Minik Tuğba ilaç için yardımları bekliyor

Henüz 11 yaşında olan ve 1,5 yaşında geçirdiği ateşli havale sonrası bir kemik erimesi hastalığına yakalanan Tuğba Yetkin yaşam mücadelesi veriyor. Yurt dışından temin edilen ve pahalı olduğu için karşılanamayan ilaçlar yüzünden Tuğba’nın tedavisi gerektiği şekilde ilerlemiyor. Çaresiz ağabey Tuncay Yetkin gözleri önünde eriyip giden kardeşi Tuğba için hayırseverlerin yardımlarını bekliyor.


KARDEŞİMİN HAYATI GELECEK OLAN İLAÇLARA BAĞLI


Kardeşinin 1,5 yaşında aniden ateşli havale geçirdiğini ve daha sonra düzelmediğinş söyleyen ağabey Tuncay Yetkin yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Kardeşim 1,5 yaşında ateşlendiğinden beri bu şekilde. Üç ayda bir olması gereken iğne var, o ilaç da Türkiye’de bulunmuyor. Bendeki yeşil kart ise o ilacın masrafını karşılamıyor. 1750 liralık ilacın yurtdışından gelmesi benim gibi biri için imkansız. Adapazar’lı bir hayırsever şimdiye kadar EC-90 isimli ilacı iki defa getirtti, ancak kardeşim ilacını alamazsa hayatını kaybedebilir. Tek temennim kardeşime yardımcı olacak birilerini bulmak. Kardeşimin hayatı, yurtdışından gelecek olan ilaçlara bağlı.

“YÜZDE 30’A DAHİ GÜCÜM YOK”

17 Ağustos Depremi’nde Gölcük’te enkaz altında kaldığım için omuriliğimde kayma ile mücadele ediyorum. Sağlık sorunlarım ilerledi. İş konusunda çok zorluk çekiyorum. Ama önemli olan kardeşimin  kurtulması. Devletimiz masrafların yüzde 70’ini karşıladı. Fakat benim yüzde 30’unu karşılamaya dahi gücüm yok.“

Tuncay Yetkin ayrıca kardeşi Tuğba’ya yardım etmek isteyenlerin 0 534 932 45 34 numaralı telefondan kendisine ulaşabileceğini belirtti.

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/7980755/minik-tugba-ilac-icin-yardimlari-bekliyor