banner881
banner887
banner883
10 Mart 2019 Pazar 12:09
Millet ittifakı, Gölcük'te salona sığmadı!
banner728
Millet İttifakı Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri ve meclis üyeleri aday tanıtım programı Gölcük Kavaklı Kongre Merkezinde düzenlendi. Programa CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli eski Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Sefa Sirman ve Hikmet Erenkaya, Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Gölcük Belediyesi eski başkan adayı Eczacı Turan Dumlu, CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, CHP ve İYİ Parti yöneticileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salona sığmayan kalabalık için kapı önüne dev ekran kurulurken dışarıdaki vatandaşlar da programı buradan takip etti.

KÖTÜ GİDİŞE DUR DEMENİN ZAMANIDIR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapan CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, “Çok önemli bir kavşaktayız. Bu seçim kötü gidişe dur demenin zamanıdır. Vatanını en çok seven işini en iyi şekilde yapandır felsefesi şimdi çalışma zamanıdır. Zafere 22 gün kaldı. Çalışmalarımız daha da aratarak hep birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalmadık kapı, sıkmadık el, ulaşmadık bir karış yer bırakmadan azimle, yorulmadan, gönüllerimize yüklü Gölcük sevdamızdan aldığımız güçle koşturacağız, yorulacağız ve birlikte kazanacağız” dedi.

MİLLET İTTİFAKI VATANSEVERLERİN İTTİFAKIDIR

Ardından söz alan İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, “Millet ittifakı sadece İYİ Parti ve CHP’nin ittifakı değildir. Bu ittifak genci ile yaşlısı ile kadını ile erkeği ile vatanseverlerin yaptığı ittifaktır. Değer bekleyenlerin, hizmet bekleyenlerin yaptığı ittifaktır. Hizmet vermeyi isteyenlerin yaptığı ittifaktır. Dolayısı ile bu ittifak Millet ittifakıdır. 1 Nisan sabahı Kocaeli ve ilçeleri tamam diyecek ve Millet İttifakı milletine hizmet için çalışmaya başlayacaktır” dedi.

1 NİSAN’DA MEYDANDA HALAY ÇEKECEĞİZ

Ardından kürsüye çıkan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “31 Mart yaklaşıyor. Biraz evvel Karamürsel’den geldik. Millet İttifakı orada da değişimden yana. Ama burayı da görünce burası da 31 Mart’ta değişime evet diyor. Bu değişimde bizi destekleyecek olan bütün Gölcüklülere teşekkür ediyorum. 1 Nisan’da meydanda halay çekeceğiz” dedi.

İÇİNİZDEN BİRİNİ SEÇİN

Sarıbay’ın ardından söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Bu bir genel seçim değil. Başbakan da Cumhurbaşkanı da seçmeyeceğiz. Burada karar verirken her zaman halka hizmete kapısı açık olan, bizden biri, içimizden biri olan belediye başkanlarını seçmemiz gerekiyor. Onun için televizyonlara, görsel ve yazılı basına inanmayın. Kendi içinizden birilerini seçmek için sokaklara gidin ve millete anlatın. Biz artık Gölcük’te ve Kocaeli’de değişim istiyoruz diyin. Milletin ittifakını istiyoruz diyin. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İSMET İŞERİ İŞİNİN ERİ

Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Bugün ülkemizde bir kriz var. Bu kriz de gelir geçer ama demokrasiyi kaybetmemek bizim için çok daha önemlidir. Millet ittifakını çok önemsiyor ve iyi ki millet ittifakı var diyoruz. Bizler Millet İttifakı ile Gölcük’te değişimin olabileceğini hissettik. Başkan adayı olayı olarak buraya geldiğimde bu değişim hareketi için İsmet İşeri’nin oldukça hazırlıklı olduğunu gördüm. Nereye gitsek hazırlıklar tamamlanmış organizasyonlar eksiksiz ve insanlar heyecanlıydı. O zaman anladım ki İsmet İşeri işinin eri İsmet İşeri” dedi.

