Reklamı Kapat

İsmail Göksu suskunluğunu bozdu: Sizi affetmiyorum Sayın Başkan

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevinden alınan İsmail Göksu, basına gönderdiği açıklama ile suskunluğunu bozdu, Göksu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e sitem ederek “Sizi affetmiyorum Sayın Başkan” dedi

+5
Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevinden alınan İsmail Göksu, ilk kez konuştu. Göksu, dini hassasiyetlere saygısızlık yaptığını iddia edenlere fotoğraflarla cevap verirken İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e de sitem etti. Göksu, istifa edeceğini söylediği halde görevden alındığını da dile getirerek “Sizi affetmiyorum Sayın Başkan” dedi. Göksu, açıklamasına fotoğraflarla başladı. Göksu'nun "Bu fotoğrafları aklınızın bir kenarında tutun dediği fotoğrafları haberimizin altında inceleyebilirsiniz. İşte Göksu’nun yazılı açıklaması:

“(Bu fotoğrafları aklınızın bir kenarında tutun.)

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz kurban bayramında,

36 çöp toplama aracının 34’ü ile...

390 personeli ile…

10 Yıkama aracı ile

8 süpürme aracı ile

1 konteyner yıkama aracı ile İzmit’i cadde cadde, sokak sokak temizledi.

 

Yani, temizlik işleri, bayramda tatil yapmadı.

 

DİNİ HASSASİYETLER ÜZERİNDEN SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

Bu hizmetleri veren İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekibinin başındaki kişi, yani ben İsmail Göksu, halkın dini inançlarına saygı göstermemekle suçlandım.

Suçlamaya dayanak olarak gösterilen şey, ne dört günlük Kurban Bayramı süresince, ne de sonraki günlerde verilen hizmetlerdeki herhangi bir eksiklik ya da aksama idi.

Belediye yöneticilerinin kendi aralarındaki haberleşme grubunda yapılan kısa bir yazışma, halkın dini duygularını aşağılama kisvesiyle kasıtlı olarak basına servis edildi. Üstelik, orada kullanılmayan ifadeler eklenerek, söylenenler çarpıtılarak…


DİNİ HASSASİYET BAŞKA BİR ŞEYDİR,

DİNİ HASSASİYETLER ÜZERİNDEN LİNÇ GİRİŞİMİ BAŞKA!

Ülkemiz, ne yazık ki iktidar partisinin dayattığı bir yaşam tarzına zorlanmakta.

Kadınlar, erkekler, gençler, çocuklar, demokratik ve seküler bir ülkenin yurttaşlarına sunduğu özgürlükler içinde değil; neredeyse bir şeriat devletinin ağır baskısı altında yaşamak zorunda bırakılmakta.

Yıllardır, ülke yönetiminin en üst kademelerinden yapılan açıklamalarda, yurttaşlar yaşam tarzları üzerinden eleştiriliyor, aşağılanıyor, hedef gösteriliyor.

Seküler dünya görüşünü ve yaşam tarzını benimseyen yurttaşlarımız, ne yazık ki günden güne daralan yaşam alanlarında nefes almakta bile zorlanır hale geldi.

Bu cendere öyle ileri boyutlara ulaştı ki, son örnekte de görüldüğü gibi, kapalı bir yazışma grubunda edilen birkaç cümleye bile tahammül edilemiyor artık.

Bu olayın en ürkütücü yanı ise, bu kapalı haberleşme grubundaki yazışmaları çarpıtarak şehrimizdeki “havuz medyasına” servis eden kişinin; Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclisi Üyesi olması.

NE OLMUŞTU?

Yukarıda sözü geçen WhatsApp haberleşme grubunda yazdığım ve basına servis edilerek

‘dini inançlara saygısızlık’ olduğu iddia edilen mesaj neydi?

İşte şimdi yukarıdaki fotoğrafa tekrar bakalım. Ve kapalı haberleşme grubunda yazılan temenniyi bu fotoğrafın eşliğinde değerlendirelim:

Neydi orada söylediğim?

İbadetin ibadet olarak yapılması.

