banner887
banner896
banner898
22 Ocak 2019 Salı 11:30
Sokağa çıktık, İzmit halkına sorduk: Hürriyet mi, Gönül mü?
banner728
İzmit, Kocaeli’nin kalbi. Kocaeli nüfusunun büyük bir bölümü, gün içinde bu ilçede iş, okul ya da farklı aktiviteleri nedeniyle zaman geçiriyor. İzmit, bir nevi vitrin görevi görüyor. Ve İzmit, her dönem bıçak sırtı bir yerel seçime sahne oluyor. 13-0 skoru bulunan AKP, bu ilçede her zaman CHP karşısında zorlanıyor.

Bu kez iş çok daha ciddi, çünkü CHP’nin adayı Fatma Kaplan Hürriyet, partisinin de önüne geçmiş durumda. Kocaelispor ile olan bağı, milletvekilliği sürecindeki çalışkanlığı, kentten kopmayışı onu şanslı kılıyor. Hürriyet’in karşısında ise yine bir kadın aday var. O da bu kentte 8 yıl milletvekilliği yapmış bir isim. Her ne kadar teşkilattan uzun süre kopmuş, aktif bir siyaset izlememiş yani kendini unutturmuş olsa da AKP’nin adayı olması onu da şanslı kılıyor. 31 Mart seçimleri sonrası sonuç ne olursa olsun her halükarda İzmit’i bir kadın yönetecek. Peki bu kadın kim olacak, Fatma Kaplan Hürriyet mi, Sibel Gönül mü?

Gazetemizce gerçekleştirilen, 1 hafta süren ve dün sonlandırdığımız, 7882 kişinin oy kullandığı ankette Gönül 3978, Hürriyet ise 3904 oy almıştı. Anket 74 oy farkıyla Sibel Gönül’ün birinciliğiyle sonuçlanmıştı. Başa baş giden bu anketin ardından sokağın nabzını da tuttuk. Yaşlısından gencine, erkeğinden kadınına, öğrencilere ve farklı meslek gruplarına “Hürriyet mi, Gönül mü?” diye sorduk… Sorumuza yanıt veren, iki adayı değerlendiren 20 kişiden 13’ü Fatma Kaplan Hürriyet’e destek vereceğini; 7 kişi ise Sibel Gönül’ü desteklediğini belirtti.

Hürriyet’i destekleyen vatandaşların Hürriyet’in kazanacağına inancı tam olsa da Sibel Gönül’ü destekleyen 7 kişi arasında Hürriyet’in kazanacağını ön gören de çıktı! Bir kişi ise “Nevzat Doğan tekrar aday olsaydı, oyumu Fatma Kaplan Hürriyet’e verirdim” ifadelerini kullandı. Hürriyet’i destekleyen kimi isimler, Sibel Gönül’ü tanımadıklarını dile getirdi. 21 kişi arasında bir de emeklilikte yaşa takılan bir vatandaş vardı. O, AKP’nin adayını konuşmadı bile, tepkisi AKP’ye idi. EYT çözülmez ise 10 kişi de ikna etmeye gelse AKP’ye oy vermeyeceğini dile getirdi.
İşte İzmit halkının sorumuza verdiği yanıtlar…


