyla ilgili de her CHP’liyle Aygün’ü yarıştırabileceğini söyleyerek cevap verdi.

AKP Derince İlçe Başkanı Koray Merdan ile iki bölümlük röportajımızın ilk bölümüyle sizleri baş başa bırakıyor, keyifli okumalar diliyorum.


ÇENESUYU’NUN SATILACAĞINI HİÇ TAHMİN ETMEZDİM”

Öncelikle hoş geldiniz… Sizinle ilgili araştırma yaparken aslında hakkınızda çok az haber ve demeç olması dikkat çekti. Koray Merdan kimdir?

Koray Merdan bu şehrin öz evladı, aslına bakarsanız Kocaeli’den önce bu şehri İzmit olarak bilirdi. Beni de herkes İzmitli Koray olarak bilir çünkü üniversite hayatımda, lise hayatımda çoğu zaman şehir dışında kaldığımdan dolayı. Derince doğumluyum, yerli ve milliyim. 1950’lerde ailem buraya gelmiş bir tarafım Çerkez bir tarafım Egeli. Büyüklerim buraya gelince Derince Çınarlı Mahallesi’ne yerleşmiş, hayatım Çenesuyu’nda geçti. Mesela ben o zamanlar Çenesuyu’nun satılacağını hiç tahmin etmezdim. Biz sokakta maç yaptığımızda susadığımızda içtiğimiz suydu Çenesuyu. Yerliyim diyebilirim, babam, dedemin bütün büyüklerim mezarı burada. Yıllardır doğup büyüdüğümüz şehre hizmet etmeye çalışıyoruz ailecek. Onun için Kocaeli’nin yerlisi diyebiliriz.


Ne işle meşgulsünüz? Yurtdışına iş yapıyor musunuz?

Sağlık sektöründe hizmet veriyoruz. Tıbbi malzeme daha çok ameliyat malzemelerinin uluslararası ticaretini yapıyorum. Şu anda Kocaeli’de değil ama Düzce’de bir iş yerimiz var daha çok ortağım ilgileniyor. Burada sadece siyaset yapıyorum açıkçası.

ZEKİ BAŞKAN ZIRNIK VERMEZ”

Belediyeden iş almanız bir süre çok tartışıldı. Denetim komisyonunda ortaya çıktıktan sonra da şimdi Körfez’den taşeron bir firmayla iş aldığınız iddia ediliyor. Bu konuda bir açıklık getirmek ister misiniz?

Reklam şirketi babamın. Üç belediye başkanı öncesinden beri, benim ilçe başkanlığımla hiçbir alakası olmadan bu işi yapıyorlar. Bugünün işi değil. Kaldı ki fiyat olarak da avantajlılar. Bir de en son CHP’li Meclis Üyemiz Nuri Paşa o bir konuda ‘Ben araştırdım billboardlara diğer belediyelerde 350 liraya yapıyorlarmış bizim belediyemiz 2100 küsur liraya yapıyorlar’ dedi. Haksızlık karşısında babam olsa tanımam. Öyle fiyat farkı mı olur? Dışarı çıktım kardeşimi aradım işin aslını sordum. ‘Ağabey biz 40 tanesini 2100 liraya yapıyoruz’ dedi. Gerçekten fiyat avantajı olduğu için alınıyor. Zeki başkan fiyat avantajı olmadan kimseye zırnık vermez. Sadece belediyeye değil, Vodafone’a, Acıbadem’e de iş yapıyorlar. Böyle bir söylem olması normal, siyasette insanlar bel altı vurmaya alışık, açık aramak isteyen çok. Ama benim ailemin şirketi, uzaktan yakından ilgim yok. Biz bile partiyle ilgili iş yaptırdığımızda normalde parasını öderiz ama ben bizimkilere beş kuruş para ödemedim. En büyük giderlerden biri bu reklam gideri ve hiç ödemedik.

