Herkes kamu görevi yaptığının farkında olmalı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ’ın İzmit’te yapacağı Çınar Evler projesinin temel atma töreni geçtiğimiz ay Arızlı’da gerçekleşmiş ve başvurular başlamıştı. Başvuruların bitmesiyle birlikte bugün Kiptaş Genel Müdürlüğü’nde kura çekimi yapılıyor. Kura çekimi öncesi konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu sözleri kaydetti: “Değerli belediye başkanım İstanbul’a hoş geldiniz. Çok da uzak değiliz aslında çok yakınız bu yakınlığın enerjisi her iki belediyeye de güzel fırsatlar sağlamasını diliyorum.

“HERKES KAMU GÖREVİ YAPTIĞININ FARKINDA OLMALI”

Aralık ayının son günlerinde temelini attığımız İzmit’teki projemizin kura çekimini yapacağız emeği geçen herkese teşekkürler. İş birliğinin herkese güzel neticeler vereceği konusunda ortak cümleler doğru. Kamuda kayıtsız şartsız iş birliği şarttır herkes kamu görevi yaptığının farkında olmalıdır. Kimse burada kişisel beklenti üzerinden süre tanımlamamalı.

“KAPIMIZ AÇIK”

Bizim İzmit’te yaptığımız bu iş birliği buna örnek. Doğru ihtiyaç doğru zaman doğru yerde iş birliği tanımladığınızda ilgi görür. 20 katı talep toplayan bu proje bunun örneğidir. İBB’nin İzmit belediyemizle yaptığı iş birliği bu konuyla sınırlı değil. Birçok konuda masalar kuruldu her ay deneyimli kurum ve şahsiyetleri İzmit belediyemizin başkanı ve arkadaşlarıyla masada kamu iş birliği yapıyor. Bu işin partisi de olmaz. İzmit’e dile getirdim bizle bağ kurmak isteyen kim olursa olsun kapımız açıktır.”

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/6148861/herkes-kamu-gorevi-yaptiginin-farkinda-olmali