İZMİT’E HÜRRİYET YAKIŞIR
Yeşim Buldanbacanak (22) - Öğrenci
Tabii ki de Fatma Kaplan Hürriyet başkan olsun. İzmit’e Hürriyet gibi güçlü bir kadın yakışır. HÜRRİYET’İN KAZANACAĞINA ADIM KADAR EMİNİM
Ülkü Aydın (23) - Öğrenci
Fatma Kaplan Hürriyet’in seçimi kazanacağına adım kadar eminim. Çevremdeki çoğu insan da benimle aynı görüşe sahip. Herkes gibi ben de oyumu Hürriyet’ten yana kullanacağım. Belediye başkanlığını en çok o hak ediyor. İNSANLAR, FARKLI RUHLAR İSTİYOR
Mehmet Emin Uyar (22) - Öğrenci
Seçimi Fatma Kaplan Hürriyet kazanır. Ondan daha çok siyasetten anlayan bir insan olduğunu düşünüyorum. Bu şehri de zekasıyla yönetebileceğini görüyorum. Artık bir parti değişikliği şart. İnsanlar yeni, farklı ruhlar istiyor. PARTİYE GÖRE OY
Kurtuluş Çelik (55) - Serbest meslek
Sibel Gönül başkan olacak. Ben desteklediğim partiden dolayı ona oy vereceğim. HÜRRİYET, İZMİT’E YENİ BİR HEYECAN KATACAKTIR
Yasemin Keten (28) - Muhasebeci
Ben kesinlikle Fatma Kaplan Hürriyet’in kazanacağını düşünüyorum. Oyumu da ondan yana kullanacağım. İlçemize yeni bir heyecan katacaktır. Kadın olması da şehrimize ayrı bir güzellik katacağı inancımı daha da artırıyor. 
SİBEL HANIM İZMİT’İ YÖNETBİLİR
Nizamettin Çetin Arslan (48) - Yol yapım
AK Parti’nin kazanacağını düşünüyorum. Sibel Hanım, İzmit’i yönetebilecek bir kadın. HEMŞERİLİK ARTI PUAN GETİRDİ
Faruk Bayrak (48) - Elektrik
Fatma Hanım’ın kazanacağını düşünüyorum. AKP’den bugüne kadar bir şey görmedim. Fatma Hanım zaten benim hemşerim. Elbette ona oy vereceğim. 
OTOPARK SORUNUNU HANGİSİ ÇÖZECEK?
Yaşar Mergen (49) - Vardiya amirliği
İzlediğim kadarıyla Fatma Kaplan Hürriyet kazanacak. Bana soracak olursanız ben Sibel Gönül’ü tercih ederim. Partisinden dolayı daha verimli olacağını da düşünüyorum. CHP, AK Parti’den istediğini alamayacaktır. Örneğin İzmit’in büyük otopark sorunu var. Her yerde araba var. Umarım kim gelirse gelsin bu sorunu halleder.


 
REKABET OLDU MU MİLLET KAZANIR
Nahat Yılmaz (46) - Lokantacı
Tabii ki AK Parti adayı kazanır. Belediyeciliğe ilgim olduğundan dolayı biliyorum. Örneğin İstanbul’u baz alırsak, çöp haftada iki defa alınıyor CHP’nin olduğu belediyelerde ise her tarafta çöp oluyor. Benim engelli bir oğlum var. Her türlü imkan sağlanıyor. Benim hiçbir partimden maddi çıkarım yok fakat manevi olarak bu tarz destekleri çok fazla. CHP’nin Sefa Sirmen zamanlarını da biliyorum. Bir örnek daha. İzmir’de insanlar maske takarak geziyor. Bu millet hizmet istiyorsa AK Parti’ye oy vermeli. Ama beş ayda bir maaş almak istiyorsa CHP’ye oy verin. Ancak şöyle bir durum da var; pasif değil, güçlü bir muhalefet de görmek isterim. Rekabet oldumu millet kazanır.


 
SİBEL GÖNÜL’Ü ÇOK FAZLA TANIMIYORUM
Elif Yılmaz (28) - Tezgahtar
Sibel Gönül’ü çok fazla tanımıyorum ama Hürriyet, sahada, sokakta çok gördüğüm aktif bir kadın. Yerel seçimden önce de sahada sürekli vatandaşların içinde vakit geçiriyordu. O yüzden şansının yüksek olduğunu düşünüyorum. İzmit gibi bir ilçeye iki farklı partiden iki kadın adayın çıkması çok güzel bir görüntü. Benim gözlemlediğim kadarıyla bu rekabeti Hürriyet kazanacak.


 
SİYASETTE KADIN FİGÜRÜ ÖNEMLİ
Sinan Çelik (33) - Mühendis
AKP’ye oy vermem ben, Fatma Abla’ya oy vereceğim. Biz CHP’liyiz. Fatma Abla da tanıdığımız bildiğimiz biri. Siyasette kadın figürü önemli. Fatma Abla da bu figürü dolduruyor diyorum.


