banner920
banner887
29 Ocak 2019 Salı 12:41
Millet İttifakı’nın adayları buluştu “Bu ittifaka muhalefet etmeyin”
banner919

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti arasında 31 Mart yerel seçimleri için yapılan Millet İttifakı sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti adayı Serdar Kaman’a bırakılırken, 12 ilçede de uzlaşı sağlanmıştı. Bugün Otel Asya’da gerçekleştirilen ortak toplantıda adaylarını tanıtan Millet İttifakı’nın toplantısına iki partinin önde gelen isimleri de katılım sağlarken İYİ Parti’nin Başiskele ve Çayırova’da adayları açıklanmadı. İYİ Parti’nin Başiskele’de Saadet Partisi adayı Zafer Mutlu’yu destekleyebileceği ve görüşmelerin devam ettiği iddia ediliyor. CHP’nin Dilovası için ismi açıklanan adayı Kemal Memiş ise aday tanıtım toplantısına katılmadı.

TARHAN KATILMADI

Otel Asya’da gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman ve 12 ilçenin başkan adaylarının yanı sıra, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Milletvekili Haydar Akar, İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan, iki partinin ilçe yöneticileri ve partililer katılırken CHP milletvekili Tahsin Tarhan toplantıya katılmadı.

EĞER NETİCE ALAMAZSAK BİR DAHA SEÇİM OLMAYABİLİR

Aday tanıtım toplantısında ilk olarak konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız: “Millet İttifakının böylesine güzel insanları ile birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bizler bir süreç yaşadık. Bu süreçte eksiklikler oldu ama Kocaeli’de güzel bir oluşuma vakur duruşunuz ile imza attık. Bu ittifak güzel bir netice ile Kocaeli’ne hizmet edebilecek bir konumda olacak. Bundan sonraki süreçte İYİ Parti İl Başkanı ve İlçe Başkanları olarak parti ayırmaksızın Millet İttifakının adayları olarak elimizden geleni fazlasıyla yapacağız. Bizler Atatürk’ün dediği gibi kimsenin düşmanı değiliz; insanlığa düşman olana düşmanız. Siyasi bir yelpazenin içinde ölüm kalım seçimi olmayan bir seçime gidiyoruz. Referandum sonrası tek başlılığa giden bir seçim oluştu bu ülkede. 31 Mart seçimleri çok önemli ve bir kırılma noktası, netice alamazsak bir daha seçim olmayabilir.

BU İTTİFAKA PARTİ İÇİ MUHALEFET İSTEMİYORUM

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay Millet ittifakı için parti içi muhalefet yapılmaması gerektiğini söyleyerek: “Millet İttifakı olarak yola çıktık. Ülkede kimse sorsanız iyi yönetilmiyoruz derler. Bunun sebebi 16 yıldır ülkeyi yönetenlerdir. Tek kişinin idareci olduğu her karara imza attığı bir ortamdayız. CHP ve İYİ Parti ülkeye daha iyi hizmet edeceğini söyleyerek bir ittifak kurdu. AKP ve MHP dışında bizim her bireyin her kesimin oyuna ihtiyacımız var. Kimseyi dışlamadan daha iyi hizmet edebileceğimizi vatandaşa anlatmamız lazım. CHP’de kimsenin millet ittifakı için engelleyici ve muhalefet yapıcı sözler kullanmamasını istiyoruz. Biz CHP’yiz. Biz bir şeye söz verdiysek bunu yerini getiririz. Bunu yapmak istemeyen arkadaşlar gölge etmesinler yeter” dedi.

