Reklamı Kapat

Konak Hastanesi'ne yeni hekim kadrosu

Kocaeli'de uzun yıllardır hizmet veren Konak Hastanesi, bugün gerçekleştirilen toplantıyla yeni hekim karosunu tanıtarak, hedeflerini açıkladı

Haber albümü için resme tıklayın

Konak Hastanesi, bugün Double Tree by Hilton Otel’de, basın toplantısı gerçekleştirdi. Hastanenin hekim kadrosunu ve hedeflerini açıklamak amacıyla düzenlenen basın toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Kazım Gündoğdu, Kulak Burun Boğaz Op.Dr. Sinem Daşlı, Kardiyoloji Uzm. Dr.İrfan Yeşil, Göğüs Cerrahi Op.Dr.Sertan Erdoğan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm.Dr.Salih Kuyumcuoğlu, Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Enis Yıldırım, İç Hastalıkları Uzm. Dr. Yüksel Özkan ve Tuğba Turgut Bıçakoğlu katıldı.

GÜÇLÜ TEKNOLOJİ GÜÇLÜ KADRO

Açılış konuşmasını yapman Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Kazım Gündoğdu,”Biz Konak Hastanesi olarak korona döneminde bölgemize özverili bir şekilde hizmet verdik. Kaliteli sağlık hizmeti için altyapı ve insana yatırım yapmak zorundayız. Teknolojiyle birlikte kadromuzu da güçlendirerek çağı yakalıyoruz. Biz teknolojiye çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Teknolojiyi seven bir kurumuz. Bunun maddi boyutunu düşünmeden ekip arkadaşlarımızın rahat çalışması için elimizden geleni yapıyoruz. Yine bu dönemde PCR laboratuvarımızı hizmete soktuk. Amacımız hem insana hem teknolojiye yatırım yaparak kaliteli sağlık hizmeti vermek. Korona bir süre daha devam edecek. Özellikle gebelerin aşı yaptırması gerekiyor. Buradan gebelere sesleniyorum. Aşı karşıtı olan aileleri de ikna etmemiz lazım. Koronanın özellikle gebelere bulaşma oranı ve öldürme oranı arttı. Bu yüzden bütün gebelerin aşı olması gerekiyor.” Dedi.

ASİSTANLIKTAN UZMAN DOKTORLUĞA

Kulak Burun Boğaz Op.Dr.Sinem Daşlı şu ifadeleri kullandı: “Hepinize ayrı ayrı buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum.
Tıp eğitimimi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldım. Mezun olduktan sonra 3 ay Şırnak Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev aldım. Ardından ilk TUS'u kazanarak Kocaeli Üniversitesi KBB Anabilim Dalı'nda KBB Asistanlığı' na başladım. 2015 yılında mezun olarak uzman doktor ünvanımı aldım. Mecburi hizmetimi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamladıktan sonra 2021 yılında ise başasistanlık sınavını kazanarak öğretim üyesi kadrosuna geçtim. Şu anda Özel Konak Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Rinoplasti Timponaplasti, Timpanomastoidektomi Endoskopik sinüs cerrahisi,Otoplasti Tonsillektomi Adenoidektomi (genizeti),Baş boyun tümör cerrahisi,Septoplasti, Ses telleri cerrahisi, Bleofaroplasti,Tükürük bezi cerrahisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetlerim arasindadir.”

EGE ÇIKIŞLI KONAK HASTANESİ UZMANI

Ardından Kardiyoloji Uzm.Dr.İrfan Yeşil şu sözleriyle konuşmayı devraldı:” Öncelikle sizleri burada görmek çok güzel ve çok değerli. Siz değerli basın mensuplarına davetimize geldikleri için teşekkür ediyorum. Tıp eğitimimi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, uzmanlığımı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aldım. Özel Batman Dünya Hastanesi ve Batman Kozluk Devlet Hastanesinde görev yaptım. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Anjiyografi ve stent işlemi, Kalp pili, Kalp yetmezliği, Hipertansiyon hastalığı, ritim bozukluğu hastalığı, Doğuştan kalp deliklerinin tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetlerim arasındadır.

