CHP’li muhtar isyan etti: Hürriyet’e oy vermektense İzmit’ten taşınırım

İzmit’in en merkezi ve eski mahallelerinden olan Veliahmet’te 25 yıldır muhtarlık yapan, aynı zamanda İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı, Marmara Muhtarlar Federasyonu İkinci Başkanı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan CHP’li Kadir Kızıl, Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit’te bir daha aday olması durumunda ona oy vereceğine, İzmit’ten taşınmayı yeğleyeceğini söyledi

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in milletvekili adayı yapıldığı süreçte onun adını genel merkeze öneren 3 muhtardan biri olduğunu dile getiren, 2009 yerel seçimleri öncesi CHP’nin yaptığı önseçimde kartvizitlerini dağıtması için Hürriyet’in kendisinden ricacı olduğunu belirten, yerel seçim sürecinde yeni bir Leyla Atakan yaratmak üzere Hürriyet için mahallesindeki her kesimden kapı kapı dolaşarak oy istediğini ifade eden 25 yıllık Veliahmet Mahalle Muhtarı CHP’li Kadir Kızıl, Hürriyet’e verdiği destek için bin pişman olduğunu anlattı. İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı, Marmara Muhtarlar Federasyonu İkinci Başkanı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi gibi önemli görevleri de olan Kadir Kızıl, Hürriyet tarafından azarlandığını, dışlandığını dile getirerek İzmit’e bir daha aday olması durumunda Hürriyet’e oy verip vermeyeceğinin sorulması üzerine, “Ona oy vermektense İzmit’ten başka bir ilçeye taşınmayı yeğlerim” dedi. Muhtarlık makamını siyaset üstü gördüğünü ifade eden Kızıl, muhtarlara değer vermeyen başkanların kaybetmeye mahkum olduğunu kaydetti. Kızıl, Hürriyet’in mahallesine ne seçim döneminde ne de seçimden sonra 3 yıl boyunca bir kere gelmediğini, halkı dinlemediğini belirtirken geçmiş dönemdeki belediye başkanlarından sonra gelenin gidenleri arattığını da sözlerine ekledi.

Kocaeli Cumhuriyet TV’den Bülent Karagöz’e konuşan Kadir Kızıl’ın her satırı birbirinden çarpıcı açıklamaları şöyle:

BU İŞ LAVANTA DİKMEKLE OLMUYOR”

“Bizim mahallemiz, İzmit’in en eski mahallesi. Gençlerimiz hep yeni yerleşim yerlerine kaçıyor. Ne hikmetse bir kentsel dönüşüm olayını gerçekleştiremedik mahallemizde. Hükümet, bu kentsel dönüşüm konusuna el atmalı. Evleri yıkılan insanlarımız var, kiralarını alamayan insanlarımız var. Firma ‘yapacağım’ diyor, insanlar mağdur, kiralarda sürünüyor. Yani böyle bir karmaşa içerisindeyiz, mahallemiz düzenli değil. Büyükşehir’e düşen görev var, ilçe belediyesine düşen görevler var. Bu görevleri yaparken de bu insanlara kulak verilmeli. Bu iş bitki dikmekle, lavanta dikmekle olmuyor. Zaman zaman köylere gittiğimizde köylere imreniyorum. Köyler güzelleşirken şehir merkezi tam tersini yaşıyor. Yollarımız dar, alt yapı ona keza, çocukların oyun alanı yok, otopark sorunu var, her gün kavga gürültü var yolların dar olması nedeniyle. Bir kentsel dönüşüm yapılsa, İzmit’in en iyi mahallelerinden biri bizim mahallemiz. Maalesef istediğim düzeye getiremedim ne bürokrasiyi aşabiliyoruz ne yerel yönetimleri aşabiliyoruz. Talepler alınıyor, olumsuz cevaplar geliyor.

3 YIL GEÇTİ, MAHALLEMİZE BİR KERE GELMEDİ”

“Fatma Başkan ne seçim zamanında mahallemize gelmedi. Seçimden sonra da 3 yıl geçti bizim mahallemize bir kere gelmedi. Mahallemize gelip sorunları dinleyelim demedi, böyle bir şey olmadı. Seçim satına giriyoruz, bundan sonra da olacağını sanmıyorum. Bir gün ‘bir toplantı yapıp da muhtarların dertlerini, sıkıntılarını dinleyeyim, ben de buralara çözüm üreteyim’ noktasında daha bir kere bir araya gelemedik. Bir peyderpey başkan yardımcısı nezdinde bölge bölge muhtarlar dinlendi ama orada kaldı. Herhalde bir merdiven boyamakla bu işler oldu diye düşünüyorlar. Merdiveni boyadıkları yeri gittim gördüm, teşekkür ettim. Yapılana teşekkür ederim. Canı sağ olsun Başkanımızı mahallemizde bir kere görmedim. Birkaç kez girişimde bulundum, maalesef bize randevu verilmedi. Ben düz insanımdır, yanlışa yanlış, doğruya doğru derim.