Vahşete dönüşmemesi…

Kısaca, hayvanlara eziyet edilmemesi temennisiyle yapılan bir bayram kutlaması!

Tıpkı, kurban kesmenin İslam dinindeki kurallarının emrettiği gibi!

Böyle bir temenninin havuz medyası ve aktroller aracılığıyla bir linç kampanyasına ve itibar suikastına gerekçe yapılmasına hiç şaşırmıyorum.

Beni şaşırtan, üzen, büyük hayal kırıklığına uğratan, Cumhuriyet Halk Partili bir belediye meclis üyesinin kifayetsiz ihtirası da değil…

Uzun yıllar sonra yeniden Cumhuriyet Halk Partisi rozetiyle seçime girmiş ve kazanıp şehrimizin yönetimini üstlenmiş bir Belediye Başkanının, böylesine haksız, hukuksuz, ahlaksız, bağnaz bir iftiraya yaslanıp, (kendi ifadesiyle) en güvendiği, en başarılı bulduğu, en çalışkan olduğunu her fırsatta dile getirdiği bir yol arkadaşını harcamış olması!

İSTİFA EDECEĞİMİ BİLDİRDİKTEN DAKİKALAR SONRA GÖREVDEN ALINDIM!

İncir çekirdeğini doldurmayacak bir tartışmayı önce yalanlarla basına yansıtıp, ardından Belediye Meclisindeki güç dengelerini şantaj malzemesi olarak kullanıp (sebebini bilmediğim) kişisel husumetinin kefaretini ödetmeye çalışan kişiyi siyasi ve ahlâki olarak kendiyle baş başa bırakıyorum.

Burada asıl tartışılması gereken, yapılanın NE OLDUĞU, bunun NASIL BİR YÖNTEMLE YAPILDIĞI.

Geçmişte on beş yıl İzmit’e TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ olarak hizmet verdim.

İşte o yıllar boyunca süren hizmetimden, deneyimimden ve başarılarımdan ötürü Sayın Fatma Kaplan Hürriyet tarafından ısrarla yeniden göreve davet edildim.

Şimdi kısaca iki gün önce yaşananları paylaşmak ve kamuoyunun takdirine bırakmak istiyorum:

Cuma günü  saat 17.30 civarında İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet tarafından görüşmeye çağrıldım. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanı Hakan Çakar ile birlikte oturmakta olan başkan, bana üzüntülerini bildirerek, Süleyman Şen ile ilgili süreci daha fazla götüremeyeceğini beyan etti.

Bunun, dolaylı biçimde istifamın istendiği anlamına geldiğini görerek, “Hiç önemli değil, yeter ki kurum ve siz zarar görmeyin. Ben pazartesi günü istifamı açıklar, personelimle vedalaşırım. Başka da bir şey açıklamam” dedim ve kendilerine başarılar diledim. Çünkü, kendisine de ifade ettiğim gibi koltuktan güç ve kişilik devşiren, onun için de koltuğa yapışıp kalan insanlardan değilim, hiçbir zaman olmadım. Nitekim daha önce de yararlı olamayacağımı hissettiğim anda bu görevi bırakan yine ben olmuştum.

(Üstelik bu kez, on ay önce beni ikna etmeye çalışırken, bu görevi kabul etmenin, Bodrum’da kurduğum işimi ve düzenimi terk etmek anlamına geldiğini; bunun ciddi maddi ve manevi bir bedeli olduğunu en iyi bilen kişi de bizatihi Sayın Başkanın kendisiydi.)

Kendisi de üzülmekle birlikte tavrımı memnuniyetle karşıladı ve teşekkür etti.

Oradan çıkıp eve döndüğümde, bir dostumun telefonuyla öğrendim ki, yarım saat önceki görüşme hiç yapılmamış gibi, Sayın Fatma Kaplan Hürriyet tarafından kamuoyuna bir açıklama yapılmış ve son derece yakışıksız bir dil ile “benim görevden alındığım” belirtilmiş.

