banner1046
banner1117
10 Ağustos 2020 Pazartesi 13:37
Taşdemir’den, Ünlü’ye genelge çağrısı! “Azeri’yi muhatap almıyorum”
Milliyetçi Hareket Partisi’nde Ülkü Ocağı başkanlığı, meclis üyeliği, ilçe başkanlığı, üst kurul delegeliği yapmış, 44 yıldır siyasetin içinde olan ve beyefendi kişiliği ile tanınan Ferit Taşdemir, MHP MKYK Üyesi Erkan Azeri’nin “İl başkan adayı olsun ben siyaseti bırakırım, Ferit Bey de ‘aday olmazsam ben bırakırım’ desin” şeklindeki açıklamasını gazetemize yorumladı. Taşdemir, Azeri’yi muhatap almadığını, bulunduğu makama böyle söylemleri yakıştıramadığını kaydetti. Taşdemir, MHP Genel Merkez’inin ‘tek liste’ ile ilgili genelgesinin olduğunu söylendiğini ancak ortada böyle bir genelge olduğunu görmediklerini de belirterek İl Başkanı Aydın Ünlü’ye çağrı yaptı, “İl Başkanı çıksın, basın açıklaması yapsın, genelgeyi de göstersin. Aday olacak arkadaşlarımız da ona göre tavır alsın” ifadelerini kullandı.

AZERİ, “SİYASETİ BIRAKIRIM” DEMİŞTİ

MHP Gebze eski İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, 16 Ağustos’ta yapılacak olan MHP Gebze İlçe Kongresi’nde Başkan aday olacağını açıklamasının ardından ani bir kararla yaptıkları istişare sonucu İl başkanı adayı olduğunu duyurmuştu. Taşdemir’in açıklamaları üzerine gazetemize konuşan MHP MKYK Üyesi Erkan Azeri, “30 yıldır tanırım kendisini Ferit Bey’in, şu an aday olamadığı ilçeyi bıraktı İl Başkan adayı olacağını söylüyor. Yemin ediyorum, milleti kandırıyor; İl Başkan adayı olsun ben siyaseti bırakırım. Ferit Bey de ‘aday olmazsam ben siyaseti bırakırım’ desin” şeklinde konuşmuştu. Azeri’nin bu çağrısı üzerine ulaştığımız Ferit Taşdemir, Azeri’yi muhatap almadığını belirtti, Genel Merkez’in tek liste kararı aldığının ispatı durumunda aday olmayabileceklerini söyledi.

“AZERİ, DÖNÜP BİR AYNAYA BAKSIN”

Taşdemir, şunları kaydetti: “Bizim muhatabımız Erkan Azeri değil, Genel Merkez’imizin vereceği kararlardır. Biz liderimizin alacağı kararlara uyarız. Biz dün liderimizin yanındaydık, bugün de emrindeyiz. Biz Ülkü Ocağı’nda ettiğimiz yemine sadığız. Satanlardan, yılanlardan, kaçanlardan olmadık. Erkan Azeri işine gücüne baksın, bu kardeşimiz var ya bu kardeşimiz, 30 yıldır tanıyormuş ya onun bizim verdiğimiz mücadeleye, siyasete tevellütlü yetmez. Onun için de kimin nereye aday olacağını, kimin ne yapacağını, Erkan Azeri değil, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yetkili kurulları karar verir. Partinin bir tüzüğü var, siyasi partiler kanunu var. Milliyetçi Hareket Partisi, kişilerin isteklerine ve tasarruflarına göre yönetilmiyor, idare edilmiyor. Bu arkadaşımızın hatası, Milliyetçi Hareket Partisi’ni kendi şirketi gibi görmesinden kaynaklanıyor. İstediğine istediğini söylüyor, ‘o onu yapsın, bu bunu yapsın’ gibi. Bunlar çok abesle iştigal şeyler. Almış olduğu görevden dolayı bunlar, bu arkadaşımıza hiç yakışmıyor. Ahmet Ferit Taşdemir ile uğraşacağına kendisi dönüp bir aynaya baksın. Geçmişiyle ilgili, yaptıklarıyla ilgili, kendi durduğu yerle ilgili dönüp aynaya bir baksın. Bizimle ilgili iddialarda bulunuyor, insana derler ki dön de bir aynaya bak. O kadar söylüyorum. Biz bunları hiç mevzu etmiyoruz, hiç bunları konuşmuyoruz.