BANA RANDEVU VERMEDİ”

Ben 5 dönemdir Veliahmet Mahalle Muhtarlığı yapıyorum, aynı zamanda İzmit Muhtarlar Derneği Başkanıyım. Marmara Muhtarlar Federasyonu İkinci Başkanı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesiyim. Yani beni böyle hafife alacak bir belediye başkanı düşünemiyorum, olmamalı diye düşünüyorum. Bu gerçekten beni çok üzüyor. Ne hikmetse yönetim kurulumla ziyaret etmek istediğimde bana randevu verilmedi. 3 kez randevu yazdırdım, 1 hafta bekledim, bana dönen olmayınca bir gün belediyede işim vardı, gittim oradaki personele ‘Benim randevumu iptal edin, ben görüştüm kendileriyle’ diye söyledim. Ben o makama 5 kez girdim, her zaman her yerde de söylüyorum; 3 kez Meclis Üyesi Süleyman Şen ile girdim, 2 kez de yine meclis üyemiz Tuncay Aşkın ile o makama girdim. 2 kez muhtarlarımız adına bayramlaşmak üzere kabul edildim. İki de muhtar arkadaş götürdüm, bayramlaştık. En son Ramazan Bayramı’nda gittim, Kurban Bayramı’nda gitmedim. Çünkü ben o kapıdan içeriye alınmıyorsam benim oraya gitmemin hiçbir anlamı mantığı yok. Ki yaptığı birçok etkinliğe de hep katılmışımdır, yanında durmuşumdur. Biz 5 yıl boyunca seçilen belediye başkanlarıyla görev yapmak zorundayız.

MUHTARLARI SEVSEYDİ, MUHTARLIK İŞLERİ’Nİ

İZMİT’İN BİR KÖŞESİNE ATMAZDI”

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı zaman zaman Muhtarları Külliye’ye çağırıyor. Eğer, Cumhurbaşkanı bunu yapıyorsa, her siyasetçinin buradan bir ders alması lazım. Muhtarı yok sayamazsınız, dışlayamazsınız. Muhtarı kucaklayan belediye başkanı her zaman o mahallelerde baş tacı olur. Muhtarı dışlayan kaybetmeye mahkumdur. Fatma Başkan, beni yok sayıyor. Eğer muhtarları seven bir belediye başkanı olsaydı, Muhtarlık İşleri’ni götürüp, İzmit’in bir köşesine atmazdı. Çünkü bir belediye başkanı muhtarları kendi evlatları gibi etrafında toplarsa o belediye başkanı her zaman yürür.

HÜRRİYET İÇİN KAPI KAPI DOLAŞTIM”

Fatma Kaplan Hürriyet, milletvekili idi, biz Ankara’ya bunu söyledik, burada ikinci bir Leyla Atakan yaratalım istedik. Bunu da Fatma Kaplan Hürriyet ile çözeceğimizi düşündük. İnsanlara -diğer siyasi düşüncenin insanları da dahil- dedik ki: ‘burada ikinci bir Leyla Atakan yaratacağız, çok güzel çalışmalar olacak. Gelin bu adayımıza destek verin.’ Kapı kapı dolaştım. Ben bizzat bunu yapan bir kişiyim ama asla muhtarlığımla da siyaseti yan yana koymam. Biz bu desteği verdik, seçtik. Benim mahallemin insanı umduğunu bulamadı. Diğer siyasi düşünceli halkımız buraya destek verdi, bunu da mahalle bazında yüzde 10 olarak hesaplarsak, bu yüzde 10 gitti geriye. Daha gelip aynı yere oy vermezler. Vermeyeceklerini bana iletiyorlar. Ben bu konuda hakikaten çok üzgünüm. Niye üzgünüm, burada belediye başkanımdan çok şeyler beklemiştim. Ben tabanım, tabanın sesine kulak vermeyen, örgütü dinlemeyen bir belediye başkanı, benim nezdimde sadece görevini tamamlar. Bu koltuk kimseye baki değildir. Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var.

GELEN GİDENİ ARATTI”

Bir atasözümüz vardır ya gelen gideni aratır diye, şu an o durumdayız. Ben 5 yıl Ak Partili belediye başkanı Halil Vehbi Yenice, 10 yıl yine Ak Partili Nevzat Doğan ile birlikte çalıştım, benim bir tane basın açıklamamı çıkartıp koysunlar önüme bu iki belediye başkanı ile ilgili, muhtarlıktan istifa edeceğim. Çünkü yaşamadım. Ha bu konuda kimseye de söz vermedim. ‘CHP’li belediye başkanı seçilince 3-5 kişi işe sokacağız’ diye bir sözüm de asla olmadı. Yapamayacağım hiçbir sözü vermem. Ama elimden gelen mücadeleyi de veririm. Ne iş talebim ne ihale talebim oldu. Ben muhtarlıktan sonra gidip Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmadım. Benim Cumhuriyet Halk Parti’m ayrıdır ama içerisindeki yöneticiler tabanı, örgütü yok sayıyorsa o hiçbir yere gelemez. Bu örgüt, bu halk bunu unutmaz. Ben 63 yaşındayım. Ben bu partim için aylarca, senelerce yargılandım. Askerde de yargılandım. Ben muhtardım, Fatma Kaplan Hürriyet üniversiteden mezun olmuştu.

