Enerji Bakanı Kocaeli’de Kılıçdaroğlu’na yüklendi!

AKP Kocaeli İl Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik kesintisi üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi

Merve Dişli
Merve Dişli Tüm Haberleri
+24
Haber albümü için resme tıklayın

AKP Kocaeli İl Teşkilatı bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde iftar programı düzenledi. İftar programına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AKP Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Sami Çakır, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, AKP MKYK Yedek Üyeleri Davut Coşkun Şiviloğlu, Serpil Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Belediye başkanları, ilçe başkanları, ilçe gençlik ve kadın kolları kolları, AKP Kocaeli eski İl Başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, katıldı.

“KOCAELİLİ HEMŞERİLERİMİZ DESTEĞİ BIRAKMADI”

Programda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez şu sözleri kaydetti: “Kıymetli dava arkadaşlarım, değerli misafirler, Ramazan’ın son günlerine yaklaştığımız, rahmet ve mağfiret ayının bu son demlerinde siz dava arkadaşlarımla aynı sofrayı paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.Cenab-ı Hak’tan bu ayda tuttuğumuz oruçları kabul buyurmasını ve bizleri bayram sabahına kavuşturmasını niyaz ediyorum. Kocaeli’miz AK davamızın en önemli kalelerinden biri. AK Parti’nin 20 yıllık iktidarında Kocaelili hemşehrilerimiz bugüne kadar destek ve teveccühleriyle bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Bizler de bu yürüyüşte, Kocaeli’nin, Kocaelili kardeşlerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz inşallah.

“ARŞINLAMADIK TEK BİR YER BIRAKMADI”

Bu kutlu yürüyüşte gecesini, gündüzüne katarak çalışan AK Partili dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.
AK Parti kurulduğu günden bu yana, hakkı ve hakikati anlatmak için arşınlanmadık tek bir yer, çalınmadık tek bir kapı bırakmayan bu davanın neferleri sayesinde zaferlerimize yeni zaferler ekledik. Birbirine sıkı sıkıya kenetlenmiş, birbirini tamamlayan, zafere adanmış dava erleri olduğu sürece bu hak dava hiçbir zaman yere düşmeyecek. Muhakkak birileri çıkacak ve bayrağı daha yükseklere kaldıracak.


“KİMSE İPOTEK ALTINA ALAMAZ”

Bizler ülkemize, milletimize, davamıza sevdalıyız. Bizler bu ülkeye, bu millete aşığız. Hizmet, medeniyet ve millet diyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Asla yorulmayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi “Aşkınan çalışan yorulmaz.” diyerek asla yavaşlamayacağız. Hiç kimse bizi hedeflerimizden uzaklaştıramaz. Türkiye’nin geleceğini kimse ipotek altına alamaz. Sizlerin desteği arkamızda oldukça, Allah’ın izniyle Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in söylediği gibi yarın elbet bizim olacak.

“1,82 MİLYARLIK YATIRIMI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Kıymetli dava arkadaşlarım,
AK Parti hizmet siyasetinin adıdır. AK eser siyasetinin adıdır. Yarınlara, gelecek nesillere gurur duyacakları işler bırakmaktır. Birileri boş lakırdılarla, yalanlarla, iftiralarla siyaset yaptığını zannededursun, bizler milletimizden aldığımız emanete halel getirmemek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Kocaeli’ye yaptığımız enerji yatırımları bunun en güzel örneği. Kocaeli’ye enerji alanında son 19 yılda 4,37 milyar liralık yatırım yaptık. Sadece 2021 yılındaki yatırım tutarımız 903 milyon lira. Bu yıl da inşallah 1,82 milyar liralık bir yatırımı daha hayata geçireceğiz.