“12 İLÇEDE TEK OY ARTIRAN GEBZE’YDİ”

Bizim ilçeye adaylığımız devam etseydi, giderdik oraya müracaat ederdik, böyle bir genelge olduğu söylenir, bize bu genelge gösterilir, aday olmaz geri dönerdik. Mesele bu değil ki. Biz burada çıtayı yükseltmeye çalışıyoruz. Bu arkadaşlarımızın anlamadığı bir nokta var Milliyetçi Hareket Partisi Gebze İlçe Teşkilatının 24 Haziran seçimlerinde yiyiciler, içiciler bilumum kim varsa siyasi partilerde, Gebze’de bizi, Milliyetçi Hareket Partisi’ni aşağıya çekemedi. Tüm Kocaeli’de oylarımız aşağıya düşerken, Gebze’de 8 bin oy artırdık biz. Yiyiciler, giyiciler bizi burada etkileyemedi. Dolayısıyla da il delegesi konusunda baksın bu arkadaşlar, neyin hesabını yapıyorlar? Gebze İlçe Teşkilatı’nın 132 tane il delegesi, İzmit merkez ilçenin 101 tane il delegesi var. Şimdi biz diyoruz ki bölge olarak, burada uzun yıllar siyaset yapmış bir arkadaşınız, ülküdaşınız olarak arkadaşlarla yaptığımız ile yaptığımız istişareler sonucu bu karara vardık. Bunu Erkan Azeri’den izin alarak falan da yapmayacağız. Burada 4 tane ilçeyiz biz; Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası.

“200 DELEGE BİZİM BÖLGEMİZDE”

4 ilçenin delegeleri bölge olarak bölgemizin 24 Haziran seçimlerinde ihmal edildiğini gördü. 30 bin seçmeni olan Kandıra’dan 3. sıraya milletvekili adayı yazılmış, 260 bin seçmenli Gebze’den 6. sıraya bugünkü ilçe başkanı Serkan Kural yazılmış. 800 bin nüfuslu, 528 bin seçmenli 4 ilçe bir arada burada, Kocaeli seçmeninin yüzde 45’i burada. 20 milletvekili aday adayı varken böyle bir bölgeden bir isim 6. sıraya yazılıyor. Bu, reva görülmüş. 4 ilçe çıkardığı il delegeleri ile birlikte hareket ederse diğer ilçelerden de alacağımız destekle birlikte başarılı oluruz. 44 yıldır siyasetin içindeyim. Ülkü Ocağı başkanlığı, belediye meclis üyeliği, ilçe başkanlığı, 3 dönem üst kurul delegeliği yaptım. Hala hareketin üst kurul delegesiyim. Bostan korkuluğu değilim. Milliyetçi Hareket Partisi üyesiyim. Ondan dolayı da yaptığımız istişare sonucu burada 200 delege bizim bölgemizde var. Bölgemiz zaten ihmal edilmiş. Biz bu arkadaşların desteğini alır, diğer bölgelerdeki arkadaşlarla yapacağımız istişarelerle de göreve talip oluruz, bunda ne var yani? Erkan Azeri, mani mi olur buna yani, engel mi olacak?

“İNSANLARI KUTUPLAŞMAYA KİMSENİN HAKKI YOK”

Ben neden siyaseti bırakayım diyeyim ya da demeyeyim, Erkan Azeri bizim muhatabımız değil ki. Aday oluruz, arkadaşlar olur, gideriz, divan başkanı çıkarır böyle bir genelge var der, tek liste olacağına dair genel merkezin kararı olduğunu söyler, anlayışla karşılıyoruz deriz, genel başkanımızın söylediği bizim için emirdir deriz, biz onun için geri durduk deriz. Çekildik der arkadaşlarımız, bunu böyle yaparız. Neyin hesabı yapılıyor, neden ortam geriliyor. Böyle bir genelge varsa biz üyeyiz, haberimiz yok, sadece söyleniyor. Bunun doğru olup olmadığını nereden anlayacağız? Elde bir belge varsa İl Başkanı basın mensuplarını çağırır ‘Arkadaşlar, kongresi olan ilçelerde arkadaşlar hazırlıklar yapıyorlar ama içerisinden geçtiğimiz zorlu ve sıkıntılı süreçte tek adaylı listelerle kongreleri yapma kararı alınmıştır, bunun belgesi de buradadır. Biz de demokratik haklarını kullanacak arkadaşlarımızdan bu döneme mahsus bu haklarından feragat etmelerini istiyoruz’ der. Onlar da bizler de gideriz, mevcut adaylara destek oluruz kongreye katılıp. Onlar bizim hasmımız, düşmanımız değil ki. Beraber siyaset yaptığımız ve yapacağımız arkadaşlar bunlar. İnsanları karşı karşıya getirmeye, insanları kutuplaştırmaya, insanları bölüp parçalamaya kimsenin hakkı, yetkisi yok.