VELLİK İÇİN HÜRRİYET’İN ADINI VERMİŞTİM”

Şu anki bizim İzmit Ortaokulu’muz, o zaman İzmit Lisesi’ydi. O zaman ön seçim yapıldı, o ön seçimde bir torba kendi kartvizitiyle bana geldi. ‘Ekibe beni tanıtır mısınız, kartvizitimi dağıttırır mısınız?’ diyen şu an ki belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet. Ve daha ilginç bir şey de söyleyeyim, Ankara’dan genel merkezden milletvekilliği adaylığı için 3 tane muhtar arandı bu ilçede. İsimleri de bende. O muhtarlardan biri benim. Ne o muhtarların ne de benim onlardan haberim vardı. Genel Merkez bize şeyi sordu: ‘İzmit’te kimi milletvekili görmek istiyorsunuz?’ Ve bizim üçümüzün de verdiği cevap, ‘Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, üçüncü bir vekilimizi de Gebze bölgesine verin’ oldu. Üç muhtarın ağzından çıkan buydu. Ve bir yıl sonra biz bunu kendi aramızda konuşurken öğrendik. Diğer muhtarları bilmiyorum ama ben Fatma Kaplan Hürriyet’in adını verdiğim için pişmanım. Niye pişmanım, çünkü yok sayıldım, azarlandım, dışlandım. Öyle muhtarım, ‘nasılsın, iyi misin, var mı bir ihtiyacın’ demekle bu iş olmuyor. Ben isterdim ki İzmit Muhtarlar Derneğinin başına gelince çağırsın, oturalım, ‘sizin için ne yapmamız gerekiyor’ desin. Bize böyle bir soru sorulmalıydı.

BÜYÜKAKIN’IN TALİMATIYLA OLUYOR”

Kişiler arasında değerlendirmek bana yakışmaz ama ben muhtarlara verilen değere bakarım. Şu anda 4 gündür Büyükşehir Belediyesinin Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, Tahir Büyükakın’ın talimatıyla her sabah bölge bölge muhtarları topluyor. Şimdi bir çalışma var, 102 muhtarı bir akşamlığına Darıca’da kampa alacaklar. Bu Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Tahir Büyükakın’ın talimatıyla oluyor. Bu da bana verilen bir değerdir. Daha açıklamadılar ama yakında açıklarla bu kampı. İzmit’teki 102 muhtara verilen bir değerdir.

SİRMEN’E BOŞUNA ‘EFSANE’ DEMİYORUZ”

Mesela Halil Vehbi Yenice döneminde, Nevzat Doğan döneminde, Sefa Sirmen döneminde yurt dışı gezileri yapılıyordu. Sefa Sirmen başlatmıştır bu işi, biz ona boşuna efsane demiyoruz, boşuna baba demiyoruz. Bize tek tip elbise, kravat alıp yurt dışına geziye götüren Cumhuriyet tarihinde ilk belediye başkanıdır Sefa Sirmen. Ben bunu dönemin belediye başkanı Halil Vehbi Yenice’ye dedim, ‘ne demek başkanım, oturup konuşuruz’ cevabını aldım. Nevzat Doğan geldi, aynı şeyi ona izah ettik, o da gezileri sürdürdü. Fatma Başkanımıza gelince bir pandemi olayı oldu, o ayrı konu. Biz bu Avrupa gezilerini niye istedik belediye başkanlarından? Muhtarların vizyonunu açmak için. Sadece gidip de birkaç yeri gezip de geri gelmek değil. Oranın yapılan projelerini, halka nasıl bir hizmet yapılmış, bunları gördük. Buraya geldiğimizde her bir muhtarımız, orada gördüklerini burada proje olarak sundu. Belediye başkanları da kurmay ekipleriyle birlikte bunları masaya yatırdı, muhtarların taleplerini de kenarına koydu, dedi ki ‘bunu proje haline getirelim.’ İzmit’te Belsa Plaza olayı bundan çıkmıştır. Örneğin buz pateni bu projelerden doğdu. Nevzat Başkan döneminde her muhtara bir konak yapıldı. Eskiden muhtarlar ya terzi yanında ya tüpçü yanında muhtarlık yapıyordu. Şimdi her muhtarımızın bir konağı, bir yeri var.

