CHP Derince'de listeler belli oldu

CHP Derince İlçe Başkan adayı Birkan Koçak, diğer aday Serpil Ceylan’a 4 gün öncesine kadar nerede olduğunu sordu, Koçak ise bu soruya yanıt vermedi. Adayların konuşmasının ardından listeler açıklandı ve oylamaya geçildi

+17
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Derince İlçe Örgütü, kongresini bugün gerçekleştiriliyor. Mevcut Başkan Nihat Değer’in tekrar aday olmadığı kongrede eski ilçe yöneticisi Birkan Koçak, eski belediye meclis üyesi Serpil Ceylan ve eski ilçe yöneticilerinden Erdal Naz’ın yarışması bekleniyordu ancak Erdal Naz’ın çekilmesiyle, aday sayısı 2’ye düştü. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ndeki CHP Derince İlçe Örgütü’nün saat 10.00’da başlaması gereken kongresi hazırlıkların tamamlanmaması nedeniyle başlayamamıştı. Polisin, salondakileri çıkarıp, arama yaparak içeri alması sonrası yavaş yavaş delegelerin ve protokolün gelmesiyle dolmaya başlayan salonda kongre tekrar aday olmayan mevcut Başkan Nihat Değer’in konuşmasıyla başladı.

233 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu, 17 kişilik yönetim kurulu ve 52 il delegesinin seçileceği kongreye; CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, CHP İl Başkan Yardımcısı Bilgi Dehmen, CHP İl Yöneticisi Harun Yıldızlı, CHP Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, CHP İl Yöneticisi Sabriye Şahin, CHP İl Yöneticisi Naim Keskin, CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, CHP eski milletvekilileri Hurşit Güneş, Bekir Yurdagül, Hikmet Erenkaya, CHP İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede Divan Başkanı olarak eski Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe seçildi.

Açılış konuşmasını yapan mevcut başkan Nihat değer şu sözleri kaydetti: “Bu salona baktığımda sadece Derinceliler değil Türkiye var. Bu sahnelemek var, demokrasi var, özgürlük var ve EYT var. Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar bizler bedel ödeyerek buraya geldik. Bizleri yaktılar. Mahirlerle, Denizlerle, Uğur Mumcu, Muammer Aksoylarla yaktılar. Ankara’da yaktılar, Gezi’de yaktılar.

DEĞER: BU KADAR MÜCADELE EDEBİLDİK

Derince 6 yıldır AKP tarafından yönetiliyor. Bizler Derince’de yaşayan herkese dokunmadan önce dernekler ve sendikalarla herkese ulaşmaya çalıştık. Belediye seçimlerinde adayımızı 6 ay önceden belirledik. Gayet demokratik bir işleyiş sonucunda bu ortaya çıktı. 15 bin seçmen Derince’de sandık başına gitmedi. Tüm demokratik çağrılarımıza rağmen tüm itirazlarımıza rağmen geri çevrildik. Bizler 1261 oyla kaybetmiş olabiliriz ancak unutmayalım Derince’de bizim 2757 üyemiz var. Bizler 40 bin oy alarak oyumuzu %60 arttırdık, Derince’de bu kadar mücadele edebildik. Gerçek bir adalet gerçek bir demokratik iktidar olmadı. Vatan sağ olsun dediler. Genel Başkanımızın doğru stratejisi ile 31 Mart’ta zafer ilan ettik. Yereldeki iktidar, genelde de iktidar yolumuzu açmıştır.”

YURDAGÜL: CHP'LİLER KİMSENİN ADAMI OLMAYACAK

Sonrasında kürsüye eski milletvekili Bekir Yurdagül çıktı. Yurdagül şuları kaydetti: “1 Mart’taki İl kongremizle birlikte kongre sürecimizi tamamlayacağız. CHP çok ulvi değerlere sahip bir partidir. Tek adam, dinci, faşist yönetimlerle birlikte CHP’nin değeri artmıştır. Hukuk ayaklar altına alındı. Eğitim tarikatların eline bırakıldı. 2019’da 2.5 milyon işsize iş bulacağını söyleyen damat işsiz sayısını 5 milyona çıkarttı. Böyle bir durumda CHP’yi iktidar yapmaktan başka bir şansımız yok. Kim İlçe Başkanı olmuş hiçbir önemi yok. Kongreler sürecinde CHP’de bir kırılma yaşanıyor. Kişilere değil partiye küsmeler yaşanıyor. Her şeyden önce partimizi iktidar yapmak için çalışmalıyız. Hiçbir CHP’li kimsenin adamı olmayacak. Birilerinin peşine takılmak hiçbir CHP’linin yapamaması gerekmektedir. CHP’li yanlışa yanlış diyebilmelidir. Koltuk uğruna kimsenin yanlışına ortak olmamalıyız. Sayın il Başkanımız aday olmayacağını açıkladı. İl Başkanımızın görevi süresince gerekeni yaptı mı yapmadı mı bunu vicdani muhasebesi ile karar verecek. Parti Meclis üyemizin de görevi bitecek. Aslolan CHP, aslolan Türkiye. Bizim CHP’liler olarak partimize ve seçilen arkadaşlarımıza yardım etmek gibi bir görevimiz var.”