BASIN MENSUPLARINA AYRICALIKLI TEŞEKKÜR

Göğüs Cerrahi Op.Dr.Sertan Erdoğan söz sırasını alarak,” Basın mensuplarımız hepiniz hoşgeldiniz, siz değerli basın mensuplarımız bizleri halkımıza kolayca aktardığınızdan bu konuda çok önemli bir etkende bulunuyorsunuz bunun için ayrıca teşekkür ederim. Tıp eğitimimi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladım, Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde uzmanlığını aldım ve sırasıyla Yozgat Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Saglık Bilimleri Üniversitesi Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi,Istanbul Yedikule Göğüs ve Cerrahi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde görev aldım. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Göğüs Cerrahı olarak görev yapmaktayım. Akciğer kanseri ameliyatları, Bronkoskopi, Soluk borusu ameliyatları, Aşırı terleme ameliyatları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetlerim arasındadır.” dedi.

ÖNE ÇIKAN HİZMETLERİM İÇ HASTALIKLARI

İç Hastaliklari Uzmani (Dahiliye) Uzm.Dr. Tuğba Turgut Bıçakoğlu şu sözleri kaydetti:” Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz.
Tıp eğitimimi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldım. Mezun olduktan sonra 2003-2009 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Tip Fakültesi ic Hastalikları A.B.D Araştırma Görevlisi olarak görev aldım sonrasında 2009-2011 Sağlık Bakanlığı Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi iç Hastalıkları Uzmanı ve 2011-2021 Sağlık Bakanlıği Kocaeli Seka Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev aldım.Şu anda Özel Konak Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktayım.Endokrin bozuklukların (tiroid ve diyabet) tanisı ve tedavisi, Hipertansiyon,Böbrek hastalıkları tanisı ve tedavisi, Romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi, Kan hastalıkları,Sindirim sistemi hastalıkları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetlerim arasındadır.”

SAĞLIKLI BEBEK GELİŞİMİ

Çocuk Sağlıği ve Hastaliklari Uzm.Dr.Salih Kuyumcuoğlu,“Sizleri burada görmek çok güzel, hepiniz hoşgeldiniz.
Ondukuz Mayıs Üniversitesi Tip Fakültesi mezunuyum. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tip Fakültesi Cocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamladıktan sonra sırasıyla Gümüşhane Devlet Hastanesi,Özel Buhara
Hastanesi,Özel Parkhayat Hastanesi'nde görev almıştım ve şu anda Özel Konak Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Sağlıklı çocuk gelişimi, Astim,Akut brongioi, Üst solunum yolu enfeksiyonu, Alt solunum yolu enfeksiyonu ner sistem enfeksiyonu, Sağlıklı bebek gelişimi ve takibi, Akut gasumenrerit tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetlerim arasındadır.” dedi

İZMİT HALKINA BASIN SAYESİNDE ULAŞIYORUZ

Ortopedi ve Travmatoloji Op.Dr.Enis Yıldırım: “Değerli basın mensuplarımız hepiniz hoşgeldiniz sizin aracılığınızla İzmit halkına bu bilgileri rahatlıkla ulaştırabiliyoruz. Öncelikle Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum .İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tıp Fakültesi'nde uzmanlığımı aldıktan sonra sırasıyla Acıbadem Kadiköy Hastanesi,Sirnak Devlet Hastanesi,Nisantasi Ortopedi Merkezi, Adatip Hastanesi,Altinova Hastanesi,Medar Hastanesi ve şu anda Özel Konak Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kalça artroskopisi, Omuz artroskopisi, Ön çapraz bağ ve Menisküs yırtıkları tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetlerlerim arasındadır.” dedi.

25 YILLIK UZMAN HEKİM

İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzm. Dr.Yüksel Özkan son olarak şu ifadeleri kaydetti: “ Buraya geldiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tıp eğitimimi Gülhane Askeri Tip Akademi Tip Fakültesi'nde aldım. Sırasıyla Gölcük Devlet Hastanesindern emekli olup, Medar Gölcük, Çağın Göz Hastaneleri'nde görev alıp şu anda 25 yıllık Uzman hekim olarak Özel Konak Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Endokrin bozuklukların (troid ve diyabet) tanısı ve tedavisi, Böbrek hastalıkları tanısı ve tedavisi, Romatolojik hastaliklarin tani ve tedavisi, Kan hastalıkları, Sindirim sistemi hastalıkları ve Hiper tansiyon tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetlerim arasındadır.”

21 Eki 2021 - 11:54 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.