 
DOĞAN ADAY OLSAYDI HÜRRİYET’E OY VERİRDİM
Kadir Adıyaman (26) - Esnaf
Bence AK Parti kazanır. Nevzat Doğan’dan memnun değiliz fakat farklı bir aday olduğu için oyumu vereceğim. Eğer Nevzat Doğan aday olsaydı CHP’ye Hürriyet’e oy verirdim. Nevzat Doğan esnafı öldürdü. Biz hizmet bekliyoruz artık.


 
BU CADDEDEN AKP’YE OY ÇIKMAZ
Şükran Aktaş (44) - Esnaf
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile onun doktorluk yıllarında tanıştım. İlk defa kızımı 20 yıl önce onun muayenehanesine götürdük. Ücret ödediğimiz halde bir saat bizi kapıda bekletti. Devlette acile gitsem aha iyiydi. Kapıda bekleme nedenimiz ise telefonda konuşma sebebi idi. Belediye başkanlığı döneminde de hiçbir şey yapmadılar. Lale dikmek ile belediyecilik yapılmıyor. Bu caddeden zaten AKP’ye oy çıkmaz. Tüm bulvar esnafı olarak sel mağduruyuz. Yakınlarda oturduğu halde bir kere bile ziyarete gelmedi. Takım tutar gibi parti tutulmamalı. Umarım ki Hürriyet kazanır.


 
OYUM GÖNÜL HANIM’A
Nur Küçük (25) - Ev hanımı
AKP’nin belediyeciliğini ben beğeniyorum. Bu yüzden AKP’nin adayı Sibel Hanım’a oyumu vereceğim. 
İKİSİNİ DE TANIMIYORUM FAKAT OYUM HÜRRİYET’E
Yusuf Yılmaz Altun (21) - Aşçı
Açıkçası ikisini de tam olarak tanımıyorum fakat oyumu Fatma Kaplan Hürriyet’ten yana kullanacağım.


 
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILDIM, BÜYÜK YANLIŞ YAPTI BİZE
Salih Kaya (43) - Esnaf

Ben AKP’ye oy veremeyeceğim. Emeklilikte yaşa takıldım, bizi yaş olayına alet etti. Ne zaman bizim yaş olayını onaylar o zaman veririm. CHP’ye oy vereceğim ben. 10 kişi gelse de yine CHP’ye oy vereceğim. Ben şimdi 43 yaşındayım. 10 sene daha bekleyeceğim emekli olmak için. Primim doldu fakat ekmeli etmiyor beni. Büyük yanlış yaptı bize. Bu da büyük oy kaybı yaşatacak onlara.BÜYÜK SIKINTILAR VAR
Sezgin Altın (50) - İşlemeci
Büyük sıkıntılarımız var hem de çok büyük. Bunların hepsi de AKP zamanlarında ortaya çıktı. Benim oyum elbette CHP’nin adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e olacak.
DENEYE DENEYE BULACAĞIZ
Yaşar Sezen (55) - Serbest meslek
Fatma Kaplan Hürriyet kazanır diye düşünüyorum. Daha çalışkan. Nevzat Doğan’dan bir şey görmedik. Hiçbir hizmet yapmadı. Köy gibi burası. Onun için bir değişiklik yapalım. Kim kazanırsa yine de hayırlı olsun. Deneye deneye bulacağız. Bu yaşa kadar bulamadık. Sonumuz iyi değil.
 
PARTİMDEN DOLAYI GÖNÜL
Mustafa Murat (41) - Serbest meslek
Ben AK Partili olduğum için Sibel Gönül’e destek vereceğim.
 