KİMSE KİMSEYE İLÇE BIRAKMADI ORTAKLIK YAPTIK

Daha sonrasında söz alan CHP milletvekili Haydar Akar: “Bu birlikteliğimiz genel seçimlerden önce başladı. Hem iyi parti hem de bize faydasını herkes genel seçimlerde gördü. İYİ Parti TBMM’ye girdi. Bunlar olmasa AKP tek başına anayasayı değiştirecek güce sahip olabilirdi. Bu ittifak faydalı bir ittifaktı. Yerel seçimleri Türkiye’nin beka sorunu haline getirmeye çalışıyorlar. Buradaki adaylarımız kendi kentleri için daha iyisini yapabilmek için hazırız diyorlar. Burada tüm belediyeleri millet ittifakının olması ülke için beka sorunu yaratmaz. Kocaeli 15 öncesine baktığında ortak konuşacağımız işlerin çözümünün sağlanamadığını görüyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi en büyük bütçelerden birine sahip ama ülkenin en fazla borcu olan şehir. Yuvacık barajı yüzünden borcumuz var diyorlar. Bunlar tramvayı bile kredi ile yapıyorlar. 444 Milyar TL vergi ödedik. Aldığımız kamu yatırımı 3 Milyar TL. Yerel Yönetimler burada güçlü olsa Kocaeli hak ettiği değeri ve yatırımları alır. Kimse kimseye bir yer bırakmadı biz ortaklık yaptık. CHP’li de İYİ Partili de sandıkta adaylarımıza oyunu verecek” ifadelerini kullandı.

ARALARINDA ADAM YOK BİLECİK’TEN VALİ GETİRDİLER

Lütfü Türkkan AKP’de parti içi ayrışmaların olduğunu ve kenti yönetemediklerini söyleyerek: “Bizler geldiğimiz kökenler itibariyle farklı ideolojilerden, hayata farklı bakan kişilerdik. O kadar ülke geleceğinden endişe duymuşuz ki bir araya gelmekten başka çare bulamadık. Bu ittifak tabandan gelen taleple oluştu. Bu talebi karşılamakta siyasi parti yöneticilerine düştü. Kocaeli’de Karaosmanoğlu iyi bir adam olabilir ama belediye de ne yaptı derseniz sabahları yürüdü sadece. Kendi aralarından adam bulamayan insanlar Bilecik’ten Vali getirdiler. Aralarında adam yok o yüzden Bilecik’ten Vali getirdiler. Gittiğim bir toplantıda bu partide AKP’de yöneticilik yapmış 3 kişi geldi. Birbirlerine selam bile vermediler. Aralarında bir gerilim var. AKP geriliyor ilimizde. İzmit Belediyesi benim de şahit olduğum deprem müzesi yaptı. Çok ciddi para verdi. İzmit Belediyesi bunun açılışını yapamadı. Açılış günü Cumhurbaşkanını İzmit’e getirmemek için türü entrika çevirdiler. Aralarındaki kavgadan dolayı Deprem Müzesi açılamadı. Bunlar Türkiye’yi de yönetemediler, Kocaeli’yi de rezil ettiler” ifadelerini kullandı.

Adaylar kendilerini tanıttıktan sonra şu ifadelere yer verdiler:

DARICA’YI MİLLET İTTİFAKINA YAZIN

Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk: “ Darıca’dan millet ittifakı olarak AKP’ye gedik açacağımız yerlerden biri Darıca. Darıca’da her kesimden oy alacak birsiyim, Darıca’yı millet ittifakının hanesine yazın.

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELİK DERİNCE’YE GELECEK

Derince Belediyesi adayı Sertif Gökçe: “Derince’de saha çalışmalarıma devam ediyorum. 31 Mart’ta sosyal demokrat yönetimi Derince’ye yerleştirerek belediyecilik anlayışını değiştireceğim. Sahadan aldığımız bilgilerde bu doğrultuda. Belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz.

EŞİT VE ADİL BİR GEBZE

Gebze adayı Recep Dursun: “Gebze ‘de kaynakların doğru kullanılmadığını gördük. Sorunları çözmek, eşit ve adil hizmet için Gebze Belediyesi Millet ittifakına kazandıracağıma inanıyorum. 31 Mart akşamı zaferi yaşayacağız

KÖRFEZ’DE RANTLARI KIRACAĞIZ

Körfez adayı Salih Şirin: “Şu anda 115 Bin kişi Körfez’de oy kullanacak Körfez’de hala sıkıntılar var. Salih Şirin aday olmasında diye bazı arkadaşlarımız hala protesto yapıyorlar. 15 yıldır Körfez’i sahte tüccarlar sarmış. Onlar biliyorlar ki Salih Şirin gelirse bu rantlar kırılacak. Biz ittifak yapılmadan önce halk ittifakını Körfez’de yaptık. Çalışmalarımız gayet güzel gidiyor. 31 Mart ‘ta Körfez Belediyesi vatandaşlarımıza hizmet edecek.