TRAMVAYI GÖLCÜK’E KADAR UZATACAĞIZ

Kaman, “Biz Gölcük’e sözler verdik. Bu donanma kentine deprem müzesi yapalım dedik. Sosyal hayatımız kalmadı. 5 sene önce burada 6- 7 tane sinema vardı şimdi bir tane bile kalmadı. Sosyal hayatın kalitesini arttırmaya sözler verdik. Değirmendere’yi yeniden canlandırmaya sözler verdik. Büyükşehir adayı olarak burada söylüyorum. Tamvayı Gölcük’e kadar uzatmaya söz veriyorum. Bizler hazırlık yaptık ve hazırız. Tüm Kocaelililerden desteğinizi bekliyoruz” dedi.

SENDEN KORKAN SENİN GİBİ OLSUN

Kaman’ın ardından söz alan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, “Türkiye çok ciddi felaketler ülkesi haline geldi. Demokrasiyi unuttu bu ülke. Milletine terörist diyen Cumhurbaşkanını milletine şikayet eden parti liderini bugün o sayın cumhurbaşkanı hapse göndermekle tehdit ediyor. 8 Mart kadınlar günüydü. Hepsi 8 Mart’a dair sözler söylediler ama bir gün bile bekleyemediler. İkinci gün siyaset yapan bir kadını hapse göndermekle tehdit etti. Sayın Akşener’e de bugün cevap verdi. ‘Senden korkan senin gibi olsun’ dedi. Bizler onlar gibi ballı börekli cezaevlerinde yatmadık. Bizler hücrelerde yata yata geliyoruz. Onların bu söylediklerinden asla ve kata korkmuyoruz” dedi.

DEMOKRASİ PENCERESİNİ AÇIK TUTMAK İÇİN GELİYORUZ

Türkkan, “Bu millet demokrasiyi bu ülkede daim edene kadar susmayacağız. Onları da hukukun içersinde siyaset yapmaya mecbur hale getireceğiz. Demokrasi içinde, hukuk içinde nasıl siyaset yapılacağını öğrenecekler. Bu ülkenin başka çıkış yolu yok. Bakın çok ayrı mecralardan geliyoruz. Farklı ideolojilere mensup insanlarız biz. Demokrasi öyle bir pencere ki zaman zaman yağmur yağıp sizi ıslatabilir. Kar yağıp sizi üşütebilir. Ama o demokrasi penceresini kapattığınız zaman bilin ki havasızlıktan boğulursunuz. Bizler bu demokrasi penceresini açık tutmaya yemin etmiş insanlar olarak bu salonda toplandık.

BU MİLLET BUNLARA PABUÇ BIRAKMAYACAKTIR

Millet ittifakı hakkında konuşan Türkkan, “Bu ittifak gerçekten bu ülkeye hizmet etmek isteyenlerin, bu ülkeyi soymadan, başka mecralara sürüklemeden yönetmek isteyenlerin kurduğu bir ittifak. Bu ittifakın kıymetini bilmek lazım. Bu ittifak bizim namusumuzdur. Namusumuza helal getirmemek de bizim şiarımızdır” dedi. Türkkan’ın ardından söz alan CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, “Türkiye’de her zaman millet kazanır. Millete rağmen iş yapanlar geçmişte de vardır. Kurtuluş Savaşı’nda da vardı. Bugün Sayın Akşener’e yapılan alelade bir tehdit değildir. Bugün bu ülkeden sandıktan çıkmış olmakla beraber her geçen gün diktatörleşen, her geçen gün ağzından çıkan kanun olsun, hatta ayet olsun diyen ve siyaseten rotasını, pusulasını kaybetmiş, Türkiye derdi kalmamış bir siyasi muhtelisin telkinidir. Bu millet bunlara pabuç bırakmayacaktır” dedi.