SEMİH YALÇIN’IN GENELGESİ SONRASI ADAY OLUNDU”

Biz makam, mevkii peşinde olmadığımızı, 2 dönem siyaset yapmış Av. Ömer Cihan Kavak’a dün elimizi kaldırarak gösterdik. Kendisini Gebze İlçe başkan adayı olarak belirledik. Biz de bölgenin ihmal edilmesi gibi sebeplerden dolayı il başkanlığına talip olduğumuzu açıkladık. Bize yani teşkilatlara 24 Temmuz’da Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın vasıtası ile gönderilen genelgede, ‘Milliyetçi Hareket Partisi’ne en az 3 ay öncesinde üye olan herkes, her göreve talip olabilir’ diyor. Bu adaylık mevzuu da bu genelgeden dolayı ortaya çıktı. Buna göre hazırlık yapıyor arkadaşlar, demokratik haklarını kullanmaya çalışıyorlar. Bu arkadaşlar dün itibariyle diyorlar ki ‘gelen bir genelge var, tek adaylı listelerle kongreye gideceğiz. Gelen bir genelge var.’ Biz de ‘Biz teşkilat değiliz, sadece partinin üyesiyiz, bunun doğru olup olmadığını bilmiyoruz. Bilmemiz için de Sayın İl Başkanı, deneyimli bir siyasetçi, bu kaosu, kargaşayı ortadan kaldırmak için çıkar, elindeki genelgeyle bir basın toplantısı yapar. Ayın 15-16’sında başlayacak olan Kocaeli ilçe teşkilatları kongreleri arefesinde bu açıklamayı yaptıktan sonra aday olan arkadaşlarımız da buna göre bir tavır alır.

“GEBZE, DARICA, DİLOVASI, ÇAYIROVA’DA HAZIRLIK YAPILIYOR”

Neden böyle yapılmıyor, sadece genelge var diye söyleniyor? Ne var elde. Söz uçar, yazı kalır. Sözle söylenmesi insanları tatmin etmediğinden dolayı Gebze’de, Darıca’da, Dilovası’nda, Çayırova’da hazırlık yapılıyor. Ben kendi bölgemden söylüyorum. Şimdi nasıl olacak? Arkadaşlar hazırlık yapmış, geldiler kongreye dendi ki ‘genelge var, siz aday olamazsınız.’ Burada bir gerginliğe sebep olunmaz mı? Ülkücü ülkücünün kardeşi derken, insanlar karşı karşıya gelmez mi? Neden bunu önlemeye çalışmıyorlar? Buna hiç gerek yok, açıklama yapılır, genelge gösterilir, aday olmayı düşünen arkadaşlarımız aday olmazlar, gelirler kongreyi usulüyle seyrederler, biz de gideriz, bu bizim düğünümüz, toyumuzdur. 3-4 adaylı kongrelere girdik biz, kimse kimseyi kırmadı, kaybedenler kazananları tebrik etti. Böyle olması gerekiyor. Anlatmaya çalıştığımız bu. Kaosun ortadan kalkması için birlik ve beraberliğimiz için herkes daha sorumlu olmalı. Kongreyi ülkücüye yakışır şekilde yapmalıyız.

“BİZİ İTİBARSIZLAŞTIRMAYA GÜÇLERİ YETMEZ”

Yaptıkları açıklamalarla bizleri kendilerine muhatap almaya, muhatap etmeye çalışıyorlar. Onun için de bu arkadaşlar bizim muhatabımız değiller. Herkes kendi işine gücüne baksın, kimse kimsenin ne yapacağına karar vermesin. Günah keçisi olmak istemiyoruz. Bütün hedefi bana çevirdiler. Onların engel olmaya gücü yetmeyeceği bir potansiyelimiz var. Gebze’de bizim bir potansiyelimiz var. 44 yıldır siyasetin içindeyim. Bizi burada itibarsızlaştırmaya onların gücü yetmez. Biz burada duruş sergilemeye, ülküdaşlık hukuku adına, Genel Başkan’ımız diyor ki ‘insanlar birbirini sevmeyebilir ama saygı göstermek mecburiyetindeyiz.’ Biz elbette ki birbirimizi sevmek mecburiyetinde değiliz ama verilen emire, mücadeleye saygı göstermek lazım.

“KLAVYE KABADAYILIĞI YAPMAYIN”

Diyorum ki ‘Klavye kabadayılığı yapmayın güzel kardeşim. Kimin kimden ne alacağı, vereceği varsa Gebze’deyiz, adresimiz belli, telefonumuz belli, çarşımız, kasabamız belli, teşkilatları buna alet etmeden, delikanlılıkla alsın versin ama bu kutsal davayı, kendi çıkar ve menfaatlerine alet etmesinler. Bu arkadaşların bu yazıp çizmelerine muhatap değiliz. Bizim şahsımızla ilgili klavye kabadayılığı yaparak yazanlara hepsini kendilerine iade ediyorum. Biz bu arkadaşları ciddiye almıyoruz.”
Son Güncelleme: 10.08.2020 15:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Eski ak partili 2020-08-10 20:53:14

MHP yi bırakın iyi partiye koşun üye olun iyiki iyi

Avatar
Ersoy Kandemir 2020-08-10 14:33:08

Aynen devam,helal olsun.

banner1048

banner354

banner599

banner820