Kocaeli GFB deplasman yasağına isyan etti

TFF, 2021-2022 sezonu boyunca iç sahada yüzde 50 kapasite ile aşı olanların stada alınacağını deplasmana ise konuk ekip taraftarlarının alınmayacağını duyurdu. Bu karar sonrası açıklama yapan Kocaeli Genç Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Arda Başaran ise şu ifadeleri kullandı: “ Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 2021-2022 sezonu boyunca tribünlere misafir takım taraftarı alınmayacağı ilan edilmiştir. Bizler, ömrünü tribünlere adamış taraftarlar olarak alınan bu kararı hayretle karşılıyoruz. İç saha maçlarına aşılarını yaptıran tüm taraftarlar girebiliyorken aşısını yaptırmış olan aynı taraftarlar neden deplasman tribününe giremiyor ? Bunun gerçekten akıl ve mantık ile izah edilecek bir yanı bulunmuyor.

ZULMÜ KABUL ETMİYORUZ

Ülkeye turist gelsin, yazlık bölgelerde hareket olsun diye tüm kapıları açanların, ülkenin sınırlarından her gün binlerce Afganın, Suriyelinin gelmesine göz yumanların, tüm sağlık şartlarını sağlayan taraftarlara yapmış oldukları bu zulmü kabul etmiyoruz. Deplasman taraftarı hafta sonu gittiği kente bereketini götürür, orada alışveriş yapar, oranın esnafına faydası dokunur. Söz konusu turistin getireceği dolar olunca her türlü izni verenlerin, taraftarların Türkiye'yi dolaşmasına engel olma çabalarını şiddetle reddediyoruz. Her fırsatta bu ülkede taraftarı dışlayan, taraftarı terörist gibi gösteren, taraftardan intikam alan anlayış ile sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.

ATKILILARIN MÜCADELESİ KRAVATLILARI YENECEKTİR.

Türk tribünlerinin son Reis'i , rahmetli ağabeyimiz Sefa Kalya'nın her zaman söylediği gibi "haksızlık karşısında boyun eğmeyeniz, zira hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz" ilkesinden yola çıkarak farklı renklere gönül vermiş tüm tribün camiasını bu kararın geri alınması için mücadele etmeye çağırıyoruz. Bu ülkede tribünler isterse her şey olur, zamanında yaşadık ve gördük, gerekirse bir kere daha yaşarız. Atkılıların mücadelesi kravatlıları yenecektir.

- Kocaeli Barış gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/7593561/kocaeli-gfb-deplasman-yasagina-isyan-etti