Sağlık çalışanlarını Anıtkabir’e götürmek için 200 TL istediler!

2020 Mart’ta patlak veren korona virüs salgını sonrası 2.5 yıl boyunca salgını kontrol altına almak için canla başla çalışan sağlık çalışanları o günlerde minnet gösterisi görse de, pandeminin bitişiyle birlikte yaptıkları fedakarlıklar da unutuldu gitti. Öyle ki, İzmit Belediyesi sağlık çalışanları için düzenlenen bir geziye doğru düzgün sponsor bile olamadı.

BELEDİYE BİR GEZİ DÜZENLEYEMEYECEK DURUMDA MI?

İzmit Belediyesi, 2 Temmuz Cumartesi günü Ankara’ya günü birlik gezi düzenleyecek olan Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği’ne sponsor oldu. Hepi topu 30 kişilik kontenjana sahip olan, yalnızca bir otobüs sağlık çalışanının taşınacağı ve konaklamanın bile olmadığı gezi için sağlık çalışanlarından kişi başı 200 TL ücret istendiği görüldü. Pandemi döneminde gösterdikleri örnek mücadeleyle akıllarımıza kazınan sağlık çalışanlarından gezi için 200 TL istenmesi görenleri şok ederken “Belediye bir gezi bile düzenleyemeyecek durumda mı?” yorumlarına neden oldu.

Bilindiği üzere Atatürkçü Düşünce Derneği 10 Kasım ve 23 Nisan gibi önemli günlerde onlarca araçla Ankara’ya hareket etmesine rağmen bir kere bile üyelerden ücret talep etmezken, sıra sağlık çalışanlarına gelince böyle bir ücretin neden talep edildiği ayrıca merak edildi.

- Kocaeli Barış gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/11293431/saglik-calisanlarini-anitkabire-goturmek-icin-200-tl-istediler