DUMLU İLE VURDUK İŞERİ İLE YIKACAĞIZ

Gölcük Belediye Başkan adayı İsmet İşeri: “Kocaeli’nin makus talihini değiştirecek kadrolar burada açıklanıyor. Gölcük malumunuz 10 Bin işçiyi istihdam eden Türkiye’nin en stratejik önemine sahip donanma kenti. Fakat Gölcük bu yapısından uzaklaştı. Gölcük’ü almak için yola çıktık. Turan Dumlu ile vuruk İsmet İşeri ile yıkacağız.

31 MART’TA KANDIRA’YI KAZANACAĞIZ

Kandıra Belediyesi adayı Ercüment Şahin: “Kandıra’da 5 yıl belediye başkanlığı yaptık. Aradan geçen 20 yıl sonra tekrardan Kandıra’ya hizmet için yola çıktım. Ben ve ekip arkadaşlarım 31 Mart’ta zaferi kazanacağız. Kandıra olarak Millet İttifakı’nda bir ve beraberiz sorunsuz ilerliyoruz. 31 Mart’ta Kandıra’ya Millet ittifakının zaferini yaşatacağız.

GÜVENİNİZ BOŞA ÇIKMAYACAK

Karamürsel Belediyesi adayı Ahmet Çalık: “Karamürsel’e 31 Mart akşamı akılcı, halkalı bir hizmet için yola çıktık. Bütün arkadaşlarımız ile birlikte tüm gayreti göstermeye çalışıyoruz. Güveninizi boşa çıkarmayacağız”

MUSTAFA KOCAMAN SEVİNEMEYECEK

Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar: “ Millet İttifakı ile Hüseyin Üzülmez’i üzecektik onu Mustafa Kocaman üzdü. Bizde Mustafa Kocaman’ı sevindirmeyeceğiz. 31 Mart akşamı hepinizi Kartepe’ye bekliyorum.

YOLSUZLUKLARLA ANILAN ÇAYIROVA

CHP Çayırova adayı Selahattin Kaya: Onurlu bir görevle başkanlık için yola çıktım. Çayırova olumsuzluk anlamında Türkiye’de meşhur oldu. CHP adayı olarak Çayırova’yı modern ve yaşanabilir bir kent yapmak için yola çıktık. Kocaeli’de millet ittifakı başarılı olacaktır. İYİ Parti ile ayrı aday çıkardık ama kazanan Millet İttifakı olacak.

MART’IN SONU BAHAR

İzmit Belediyesi adayı Fatma Kaplan Hürriyet: “Bu kent ortak akılla yönetilmiyor. 13-0 şımarıklığıyla vatandaşı dinlememe anlayışıyla bu kente yazık oluyor. Değişim çok yakın. Mart’ın sonu bahar. Bu kente marka değer katacak, ortak akıl ve kültürle kenti yönetecek güzel günlerimiz yakın. Millet ittifakı ciddi anlamda başarılı olacak. Gülümse İzmit Mart’ın sonu bahar.

ÇALIŞACAĞIM VE BAŞARACAĞIM

Büyükşehir adayı Serdar Kaman: “Millet İttifakı milletin umudu haline geldi. İttifak gündeme geldiği günden beri bana verile bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için 31 Mart gecesine kadar çalışacağım ve başaracağım. Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri gündeme geldiğinde pilot bölge seçildi ve diğerlerinden bir yıl önce göreve başladı. 13 Belediye başkanından 12’sini değiştiriyorlar. CHP döneminden itibaren bu kente ne kattılar. Halk için kaynaklar nasıl kullanılır, ihtiyaç olan projeler nasıl hayata geçer bunları 31 Mart’ta göstereceğiz.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner921

banner328