CHP’li değilim HDP’Yİ TERÖRİST GÖRMÜYORUM!

2019 yılında doğal sit alanı ilan edilen Cumhuriyet Parkı’nda Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonundan onay almadan inşaata başlayan İzmit Belediyesi’nin çalışmaları durmuştu. Konuyla ilgili Cumhuriyet Parkı’nda basın açıklaması düzenleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet yine engellenmeye çalışıldığından bahsetmişti. Başkan Hürriyet’in bu açıklamasının ardından İzmit Belediyesi, Cumhuriyet Parkı’ndaki vatandaşlara mikrofon uzatarak görüşlerini almıştı.  Videonun en başında yer alan ismin geçtiğimiz yıllarda CHP'nin Bitlis Ovakışla Belediye Başkan Adayı ve CHP il Başkan adayı olacağını açıklayan Kenan Subaşı olması dikkat çekmişti. Subaşı’nın geçtiğimiz haftalarda CHP’lilerin büyük tepki topladığı HDP Kongresi’ne de katılarak Zafer işareti yaptığı ve saygı duruşunda bulunduğu görülmüştü.

ZAFER İŞARETİ NE DEMEK?

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Subaşı şu ifadeleri kullandı: “Benim herhangi bir partiye kaydım varsa ülkeyi terk ederim. Benim AKP’nin önünde de resmim olabilir o partili mi oluyorum? Milletvekili adayı olabilirsin, belediye başkanı olabilirsin adaylık bitince biter. Hiçbir partinin üyesi değilim. Biz 50-60 yıldır İzmit’teyim. Ben davet üzerine aday oldum. Ben CHP’li falan değilim sosyalist bir adamım. Orada devrimcileri analım deyince ben yumruğumu kaldırdım. Zafer işareti ne demek ben bu ülkeyi seviyorum. Ben teröristlerle nasıl olurum?

HER PARTİDE DOSTUM VAR

Beni arkadaşlarım kongreye davet etti. HDP’yi terörist olarak görmüyorum. HDP meclis yöneten bir partidir. Düne kadar HDP oyunu kime veriyordu? Ankara’yı İstanbul’u kimin olaylarıyla kazanıyorlardı? Sana verdiği zaman vatansever vermediği zaman terörist mi oluyor? Benim her partide dostum arkadaşım var. Ben Zafer işareti yapmadım, hiçbir partinin üyesi değilim. CHP’yi eleştirenlerden biri de benim. Ben o röportajda sadece fikrimi beyan ettim.”

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/11361082/chpli-degilim-hdpyi-terorist-gormuyorum