SARIBAY: ASIL SİZİN MASKENİZ DÜŞTÜ

Yurdagül’ün ardından kürsüye gelen CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AKP İl Başkanı Ellibeş’e yüklendi. İzmit Belediyesinde işten çıkarmalarla ilgili Ellibeş’in açıklamalarına gönderme yapan Sarıbay, şunları söyledi: “Derince’nin politik yönü her zaman ağır basar. Ahbap çavuş ilişkileri burada daha az gözetilir. Mahalli seçimlerde top tahtadan döndü. Sertif Gökçe ve Nihat Değer yönetiminde çok verimli bir seçim dönemi geçirdik. Bir seçim biter, diğeri başlar. Önümüzdeki seçim döneminde Derince’nin alınabilir olduğunu gördük. Burada adaylarımız değil CHP kazanacak. Libya’ya Mehmetçik, kınalı kuzu gönderiyoruz. Bizim orada ne işimiz var arkadaşlar? Mustafa Kemal’de gitti diyorlar. Onun gitmesiyle şimdi gitmesi bir mi? Eski milletvekilimiz hukuk altına alındı dedi. Amerika’nın emriyle birileri tutuklanıyor, birileri salınıyor, SÖZCÜ yazarları FETÖ’yle mücadele etti ama tutukluyorlar. Son günlerde İzmit’te Fatma Kaplan Hürriyet’e bir linç kampanyası başlatılmakta. Ne diyor Fatma Hanım bu insanlar liyakat ile değil hatır gönül ile işe alınmış. Biri Kandıra Belediye Başkanı’nın iktidarız bunlar kendi kendine çalıp oynayan kişiler. Sayın Ellibeş köprüyü geçtikten sonra maskeleri düştü diyor. Neyin maskesi Sayın Ellibeş, asıl sizin maskeniz düştü. Siz 17 senedir iktidardasınız. 17 seneden beri hangi sorunu çözdünüz? Bugün küs olmadığımız komşumuz yok. Kanal İstanbul ile Türkiye’nin gündemini değiştirmek peşindesiniz. Siz Türkiye’yi yönetemediniz.”

AKAR, İLYAS ŞEKER’E YÜKLENDİ

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Sarıbay’ın ardından kürsüye çıkarak, ittifaka değindi ve ittifakın kahramanlarının İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Akar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklenen AKP’li vekil İlyas Şeker’e de gönderme yaptı. Akar, şunları kaydetti: “Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’lileri 31 Mart seçimlerinde kalbinden vurdu. Sistematik olarak saldırıyorlar. Meclis’te, İlyas Şeker’in yaptığı tek iş önemli günlerde 1 dakikalık konuşma yapmaktır. İlyas Şeker ‘Fatma Kaplan Gülümse İzmit diyor ama İzmitliler ağlıyor eve ekmek götüremiyor’ diyor. İnsanlar evine ekmek götüremiyorsa ve açsa bil ki Erdoğan ve senin iktidarın buna sebeptir. İlyas Şeker sana sesleniyorum. Millet açsa, Kocaeli’de 9 kişi intihar etmişse, Türkiye’de insanlar intihar ediyorsa bu Erdoğan ve senin yüzündendir. Azıcık kitap gazete okursan hayatın gerçeklerini görürsen, insanların çektiği çileyi görebilirsin.