ATILMA DEDİKODUSUNU ART NİYETLİ İNSANLAR YAYDI”

Askeri okuldan atıldığınız konuşuluyordu bir ara. Doğruluk payı nedir? Atıldıysanız neden atıldınız?

Askeri okuldan ayrıldım son sene ama atılma söz konusu değil. Ben askeri okulu kazandığımızda gazetede Kocaeli’nin altın çocuğu diye fotoğrafım çıkmıştı. Çünkü birçok dereceyle okulu kazanmıştım. Askeri okulda 4 sene okudum, son seneye kadar çok başarılı bir öğrenciydim. Son sene nasıl olduysa 3 dersten ikmale kalmıştım, ben çok şaşırdım ‘Nasıl olsa ikmalde geçerim’ dedim geçemedim. Bir sene daha okumaktansa ayrılayım dedim. Öyle bir ayrılma hikayem var, sonra sivil hayata geçtim. Atılma dedikodusunu art niyetli insanların yaydığını düşünüyorum, kendi isteğimle ayrıldığıma dair kayıtlarım vardır, arşivlere bakabilirler.

FOTOĞRAF BİLE ÇEKTİRMEDİĞİMİZ PROGRAMLAR YAPIYORUZ”

Danışma kurulundan, danışma kuruluna konuşan bir ilçe başkanı profili gördüğümü söylemek isterim. Derince partinizin kıl payı kazandığı bir yer daha aktif bir ilçe başkanlığı yapmanız gerekmez mi?

Bizde gereken gündemle ilgili açıklamayı il başkanımız yapar, eğer ilçe bazında yapmamız gereken bir şey olursa biz yaparız. Bugüne kadar siyasi partiler birbirlerine sataşmalarla salvolar yapardı, benim tercihim o yönde değil. Daha çok açıklamalardan ziyade vatandaşla bir arada olmak. Fotoğraf bile çektirmediğimiz programlar yapıyoruz. Yüz yüze çalışmalar benim daha çok hoşuma gidiyor. Biraz da siyasete nasıl baktığınız önemli, biz kavga siyaseti yapmamaya çalışıyoruz. Derince’nin tamamına hizmet etmeye çalışıyoruz bu da Derincemiz için bir kazanç. Her zaman yönetim kurulu toplantısındaki arkadaşlarla aldığımız kararlar sadece partiyle değil yerele hizmet etmekle alakalı konular. Bizi pek çok siyasi partiden destekleyen arkadaşımız var.

BENİM UÇTUĞUM FİT FARKLI”

Ya da karşınızda konuşacak bir muhalefet mi göremiyorsunuz?

Öyle dersek karşımızdakini hafife almış oluruz. Bir videoda ‘Kartal belli bir fitte uçar o fitte görebildiği tek şey kartaldır, eğer alçalırsa görebileceği diğer kuşlardır’ diye görmüştüm. Benim uçtuğum fit farklı. Bunun dışında 1260 oy gibi bir farkla aldık Derince’yi. O dönem eksikliklerimizden kaynaklanmış olabilir ama azımsanacak bir rakam da değil aslında çünkü Derince gibi bir yerde her zaman zorlanılmıştır. Kaldı ki Türkiye şartlarında genele baktığımızda biz kendimizi o noktada başarısız görmüyoruz. Bir oy bile fark olsa bu bir galibiyettir ama 1260 oy da az buz bir oy değil.6 BİN HANEYİ ZİYARET ETTİK”

Sahada ne durumdasınız, neler yapıyorsunuz?

Üye ziyaretlerimize devam ediyoruz, ziyaretlerimizde anket doldurtuyoruz üyelerimize ve geri bildirimleri alıyoruz. 6 bin haneyi tek tek kapılarını çalarak ziyaret ettik. Hem cumhurbaşkanımızın selamlarını ilettik hem de notlarını aldık. İl başkanlığımıza rapor olarak sunduk, kendi çözeceğimiz sorunları da kendimiz çözdük.

TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU YÜZDE 52 OYLA DEĞİL YÜZDE 90’LA GERÇEKLEŞİR”

Ne gibi sorunlar çözdünüz?

Belediyenin çözebileceği sorunlar, yol kaldırım gibi sorunlar vardı onları çözdük. Daha genele vurduğumuzda Aile sosyal hizmetlerin yaptığı işleri vatandaşımızın bilmediğini fark ettik, birçok sosyal yardımdan faydalanamadıklarını fark ettik. Onlara önayak olup başvurmalarını, destek almalarını sağladık. Bana göre siyaset insan için yapılan bir şey, insana faydamız ne kadar dokunursa o kadar başarılı olmuş oluruz. Sosyal yönde, maddi yönde, manevi yönde vatandaşın yanında olmaya çalışıyoruz sadece kendi partilimiz değil. Hiçbir zaman o ayrımı yapmadık, yapmayız da. Cumhurbaşkanımızın Bize tevazu, samimiyeti tembihlemesi, Türkiye yüzyılı vizyonu gerçekleştirilecekse bu yüzde 52 oyla değil yüzde 90’la gerçekleşir yani herkese kucak açmalıyız. Ben yöneticilerime her zaman AK Parti kimliklerinin üzerinde olmalarını, hangi partiden olursa olsun komşularına selam vermelerini söylerim. Çünkü size karşı önyargılı olan insanların köşelerini böyle yontarsınız. Gün gelecek iyilik kazanacak biz de o iyiliğin peşinde koşuyoruz.

İNSANLARIN 6+1’Lİ KISMA KESİNLİKLE PRİM VERMEDİĞİNİ GÖRDÜM”

Ekonominin gidişatı nedeniyle vatandaştan çok tepki alıyor musunuz?

Pahalılıktan biraz serzenişte bulunan insanlar oluyor, az önce 6 bin eve gittik dedim. Bizatihi not aldık. 6 bin kişide 35 kişi direkt sizle işim olmaz demiştir. Onun dışında bize ikazda bulunan insanlar oldu ama insan ilişkilerinden anlarım. Hal hareketlerinde insanların bize ‘Bunu yine çözerseniz siz çözersiniz’ dediğini, 6+1’li kısma kesinlikle prim vermediğini gördüm bu da beni mutlu etti. Dışarıda veya anketlerde ‘Artık gidiyorsunuz, artık bitti’ gibi bir algı veriliyor ama buna inanan kesim bundan önceki seçimlerde de inanıp kaybeden seçim. Görüyorum yine vatandaş Recep Tayyip Erdoğan diyor.

ADAY ADAYI OLMAYAN BİRİNİN ADAY OLMASI BİZİM FAYDAMIZAYMIŞ”

Gelelim 2019 seçimlerine… Siz o zaman Teşkilat Başkanıydınız. Derince nasıl son anda kıl payı kazanıldı? Sertif Gökçe çok iyi bir aday mıydı yoksa Zeki Aygün kötü bir aday mıydı ki AKP’nin oyları bu denli düştü.

Eksiğimiz adayın biraz geç belli olmasıydı. Aday adayları da biraz fazlaydı bu işler biraz kırılmalara yol açıyor o dönemde. Tabii Ankara’dan Zeki Başkanımıza görev bu şekilde tebliğ edilmiş, onun da bir adaylık süreci yoktu. Ama Ankara biraz daha titiz çalışmış gördüğüm kadarıyla o mevcut aday adaylarıyla kim olursa olsun bu kırılma olacakmış. En azından aday adayı olmayan, ağabey rolünde olan birinin aday olması bizim faydamızaymış. Belki de kaybedilecek bir seçimi kazanmış olduk. O dönemki aday adaylarının taraftarları oluyor.

ADAY ADAYLARINA FANATİK OLANLAR KÜSMÜŞTÜR”

Aygün, Büyükşehir adayı olmayı düşünürken aday adayı bile olmadan Derince’den direkt aday gösterilmesi partilileri küstürdü mü yani?