Bir ilkokul öğretmeninin, kavgaya tutuşmuş iki öğrencisine had bildirme üslûbuyla yapılan açıklamayı, muhatabı olarak beni bir yana bırakalım; altında imzası olan Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’in şahsını da geçelim; yirmi yıldır ülkeye nefes aldırmayan bir iktidar karşısında var gücüyle mücadele veren Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir belediye başkanına hiç ama hiç yakıştıramadığımı üzülerek belirtmeliyim.


BİRAZ EMPATİ YAPALIM

Şimdi, yaşanan tartışmanın içeriğini, kapalı bir ortamdaki tartışmanın basına verilmesini vs. bir yana bırakalım ve hep birlikte bir kez daha düşünelim:

Siz bir yönetici olsanız ve önünüze böyle bir olay gelse...

‘Sizi asla zor durumda bırakmam. İstifamı açıklayıp personelimle vedalaşırım. Başka da hiçbir şey söylemem’ diyen bir müdürünüzle teşekkür edip vedalaştıktan sonra, daha o evine bile varmadan basına açıklama yapıp, ‘görevden aldım’ der misiniz?

Peki, partiniz ülkenin üzerine çökmüş bir iktidara karşı bütün gücüyle mücadele verirken, sizin açıklamanız iktidar yandaşı medya tarafından “kovuldu” diye verildiğinde, bir pişmanlık, bir utanma duymaz mısınız? Ben şahsen kahrolurum!

Ben, ömrünü devrimci mücadeleyle geçirmiş, bunun için ağır bedeller ödemiş, bu bedelleri hiçbir zaman reklam malzemesi yapmamış bir insanım.

Biricik kızıma ve beni seven insanlara bırakacağım tek miras, onurlu geçmişimdir!

Bu onurlu geçmişin içinde kifayetsiz ihtiraslar da üç kuruşluk siyasi hesaplar da çöp hükmündedir!

Hayat sizinle başlamadı, sizinle de son bulmayacak.

Ömrümüz oldukça karşılaşmaya devam edeceğiz.

Ancak şunu bilin ki, bahsi geçen şahısla beni aynı terazide tarttığınız için ve bana onurumla ayrılma hakkı ve şansı tanımadığınız için sizi affetmiyorum Sayın Başkan.

Ve asla da affetmeyeceğim!

İzmit’e, İzmit halkına, tüm ekip arkadaşlarıma sevgi ve selamlarımla...”

Ekli Dosyalar
# SÜLEYMAN ŞEN İSMAİL GÖKSU İLE İLİŞKİLİ:

09 Ağu 2021 - 15:12 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

13

Doğrucu Davut - Bu haberi tavsiye ettiğiniz fotoğraflar değil WhatsApp yazışmalarınızı göz önüne alarak okudum. Tarafsız birisi olarak diyorum ki evet siz insanların dini inanç ve hassasiyetlerini aşağılamışsınız. Bu durum yasal bakımdan dava konusu bile olabilir. Oradaki uzlaşmaz, kavgacı, saldırgan üslubunuzdan sonra bunlar olmamış gibi sevgi pıtırcığına dönüşmeniz de inandırıcı olmamış. Bir hata yapmışsınız karşılığını almışsınız. Fatma başkan çok yerinde bir karar vermiş. Boşuna sitem etmeyin

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 10 Ağustos 11:55
12

Papatya - Otuz beş yıldır tanırım İsmail abiyi adaletli çalışkan dürüst tanıyan herkes bilir bu bindigi dalı kesmek olmuş

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 10 Ağustos 01:25
11

Gülümse - Yahu bu adamı başkan önemsememiş doğru yapmış bu dedeye izmitte ondan öncede kurban atıklarının belediye tarafından toplandığını hatırlatsın bodrumda kurban kesilmiyor galiba e tabi onun görev yaptığı zamanlarda izmitte çöpler atlarla toplanıyordu o günler çok geride kaldı be dede belediyecilik çok gelişti son bodruma dön orada koministçilik oyna

Yanıtla . 2Beğen . 7Beğenme 09 Ağustos 23:55
10

Chp Örgüt Emekçileri - İsmail abi haklı böyle bir #Liyakatsız başkan olursa olacağı budur. Sağ görüşten gelen bir meclis üyesini seçtirirse olacağı budur.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 09 Ağustos 23:41
09

