“Bizi aptal yerine koymayın”

Belde A.Ş’de çalışan ve 5 bin 700 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmelerinde Eylül ayından beri sonuç çıkmıyor. Karara varılmaması nedeniyle arabulucu sürecine gidilen toplu iş sözleşmesiyle ilgili olarak Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti: “Sizinle aynı mücadelede olmak benim için bir şereftir. Büyük bir sözleşme yürütüyoruz. Bu büyük mücadele düşük ücretli maaş alan enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilen Kocaeli işçisini ayağa kalktığı yeter bıçak kemi dayandı diye seslendiği bir haykırıştır. 16 Eylül’den sonra belediye şirketlerinde çalışan işveren sendikasıyla masaya oturduk. Tek amacımız hakkımız olanı almaktı.

“ENFLASYON ZAMMI YETER DİYORLAR”

2 yılda sokaktaki enflasyonun silip süpürdüğü soframızı geri toplandı. İnsanca yaşam taleplerimizi dile getirdik. Ama bizi anlamadılar dinlemediler. Bizi görmezden geldiler. Sanıyorlar ki belediye hizmetleri kendiliğinden oluyor. Kendinize gelin beyler bu hizmetleri bizler yapıyoruz. Maalesef karşılığını alamıyoruz. Bize bu enflasyon zammı yeter diyorlar. Eski düzen devam etsin. Açlık sınırında devam edin diyorlar. Yazıktır, insaftır. Biz işimize namusumuz gibi sahip çıkıyoruz. Canla başla çalışıyoruz. Artık sabır taşı çatladı. Bunları söyledik ama kendimizi anlatamadık.

“BİZİ APTAL YERİNE KOYMAYIN”

İş yerlerinde grev oylaması yapacağız. Hakkımızı alana kadar direneceğiz. Direne direne kazanacağız. İşveren sendikası bize ısrarla enflasyonu teklif ediyor. Ne enflasyonu enflasyonu diye soruyoruz bize TÜİK enflasyonu diyorlar. Biz bu enflasyonu tanımıyoruz ve inanmıyoruz. Enflasyonumuz sokakta, pazarda markette. Siz hiç pazara markete gitmiyor musunuz? Biz enflasyon sepetine koyduğunuz ürünleri rüyamızda görmüyoruz. Yeter artık. Bu işçiyi kandırmayın. Bizi aptal yerine koymayın. Artık bizim hakkımızı verin. Verin ki iş yerlerimizde huzurumuz olsun. Herkes mutlu bir şekilde çalışsın. Virüsü birbirimize bulaştırmamak ziyaretleri azaltacağız. Bundan sonra sosyal medya hesaplarımızdan bir araya geleceğiz.”

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/5961600/bizi-aptal-yerine-koymayin