TÜRKİYE EN BORÇLU ÜLKE

Büyükşehir Belediye Başkanı sürekli konuşuyor, icraat yapmıyor. Metro’yu Ulaştırma Bakanlığı’na devretmekle övünüyor. Metro’yu yapacaksa Ulaştırma Bakanlığı yapsın diyordum şimdi de Körfez ve Kartepe arasında metronun Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılmasını söylüyorum. Yol köprü yaptığınızı söylüyorsunuz da 70 milyon özelleştirme yaptığınızı söylemiyorsun, fabrika dışı elektrik üretim yerlerini, kamu taşınmazları, barajları, satıyorsunuz ama yarın ‘Biz yaptık ileride satarız’ diyeceğiniz bir şey var mı Recep Tayyip Erdoğan ve Tahir Büyükakın? Türkiye’yi en borçlu ülke yaptınız. İstanbul’da bir vatandaş 30 gün gidiş geliş yaptığı zaman 315 TL ödüyor. Osmangazi’den geçerseniz 13.600 TL, otomobil kullanan için bu fiyat. Kamyoncu 22.000 TL ödüyor. Biz buna karşıyız Türkiye’nin soyulmasına karşıyız. Bizim söylememiz yetmez bunları duyuracak olan sizlersiniz. Köprüye yola karşı değiliz ama yolsuzluğa karşıyız diyeceksiniz. 15 senedir konuşabileceğimiz tek bir olayları yok. Onlar üniversite yemeklerine zam yaparken, bizim belediye başkanımız üniversite öğrencilerine her gün ücretsiz yemek veriyor. Evlenmek için salon ücretlerini düşünenlere, salonları 1 TL yaparak destek veriyor. Bizim belediyemiz önce insan diyor.

BU İTTİFAKIN KAHRAMANLARI: KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’DİR

Bizim belediye başkanlarımız deyince Ekrem Bey’e değinmemek olmaz. Meral Akşener, İmamoğlu’na ‘Sen kazandın diye Kanal İstanbul’u yapmak istiyorlar’ diyor. Ekrem Bey, 31 Mart’ta bir tokat attı bunlara hala kaldıramadılar. 30 Büyükşehir’i aldığımızda da hazmedeceksiniz, iktidar olduğumuz da da hazmedeceksiniz. Hazmetmezseniz biz size hazmettiririz. Türkiye’de bütün belediyelerde iddialı duruma geleceğiz. Biz büyük düşündük arkadaşlar güzel bir ittifak yaptık. Bunlar arasında inkar edemeyiz HDP seçmeni var, oy veren arkadaşlarımız Saadet Partili arkadaşlarımız bu ittifak içinde yer aldılar. 31 Mart akşamı yüzümüz güldü. Bu ittifakın iki kahraman Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’dir. Bu İttifak’ı diğer siyasi partileri de aramıza katarak devam ettireceğiz. Adaylarımıza başarılar diliyorum.”

GÜNEŞ: İTTİFAKIN MİMAR SİNAN’I GENEL BAŞKANIMIZDIR”

Haydar Akar’ın ardından kürsüye, daha önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adaylığının İYİ Parti’ye bırakılmasını eleştirmesinden dolayı kimi isimlerden ve İYİ Partililerden tepki gören CHP Kocaeli eski Milletvekili Hurşit Güneş geldi. Güneş, bu kez yerel seçimlerdeki ittifak üzerinden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu övdü. Akar'ın "İttifakın kahramanları Kılıçdaroğlu ve Akşener'dir" sözlerine ithafta bulunurcasına "İttifakın Mimar Sinan'ı Kemal Kılıçdaroğlu'dur" dedi. Güneş'in bu sözleri, İYİ Partililerin tepkisini çekecek mi, merak konusu oldu. Güneş, şunları kaydetti: “AKP 2002 yılından bu yana 17-18 yıldır ülkeyi yönetiyor kimsede indiremiyor. 2019 yerel seçimleri bunu değiştiren seçim oldu. Ekonomik Kriz bunun sebeplerinden biridir. Kuru soğan şimdi 3 lira ama 7-8 liraya çıkmıştı. İnsanlar patates, soğan yiyemez hale geldiler. Mutfaklar alev alıyor.”