O olursa ben vermem, bu olursa biz vermeyiz gibi konuşmalar olmuştu, bu yanlış bir durum. Demek ki bunu genel merkezimiz gördü, üst ağabey durumunda birisini getirelim deyip onu aday yaptılar. Parti içi muhalefetler bu dönemde biraz daha fazlaydı diyebilirim. Küsenlerin sayısı çok fazla değildir, sadece aday adaylarına fanatik derecede angaje olan kişiler küsmüştür. Genel merkezimiz güzel bir anket ve saha çalışması yaparak mevcut aday adaylarında risk görmüş ki davet usulü Zeki Başkanı oraya aday yapmış. O da akıllı bir hareket yaptı, mevcut aday adaylarından başkan yardımcısı aldı. Kocaeli’de yoktur belki de böyle bir hareket.

ZEKİ BAŞKAN EN ÇOK HİZMETİ MANAVLARA YAPIYOR”

Mesela o dönem Zeki Aygün’ün “Manavlar mikro milliyetçilik yapıyor” gibi bir gaf yapması tepki çekti. Manavlar bu yüzen küstü mü, o dönemde nasıl toparladınız orayı?

Orada bir yanlış anlaşılma olmuş, aslına bakarsınız. Bence kötü insan yoktur, kötü diyalog vardır. Orada kötü bir diyalog yaşanmış ama sonrasında bakıyorum Zeki başkanın hizmetlerine, Manav dediğimiz Kocaeli’nin yerlisi köylerimize çok büyük hizmetleri var. En çok hizmeti oraya yapıyor. Parklar, gölet projesi hepsini Manavlara yapıyor aslında. Burada anlıyoruz ki Manavlara öyle kötü bir niyeti olmadığını anlıyoruz. Biz belediyenin eli ayağı değiliz ama gözü kulağıyız. Biz belediye için çalışıyoruz. Gönüllülük esasıyla çalışıyoruz. Belediye başkanı bizim partimizin simgesi sonuçta. O konuda da nerede bir eksiklik görsek onu kapatmak için elimizden geleni yapıyoruz.

KILIÇDAROĞLU’NU ADAY GÖSTERSELER BİLE…”

Şu sıralar Zeki Aygün’ün ikinci dönemi de istediği yönünde kulisler alıyorum. Doğruluk payı nedir? Üstelik Derince’yi kıl payı kaybeden CHP’liler Aygün’ün tekrar aday olmasıyla kazanacaklarından oldukça eminler… 2024’te 71 yaşında olacak bir adayla kazanabileceğinize samimiyetle inanıyor musunuz?

Allah sağlıklı uzun ömürler versin Zeki Başkan’a, kimsenin onun enerjisinden şüphesi olmasın, CHP’lilerin hiç olmasın, hiç merak etmesin. Her CHP’liyle Zeki Başkanı yarıştırabilirim. Derince’den Kılıçdaroğlu’nu aday gösterseler bile biz o seçimi kazanacak şekilde çalışacağız. Zeki başkanın enerjisine kendileri bile hayrete düştüler. Günlük SKM çalışmasında arkadaşlarımız yorulurdu Zeki Başkanın yorulduğunu görmedim. 71 yaşında da o enerjiyi göreceğimizi tahmin ediyorum. Belediye başkanlığında başarılı güzel işler yaptı, yine güzel işler yapacaktır o konuda şüphem yok.

DERİNCE’YE KATMA DEĞER KATTI”

Ne yaptı mesela güzel işler?

Belediye bütçesine yük olmadan, bakanlık bütçesinden bunları karşıladı. Derince’ye katma değer kattı örnek veriyorum Orman işletmeden yer kiralayabildi. Askeriyeden yer alınmıştı o bölgeye gençlik ve spor bakanlığından bütçe alarak güzel bir tesis yaptı. Bunlar güzel şeyler.