MECLİS ÜYELERİNE ‘SUSUN OTURUN’ DEDİLER”

Meclis üyelerine gelecek olursak, meclis üyelerinin çoğunu tanımam. Süleyman Şen, Tuncay Aşkın ve Hakan Tanta’yı biliyorum. Buraya Süleyman gelir, Tuncay gelir, koordinatörlerin de bir işi düşerse, sıkışmışlarsa gelirler. Ben meclis üyelerinin hiçbir etkinliğini, aktifliğini göremedim. Bunlar ne zaman çalışma babında, alevler çıkmaya başlasın, projeler üretilmeye başlasın, bunların üzerine hep bir bardak su döküldü. ‘Susun oturun, dediler’ ne yapsın şimdi bu arkadaşlar?”

EVİMİ BAŞKA İLÇEYE TAŞIRIM”

“Yarın seçim olsa, Fatma Kaplan Hürriyet yine aday olsa oy verebilecek misiniz?” sorusuna da yanıt veren Kadir Kızıl, “Valla ilçeyi değiştirmeyi yeğlerim. Yani İzmit ilçesinden başka bir ilçeye evimi taşırım, orada oturmayı yeğlerim. Bunun anlamını anladınız siz” cevabını verdi.

ALPARSLAN SEYMEN KIRGINSA BEN HAYLİ HAYLİ KIRILIRIM”

Fatma Kaplan Hürriyet’e yerel seçim sürecinde maddi ve manevi her türlü katkıyı sunan CHP’nin ağır toplarından Alparslan Seymen’in Hürriyet’e olan kırgınlığı malumunuz. Kadir Kızıl, bu konuya da değinerek, “Söylediklerimi yanlış anlamayın, beni Cumhuriyet Halk Partisi’ne Alparslan Seymen getirdi. Ve bir daha da ne peşimi ne yakamı bırakmadı. Ne zaman gitsem oturur dinler. Alparslan Seymen, bugün Fatma Başkan’a kırgınsa ben hayli hayli kırılırım. Ben muhtar olduktan sonra bir partiye gidip rozet takmadım, ben muhtarlık rozeti üzerine asla siyasi parti rozeti takmam. Ben siyaset üstü bir kurumu temsil ediyorum. Bu mührü herkes taşıyamaz, bu mührü halk seçti, devlet emanet etti. Siyaseti muhtarlığım önünde asla tutmam. Bir gün bu koltuktan ben de kalkacağımı biliyorum, o seçilmişlerin de o koltuklardan kalkacağından hiç şüpheleri olmasın. Bu koltuk kimseye kalmaz. Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, Metin Alan, Halil Vehbi Yenice, İbrahim Karaosmanoğlu, Nevzat Doğan, Fatma Kaplan Hürriyet; 7 tane belediye başkanıyla çalıştım muhtarlık görevimde, yanlışı eleştiririm, doğruyu alkışlarım kimse benden mütevazi davranmamı beklemesin. Bu yaştan sonra ben doğruya yanlış, yanlışa doğru diyemem. Benim için bir kırmızı, bir beyaz vardır. Cumhuriyet Halk Partili, solcu dersiniz, ben muhafazakar bir insanım, Müslüman’ım” dedi.

Ekli Dosyalar
# KADİR KIZIL HÜRRİYET İLE İLİŞKİLİ:

05 Ağu 2022 - 14:01 Kocaeli/ İzmit- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

58

Izmitli - o zaman sana güle güle muhtar allah yolunu açık etsin gelmedi demek beklediklerin...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 07 Ağustos 02:11
56

Ersin - Nevzat Doğan zamanın da daha iyiydi kar yağdı yollar kapandı tuzlama yapılmadı arabalar yollarda kaldı yazık oldu İzmit'e yukarda oturanlara yazık oldu çok ayıp etti Fatma hanım

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 07 Ağustos 01:44
55

Chpli - Fatma kaplanin malesef gitmesi gerek izmitin gençleri ben de dahil hiçe sayıldik onu göndericez aciginida bulduk ama yayınlamadık.Butun siyasetçiler bu zamana kadar hep halkı yediler doymadılar.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 07 Ağustos 01:06
54

Osmann - Bırakın şunu kendini muhtar sanan zavallıyı, Fatma Başkan ve partisi olmasaydı sen o makamı zor bulurdun. Kapat çeneni işine bak, işin yoksa git kendine iş bul siyaset yapmak sana yakışmıyor.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 07 Ağustos 00:56
52

Türker Esenturk - Avukattan b baskanimi olurmuş hiç bisiden anlamayan kendini bişi zanneden vasıfsız bence İzmit için fiyasko bı baskan

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 06 Ağustos 23:40
51

Kenan - Dizilerde ror alabilir, boy boy piz vermekten başka iş yapmadı.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 06 Ağustos 19:57
50

Bananee - İzmit'te Sosyal Belediyeciliği yaşatan Fatma Hürriyet' Çekemeyenler sizi kim çeksin... İZMİT'Lİ değilim ama Kıymet bilin

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 06 Ağustos 19:05
47

Muhtara Destek - Muhtarım biz seni biliyoruz 20 yıldır. O yüzden 5 Defa kazandın zaten. Buradakileri de inşallah okuyorsundur. Sana para yiyemedi diye konuşuyor diyenleri ver mahkemeye al tazminatını iftira atmalarının bedelini ödesinler.