HAKKIMIZI YİYORLAR
İsmini vermek istemeyen bir belediye çalışanı
Memnun değilim ben bu yönetimden. Maaş konusunda hakkımızı yiyorlar. İkramiye verdiler fakat verdikleri ücreti brüte kattılar. Paramızı aldılar. Çoğu kişi memnun değil zaten. İnşallah Fatma Kaplan Hürriyet kazanır bu seçimi. CHP gelirse kimse maaş alamaz gibi bir durum söz konusu değil. AKP zaten parti olarak bitti, bitmedi olarak gözüküyor fakat durum öyle. Bu belediye seçimlerine de yansıyacak.

Son Güncelleme: 22.01.2019 17:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Eski akpli 2019-01-30 03:43:40

Bütün oylarımız hürriyete akp boyunun ölçüsünü alacak inşAllah 31 mart gecesi Allah yolunu açık etsin fatma hürriyet kaplan

Avatar
Gökhan 41 2019-01-24 19:40:19

Bu sefer Fatma hürriyet tamamdır

Avatar
İzmitli 2019-01-23 22:50:37

Bir sorunum olmuştu TBMM den Fatma Hanımın telefonunu aldım aradım açamadı o sırada yoğun bir şekilde Meclis’te çalışıyordu daha Başkan adaylığı açıklanmamıştı sonra msj attım bana döndü durumumu anlattım ve Meclis’te kürsüde bu sorunumu defalarca haykırdı tabii akp mhp den çıt çıkmadı sadece şahsi bir sorun değil bu ayrıca eşim eyt maduru haaa bu arada geçen bahar ayında Perşembe pazarında gördüm kendisini vekilken esnafın halkın halini hatırını soruyordu şimdi soruyorum ben size birincisi hangi vekilin şahsi telefonuna rahatlıkla ulaştınız derdinizi anlattınız ve Meclis’e taşındı sorununuz ikincisi şimdiye kadar hangi vekil seçim dışında insanların içine karıştı ben söyliyeyim tabiki Fatma Hanım partisi için değil kendisi için insanlığı için benim ve ailemin oyu kendisine diğer aday sürekli parti beka ittifak bu ne ya valla kusucaz bunları duymaktan millet işsiz millet aç millet parasız anlayın artık be kardeşim oy için kapı çalmayın seçim dışındada insanları dinleyin işte bu yüzden FATMA KAPLAN HÜRRİYET

Avatar
Laman 2019-01-23 01:14:02

Tabiki hurrıyet

Avatar
Mahmut 2019-01-22 20:54:47

Birazda tepelere cikin Fatmay diyen bi kisi cikiyormu? SİBEL GÖNÜL FARKA GİDİYOR!!!

Avatar
Ersoy Kandemir 2019-01-22 20:24:39

Ahaaa Flormar işçileri orada,ahaaaa emekli maaşlarıyla kıt kanaaat geçinenler ortada,ahaaaa 3600 gösterge alamamış aylarca 12 12 çalışmış polis kardeşler,ahaaa meslek olarak sayılmayan itfaiyecilik görevini icra edenler,ahaaa kurumlardaki cemaatçiler pis pis sırıtmaya devam ediyorlar(özellikle sağlık eğitim ve istihbarat),ahaaaaa her yağmurda yollar,ahaaa hergün TRAFİK TERÖRÜNÜN hali,ahaaaa ilimizde ÇAMATEMİN hala olmayışı,ahaaaa valisi yardımcıları yaptıkları ve yapmadıkları,NEYİ KİME ANLATACAKSINIZ,bu millet kör mü,il valisine sesleniyorum değil 10 ay 110yıl hapiste yatsam EĞİRYE EĞİRİ DOĞRUYA DOĞRU!

Avatar
Hakan 2019-01-22 18:54:48

Sibel gönül geliyor alikahya köylerde paşa Topçular full hürriyet hanım köylere gitsinde görelim durumları

Avatar
Musa Sert 2019-01-22 18:34:05

Nahat Yılmaz mıdır nedir? Herif Kocaeli dışına çıkmamış belli ki, 3 tane Chp belediyesi say desen sayamaz, İzmir'de her taraf çöp kokuyormuş. Duyuyor ya İzmir Chp'li salla gitsin. Sefa Sirmen'i savunmam ama örnek verdiğin adam zamanında İzmit'e yapılan yatırımları da es geçmeyeceksin kardeşim. Salla gitsin mantığı da doğru değil. İnanıyorum Karaosmanoğlu efendinin yerinde Sirmen olsaydı bugün metro ile seyahat ediyorduk. Sevme ama sallama, kimsenin hakkını da yeme. İzmit susuz değilse Yuvacık Barajı, çöp kokmuyorsa İzaydaş, ısınıyorsa Akp'nin sattığı İzgaz sayesinde.