Ahmet Ozturk Akar Mah - CHP parti yerel yonetimi semineri verdi eğitimi almamış olanlar olabilir bu seminerde meclis üyelerinin görevlerinde mahalle temizlik sorunlarını mudurlerle istişare yoktur. Bildirimi koordinasyon merkezine bildirir oda gereken mud bildirir. Sonucu dönüş yapılır. Ekonomi.sosyal kültürel planlama çevre imar gibi ana konularda meclis üyesi faaliyetini yapar. Meclis üyesi mah deynekcisi değildir. Mah temsilcileri ve muhtarlar kanali ile organize olur.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 09 Ağustos 23:16
08

Mimar Taner Tonguc - Sevgili İsmail Göksu sonra gelen öncekini dışlar felsefesi vefa duygusunu yok ettiginde siyasi beka sınırlıdır eminim ki son kazanan sen olacaksın İzmlrden sevgiler yoldaş

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 09 Ağustos 23:14
07

Ahmet Ozturk Akar Mah - Bütün bu aciklamalar CHP yi ve bizleri derinden üzüyor Başta belediye başkanı olarak ic sorunları basina çok veriyorsun birilerinin desteği ile makam ve meclis üyesi olan kisi kendi çıkarı için benim ve tüm millet itifaki desdekcilerin seçtiği belediye yönetimini basinda alcaltiyorsa basiretsiz gösteriyorsa yazıklar olsun kendilerin onuru olduğunu CHP li belediye yetkililerin olmadığını söylüyorlarsa yuh diyor herkesin aklı selim olmaya davet ediyorum

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 09 Ağustos 22:56
05

Haci - İşte chp li başkan. Eyy izmit gördün ak partiden başka iyi yöneten yok

Yanıtla . 1Beğen . 6Beğenme 09 Ağustos 21:14
04

Erhan İnal - Sayın İsmail Göksu'nun açıklamasına ve duygularına harfiyen katılıyorum. İzmit'te CHP liler kendilerine yakışanı yapmışlar. Bunlarında Akkoyunlardan hiç bir farkları yok. Eğer iktidara gelirlerse,inan ki AKP nin yaptıklarından farklı birşey yapmazlar. Osmanlı geleneğini sürdürerek ilk önce birlikte yol yürüdükleri insanları temizlerler.

İsmail Göksu hocam, her daim yanınızdayız. Saygı ve sevgilerimle

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 09 Ağustos 20:11
03

Servet Alparslan - İsmail Beyin bu paylaşımı göstererek bu şekilde görevden alınmasını eski bir bürokrat ve bir CHP üyesi olarak doğru bulmuyorum. Burada kaybeden görevden alınan İsmail Göksu değil İzmit Belediyesi ve CHP’dir.

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 09 Ağustos 18:13
02

İrfan Umut - Osmanlı hukuk sistemi altında uzun yıllar yönetilen İsrail' de ; kullanılmaya , kullanılmaya KADİK olduğu halde , yazılı olarak halâ duran kanunlardan birinin ""Toplumun vicdanına mugayyir olarak ortalık yerde kurban kesilemez ; kurban artıkları bir çukura gömülür , ortalık yerde bırakmak günahtır ve yapanlar cezalandırılir"" şeklinde yasaların halâ durduğunu , okuduğum bir kitapta görmüştüm... Madem kendinizi o kadar dindar gösteriyorsunuz ; bari asgari gereklerini yapın !!. Bunu eleştiren müdürü ; dine hakaret etti diye (derhal istifa ederim) demesine rağmen ""(...) görevden aldım "" derken , adeta birilerine (...) gösterme gayretinde olduğu ve #yaranma# ihtiyacında olduğunu anlamak hiç zor değil !. Şimdi , başkanın ; 《neden böyle bir ihtiyaç içinde olduğuna》empati yapalım...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 09 Ağustos 17:26
01

İzmi̇tli̇ - Hiç şaşırmadım .... beylik vermişler babasını kesmiş.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 09 Ağustos 17:20