“Kendimi örgütüme emanet ediyorum”

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan CHP Gebze İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada “Kendimi örgütüme emanet ediyorum” dedi

Merve Dişli
Merve Dişli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP Gebze İlçe Kongresi gerçekleşiyor. Kongrede sözü alan CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan şunları söyledi: “Yaşamını Cumhuriyet Halk Partisi'nin İdeallerine adamış kıymetli yol arkadaşlarım;

Bugün burada parti içi demokrasimizin en temel unsuru olan 38. Olağan İlçe Kongremizi gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. 70 yıl tek başına iktidar olamamış bir partiyi ayakta tutabilecek dünyadaki tek örgüt olan, büyük CHP örgütü, partimize yaşamlarını adamış bugün aramızda olmayan bütün parti büyüklerimizi, başta ebedi Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ü, İsmet Paşa'yı, Deniz Baykal'ı, Erdal İnönü'yü, Karaoğlan'ı rahmetle şükranla anarak, sizleri bu partiye ilk adım attığım günkü heyecanımla selamlıyor, saygılar sunuyorum.

 

“LAYIK OLMAYA ÇALIŞTIK”

Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

19 Ocak 2020 tarihinde siz kıymetli delegasyonumuzun ve örgütümüzün teveccühü ile göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçe yönetim kurulumuz, kadın ve gençlik kollarımız ile  birlikte çalışmalarımızı aksatmadan, teslim aldığımız bayrağı hep daha ileriye taşımak için bu göreve layık olmaya çalıştık. Sizlerin desteği ve güveni doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi Gebze İlçe Başkanı olarak hizmet etme onuru yaşattığınız için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

 

“KENDİMİ ÖRGÜTÜME EMANET EDİYORUM”

Bugün burada tekrar aday olmamın nedeni partimizin ve Gebze'mizin geleceğine olan inancımdır. Birlikte yürüdüğümüz yolda elde ettiğimiz başarıları daha da ileriye taşıyabilmek, Gebze'nin sesini daha yüksek duyurabilmek, partime ve örgütüme daha fazla hizmet edebilmek için kendimi bir kez daha siz değerli örgütüme emanet ediyorum. Değerli arkadaşlarım herkesin şunu iyi bilmesini isterim ki bizim için hiçbir koltuk hiçbir sandalye 6 Mayıs 1972'de Ulucanlar Cezaevinde Deniz Gezmiş'in idam sehpasına giderken tekmelediği sandalyeden daha değerli değildir.

 

“BİZ BÖYLE BİR ÖRGÜTÜZ”

Biz böyle onurlu, böyle büyük bir mirasın sahibiyiz. Biz kararlı, tarihi dayanışma ve mücadele dolu yüzyıllık bir çınarın, Cumhuriyet Halk Partisi'nin mensupuyuz. Turan Güneş ‘Anadolu'nun herhangi bir köyünde Cumhuriyet Halk partili birinin lastiği patladığı zaman hiçbir zaman yalnız kalmaz. Yardımına yine bir Cumhuriyet Halk partili yetişir’ der. Biz işte böyle bir örgütüz. Görevi devraldığımız an itibariyle hesabım veremeyeceğimiz hiçbir durumun içinde olmadık. Doğrunun tarafında, yanlış dediğimizin hep karşısında olduk.

 

“AKIL VE BİLİM TARAFIYIZ”

Evet tarafız. Anadolu'nun, deyişlerin, Şeyh Bedrettin'in, Pir Sultan'ın, Ya İstiklal ya Ölüm diyen Mustafa Kemal'in tarafıyız!

Bağımsızlık mücadelesinde Emperyalizme geçit vermeyenlerin, sevr-i yırtıp atanların, kadın erkek eşitliğini gerçekleştirenlerin' İstanbul Sözleşmesini savunanların tarafıyız!

Ezilenin, ötekileştirilenin, yoksulum emek-sınıf mücadelesi verenlerin, işçinin, alın terinin tarafıyız! Akıl ve bilimin tarafıyız!

Kavgamız, sevdamız Cumhuriyet Halk Partisidir diyenlerin tarafıyız! Bir de karşı olduklarımız var! Devşirme kadrolarıyla ülkeyi yandaşlarına peşkeş çekenlere karşıyız.

 

“MEDYAYI ARKA BAHÇELERİ YAPANLARA KARŞIYIZ”

Demokrasiyi binilecek vagon zannedenlere karşıyız. Hukukun üstünlüğü diye yola çıkıp üstünlerin hukukunu bu ülkeye getirenlere karşıyız. Halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlayarak gazetecileri cezaevine atan, medyayı arka  bahçeleri yapanlara karşıyız. Ağacı, doğayı katledenlere karşıyız. Buradan Akbelen direnişini selamlıyor ve diyorum ki çöle çevirdiğiniz bu ülkeyi boydan boya yeşille donatmak boynumuz borcu, çocuklarımıza sözümüzdür.

