Altından kar elde etmek isteyenlere bakın ne tavsiye etti...

Kocaeli Kuyumcular Odası Başkanı Nuri Koç, gazetemize yaptığı özel açıklamada yatırımcıya önerilerde bulundu. “Kısa vadede kar etmek istiyorsanız en 6 ay ya da 1 yıl beklemek gerekiyor” dedi. Altın piyasasını değerlendiren Koç, konuyla alakalı şunları söyledi: “Hepimizin bildiği gibi dünya kötü bir dönemden geçti. Pandemiden önce altın fiyatları 250-300 civarındayken pandemiden sonra şimdilerde ise doların artışıyla birlikte bin lirayı buldu.

“ALTIN ENFLASYONA RAĞMEN ÇOK YÜKSELMEDİ”

Onsun ve doların artışı altını her zaman yükseltir ki şu an da dolar artıyor ve ons yerinde sayıyor olmasına rağmen altın bu fiyatlara ulaştı. Ben enflasyon oranlarının bu durumda olmasına rağmen altının çok fazla yükseldiğini düşünmüyorum. Yani enflasyonla karşılaştırıldığında altının çok da düşük kaldığını görüyoruz. Tahmin yürütecek olursak, kesin olmamakla birlikte Eylül- Ekim gibi enflasyonist artış altına yansıdığında, altın bin 200 civarlarını bulabilir. Bu henüz yansımamış hali diyebiliriz.

“YATIRIM YAPMA! BEKLE GÖR”

Her zaman için ani artışlar ve düşüşler söz konusu. Ben bu yüzden bu tür değişikliklerden kendilerini korumak adına vatandaşa hareketsiz kalmalarını öneriyorum. Eğer kısa vadede kar elde etmek istiyorlarsa ve ellerindeki nakitleri altına yatıracaklarsa zarar edebilirler çünkü kısa vadede ne olacağı hiçbir zaman belli değildir. Kısa zamanda kar beklentisinden en az 6 ay ve 1 yıl için söz edilebilir. Kısacası vatandaş önünü görmeden ve 2-3 ay içinde kar etmekten bahsediyorsa herhangi bir şeye yatırım yapmasın, bekleyip, görsün. Hele döviz yatırımını asla önermiyorum çünkü zaten dolar yükseldiğinde altında yükseliyor. Altın her zaman yatırım için en iyi adrestir, bir karşılığı vardır, altın demek istihdam demektir ama doğru zamanda ve doğru yerde.”

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/11872670/altindan-kar-elde-etmek-isteyenlere-bakin-ne-tavsiye-etti