TECRÜBESİZ BİR BELEDİYE BAŞKANI ANKARA’NIN YOLUNU ÖĞRENENE KADAR VAKİT GEÇİP GİDEBİLİR”

Ama Derince’nin siluetini değiştirdi, şuradan aldı şuraya getirdi diyebileceğiniz bir iş var mı?

O iş Derince’de biraz zaman alır, çok eski yapılaşmanın olduğu bir yer Derince mesela şu anda kentsel dönüşüm yapılıyor. Bir tane Araptepe’de yapıldı. Kentin görüşünün değişeceği Deniz Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm olacak. Eski binalar yıkılıp, yeni binalar yapılınca Derince’nin görüntüsü de vizyonu da değişecek. Bunları başarmak da kolay değil. Tecrübesiz bir belediye başkanı Ankara’nın yolunu öğrenene kadar vakit geçip gidebilirdi. Bu anlamda Zeki abinin Derince’ye faydası olduğunu düşünüyorum.

TÜM PARTİLİLERİMİZ AİDATLARINI VERİYOR”

Zeki Aygün’ün teşkilata maddi destekte bulunmaması nedeniyle bazı yöneticilerin tepkili olduğunu duydum.

Ayda belli bir aidat veriyor, bunu aktif görevde olan tüm partililerimiz, meclis üyelerimiz aidatlarını veriyor. Biz de katkıda bulunuyoruz, kendimiz.

Ama daha çok kendi yağınızda kavruluyorsunuz.

Tabii.

MALIMIN ZEKÂTINI VERMİŞ GİBİ HİSSEDİYORUM”

Ama sizin de maddi destek bulunmaktan bittiğinizi duyuyorum biraz… Buna bir açıklık getirir misiniz? İşlerinizin sıkıntıda olduğunu duydum. Çok mu harcama yapıyorsunuz partiye? Bu taşın altına gövdesini koyan sadece siz misiniz?

Benimle birlikte birkaç arkadaşımız daha destek oluyor. O sorumluluk bizlerde var açıkçası malımın fitresini, zekâtını vermiş gibi hissediyorum. Onları yaptıkça daha da artacağını düşünüyorum. Onun için de çok fazla parayla pulla uğraşan ya da paraya pula önem veren bir insan değilim. Evet, dışarıdan bu yorumlar geliyor ama bu konuda mutsuz değilim. Yeter ki aileme ve bana yetecek kadar ekmeğimiz olsun.

Ekli Dosyalar
# KORAY MERDAN SÖYLEŞİ İLE İLİŞKİLİ:

19 Ara 2022 - 10:44 -

Muhabir  Merve Dişli


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

13

Ahh - Ben de kartal imam hatipi kazanmıştım çokta başarılıydım ama diploma töreninden bir gün önce okuldan ayrılma kararı aldım hayatta böyle şeyler olabiliyor :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Aralık 22:16
12

Aziz - 1260 oya iyi demişsin haydar bulut 10 bin fark attı ne anlatıyorsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 23:14
11

Derinceli - Yalancı koray 4 sene okumuşta sonra dersti veremeyince bırakmış diğer gazeteledekş demecindede 2 sene okudum ayrıldım demişsin derincenin kılıçdaroğlu su sensin bare tutarlı yalan söyle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 23:13
10

Derince Sevdalısı - Derince’de Koray Başkan gibi herkesin evine konuk olan gençlerin ve yaşlıların her zaman yanında bulunan her kesime el uzatan bir Başkan daha yoktur. Küçükle küçük olan büyükle büyük olan bir başkandır. Her kesimin takdirini kazanmış Başkan Koray Merdan

Allah ayağına taş değmesin başkan, öyle gönüller var ki daima seninledir ve olmaya devam edecektir.

