Elmaya doyacağız Gölcük’te festival var!

Gölcük Belediyesi’nin pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan Yeşil İhsaniye Elma Festivali’nin 28’incis 22-24 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalde üreticilere destek olmak amacıyla 170 bin TL değerinde 100 adet 10’ar kiloluk bordo bulamacı ve 100 paket zirai ilaç dağıtılacak. Gölcük Belediyesi’nin yanı sıra İhsaniye Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ve Ford Fabrikası’nın da sponsorluğunda düzenlenen festivalde elma yarışması yapılacak.


“İHTİYAÇLARI OLAN ÜRÜNLERİ VERİYOR”


Festivalin tanıtım lansmanında konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer şu sözleri kaydetti: “Hem ilçemizi hem ülkemizi tanıtmak amacıyla İhsaniye Elma Festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festivalde üreticilerimize verdiğimiz ödüller var hem de sembolik ödüller değil. Üreticilerimize ihtiyaçları olan ürünleri veriyor. Gölcük’ün tanınması açısından, İhsaniye’nin elma yetiştirmesiyle tanınması dışında başka bir amaca da hizmet ediyor biz üreticilerimize destek oluyoruz. İhsaniye elmasını küçük kutularla hemşerilerimize dağıtacağız.


“ÜRETİCİLERİMİZ BUNLARLA GEÇİMİNİ SAĞLIYOR”

Baktığınız zaman iki amaç ortaya çıkıyor bir ürünlerin tanıtılması ikincisi üreticilere destek. İhsaniye Elma Festivali’nin ilçemize beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Festival 1971 yılında ilk defa yapılmış çizgilerini bozmaksızın devam ediyorlar. Biz burada bir park yaptık ve sadece elma ağacı diktik. Çocuklarımız hem spor yapıyorlar hem de elma yeme fırsatı elde ediyorlar. İhsaniye elmasını meşhur olmasından dolayı birçok yerde görüyorsunuz. Memlekette pek çok festival var üreticilerimiz bunlarla geçimini sağlıyor. Kocaeli’de tarımın turizmin çok önemli olduğunu, bu topraklarım bereketli olduğunu biliyorum. Kıymetli üreticilerimize çok teşekkür ediyorum.”

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/12148517/elmaya-doyacagiz-golcukte-festival-var