banner881
banner887
banner883
26 Mart 2019 Salı 10:40
Saadet Partisi, Kartepe'de su kaynağı buldu
banner728
1980 Kastamonu doğumlu olan ve Kartepe Maşukiye’de büyüyen, ikamet eden Altınoluk firmasının ortaklarından Saadet Partisi Kartepe Belediye Başkan adayı İbrahim Bıyıklı, gazetemizi ziyaret etti. 3 dönemdir Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan, 25 ve 27. dönemde milletvekili adayı olan, bu dönem de belediye başkan adaylarının belirlendiği komisyonda yer alan ve 14 Şubat Sevgililer Günü’nde SP’de en son açıklanan belediye başkan adayı olarak göze çarpan İbrahim Bıyıklı, planlı ve programlı bir seçim çalışması yürüttüklerini dile getirerek kararsızların oranının yüzde 26 olduğunu ve sonucu onların etkileyeceğini söyledi. 

SEÇİMİ KAZANAN YÜZDE 1-2 İLE KAZANIR
Bıyıklı, “Kartepe’de yapılan anketlerde şu an yüzde 26 kararsız var. Çok ciddi bir kararsız sayısı. Ben seçimi kararsızların belirleyeceğini biliyorum.  Ben seçimin yüzde 1-2 oy oranıyla, kazanan taraf tarafından kazanılacağını biliyorum, hissediyorum. 1 oyla kazanacakmış gibi çalışıyorum” dedi. Diğer partilerden de destek alıp almadığını sorduğumuz Bıyıklı, CHP’de, AK Parti’de adayı, meclis üyesi aday listesini beğenmeyenler olduğunu belirterek, “Oradaki dinamiklerle üst düzey görüşmeler yaptım. Onların aday arayışları farklıydı, ben bu boşluğu doldurduğum kanaatindeyim. Seçim sürecinde başarılı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

GÖNLÜNÜZÜ EŞİNİZE, OYUNUZU BİZE VERİN

AKP’nin “Gönül belediyeciliği” söylemine de ironik bir yaklaşımla değinen İbrahim Bıyıklı, “Gönül belediyeciliği diye bir söylemle giriştiler seçim sürecinde. Bunu her yerde söylüyorum; 17 yıldır halkımızın her şeyini aldılar, bir gönülleri kaldı, şimdi de ona göz dikmiş durumdalar, ben de diyorum ki; gönlünüzü eşinize verin, oyunuzu bize verin… Vatandaşları bu şekilde bize karşı yönlendirmeye çalışıyorum.

GENEL BAŞKAN GELİP YÖNETMEYECEK

Yaşanan ekonomik sıkıntılar hakkında da konuşan Bıyıklı, “Gerçekten sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Dün pazarı gezdim, biberin kilosu bazı yerde 14 lira, bazı yerde 18 liraydı. Bir kilo biber… AK Parti’nin ülkemizi getirdiği durum ortadayken vatandaşımızın bu gerçekleri görmesi lazım. Bu bir yerel seçimdir, yerel seçimde adaylar ön plana çıkar, partiler ikinci plandadır. Çünkü hiçbir genel başkan gelip o ilçeyi yönetmeyecek. Vatandaşımızın seçmiş olduğu adaylar, 5 yıllık hikayeyi o ilçede yaşayan vatandaşlarla beraber oluşturacak. Onun için adaylar çok önemli. Ben her zaman şunu söylüyorum, seçmenlerimizin adayları incelemesi lazım. ‘Evet, bu arkadaş, bu işi yapar’ dediği noktada, onu desteklemesi lazım” ifadelerini sarf etti.

CUMHURBAŞKANI, GÖREVDEN ALMAKTAN YORULDU

Cumhur ittifakının ülkede beka sorunu olduğuna dair açıklamalarına da değinen Bıyıklı, “Beka sorunu diye bir şey kesinlikle yok. Yani hiçbir belediye başkanı beka sorunu oluşturamaz çünkü İçişleri Bakanı’nın belediye başkanını görevden alma yetkisi vardır, herhangi bir cürüm işlediğinde. Onun için cürüm işleyen belediye başkanlarının beka sorunu oluşturmaya gücü bile yetmez. Hatta ben şunu söylüyorum; Sayın Cumhurbaşkanımız bizim seçilmemize çok sevinir çünkü kendisi gerçekten dürüst olmayan belediye başkanlarını görevden almaktan yoruldu. Biz bu konuda onun önünü açmış oluruz” dedi.

ÜRETİM BELEDİYECİLİĞİ

Projelerine de değinen Bıyıklı, şunları aktardı: “En önemli projem; üretim belediyeciliği yapmak. Üretim belediyeciliği nedir? Belediyenin ana kalem üretim mallarını kendisinin üretmesidir. Artı belediyenin bölgesindeki imkanlardan yararlanarak kasasına girdi sağlamasıdır. Belediyelerin kendi ana kalem mallarını kendisinin üretmesini düşünen, tavsiye eden bir kardeşinizim. Bordür, parke taşı, künk gibi malzemelerini mutlaka belediyenin kendisi üretmesi lazım. Çünkü buna çok ciddi bir bütçe ayrılıyor. Yaklaşık bir hesap yaptık 3’te 1 maliyetlerle aynı işi yapabileceğimiz inancındayım. Göreve geldiğimizde bu üretimi de biz kendimiz yapacağız.

ZİRVEYİ TEKELDEN KURTACAĞIZ

En değer verdiğim olay; zirvedeki otelin bulunduğu bölge, sadece bir kişiye tahsis edilmiş durumda. Biz avukat arkadaşlarla da görüştük, Devlet, tekelciliğe karşıdır. Orada bir tekelleşme var. Bu anlaşmanın bozulabileceğini söylediler. En azından Türkiye’nin gündemine oturtturacağız bunu. Zirveyi, tekelden kurtaracağız. Aynı segmentte ben Bursa Uludağ’a baktığımda toplamda 14 tane otel saydım; Kayseri Erciyes’e baktım, 8 tane otel saydım. Ama burada nedense tek.

