Müteahhitler iş bırakıyor

Yaklaşık 1 yıldır başta çimento olmak üzere inşaat ana malzemelerindeki fiyat artışı yaşanıyor. Fiyat artışına bir dur diyebilmek için geçtiğimiz aylarda İMKON’ a bağlı 51 İl ve 4 federasyonun inşaat maliyeti üzerine ortak rapor hazırlanarak İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu tarafından Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a sunulmuştu.

300 LİRADAN 500 LİRAYA YÜKSELDİ

Bunun üzerine Ticaret Bakanlığında İMKON Divan Heyeti ve Çimento üreticileri ile ortak bir toplantı yapılarak Bakan Muş tarafından çimento üreticilerine fiyatlarında düzenleme yapılması telkininde bulunuldu. Çimento tekelini elinde bulunduran 25 firma 1 tonu 300 lira olan çimento fiyatını 450-500 lira civarına ulaştı.

ANKARA’DA TOPLANACAKLAR

İMKON tarafından yapılan inşaat malzemelerinin fiyatlarını indirme girişimi İMKON Türkiye İnşaat Sektörü İstişare Toplantısında dernek başkanlarının oy birliği ile iş durdurma kararı verildi. 2 Eylül Perşembe günü Ankara’da gerçekleşecek olan İMKON Yönetim Kurulu Toplantısına Kocaeli Müteahhitler Birliği’ni temsilen Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı ve İMKON Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Keleş katılacak. Toplantıda alınan kararlar basına açıklanacak.

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/7692639/muteahhitler-is-birakiyor