Dolar ve altın için tarih verdi

İnternethaber'de yer alan bilgilere göre, altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş çarpıcı açıklamalar yaptı. Memiş "Gram Bugün altın fiyatları düşerken bunu alım fırsatı olarak görün. Gram altın 910 liranın altına kadar indi. Bu fırsatı Mayıs'tan sonra zor bulursunuz" dedi. Elinde altın ve dolar olanları uyaran Memiş, "Fiziki varlıklarınıza sahip çıkın. Altın her zaman altındır" dedi.

Memiş "Dolar endeksi 101 seviyesine yükseldi dolar dünyada değer kazandı. Sabit kur politikası... Mayıs ayında başlayan yükseliş trendi temmuz ayında pik seviyeye yükselecek. 18 liranın üzerini görebiliriz. Temmuz ayı ile yeni rekorlar görebiliriz. 2 ay sonra neler olacak bilemiyoruz. KDV indirimleri gibi tedbirler alınıyor ama yansıma yok demek ki bir şeyi kontrol edemiyorsunuz nedir bu rant... Rantın belini kıramadıktan sonra eylemler boşa gider" diye konuştu.

"Altını hayatımızdan çıkaramazlar" diyen Memiş "Altın ve gümüş gerçek paradır. Gerçek değerini de söyleyebilirim. Gram altın son 10 yılda yüzde 754 kazandırmış son 20 yılda yüzde 6 bin 290 kazandırmış. Dolar son 10 yılda yatırımcısı yüzde 676 son 20 yılda yüzde 908 kazandırmış. Çok konuşturur az kazandırır. Altın mı dolar mı? Gelenekçiler benim sevdiğim yatırımcı profili her zaman miktara bakarlar. Her zaman varlıklarına sahip çıkarlar. Bir günlük al sat yapanlar var. Her gün aynı soruları soranlar alayım mı satayım mı? Ben gelenekçi insanım" diye konuştu.

"Dünyada 3 tane olimpik havuzu dolduracak kadar altın var" diyen İslam Memiş "Bitti. Sınırlı bir varlık 2050 den sonra bulunamayan altın. Dünyada salgın hastalıklar arttıkça gümüş fiyatları da artacak. Gördüğünüz her şeye inanmayın. Şu anda altını saklamak çok zor almak kolay. Yer altında sınırlı madenden bahsediyoruz. Alımı kolay gidip hemen alabiliyorsunuz kuyumcular ortadan kalktıktan sonra anca müzelerde uzaktan bakacağız. Fiziki varlıklarınıza sahip çıkın. Altın her zaman altındır" dedi.

- Kocaeli Barış gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/10066524/dolar-ve-altin-icin-tarih-verdi