Yanıtla . 3Beğen . 5Beğenme 06 Ağustos 17:59
46

Veliahmetli - Yorumların bir kısmı muhtarların işe yaramadığını savunurken bir kısmı da muhtarın rant sağlayabilecek kadar güçlü olduğunu dile getiriyor. Öncelikle bu çelişkilerden kurtulmak gereklidir. Mahallemizin temel sorunlarına gelmek gerekirse,

Hızır Reis ilköğretimin yukarısından Bağçeşme mezarlığına kadar olan yolların darlığı, çarpık kentleşme net bir şekilde görülmektedir. Bir kesimin bunlardan şikayetçi olmamasını anlayabiliyorum. Herkes farklı düşünebilir. Basit bir kaç örnek vermek gerekirse, mahallemizde evi yanan insanlar oldu itfaiye mahalleye girebilene kadar insanların evi yandı bu bile mahallenin sokaklarının yetersiz olduğunu gösteren bir durumdur. Yani mahalleli kentsel dönüşümü istemiyorsa bile sokakların genişletilip otopark alanlarının olması gerekmektedir. Tabikide bu problemler sadece Fatma Hanımın döneminde olan problemler değil zaten muhtarda bu problemleri ona mahal etmiyor.

Bir başka hususa gelecek olursak muhtarın döneminde mahalleye yapıların bir kısmını sıralamak isterim;

Aile hekimliği binası

Muhtarlık binası

Karakol binası

2 tane park alanı

Daha fazlasını öğrenmek isteyenler muhtarlığa gidebilirler.

Bir başka husus, muhtarı sevmeye bilirsiniz en tabii hakkınızdır. Ama hakaret edemezsiniz, iftira atamazsınız. Muhtarın usülsüzlük yaptığını, rüşvet yediğini ve bu sayede mal mülk sahibi olduğunu iddia edenlerin kanıtlarıyla birlikte cumhuriyet savcısına gitmeleri yeterli olur. Bunla ilgili daha önce muhtar bir vatandaşla davalık olmuştur ve muhtar kazanmıştır. İnsanların itibarını zedelemek ve iftira atmak ahlaksızlıktır.

Son bir husus olarak tekrar dile getirmek isterim mahallenin ana sorunu şu an kentsel dönüşümdür. Yapılsın veya yapılmasın demiyorum. Ama konunun artık bir netlik kazanması ve insanların bilgilendirilmesi elzemdir.

Bilgi sahibi olmadan konuşmamak gerektiğini buradaki bazı arkadaşların öğrenmesi dileğiyle.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Ağustos 17:47
53

Körfez - @Veliahmetli 46 nolu yoruma cevabı: Çalışan demir paslanmaz devam Fatma başkan kudurun lan

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 06 Ağustos 23:54
45

Mashar Bayindir - İYİKİ VARSIN FATMA BAŞKAN SAYENDE İZMİT ŞEHİR GÖRÜNTÜSÜNE KAVUSTU TEŞEKKÜRLER

Yanıtla . 7Beğen . 7Beğenme 06 Ağustos 17:08
44

Emekli - Neden gelsinki nasıl olsa çantada keklik veliahmet mah.

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 06 Ağustos 15:37
42

Malatyali - Bu kafini komse sevmiyor ya,nefret edihoruz diyorlar ,halbuki guzel kadin hehehe ,hade tekirdaga hadeeee,ne isin var izmitte

Yanıtla . 3Beğen . 7Beğenme 06 Ağustos 13:13
57

Izmitli - @Malatyali 42 nolu yoruma cevabı: sende malatya ya hade yürüüü

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 07 Ağustos 02:10
39

Derya Eroğlu - Vallahi ben de vermem çünkü o kadar kibir dolu ki ! Nevzat bey e diyorlardı Nevzat ben onun yanında saf köylü samimiyetinde kalır !Ben de CHP liyim fakat Fatma Kaplan kendisi açıkladı seçim sonrası ben milletvekilliğini seviyorum diye bir daha aday olmayacağım partim ısrar etti dedi tabi milletvekilliğinde halkla muhatap olmuyor Düşes hazretleri ! Yani bilerek yapıyor denetim yok ceza yok partiden keyfi nasıl isterse !

Yanıtla . 4Beğen . 7Beğenme 06 Ağustos 11:06
38

Bülent Yıldız - Taşınıp bir daha dönmeyeceğine yemin et taşınma masrafların benden.

