Sel felaketinden peş peşe acı haberler

Terörle  mücadele kapsamında yürütülen Pençe-Şimşek operasyonundan acı haber geldi. Terör örgütüyle girilen çatışmada sözleşmeli er Muhammed Öztürk  şehit olurken 1 asker de yaralandı.  MSB’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;


*Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 15  Ağustos  2021 tarihinde bir üs bölgemizde bölücü terör örgütü mensupları ile yakın emniyet unsurları arasında çıkan temas neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

*Bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.  Yaralı silah arkadaşımız derhal hastaneye tahliye edilerek tedavisine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allahtan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.

KASTAMONU’YA ACI HABER ULAŞTI

Sözleşmeli er Muhammed Öztürk'ün acı haberi Kırha köyünde yaşayan ailesine verildi. Haberin ardından şehidin baba ocağına Türk bayrağı asıldı. Taziye çadırının da kurulduğu şehidin baba ocağında Kur'an-ı Kerim okunup dualar edildi.

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/7614552/sel-felaketinden-pes-pese-aci-haberler