Arsaları sata sata bitiremediniz!

Körfez Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısı bugün gerçekleşecek. Meclis’in gündem maddeleri arasında “Körfez Belediyesi’ne ait Mimarsinan Mahallesi, 1000 ada 15 numaralı parselin, 1000 ada 2 numaralı parselin de Maliye Hazinesi mülkiyetinde (İntifa Hakkı Tüpraş'a Ait) olduğu, E: I .60 yapılaşma koşullu Ticaret Alanının, etkin ve verimli kullanımının sağlanması amacıyla emsal değeri değiştirilmeksizin, yapı yüksekliği koşulunun Hmaks:6 Kat olarak düzenlendiği, alanın güney cephe hattında, 6 metre genişliğinde yapı yaklaşma mesafesi şartının belirlendiği görülmüştür” maddesi bulunuyor. 14 bin metrekare olan arsanın kat ittifakının 6 kata çıkarılmak istendiği madde hakkında açıklamada bulunan CHP Körfez Belediye Meclis Üyesi Grup Başkanvekili Erkan Uygun şu ifadeleri kullandı: “Körfez Belediye Başkanı Sayın Şener Söğüt aralık ayı meclisinde imar plan değişikliği gündemin 12 maddesinde Mimar Sinan 1000 ada 15 parsel mülkiyeti körfez belediyesine ait olan yaklaşık 14 bin m2 arsayı ve 1000 ada 2 numaralı parsel mülkiyeti hazine ait (intifa hakkı TÜPRAŞ' ait )bu arsaların yapı yüksekliğini 6 kat olarak meclis gündeminden geçirmek istiyor

“BU ARSAYI KİMLERE SATIP RANT SAĞLAYACAKSINIZ?”

Körfez halkının her kuruşunu sorgulamak CHP asli görevidir: soruyoruz?

Mimar Sinan Mah.sinde arsa yapı yüksekliği 3,5 kat iken neden mülkiyeti belediyede olan bu arsanın yapı yüksekliğini 6 kata çıkarıyorsunuz?

Yapı yüksekliğini 6 kat çıkararak bu arsayı kimlere satıp rant sağlayacaksınız?

“ARSALARI SATA SATA BİTİREMEDİNİZ”

Mimar Sinan Mah. vatandaşın arsasını neden yapı yüksekliğini 6 kata çıkarmıyorsunuz? Eşitlik ilkesine aykırı değil mi? Körfezde tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bu arsaları sata sata bitirdiniz. Yarınlara ne bırakacaksınız?”

- Kocaeli Barış gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/5996988/arsalari-sata-sata-bitiremediniz