 

“MÜCADELEMİZE ONUR VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ”

Evet, Değerli Yol Arkadaşlarım; Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu an itibariyle Anadolu'da devrimin, tam bağımsızlığın, eşitliğin, adaletin ve özgürlüğün mimarı olmuştur ve her zaman olmaya da devam edecektir. Karşı devrimin yıkamadığı tek cephe, giremediği tek kaledir Cumhuriyet Halk Partisi. Bugün yüzyıllık çınarın gölgesinde emek sınıf mücadelesi veren, fabrika direnişlerinde en ön saflarda yürüyen, geçmişte bu ülkeyi kurtarmak için asılmayı göze alan Denizleri, Mahirleri, Ulaşları, Erdalları mücadelemize ışık tutarak yola devam ediyoruz. Köklerimizden güç alarak kuruluş ilkelerimiz doğrultusunda örgütlü gücümüzle bir kez daha birlikte güzel yarınları inşa etmek adına yola çıkıyoruz. Sizleri mücadelemize omuz vermeye davet ediyoruz. Birbirimize kenetlenmekten ve örgütlü mücadele etmekten başka şansımız yok. Önümüzde 2024 Mart yerel seçimleri var.

 

“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Sosyal demokrat anlayışı önce Gebze'de daha sonra Kocaeli'de ve tüm Türkiye'de iktidar yapmak için hazırız. Bizler köklerimizden aldığımız güçle akıl ve bilimin ışığında partimizin bayrağını bu kentte dalgalandırmak için çok çalışacağız. Yârin   yanağından gayrı, mücadele yolumuzda her şeyi paylaşacağız. Hepimiz bu bilinç ve kararlılıkla bugünden itibaren partimizin İlkeleri çerçevesinde birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Kendinize güvenin ve birlikteliğimizden gelecek, güce inanın. Biz bu ülkeyi kuran ve yeniden ayağa kaldıran mirasın sahipleriyiz.

 

“KOLU DEĞİL KELLEYİ KOYMANIN TAM VAKTİDİR”

Birbirimizin samimiyetine inanacağız, birbirimizin eleştirilerine açık olacağız. Hepimiz bu örgütün bir parçasıyız. Karşı devrimci bir eylemin bu kadar hızlı ilerlediği bir dönemde sadece söylem değil eyleme geçmenin, sokağa inmenin, yola çıkmanın taşın altına kolu değil kelleyi koymanın tam vaktidir. Yerel yönetimlerde rantın ve yolsuzluk çarkının dişlisi değil bu çarkların zincirlerini kıracağız. Yolsuzluğa, yoksullaştırmaya, talana izi vermeyeceğiz. Her sabah memleket idaresinde olduğumuz bilinci ile görevlerimize asılacağız. Arzu ettiğimiz devrimi gerçekleştirinceye kadar yılmadan, yorulmadan çalışacağız.

 

“HESAP SORMAYA AND İÇTİK”

Yerel yönetimlerde partimizin çok ciddi bir başarı yakalayacağına olan inancım tamdır. Biz yağmalanmış, talan edilmiş, çöle dönmüş topraklarımızı yeşile boyamaya, satılmış her kaleyi geri almaya, boşaltılmış ulusun kasasını doldurmaya, ekilmemiş tarla, bacası tütmeyen fabrika, yıkılmış her  kurumu yeniden kurmaya ve bunu yapanlardan hesap sormaya and içtik. Son olarak görev yaptığım süre içerisinde, seçim döneminde, mücadelenin her alanında omuz veren destek olan Gençlik kolları başkanım ve yönetimine, Kadın Kolları başkanım ve yönetimine, basının değerli emekçilerine, kurullarda resmi görevi olmayan fakat ilçe başkanı, meclis üyesi, yönetim kurulu üyesi gibi sorumluluk duygusu taşyarak sesimize ses olan mücadelemize güç katan yol arkadaşlarımıza üyelerimize teşekkürü borç bilirim. Ve konuşmamama Nazım'ın dizeleri ile son vermek istiyorum.  Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar. Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır.          Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!

Yaşasın Mustafa Kemal!

Yaşasın Demokratik, Laik ve Tam Bağımsız Türkiye.”

Ekli Dosyalar
# CHP GEBZE İLÇE KONGRESİ İLE İLİŞKİLİ:

27 Ağu 2023 - 15:37 - Siyaset

Mahreç  Merve Dişli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.