İTTİFAKIN MİMAR SİNAN’I, KILIÇDAROĞLU

Yaramaz çocuk olarak bilinirim, yanlış bulduğumu çıkıp herkese söylediğim için. İnce ayarlı bir strateji işlendi, ittifak vardı ve ittifak dışı destek de vardı. Mesela Edirne’den eski bir lider çıkıp ‘yüreğinize taş basın ama CHP’ye oy verin’ dedi. HDP’yi göz ardı edemeyiz. Mersin, keza Adana Kürtlerin çok yaşadığı bir yerdir. Bu stratejinin başkahramanı tabiri caizse Mimar Sinan’ı olarak Genel Başkanımızı görüyorum. Eleştiriler de aldı Ankara konusunda ama Kemal Bey, Mansur Yavaş konusunda diretti ve sonucunda Ankara’yı aldık. Bursa’da kaybetmemizin tek sebebi örgütümüzün sahiplenmemesi oldu. Yerel seçimler CHP için bir başarıdır, AKP içinde bir kırılmadır. Buradan hareketle CHP parti içi demokrasiyi geliştirerek oyunu artıracak söylem değişikliliği ile ilerleyeceği bir dönemdir.

KOCAELİ’YE ÇOK ŞEY BORÇLUYUM

Uzun yıllardır Kocaeli’de siyasetin içindeyim. Ben siyasete girdiğimde Derince diye bir ilçe yoktu. 1991 yılında aday oldum CHP tabanı o günden bugüne bana destek çıktı. Ben CHP’yi bırakmış değilim. Kocaeli’yi de bırakmadım. Üniversite mesleğine bilim adamlığına döndüm. Bu tekrar siyasi bir vazifeye soyunmayacağım demektir. İnsanlar siyaseti bu anlamda bırakabilmelidir. Bunu Erdal İnönü’den öğrendim. CHP özel bir partidir özel. Her partinin geçmişinde yanlışlar vardır ama CHP’nin geçmişinde utanılacak, sıkılacak yanlış olan hiçbir şey yoktur. Kanal İstanbul’u açtınız ama bitmeyecek biz iktidara geleceğiz. Partimiz İktidar’da değil ama biz CHP’liyiz. Daha kıvanç verici bir şey olabilir mi? İstanbul seçimlerinden sonra hemen kaydımı Kandıra’ya aldım. Ben Kocaeli’de milletvekili oldum, Kocaeli’ye çok şey borçluyum.”

Kürsüye çıkarak konuşmasını yapan başkan adaylarından Birkan Koçak, rakibi Serpil Ceylan'a, 4 gün öncesine kadar nerede olduğunu sordu. Koçak, şunları kaydetti: “17 yıllık AKP iktidarının bize getirdiği hak hukuk adalet kavramını taşımayan keyfi bir sistemle karşı karşıyayız. Hayatın her alanında bir diktatörülük iktidarı baskı ve şiddetle sağlamlaştırmayı amaçlamış durumda. İnsanların ne yiyip ne içeceğine, nerede nasıl giyineceğine özel yaşam alanlarına mücadeleye, savunma haklarının yok edilmesine varıncaya kadar, halkına tepeden bakan, ırk ayrımcılığı yapan partidir AKP. Kadınlardan gençlere, köylüye, esnafa kadar herkes AKP’nin yıkım politikasına mahrum durumda. AKP iktidarına dur diyecek tek parti CHP’dir. Derince’nin geleceğinde söz sahibi olmak için yola çıktık. Düne kadar İstanbul’u, Ankara’yı, Adana’yı, Mersin’i Hatay’ı almanın hayal olduğu söyleniyordu. Bu belediyeleri alarak umut türküsü söyledik. Devrim türküleri yazmaya devam edeceğiz.

4 GÜN ÖNCE BU ADAY NEREDEYDİ?

Sevgili partililerim soruyorum ve sorgulanmasını istiyorum. 4 gün önce bu aday neredeydi, hangi programla yola çıktı? Birilerinin emri ile mi ortaya çıktınız? Yoksa birileri örgütün tozunu yutmuş, ilçenin sokaklarını aşındırmış, yükü sırtlamış, ter dökmüş ve CHP’nin delegesi olmuş sizleri emir eri olarak mı görüyorlar? Bu çatı altında aile olabilmek için geliyoruz. Hep ben diyen değil, küçük olsun benim olsun diyen değil, çözümsüzlükten beslenen değil biz diyen olmak için geliyoruz. Neye güvendiniz diyorlar. Dönen dönsün ben dönemem yolumdan diyen Pir Sultanlar neye güvendiyse, milletin istikbalini milletin azim ve feragatı kurtaracak diyen Mustafa Kemaller neye güvendiyse ona güveniyoruz. Bir gün mezarımızdan güller açacak ey halkım unutma bizi diyen Uğur Mumcu neye güvendiyse ona güveniyoruz. Onlar gibi ortak akla inanan bir örgüt olmak için geliyoruz. Bizi biz yapacak değerler için geliyoruz. Tek bir grupla hiçbir pazarlığa girmedik girmeyeceğiz.