Yanıtla . 10Beğen . 6Beğenme 06 Ağustos 10:11
36

Sezer Kaya - Fatma Hürriyet Kaplan=İzmit'in kayıp 3.5 yılıdır,bu kadar halkı yok sayan bir başkan gormedi bu şehir..pembe panteri arar olduk

Yanıtla . 8Beğen . 8Beğenme 06 Ağustos 05:54
35

Sercan DEMİRCAN - Boş yapmışsın muhtar arpanı az verdiler belliki tepiniyon sokakların dar olması fatma hanımın suçumu 50 70 yıllık mahalleler o kadar belediye gecmiş kimse.sorunları çözmemiş fatma başkan hemen çözecek

Sen bir kere desene muhtarlarne iş yapar necidir şu anda muhtarların hiçbir işi yok millet her işini e devletten görüyor sizde devletten maaş alıp löp diye cebe koyuyorsunuz hemen terk et izmiti bence size sizin gibi adamlar lazım nevzat gibi pembe donuyla caka satacak

Yanıtla . 11Beğen . 6Beğenme 06 Ağustos 03:04
48

Ahmet - @Sercan DEMİRCAN 35 nolu yoruma cevabı: Ben muhtarın yerinde olacağım sizin gibi iftira atan insanların mahkemeye veririm. Üslup desen yok saygı desen yok.

Gerçi doğru sana iyi arpa veriyorlarki konuşuyorsun.

Yanıtla . 2Beğen . 5Beğenme 06 Ağustos 18:07
34

Hakan - 40 yıllık Veliahmetli olarak soruyorum 25 yıldır Veliahmet Mahallesine ne hizmetin oldu 25 yıl boyunca mahallene hangi belediye başkanı kaç defa geldi ? Yanılmıyorsam bundan 1 ay kadar önce İzmit belediyesinden Başkan yardımcısından, koordinatörüne, müdüründen personeline bir 10 kişilik heyet mahallene geldi ve onları gezdirdin. Sandın ki İzmit’i CHP’li bir belediye başkanı kazanınca sen de kral olacaksın taa ki 1 yıl öncesine kadar belediye koridorlarından çıkmıyordun ne oldu da tukaka oldun Şen gittikten sonra ? Ama Fatma Başkan hiç birinize yol vermeyince kötü oldunuz sanırsam devam edin siz bu kafayla işte bu yüzden iktidar olamıyordu ya Kocaeli’de ……

Yanıtla . 10Beğen . 5Beğenme 06 Ağustos 02:19
33

Dogruolan - Çok doğru muhtarım. Hacı hızır mahalleside aynı durumda gidemedigim kafeyi çay bahcesini ben hizmet olarak görmüyorum.

Yanıtla . 4Beğen . 5Beğenme 06 Ağustos 00:42
31

Vatandaş - senin ne olduğunu 65 yillik dogma buyume veli ahmetli olarak iyi biliriz , kentsel donusum ranti adi altinda mahalleye cektirdiklerinide anlatsana, geç bunlari geç, Fatma hanımın siyasi görüşü beni bağlamaz ama dürüst insan, pek çok erkeğe etek giydirir, hiç ugrasma güneş balçıkla sivanmaz..

Yanıtla . 18Beğen . 12Beğenme 05 Ağustos 23:53
49

İbrahim - @Vatandaş 31 nolu yoruma cevabı: Aynen aslanım kentsel dönüşüm adı altında malum şahıs size neler vaat etti de Fatih caminde cazgırlık yaptınız. 100m2 yerine 10 daire isteyenlerdenmisin sende? Kişi kendinden bilirmiş işi. Sizin gibi açgözlüler yüzünden şuna bu durumdayız zaten. Yala bakalım parmağı bal bitince diğerine geçersin.

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 06 Ağustos 18:24
30

Veliahmetli - Muhtar baskana kizıyor hakli.3 senedir yesilovadan merkeze gelemedi baskan .peki muhtar ne zaman gezdi mahalleyi.muhtarlik binasinin arkasindaki merdivenleri baskanada yazdim simdide yazacagim.120 basamak fakat bir yeri var inerken 90 derece cikarken agri dagi bu kadar dik merdiven olmaz.mumkunse muhtar bu merdivenle ilgilensin lutfen.

Yanıtla . 8Beğen . 4Beğenme 05 Ağustos 23:45
41

Veli Ahmet - @Veliahmetli 30 nolu yoruma cevabı: Birde muhtarlık arkasında üst yol duvar dibindeki pislikler yıllardır duruyor.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 06 Ağustos 12:31
29

Siyah Beyaz - Bence hemen izmiti terket zaten görüp göreceğin bu kadarmış belliki mama vermemişler yanlışlıkla muhtar olmuşsun.Sen işini layıkıyla yapıyormusun ki sağı solu eleştiriyorsun haydi memleketine koyun gütmeye YALLA YALLA ...

