banner980
09 Eylül 2019 Pazartesi 11:00
Tweetler sahte ama... O DJ'den açıklama var!

CHP’li İzmit Belediyesi ile ilgili dün çok tartışılan bir iddia ortaya atıldı. Belediyenin SanatFest etkinliğinde sahne alan DJ Kardelen Başak Altınsoy’un PKK’ya canlı kalkan olmak istediği, Atatürk’e hakaret edip PKK’yı öven tweetler attığı öne sürüldü. Söz konusu tweetlerle ilgili 2015 yılında yargılanan Altınsoy beraat etmişti. Beraat gerekçesi ise twitter adresinin Altınsoy’a ait olmaması, sahte bir hesaptan Altınsoy’un karalanmak istenmesiydi. CHP’li başkan Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesi’ni karalamak isteyen siyasilerin sosyal medya paylaşımları gün içerisinde haberleştirildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Söz konusu sahte hesaptan atılan tweetlerle ilgili beraat ettiği öğrenilen Altınsoy’un bugün kendisiyle ilgili hakaret içeren mesajlar yayınlayan sosyal medya kullanıcıları ve kendisini karalayan haberlere yer veren medya kuruluşları hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. 

TWEETLER SAHTE AMA...

Öte yandan Kardelen Başak Altınsoy'un Twitter üzerindeki paylaşımlardan beraat etmesinin yanında sosyal medya paylaşım sitesi Facebook üzerinden de genel toplum vicdanını zedeleyebilecek kimi paylaşımlarda bulunduğu görüldü. 

DJ Altınsoy konyla ilgili bir açıklama yaptı. Altınsoy açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Şahsım adına atıldığı iddia edilen terör örgütünü savunduğumu gösteren sosyal medya paylaşımları, kesinlikle bana ait değildir. Zamanında adıma başlatılan linç kampanyası sürecince trol hesaplardan ismim ve fotoğrafım kullanılarak atılmış olan tweetler nedeniyle yargılandığım tüm davalardan beraat ettim. İzmit’te geçtiğimiz hafta SanatFest etkinliğinde sahne almamın hemen ardından, benim attığım iddia edilen ve zamanında bana ait olmadığı belirlenen tüm tweetler maksatlı olarak yeniden kullanılmaya başlanmıştır. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, zamanında benim edildiğim gibi linç kampanyasına maruz kalmıştır. Konuyla ilgili olarak tüm yasal haklarımız kullanacağımı, ismimin bir kez daha terör örgütü ile ilişkilendiren tüm kişi ve kuruluşlar hakkında yasal işlem başlatacağımın bilinmesini isterim."

Son Güncelleme: 09.09.2019 13:58
Anahtar Kelimeler:
İzmit Belediyesi

banner354

banner846

banner820

banner599

banner482