Vatandaş binasını orta hasarlı gösteriyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı 2. Oturumu bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zinnur Büyükgöz’ün başkanlığında Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Mecliste söz alan CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir “Son günlerde maalesef acı tablolarla karşı karşıyayız. Yöneticilerin bu konulardan ders çıkarması gerekiyor. Yaşanılan her türlü acıdan mutlaka ülkeyi yönetenlerin, merkezi hükümetin, belediyelerin ders çıkarması gerekiyor. 17 Ağustos çok acı gündü. Birçok yakınımızı kaybettik. Biliyorsunuz bölgemiz fay hatta üzerinde. Ağır ve orta hasarlı binaları başkan burada olsa soracaktım. Yıkılması da çok zorlu bir süreç. Tebligatlar ulaştı mı meclise bilgi verebilir misiniz?” ifadelerini kullandı.


BÜYÜK KISMINI BOŞALTTIK

Taşdemir’e cevap veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zinnur Büyükgöz de şu cevabı verdi: “Biz de ilçe bel olarak çözümün bir parçasıyız. Ağır hasarlı binaların bir kısmının elektrik, su kesintileri yapıldı. Bir kısmının yıkımı gerçekleştirildi. Bazılarına mülkiyet sorunu nedeniyle dokunulamıyor. Büyük oranda yaşam alanı olmaktan çıkarıldı. Orta hasarlı binaların yıkım süreci biraz farklı ilerliyor. Orta hasarlı olmadığı halde vatandaş kendi binasını orta hasarlı olarak göstermiş. Bununla alakalı teknik rapor hazırlatıyor. Birçok talepte bulunuyor. Farklı farklı şeyler var. Diğer ilçeler de aynı süreçte çalışıyordur. İnşallah o konuda herhangi bir ihmale sebebiyet verecek bir anlayış yok.”

Mecliste tüm maddeler oy birliğiyle geçti.

- Kocaeli Barış gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/7622175/vatandas-binasini-orta-hasarli-gosteriyor