“81 İLE ÇIKARDIK”

Kocaeli’miz Türkiye’de doğal gazı ilk kullanan şehirlerimizin başında geliyor. AK Parti iktidara gelmeden doğal gaz kullanan 5 şehrimizden biriydi. Hamd olsun biz bu sayıyı 81 ile çıkardık. Kocaelimiz’de de doğal gazın yaygınlaşması için büyük bir altyapı yatırımına giriştik. Bugün Kocaeli’nin her ilçesinde doğal gaz kullanılıyor. Milletimizin rahatı, refahı neyi gerektiriyorsa, bunu yapmak bizim boynumuzun borcu.

“İŞİMİZ HİZMET GÜCÜMÜZ MİLLET”

Kıymetli dava arkadaşlarım, 2023 seçimlerine az bir zaman kaldı. AK Parti teşkilatları her zaman hazır ve nazır. Biz sadece seçim yaklaştığında göstermelik iş yapanlardan, milletimizin gözünü boyamaya çalışanlardan değiliz. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. Bu şiarla yürüdüğümüz yolda Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi her zaman Durmak yok, yola devam.

“28 ŞUBAT’IN BEKÇİLERİNE Mİ DESTEK VERECEĞİZ?”


Sizlere soruyorum kıymetli dava arkadaşlarım. İktidara aday olanlar ne vaat ediyor? Bir tarafta eski zihniyete dönmeyi, eski Türkiye’yi yeniden canlandırmayı vaat edenler. Diğer tarafta yenilenmeyi, ilerlemeyi, gelişmeyi vaat eden AK Parti ve Cumhur İttifakı. 2023’te bir karar vereceğiz. Eski Türkiye hayaliyle yanıp tutuşanlara, 28 Şubat’ın bugünkü bekçilerine mi destek vereceğiz, yoksa vesayet defterini sonsuza kadar kapatan AK Parti’ye mi?


“AVRUPA’YA ÜLKESİNİ ŞİKAYET ETMEKTEN UTANMAYANLAR”


Bir düşünün. Türkiye son 20 yılda nereden nereye geldi? 2000’lere kadar acziyet içine düşen Türkiye nerede, bugünün Türkiye’si nerede? Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan, çalışan, üreten bir Türkiye’nin temellerini attık. Artık çıktığımız bu yoldan, elde ettiğimiz bu kazanımlardan geriye dönüş yok. Milletimiz buna izin vermez. Bir de şu açıdan düşünelim. Seçim sonucuna en çok kimler sevinecek? Kimler ellerini ovuşturacak? Bir taraftan Avrupa’ya ülkesini şikâyet etmekten utanmayanlar, seçilirsek Cumhurbaşkanını yargılayacağız diyenler, millete parmak sallayarak hesap vereceksiniz diye nefretini kusanlar, bütün yatırımları durduracağız diye heveslenenler, Gezicileri savunacağım diye Sultan Abdülhamid Han düşmanlarını göklere çıkaranlar… Bunlar mı milletimizin derdiyle hemhal olacak? Bunlar mı Türkiye’yi gelecek yüzyıla taşıyacak?


“BELEDİYELERE DOLDURDUĞUNUZ KANDİL KADROLARINI HESABINI NASIL VERECEKSİNİZ?”

Bir de bunların arka planda görünmeyen destekçileri var biliyorsunuz. Adını zikretmiyorlar ama her daim birlikte poz vermekten, ana muhalefetin milletvekilleri her daim destek açıklamaları yapmaktan geri durmuyor. Belediyelere doldurduğunuz Kandil kadrolarının hesabını yüzünüz kızarmadan, utanmadan nasıl çıkıp milletimize anlatacaksınız? Bunların tek yaptıkları iş var o da Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşımak. Millete meydan okuyanlar, millete tepeden bakanlar, millete rağmen siyaset yapanlar… Hepsi geldi geçti. Sizler de gelip geçeceksiniz. Bir tek millet için, millet adına siyaset yapanların isimleri kaldı zihinlerde. Milleti ile beraber yürüyenlerin isimleri kaldı.
Bizim gönül bağımız milletimizle. Bizim derdimiz milletin rızasını almak, takdirini kazanmak. Birilerini memnun etmek, onların gönlünü hoş tutmak değil.