Avatar
İşçi saraybahçe bld eski 2019-01-22 17:59:26

Kocaeli'nin Saraybahçe Belediyesi'nde çalıştığı dönemde iş kazası sonucu sakat kalan Mehmet Durukan, tazminatının ödenmesi için oğlu ve babasıyla belediye önünde eylem yaptı.

Kocaeli'nin Saraybahçe Belediyesi'nde çalıştığı dönemde iş kazası sonucu sakat kalan Mehmet Durukan, tazminatının ödenmesi için oğlu ve babasıyla belediye önünde eylem yaptı. Belediyenin ağaç işleri biriminde çalışırken 1998'de parmaklarını iş makinesine kaptırarak sakat kalan Mehmet Durukan, belediyenin tasarruf tedbirleri doğrultusunda 37 kişiyle birlikte 2004'te işten çıkarıldı. Çalıştığı sürenin tazminatı olan 41 bin 47 YTL'yi yaklaşık 6 ay önce alan Durukan'ın, iş kazası nedeniyle belediye aleyhinde Kocaeli İş Mahkemesi'nde açtığı tazminat davasından hak ettiği 102 bin YTL ise ödenmedi. Oğlu Enes ve babası Emin Durukan ile belediye önüne gelen ve dövizlerle taleplerini dile getiren Durukan, borçlarını ödeyemediği için evine haciz geldiğini belirtti. Durukan, Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice ile yaptığı görüşmelerden de sonuç çıkmadığını dile getirdi. Belediye Başkanı Yenice ise belediyenin çalışan 550.Bunların çoğu işçi düşmanı bunun için martın sonu bahar inşAllah.

Avatar
İşçi saraybahçe bld eski 2019-01-22 17:47:21

Kocaeli'nin Saraybahçe Belediyesi'nde çalıştığı dönemde iş kazası sonucu sakat kalan Mehmet Durukan, tazminatının ödenmesi için oğlu ve babasıyla belediye önünde eylem yaptı.

Kocaeli'nin Saraybahçe Belediyesi'nde çalıştığı dönemde iş kazası sonucu sakat kalan Mehmet Durukan, tazminatının ödenmesi için oğlu ve babasıyla belediye önünde eylem yaptı. Belediyenin ağaç işleri biriminde çalışırken 1998'de parmaklarını iş makinesine kaptırarak sakat kalan Mehmet Durukan, belediyenin tasarruf tedbirleri doğrultusunda 37 kişiyle birlikte 2004'te işten çıkarıldı. Çalıştığı sürenin tazminatı olan 41 bin 47 YTL'yi yaklaşık 6 ay önce alan Durukan'ın, iş kazası nedeniyle belediye aleyhinde Kocaeli İş Mahkemesi'nde açtığı tazminat davasından hak ettiği 102 bin YTL ise ödenmedi. Oğlu Enes ve babası Emin Durukan ile belediye önüne gelen ve dövizlerle taleplerini dile getiren Durukan, borçlarını ödeyemediği için evine haciz geldiğini belirtti. Durukan, Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice ile yaptığı görüşmelerden de sonuç çıkmadığını dile getirdi. Belediye Başkanı Yenice ise belediyenin çalışan 550.Bunların çoğu işçi düşmanı bunun için martın sonu bahar inşAllah.

