MHP’li Yalçın’dan Kurultay açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 17 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan Kurultay’a ilişkin, “MHP için her Kurultay güç tazelemeye, coşku ve heyecan yüklenmeye vesile olmaktadır” ifadelerini kullandı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 17 Mart Pazar günü yapılacak 14. Olağan Büyük Kurultay’a ilişkin yazılı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin her sabah, iç ve dış dinamikleri yansıtan yoğun bir gündeme uyandığını belirtti. Yalçın, gerek içeride gerekse dışarıda birbirini takip eden, biri diğerini etkileyen karmaşık hadise ve gelişmeler; küresel bağlamda zaruri bir değişimin, kaçınılmaz bir yeni oluşumun doğum sancılarını haber verdiğini ifade etti

Batı ülkelerinin yüzyıllardır demokrasi ve insan hakları maskesi arkasında dayattığı haksızlık, adaletsizlik ve zulümlerin; insanlığı içinden çıkılması zor bir küresel açmaza sürüklendiğinin altını çizen Yalçın, “Sömürge anlayışıyla kendini eriten Batı âlemi, dünyanın zengin kaynaklarını tüketmekle kalmamış; beşeriyetin dayanma gücünü, takatini de bitirme noktasına getirmiştir. Hem Batılı devlet adamları, hem de hastalıklı Batı toplumları beşeriyetin huzur ve sükûnuna, dünya barışının yeniden tesisine değil; yıkıma hizmette yarışmaktadır. Yerkürenin her yerinde Batı’nın körüklediği emperyalist ayrımcılığa, ırkçılık, İslamofobi, münaferet ve düşmanlık kültürüne karşı itiraz ve protesto sesleri yükselmektedir. Ancak bu yeterli değildir” değerlendirmesinde bulundu

Yeryüzündeki kötü gidişe dur diyecek yeni bir küresel akla ve dünya düzeninin yeniden tanzimine şiddetle ihtiyaç olduğunu vurgulayan Yalçın, “Batı dünyasının insanlığı sürüklediği anafordan kurtuluşun, çıkmaz yoldan dönüşün vakti çoktan gelmiştir. Her alanda insanlığın yuvarlandığı açlığa ve tükenişe son verme, Batı dünyasının bitmek tükenmek bilmeyen obez iştihasına gem vurma zamanıdır. Küresel kaosun son bulması, insanlığın sulh ve selamete erişmesi için artık rollerin de aktörlerin de değişmesi bir zarurettir. Bu kaçınılmaz tebeddülün gerçekleşmesi için, öncelikle büyük bir medeniyet tasavvuruna, sonra da bu tasavvuru hayata geçirecek profesyonel teşekküllere ihtiyaç vardır. İyi yetişmiş, basiret ve feraset sahibi devlet adamlarına ve politikacılara; sağlıklı düşünen, sorumluluk sahibi, barış ve huzur içinde yaşama azminde olan, bilinçli topluluklara ihtiyaç vardır. Özellikle de ülkesini yükseltme sevdasına sadık, milletini çağlar ötesine taşıma ülküsüne bağlı genç kadrolara ihtiyaç vardır” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in gümrah ırmaklarından beslenen MHP’nin; Türkiye sevdalısı, kendini milletinin refah ve saadetine, yükselme ve güçlenmesine adamış nesillerin ocağı olarak göreve hazır olduğunu altını çizen Yalçın, “MHP’ye can ve kan veren imanlı, kararlı Ülkücü kadrolar; 21. asra ad olarak verdiğimiz ‘Türkiye Yüzyılı’nın müessisleri olacaklardır. MHP kadroları, Türkiye'de siyasi partiler arasında gelişen, yerleşen ve başta CHP olmak üzere Cumhur İttifakı muarızı partilerce körüklenen münaferet kültürünü ortadan kaldırmaya amadedir. MHP kadroları; atalarından aldıkları ilhamla Türkiye’de iç barış ve sükûnu tesis edip refahı yayma, dünyaya yeni ve adil bir nizam verme idealine baş koymuşlardır” açıklamalarında bulundu.

 

“MHP İÇİN HER KURULTAY GÜÇ TAZELEMEYE, COŞKU VE HEYECAN YÜKLENMEYE VESİLE OLMAKTADIR”

Türkiye 31 Mart Yerel Seçimlerine adım adım yaklaşırken MHP’nin, 17 Mart Pazar günü 14. Olağan Büyük Kurultay’ını gerçekleştireceğini aktaran Yalçın, “Sözünü ettiğimiz iç ve dış gelişmeler bağlamında, MHP’nin Büyük Kurultayı: ‘Ülke İçin Var Olduk/Bir Ülküye Yar Olduk. Ülkeye Sevda/Ülküye Yemin’ sloganı altında gerçekleştirilecektir. Bilindiği üzere, MHP’nin bütün kurultayları toy ve şölen havasında geçmektedir. MHP için her Kurultay güç tazelemeye, coşku ve heyecan yüklenmeye vesile olmaktadır. Bundan öncekilerde olduğu gibi; bu defaki Büyük Kurultay’da da Ülkücü irade, ardına düştüğü, beraber yol yürüdüğü liderine güven ve bağlılık izharını tek ses, tek yürek hâlinde tekrarlayacaktır. 17 Mart günkü 14'üncü Olağan Büyük Kurultay’ımızda tezahür edecek sinerji, hem ‘21. Yüzyılda Lider Ülke Türkiye’ idealini gerçekleştirecek azim ve iradeye sahip Ülkücü kadroların münadisi, hem de 31 Mart’ta Cumhur İttifakı'nın büyük Yerel Seçim zaferinin habercisi olacaktır” ifadelerini kullandı.

03 Mar 2024 - 16:39 - Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.