“BELGELERLE ORTAYA KOYDUK”


Kıymetli dava arkadaşlarım, Şu aralar ana muhalefetin lideri biliyorsunuz yalan ve iftiralarla dolu bir kampanya yürütüyor. Önce 4 milyon abonenin elektriği kesik dedi. Yalanını rakamlarla ortaya koyduk. Ardından geçen hafta ziyaret ettiği evin elektrikleri 4 aydır kesik dedi. Öyle olmadığını belgelerle ortaya koyduk. Dahası ziyaret ettiği evde gün boyu elektrikler kullanılırken, sırf elektrik yok demek için ziyaret saati elektrikleri kim kesti? Ziyaretten sonra da kim açtı? Bunlara laf anlatmak aslında zaman israfı ancak Gel gör ki meydanı da bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz.


“BUNLARIN DERDİ KIRKI OYUNLARLA İKTİDARI ELE GEÇİRMEK”

Geçenlerde İstanbul’da bir evi daha ziyaret etti bakalım oradan da ne çıkacak? Bunların derdi milletin derdini, milletin gündemini konuşmak değil. Bunların derdi kirli oyunlarla, manipülasyonlarla nasıl ederim de iktidarı ele geçiririm. Çünkü içlerindeki kin ve nefret o denli büyüdü ki daha şimdiden kimleri tasfiye edeceklerini, kimleri al aşağı edeceklerini, bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımları nasıl bir kalemde harcayacaklarını pervasızca konuşmaya başladılar.

“İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE OLACAK”

Biliyorum milletimiz feraset sahibidir. Milletimiz zahirin arkasındaki batıni görür. Böyle oyunlara asla prim vermez. Siz isteseniz de istemeseniz de Büyük ve Güçlü Türkiye olacak. Yerli ve milli üretimde dünyada söz sahibi olacak. Yerli teknolojilerle dünyaya meydan okuyacak. Dünya çapında projelerle adından daha fazla söz ettirecek. Bizler de bu uğurda son nefesimize kadar mücadele edeceğiz inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, Cenab-ı Hak’tan kardeşliğimizi ve birlikteliğimizi daim kılmasını niyaz ediyorum. Allah’a emanet olun. Kalın sağlıcakla.”

Ekli Dosyalar
# AKP KOCAELİ İL TEŞKİLATI İFTARI İLE İLİŞKİLİ:

30 Nis 2022 - 19:52 Kocaeli- Siyaset

Muhabir  Merve Dişligöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Barış gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Barış gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Barış gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Barış gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

05

İzmitli - Zammı bir kenara koyun, yıllardır koca şehrin elektriğini Sakarya ya teslim eden bakanın söylediğine bakın! Ne zaman yüzünüz kızaracak acaba?

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 15:40
04

Seko - Bütün kötülüklerin anası Kılıçdaroğlu,sanırsın ki adam şeytanın kardeşi...

Her ne arar isen tekkede, Mekke’de arama. Dön içinde ara.

Tekke de sen de Mekke de . .

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 01 Mayıs 14:27
03

İzmitliyiz - Bakan başka taraflara bakıyor herhalde .Etrafını görebilse hayallere kapılıp boş boş konuşmaz. Zamlardan ne haber Bakan Bey

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 11:15
02

Toyotolu - La bu ne diyo? Bu ve gibi laf edeyatı yapanlara tarlamda günlük çalıştırmam

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 09:40
01

vatandaş - Ne anlatıyorsun sen.Gelen ve gelecek olan Enerji zamları sizi rahatsız etmiyor anlaşılan.Halkı unutmuşunuz.Biz'de unutacağız,sizi.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 30 Nisan 20:42


Anket Sizce mülteciler Türkiye'den gönderilmeli mi, kalmalı mı?