Yanıtla . 13Beğen . 8Beğenme 05 Ağustos 23:29
43

Boş Yazma - @Siyah Beyaz 29 nolu yoruma cevabı: Sosyal medyadan boş yazmak kolay şansa MUHTAR olmuşsun diyorsun adam 1 değil 2 değil 5 kere seçilmiş yanlış değilsem izmitte en çok seçilen MUHTAR adam elini taşın altına koymuş sorumluluk almış mahallesinin hizmetleri için birşeyler yapmaya çalışıyor beğenirsin beğenmezsin saygı duyarım ama hakaret etmek kimsenin haddi değil seçim zamanı aday olursun halk kime tevehhül gösterirse o MUHTAR olur

Burada bütün çekiştirenlere söylüyorum

Yanıtla . 2Beğen . 5Beğenme 06 Ağustos 14:54
28

Koylu - Sen birdahagi seçimlerde muhtar olabikecekmisinki onu düşün istediğin zaman mahalleyi terk edebilirsin hatta muhtarlığı bıraka bilirsin seni tutanmi var

Yanıtla . 11Beğen . 5Beğenme 05 Ağustos 23:05
27

Tc Vatandaşı:atilla - Sen bence başkanımıza oy verme zaten izmitten taşın biz oyumuzu veririz kısacası biz bize yeteriz senin bi önemin yok

Yanıtla . 12Beğen . 10Beğenme 05 Ağustos 22:57
26

Mızmız - Taşınacaksa tutmayalım muhtarı rahat battı herhalde.

Yanıtla . 11Beğen . 8Beğenme 05 Ağustos 22:42
25

Chp. Lii - Muhtara katılıyom çok doğru konuştu Fatma ya verdiğimiz oy haram olsun.

Yanıtla . 14Beğen . 14Beğenme 05 Ağustos 22:29
22

Musa - Muhtar sen ne is yaparsin milleti ekestirmekten baska herkez ozgur oy vermekte unutma senide sectiler senin icinde ayni seyleri soyleyince ne yapican

Yanıtla . 11Beğen . 6Beğenme 05 Ağustos 21:27
21

Şahinler Köylü - Tm muhtar senide yarin buyuksehire işe alırlar kesin atar yaptın ya

Yanıtla . 14Beğen . 7Beğenme 05 Ağustos 21:25
20

Derince'li - Yenimi aklınız başınıza geldi muhtar bey,bunca yıldır yerel siyasetin KOCAELİ ili içinde birisisiniz Allah aşkına milletin eline ne tükürdünüz ki dönüp suratıniza onu vursun,hala daha rant ve makam peşindesiniz,yerel yönetimler mezunu genç beyinler varken nedir bu koltuk kavganız, inanın bu muhtar bey kendine menfeaat çıkmıyor diye bu kadar yırtıyor kendisini, artık bu muhtarlık denilen işe yaramaz sözde mahalle siyasetçileri kalksın artık

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 05 Ağustos 21:16
19

Mahalle Sakini - Ulan muhtar arpan az geldi nemalanmıyorsun tabi Bırak siyaset yapmayı işini yap

Yanıtla . 11Beğen . 4Beğenme 05 Ağustos 20:54
18

Chp Üyesi̇ - Şuan Kaplan Fatma'ya oy verdikleri için bin pişman olan binlerce Cumhuriyet halk partili insanlar var.. kendisi kafdağında gören liyayakat abidesi bu görüp göreceğin son seçim olacak bir daha asla kazanamayacaksın allah'ın izni ile.

Yanıtla . 10Beğen . 14Beğenme 05 Ağustos 20:49
17

Paşa - Neden tıraşlıyon muhtar çocuğunu işe alsaydı fatmadan kıralı yoktu

Yanıtla . 12Beğen . 6Beğenme 05 Ağustos 20:43
37

Mustafa Göl - @Paşa 17 nolu yoruma cevabı: Muhtarı çocuğu yok. İsmini yaz şu kurnazı

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 06 Ağustos 08:50
16

Cumhuriyet - Fatma Kaplan'ı eleştirebilirsin ki herkes birbirini hata gördüğünde eleştirebilir.Benim anlamadığım şu.Birini eleştirirken diğerini neden yüceltip,isim veriyorsun?(Büyükakın)Birini eleştirirken dikkatli olacaksın,hata ve kusurları birine söylenirken,iyi sandığın birinin!!! ismi üzerinden yorum yapmayacaksın,böyle bir eleştiri de ben çıkar ararım!!!Maalesef ben bu muhtarın daha öncesini bildiğim için hiç samimi bulamadım,kişisel ihtiraslar karşılanınca iyi,çıkarlar çatışınca kötü,olmaz öyle iş.2024'de bende bir vatandaş olarak 20 km yol gelip,sandığımda oyumu Hürriyet Hanımdan yana kullanabilirim.

Yanıtla . 13Beğen . 5Beğenme 05 Ağustos 19:59
15

Isimsiz - Ani dert bende de var sayın muhtarokad seçimden önce o kadar iyilik benle

Seçimden sonra randevu vermedi

Davet ettiğim bir programa gelmediği gibi

Bir ..mesaj.. bile göndermeyi

Nankör bir belediye başkanı

Sayın kızıl. .

Biz tasinmayacagiz

Onu gondercegiz. .pes etmek yök

Yanıtla . 6Beğen . 8Beğenme 05 Ağustos 19:13
14

Brecht - Muhtarlar maaş almak dışında ne işe yarıyor halkın sırtında kambur

Yanıtla . 26Beğen . 6Beğenme 05 Ağustos 18:01
40

Derya Eroğlu - @Brecht 14 nolu yoruma cevabı: Muhtarlık kaldırılsın yahyakaptanda ki de bütün gün otorop maaş alıyor günah günahhh !!!!