Avatar
Melik şaka mısın? @Melik 2019-01-22 14:58:40

Sorduğun soruya bak adamlara hahah hiç güleceğim yoktu, adamlar anket yapmış, sonucunu yazmış burada ise halka sormuş, fotoğraflı bilgi almış anketi nasıl uzatacaklardı bu kadar, sokak röportajında da sibel gönülün lehine çıkabilirdi söylemler ne kadar saçmasın

Avatar
izmitli41 2019-01-22 14:40:11

trafik belası bitmeden
toplu taşıma adam edilmeden
cengiz topelden trabzondan başa biryere sefer başlamada
size oy moy yoook

Avatar
Trkn 2019-01-22 14:25:19

31 Mart akşamı Sibel hanım izmit belediye başkanı olacak.o akşam Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek. Atın fav a bekleyin.

Avatar
Baki Demet 2019-01-22 14:20:01

O NEVZAT DOĞAN HAKKINDA KONUŞAN BAYAN O KADAR HAKLI Kİ ..İNANIN NEVZAT DOĞAN O KADAR EŞEK İNADI VE DEVE GİBİ KİNİ VARDIR Kİ ..NEVZAT DOĞANI YAKINDAN TANIDIĞIM İÇİN BİLİYORUM...AK PARTİ İZMİT İ KAZANAMAZASA EN BÜYÜK SEBEP SİBEL GÖNÜL DEĞİL NEVZAT DOĞANIN KİNCİ VE İNATCI OLMASIDIR..HAKKINI YEMEYELIM AMA HİZMET YAPTI MI YAPTI ...AMA HALK HİZMETTEN ÇOK GÖNÜL BELEDİYECELİĞİ NE PRIM VERMEYE BAŞLADI SON 8 10 YILDA AK PARTİ YÖNETİCELERİNİN BUNU KULAK ARDI ETMEMESİ LAZIM..KAZANAMAZSA AMA EN BÜYÜK SEBEP NEVZAT DOĞAN DIR.

Avatar
Melik 2019-01-22 13:42:00

Siz herşeyi yazıyorsunuz kalem sizde ankete niye bu kadar küçük yer veriyorsunuz.Patetes bir gazetesiniz sizden salatası bile olmaz.Bunu size yazıyorum gazeteye bu kalemlere gelsin benden

Misafir Avatar
Melik şaka mısın? 2019-01-22 14:58:40 @Melik

Sorduğun soruya bak adamlara hahah hiç güleceğim yoktu, adamlar anket yapmış, sonucunu yazmış burada ise halka sormuş, fotoğraflı bilgi almış anketi nasıl uzatacaklardı bu kadar, sokak röportajında da sibel gönülün lehine çıkabilirdi söylemler ne kadar saçmasın

Beğenmedim! (4)
Avatar
izmitli 2019-01-22 13:31:23

B.şehirde aday bile çıkaramayan parti izmitte seçim kazanmaktan bahsediyor çok komik sibel hanım farklı kazanır.

Avatar
sıkıntı yok 2019-01-22 13:04:02

Emin olabilirsiniz ki İzmit'in yüzde yetmişi Fatma hanımı destekliyor. Gerek iş yerinde, gerek sosyal hayatında, bir çok değişik parti mensubu arkadaşlarımla yapmış olduğum istişarelerde daha önceden Ak Partiyi MHPyi, özellikle Saadet Partili arkadaşlarımdan aldığım tepkiler Fatma Hanım'ın bu seçimden nasıl zaferle çıkacağının bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Peki ne oldu da ''Ceketimi koysam kazanırım.'' mantığı İzmit'te bu sefer tutmadı? Aslında sorunun cevabı çok açık ve net biz Türk milleti yiğidi öldürürüz hakkını da veririz. Sonuç itibari ile 8 sene vekillik yapıp İzmit'in tanımadığı bir aday mı? Yoksa 3 senede İzmit'in her sorunu için çarpışan o mütavazi insanmı karar halkındır

Avatar
Nerde 2019-01-22 12:24:46

Ben de sokakdayım Gönül diyorum 31 martta sokak ne diyor görecez

Avatar
İYİ PARTİLİ 2019-01-22 12:17:04

Oylar hürriyet hanima halk sonuna kadar yanında...

banner892

banner893

banner894

banner820

banner482

banner889

banner890

banner891

banner895

banner879

banner328