BİRKAN KOÇAK İYİ ADAM AMA ÇOK DİK ADAM

Bize diyorlar ‘Birkan Koçak iyi adam, hoş adam, örgütü biliyor, çok çalışıyor, halka dokunuyor, ilkeli adam ama sıkıntı var’ diyorlar. Nedir sıkıntı, Birkan Koçak çok dik adam. Pazarlık masaları yerine inancımız doğrultusunda yürüyoruz. Ben Birkan Koçak ben ne kimsenin damadı ne kimsenin eniştesiyim. 17 yaşından beri örgütün tozunu yutmuş biriyim. Salona her baktığımda anı görüyorum. Örgütümü çiğnemem ve çiğnetmem. Çalışmak isteyeni ötekileştirmem. Gençler niye gelmiyor değil neden gelsin diyerek dinamik hale getirmek için adayız. Parti binasına hapis olmuş bir siyaset anlayışı yerine, doğrudan demokrasi pratiğinin çoğaldığı, katılımcı sürecin daha etkin kılındığı, sokakta halkla birlikte hayatın içinde bir siyaset tarzı benimseyecek, koltuktan güç alan bir İlçe Başkanı değil, koltuğa güç veren bir İlçe Başkanı olmak için buradayız.”

CEYLAN, KOÇAK’A CEVAP VERMEDİ

CHP Derince İlçe Örgütü Başkan adayı Birkan Koçak’tan sonra sözü alan diğer başkan adayı Serpil Ceylan, Derince’yi kazanmanın nihai hedefleri olduğunu ve değişimin yüzü olacağını kaydetti. Ceylan, Koçak’ın “4 gün öncesine kadar neredeydin?” sorusuna ise yanıt vermedi. Ceylan, şunları kaydetti: “Öncelikle ilçe başkanı olmam konusunda beni cesaretlendiren mahallelerdeki delege arkadaşlarıma, parti büyüklerime ve partililerime çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bana inanıp desteklerini esirgemedikleri için minnettarım. Her alanda olduğu gibi siyasi yaşamda da gençlerin ve kadınların aktif olarak temsilini çok önemsiyorum. Derince’ye aday gösterilen ilk kadın ilçe başkanı olarak seçildiğim takdirde görev yapan ilk kadın ilçe başkanı olacağım. Yeniliğin ve değişimin bir yüzü olarak bunun heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Son yıllarda ülkemiz ve kentlerimiz, AKP yönetimlerinin elinde partizanca rant arayışı içerisinde kanal İstanbul gibi dayatma projelerle, plansız, programsız, insanı yok sayan, kendinden olmayanı dışlayan bir anlayışla yönetiliyor. Elbette içinde bulunduğumuz durum, bu ülkede ve Derince’de yaşayan bizleri ve çocuklarımızın geleceğini olumsuz etkiliyor.

DERİNCE’Yİ KAZANMAK NİHAİ HEDEFİMİZ

Ben Serpil Ceylan ülkem ve kentim adına kendimi görevli ve sorumlu sayarak hayatım boyunca yerel yönetimlerde halkıma hizmet etmeyi onur saydım, mutlulukla görev yaptım. 20 yıl Büyükşehir Belediyesi’nde bilgi işlem daire başkanı olarak bürokratik kademede çalıştım. Son 10 yıldır ise seçildiğim Derince Belediye Meclis Üyeliği görevimi severek sürdürüyorum. AKP’li belediye yönetimlerinin, partizan projelerinde kenti ve insanı değil seçmeni odak alan vizyonsuz yönetimlerinin en yakın şahidiyim. Özgürlüklerimize müdahale edilmeyen, katılımcı bir demokraside , insan onura yakışır bir yaşam oluşturmak için, bu kentin ve insanların sorunlarını tespit edip çözümüne yönelik projeler üretmek için, kadın ve gençlere yönelik projeler, çalışmalar yapmak için, bugün Derince’yi değiştirmek ve hak ettiği yere taşımak için, yerelde ve genelde iktidar olmak için Derince İlçe Başkanlığı’na aday oldum. İnanıyorum ki, siz değerli partililerim aydınlık fikirleriniz ve yüksek bilincinizle, Derince’de yeni bir dönemi ve değişimi başlatacak şekilde tercihlerinizi yapacaksınız. Oluşturacağımız dürüst, deneyimli üretken kadrolarla ve tüm parti örgütümüzle el ele kentimizin her noktasını, yaşamaktan gurur duyabileceğimiz bir yer haline getirebilmek için bizlere yetki verdiğinizde ben değil biz olarak çalışacağız. Sonuç almak, proje üretmek, yaşadığımız kentin kaderini değiştirmek için bugün bi raraya gelmemiz bir başlangıç, yarın bir arada çalışmak ilk hedefimiz, bunun sonucunda seçimleri ve Derince’yi kazanmak nihai hedefimizdir.”