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 06 Ağustos 11:08
12

Veli Ahmetli - Veliahmet mah İzmit in ilk kurulduğu mahalledir ve CHP oylarının en çok çıktığı mahalle. Çok yazık gerçekten çok yazık yıllar sonra kazanılmış belediye ve düşülen duruma bakın genel merkez duysun bu sesleri lütfen sessiz kalmasın, her gün bir olay sürekli polemikle beslenen bir b kediye başkanı çok yazık nerde ilçe nerede il nerde örgüt niçin sessiz kalıyorsunuz?

Yanıtla . 10Beğen . 14Beğenme 05 Ağustos 17:49
11

Ramazan Kılıç - Ne iki yüzlü insansın belediyeden dışarı çıkmıyordun Fatma hanıma düşman oldun şimdi

Yanıtla . 20Beğen . 11Beğenme 05 Ağustos 17:47
10

Veli Ahmetli - Fatma kaplan hürriyet sana oy falan yooookkkkk muhtar ne derse o

Yanıtla . 15Beğen . 21Beğenme 05 Ağustos 17:13
09

Kızılyolunda - Muhtar Kızıl yolunda galiba. Zamanında can ciğer kuzu sarması, belediyeden çıkmazdı şimdi çıkarları bitti veya Tahir abisi bir şeyler vaat etti kızıl taklaya başladı eyyy gidi eyy. Senin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Muhtarlar vatandaşa hizmet eder ararız ulaşamayız, derdimizi anlatırız sallarsın sonra siyaset yaparsın buralarda ilk önce Muhtarlık görevini yerine getir, sonra siyasetçilik yaparsın ama senden bundan sonra değil muhtar, salataya cacık olmaz...

Yanıtla . 23Beğen . 9Beğenme 05 Ağustos 17:11
08

Kızılcık Kadir - Ne oldu Tahirciğin iyi doyuruyor seni galiba bu aralar laptoplar falan. Muhtarlık siyasi üstü bir makamdır muhteşem sülümanlara uyup makamına saygısızlık yapma. Halktan utanmıyorsan oturduğun koltuktan utan

Yanıtla . 18Beğen . 13Beğenme 05 Ağustos 17:06
07

Ganyotcu - Bir anda ne oldu da cark ettin, renk degistirmeye tamam mi devam mi

Yanıtla . 16Beğen . 10Beğenme 05 Ağustos 17:02
06

İzmitli - Bu muhtar belediyeden ayrılmayan muhtar değilmiydi... Ne istedi de alamadı böyle haber oluyor acaba... Bayadır görmüyodum demek küsmüş... Kadrolu personel gibi ne zaman belediyeye gelsem ona denk geliyodum

Yanıtla . 16Beğen . 11Beğenme 05 Ağustos 16:56
05

Muhtar Hayırdır Sen - Ah Kadir ah ..Ne oldu zamanda Belediye kapılarından çıkmıyordun şimdi ne değişti yoksa birilerinden nema istedin de alamadın

Yanıtla . 17Beğen . 10Beğenme 05 Ağustos 16:55
04

Veli Ahmetli - Aynı şekilde muhtarım o kadar ilgisizki bende aradım veli ahmet kentsel dönüşüm için benim bu konuda hiçbir bilgim yok dedi nasıl yani?.. Lavanta dikmeye devammmmm

Yanıtla . 7Beğen . 15Beğenme 05 Ağustos 15:51
03

Çarşı Veli Ahmet - Adamsın muhtaaar desene bu Veli Ahmet e bu belediye bu yüzden iş yapmıyor tersine gidiyor yazıklar olsun izmit belediyesi ne o zaman..

Yanıtla . 12Beğen . 19Beğenme 05 Ağustos 14:45
13

Çarşı Veliahmet - @Çarşı Veli Ahmet 03 nolu yoruma cevabı: Oy yok.

yarım kalmış yanlışa açık kalmış gibi yanlış anlaşılmasın

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 05 Ağustos 18:00
02

Taraflı Yayıncılık - editör arkadaş nasıl bir anlayış bu nasıl bir gazetecilik nasıl bir habercilik anlayısınız var kinle gazete yönetilmez gazeticilik yapılmaz,gelin benimde gazeteniz hakkında elştirilerimi bu şekilde yayınlayın nasıl bir ETİK !!

Yanıtla . 14Beğen . 9Beğenme 05 Ağustos 14:29
01

Düşünmek Gerekir. - Adamsın muhtar kadir kızıl, sende böyle düşünce bıraktı ise, başkasına gerek yok.

Yanıtla . 12Beğen . 20Beğenme 05 Ağustos 14:20


Anket Sizce mülteciler Türkiye'den gönderilmeli mi, kalmalı mı?