EN AZ 5 OTEL OLACAK

Ben Maşukiye’de oturuyorum, merkezden 3 kilometre yukarıda tam karın da yağdığı sezonda İstanbul’dan gelenler, işte Bilecik’ten, Düzce’den, Bolu’dan gelen insanları jandarma geri çeviriyor. Sebep: ‘Otel doldu.’ Düşünün ailenizle geliyorsunuz oraya kadar, 100 kilometre yol yapıyorsunuz, aşağıdan Maşukiye’de marketten alışverişinizi yapıyorsunuz, patenlerinizi, kızaklarınızı alıyorsunuz, 3 kilometre çıktıktan sonra jandarma diyor ki ‘geri dönün, otel doldu.’ Turizmde öyle bir sıkıntımız var o bölgede. Biz o bölgenin diğer müteşebbislere de açılmasını istiyoruz. En az 5 tane otelin olmasını istiyoruz.

TURİZMDEN BELEDİYENİN KASASINA 1 KURUŞ GİRMİYOR

Zirveye çıkan Maşukiye yolunda olduğu, Derbent yolu ve Köseköy, Arslanbey, Suadiye yolunun da açılıp, buraların da işletmelerle doldurulmasını istiyoruz. İçeri girerken 25 lira araç başı para alıyorlar, bunun da 1 kuruşu belediyeye gitmiyor. Belediye, turizmden kendisine düşecek payı almıyor. Geçen yıl Kocaeli’ye 2 milyon turist gelmiş, bunun 1 milyonu Kartepe’ye gelmiş. Fakat, bakıyorsunuz Kartepe Belediyesi, borçlu, sıkıntılı. Yukarıdaki otel sahibine bakıyorsunuz, dünya zenginleri arasında kendisini gösteriyor. Ben diyorum ki oteli onun olsun, otelinde gözümüz yok ama Kartepe’nin dağı da bağı da Kartepelilerindir. Bunun çalışmasını yapacağız. Spor turizmini yine o alanda geliştireceğiz.
 
KARTEPE SU İÇİN SU KAYNAĞI BULDUK
Diğer taraftan Kartepe Su projemiz var. Sapanca’ya sınırız, bu taraftan da Başiskele’ye sınırız. Başiskele’de 2 tane su firması var, Sapanca’da onlarca su firması var. Dedik ki mutlaka ama mutlaka Kartepe’de su kaynağı vardır dedik. Yaklaşık 10 gün önce de değerleri çok iyi olan su kaynağını bulduk. Yine göre gelirsek aynı Çenesuyu modelinde olduğu gibi yaklaşık 50 kişinin istihdam edileceği, Kartepe Su firmasını kuracağız ve suyu buradan yurt dışı da dahil olmak üzere satacağız ve belediyenin kasasına bir girdi sağlayacağız.”

BASKIYLA AFİŞLERİMİZİ İNDİRTTİLER

Diğer ilçelerde olduğu gibi Kartepe’de de afişlerle ilgili sıkıntı yaşadıklarını kaydeden SP Kartepe Belediye Başkan adayı İbrahim Bıyıklı, “Afişlerimizi indirmeye başladılar… Maşukiye merkezde afişlerimiz vardı, 3-4 kere indirmeye kalktılar, ikna etmeye çalıştık yer sahibini, daha sonra indirildi. Yer sahibine baskı yaptılar. Adam artık 100 yıllık binası için camları değiştireceğini söyleyerek afişi indirtti ama çok baskı olduğunu biliyorum. 3 kere görüştük, olmadı, Maşukiye’nin en güzel yerindeydi” şeklinde konuştu.

VATANDAŞA SANDIK ÇAĞRISI

Bıyıklı son olarak, vatandaşı sandığa gitmeye ve oylarına sahip çıkmaya davet ederek, şu çağrıyı yaptı: “Şunu söyleyeyim herkesin sandığa gitmesi çok önemli. Sandığa mutlaka gidilmeli, çünkü sandığa gitmemesi seçmenin, kızdığı partiye dolaylı yoldan destek vermesidir. Bir diğeri de sandığa sahip çıkılması. Vatandaş oyunu kullandıktan sonra sandıklar açıldı, evinde oturmamalı, gidip sandık sayımına katılmalı. Böyle bir hakkı var. Ondan sonra ıslak imzalı kağıtları kapıda veya okulun herhangi bir yerinde görmeli. Eğer bulunduğu partisinin sandık sorumlusu varsa onunla teyitleşmeli, yoksa onu alıp kendi siyasi teşkilatına teslim etmeli veya fotoğrafını atmalıdır. Çünkü biliyorsunuz, bu ilçe seçimi olduğu için sandık sayıları azdır, takibi biraz daha kolaydır. Bir oy bile çok önemli olduğu için bunu herkes vatandaşlık görevi olarak yapmalıdır.

DİĞER PARTİLERİN OYLARINI DA SAYIN

Şu var, şunu yapıyorlar, mesela biz Kartepe’de 6 adayız, Saadet Partisi, CHP, AK Parti güçlü diyelim, az oy alan diğer adayların oylarından kendilerine ekleme yaparak sonuçta sayıyorlar ya sayıyı tutturuyorlar. Diğer az oy alan adayların da oylarına dikkat edilsin. Başka bir partiye yazılmasının önüne geçilsin. Her partinin oyunu da takip edin, not alın. Bu çok önemli.”

Son Güncelleme: 26.03.2019 13:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner820

banner482

banner599

banner879

banner328