Konuşmaların ardından oylama başladı ve listeler belli oldu. Her iki adayın listeleri şöyle...

İŞTE ADAYLARIN LİSTELERİ

BİRKAN KOÇAK YÖNETİMİ

 

Ayfer Abal

Yavuz Akbulut

Gündüz Başer

Kardelen Beytaş

Fatih Bükülmez

Özlem Duruk

Yasin Dündar

Halife Karabulut

Süleyman Karadaş

B. Kutay Karahasan

Binnaz Kılavuz

Aziz Özcan

Neslihan Sarıkaya

Elvan Sarım

Serap Tanyıldız

Caner Yeni

İL DELEGELERİ

Ali Akagündüz

Yavuz Akbulut

Kenan Akın

Yeşim Akpınar

Tamer Aktaş

Mahmut Aydın

Ferhat Başer

Ramazan Bayer

Atasoy Bilgin

Hakkı Çakmak

Yaşar Çelik

Ruhi Çelik

Mustafa Çelikkol

Zülfü Çelik

İsmail Dede

İbrahim Değirmenci

Ali Demir

Levent Demir

Yücel Dündar

Asuman Ekerer

Erdal Erdoğan

Hüseyin Erenler

Sertif Gökçe

Ali Görer

Menekşe Görgülü

Daimi Gümüş

Orhan Güzel

Cemal Güzel

Ali Haymanalı

O. Nuri Karahasan

Osman Karakaş

Mehmet Karakaş

Zeki Karakaş

Şaziye Kaya

Ali Kaya

Şadi Kaya

Songül Kaya

Birkan Koçak

Ali Mitingoğulları

Enver Oyardı

Hikmet Öktem

Şevket Öktem

Mehmet Özdemir

Özgür Özden

Hakan Savaş

Ziya Saygı

Çetin Someren

Hanifi Şahin

Nevzat Şenoldu

Süleyman Tanyıldız

Orkun Utkubaş

Yaşar Uzun

SERPİL CEYLAN’IN YÖNETİMİ

Tarık Apaydın

Anıl Aydemir Ertürk

Yaşar Baş

Ali Bektaş

Hurşit Berk

Deniz Boztepe

Celalettin Çalık

Kenan Çiçek

Kemal Demir

Ömer Genç

Şahverdi Karateke

Bilgin Koçak

Erdal Naz

Buket Sönmez

Merve Tüysüz

Bilgesu Yenidünya

İL DELEGELERİ

Yüksel Akbal

Tamer Aktaş

Melahat Alkan

Ayşegül Atar

Turan Atmaca

Süleyman Aydın

Münevver Baş

Ramazan Bayer

İbrahim Bayrak.

İbrahim Bingöl

Nadir Birok

Hasret Boztepe

Dudu Ceviz

Serpil Ceylan

Halil Çalık

Hasan Çelik

Süleyman Çiçek

Zülfükar Bağhan

Nihat Değer

Saffet Deniz

Bekir Dursun

Mine Ertunç

Yaşar Eryıldırım

Nagihan Güray

Sertif Gökçe

Hülya Gül

Şeref Günaydın

Ali Günerhan

Nurhan İlter

Osman Suat Kalyoncu

Nusret Karadeniz

Ali Kaya

Songül Kaya

Davut KAya

Sırma Kaya

Reşat Keçeci

Aysun Kılıçdaroğlu

Veysi Minarlı

Alişan Naz

Özkan Oğuz

Hasan Onay

Kemal Özdemir

Resul Sılacı

Murat Sirmen

Kerim Şenses

Oktay Şimşek

Halit Taşrıçukur

Adnan Tok

Selvi Semra Turcan

Cemil Yılmaz

Tuncay Yoluoğlu

Ali Rıza Yurtbak

12 Oca 2020 - 09:20 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.