İzmit halkı bize güvenmeye devam etsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetemize verdiği röportajda CHP’li başkanlara yoksul mahallelerde kreş açılmasını söylediğini, o mahallelerde yaşayan kadınların da gidecek yerleri olduğunu ancak çocuklarını bırakacak yerleri olmadığını ifade etmişti. Kılıçdaroğlu’nun bu talimatını yerini getiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bugün Yeşilova Çınar Çocuk Evi ve Sağlık Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Haydar Akar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

“CIVIL CIVIL BİR KENTİ HAK EDİYORUZ”

Açılışta sözü alan Başkan Hürriyet şu ifadeleri kullandı: “İzmit Belediye Başkan adaylığımızda ilk olarak Atamızın huzuruna gitmiştik ve gece gündüz çalışacağımıza söz vermiştik. Martın sonu bahar, gülümse İzmit diyerek verdiğimiz sözü tutmaktan gurur duyuyoruz. İzmit’le el ele yürüdüğünüz zaman neler olabileceğini gördük. Cıvıl cıvıl bir kenti hak ediyorduk. Öncelikle israf musluklarını kısmamız gerekiyordu kıstık.

“İZMİT’İ NASIL DEĞİŞTİRDİĞİMİZİN NİŞANESİ”

İzmit’i sosyal belediyecilik anlayışıyla yeniden buluşturduk. Göreve geldiğimizden bu yana Çınar Çocuk Evi ve sağlık merkezi gibi daha nice projeyi İzmitimiz’e kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. İzmit halkı bizlere güvenmeye devam etsin. Nice projeleri halkımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Biz İzmit Belediyesi olarak sadece beton yapılar değil izmitin yarınını dokuyoruz. Ayrı ayrı katma değer üretiyoruz. Çınar çocuk evi ve sağlık merkezi de İzmit’i nasıl değiştirdiğimizin nişanesi.


“GURUR DUYUYORUZ”

Her çocuk özeldir ilkesinden yola çıkarak bu projeye başladık. Sadece duvarlar içinde olmayan bir merkez olmasını istedik. Çocukların sağlığı düşünülerek çevreye duyarlı malzemeleri tercih ettik. Onun tanıdığı, bunun oğlu demeden, bağımsız sınav kuruluyla ciddi bir sınav açarak öğretmenlerimizi seçtik. Birinin yakını olmaya ihtiyaç duymadan işlerini en iyi şekilde yapma fırsatı buldular. Biz de bu kentin değerini bilen insanlarla çalışmaktan gurur duyuyoruz. Yolumuz uzun bunu çok iyi biliyoruz. Bu projede bize tecrübeleriyle bizlere destek olan tüm belediyelerimize teşekkür ediyoruz.”

- Kocaeli Barış gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/7762780/izmit-halki-bize-guvenmeye-devam-etsin