Derince Belediyesi Başkanımız Zeki Başkan siyasi zekası ve tecrübesiyle ayrıca meclisteki bağlantılarıyla bir çok eserin öncülüğünü yapmıştır. En çok da gençlerin yararlanması için ailelerin çocuklarının emin ellerde olduğu gençlik merkezi projelere el atmıştır. Her CHP’li ile teke tek yarışacak siyasi birikimi potansiyeli daima mevcuttur. CHP anca boş laf yapar Zeki Başkan icraat

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 11:38
09

Edd - Derince’de kime sorsanız tanıyacağı ve iyi anlatacağı adam gibi adamdır Koray Merdan.

Dokunmadığı, derdiyle dertlenmediği kimse olmadığı gibi teşkilata vermiş olduğu önemle herkesin onayından geçmiş kimsedir. Ayağına taş değmesin başkan, öyle gönüller var ki daima seninledir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 10:18
08

Ak Genç - Derince her zamanki gibi yerinde olarak zeki baskanimizin ve Koray başkanımızın arkasında olacak bir değil bin ekremi cebinden çıkaracak siyasal zekaya her zaman sahip bir belediye başkanımız var gençliğe önem veren belediyecilik anlamda doğru kararlar veren halkın sorunu hemen çözen bir belediye başkanı var

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 20 Aralık 10:06
07

Sofi4121 - Koray Başkan Ne Demişse Doğru Demiş Sen Hep Varol Derince Her zaman Yanında …

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 10:03
06

Teşkilat - Allah aşkına çıkarsana zeki beyi adaylığa hadi görelim.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 08:15
05

S.a - İşte başkan işte teşkilat ??????Hedef 2023 sonrası yerelde de ilk parti Ak Parti olacak inşallah ?????

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 19 Aralık 21:05
04

Alzheimer - Röportaj veriyorsunuz Zeki aygün' den başka kimseden bahsetmiyorsun. Önümüzde çok öenmli 2023 seçimleri var, Alzheimer ne kazandırdı Derince'ye Geçin bu işleri Mikromilliyeçi de Zeki'nin bizzat kendisi, 2023 seçimleri geliyor teşkilat bölük pörçük kişisel çıkar ve menfaatlerinizi kenara bırakıp 20 yıldır iktidarda kalmamıza vesile olan adamı bir seferliğe mahsus bizim iktidar da tutmamız lazım ama sizde nerde o samimiyet

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 19 Aralık 14:23
03

Sercan Başkan - TEPEDEN İNME BELEDİYE BAŞKANI İÇİN DEMOKRASİ DERSİ VERMESİ VE KONUŞMASI ÇOK İLGİNÇ. KENDİSİNDEN ÇOK EMİNSE BİR DAHA Kİ SEÇİMLERDE SN ZEKİ AYGÜN Ü TEKRAR ADAY GÖSTERSİNLER. ZEKİ AYGÜN ESNAF ZİYARETLERİ YAPMAZ, KENDİ İLÇE BAŞKANLIĞININ ORGANİZE ETTİĞİ YADA ÖNCÜLÜK ETTİĞİ YERLERE GİDER. DERİNCE YE GÖZLE GÖRÜLÜR HİÇ BİR ŞEY YAPMAMIŞTIR. ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇOĞU BÖLÜMLERİ KAPANIYOR, EMNİYET GİTTİ, ASKERİ HASTANE GİTTİ, DERİNCE DE HİÇ BİR ŞEY KALMADI. KÖRFEZ İLÇESİNDE 5 ÜNİVERSİTE VARKEN DERİNCE DE 1 TANE BİLE YAPILMAMASI ÇOK İLGİNÇ DEĞİL Mİ?

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 19 Aralık 13:01
02

Halterci - Tabi tabi hep yarıştırdınız ya bugüne kadar değil mi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Aralık 12:51
01

Derinceli Genç - Koray başkan yap gerekeni, ol belediyeye aday, millet görsün belediye başkanı nasıl olurmuş.

Sana her daim destek.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 19 Aralık 12:03


Anket Kocaeli’de CHP’den kimi milletvekili adayı görmek istersiniz?
Tüm anketler