ŞİMDİ NE VAR DA MİLLETİMİZ KUYRUĞA GİRİYOR

Ülkemizde yaşanan ekonomik krize değinen Altay, Erdoğan’ın manipülasyon dediği, damadının türbülans dediği bir AK Parti yöneticisinin kur atağı dediği, bay cumhurun dış müdahale dediği ama gerçekte Türkiye’de can yakan insanların evlerini yangın yerine çeviren bir ekonomik kriz var. Bu ekonomik krizin de bir tane sorumlusu var. O da bay kambur. Bay cumhurla bay kambur bu krizin sorumlusudur. Bu millet 1944’te kuyruğa girdi, ekmek kuyruğuna girmiştik. O zaman 2. Dünya savaşı vardı ve Edirne’ye dayanmıştı. İsmet Paşa Türkiye’yi o savaş dışında tutmak için tedbirler aldı. Türkiye 1977’de de kuyruğa girdi. O zamdan da bütün dünyada bir petrol krizi vardı ve rahmetli Ecevit’in emperyalizme baş kaldırarak başlattığı bir Kıbrıs harekatının ambargosu vardı. Savaş yok, ambargo yok, doğal felaket yok, soruyorum şimdi ne var da milletimiz kuyruğa giriyor” dedi.

AKP TAVADAKİ TEREYAĞI GİBİ ERİYOR

AKP’nin oylarının eridiğini belirten Altay, “Ülkemizde yaşanan ve Cumhuriyet tarihimizin en derin bu krizi bay kamburun evdeki yüzde ellisinin yüzde ellisini götürdü. Bunu gittiğimiz her yerde görüyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi her yerde tavaya atılan tereyağı gibi eriyor. Gölcük kararını verdi. Gölcük’e işinin eri biri olmalı. İşinin eri olan İsmet İşeri’yi Gölcük’e, cerrah Serdar Kaman’ı ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirmekle birlikte Türkiye’ye çok önemli bir mesaj verecek. Bu seçimde Erdoğan’ı sevdiği için oy veren seçmenler bir şey yapacak. Erdoğan’ın aklı Rize sahilde ama hırsı Kaçkar’ın zirvesinde. Erdoğan’ı sevenler bu seçimde ona oy vermeyerek hırsını aklının yanına, Rize’nin sahiline indirecek. Bu hem Erdoğan’a hem de Türkiye’ye iyi gelir ve millet rahat bir nefes alır” dedi.

BEKA DEĞİL HUZUR SORUNUMUZ VAR

Altay, “Terör olayları oylarımızı artıyor diyen bir Ak Parti zihniyetine, bombalar patladıkça oylarımız artıyor diyen bir Ak Parti zihniyetine bu seçimde bir hesap sormak herkesin bir vatandaşlık ve yurttaşlık görevidir. Türkiye’de yaşayan her 4 gencimizden birisi işsizse, Türkiye’de 82 milyonun 70 milyonu hayat pahalılığından şikayetçi ise ve Türkiye’de 82 milyonun 82 milyonu da terör örgütlerinin açık hedefi haline gelmişse Türkiye’de bir şeylerin değişmesi lazım. Bir ülkede hem işsizlik, hem hayat pahalılığı var ise önce evde huzur kaçar, sonra kasabada, ilçede, ilde ve ülkede huzur kalmaz. Türkiye’de bir beka sorunu yok ama bir huzur sonunu var. Türkiye huzurunu bozanlara, devleti talan edenlere, saray sosyetesi yaratanlara, milleti patates soğan kuyruğuna dizenlere 31 Mart’ta hesap sormalıdır. Bu yurttaşlık görevidir. Bu kutsal emanetimiz olan ülkemize sahip çıkmaktır” dedi.

SİYASETİN ÖZÜ İNSANLIĞA HİZMET

Altay’ın ardından Millet İttifakı Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri sahneye eşi Aynur İşeri ile birlikte çıktı. Konuşmasının öncesinde İşeri, hayatının her anında yanında olan eşine ve ailesine teşekkür etti. Siyasetin özünde insanlığa hizmet olduğunu belirten İşeri, “Siyaset insanlığa hizmet amacı ile yapılıyorsa bunun mukaddesatı ve sevabı gerçekten çok büyüktür. 30 Mart 2014 akşamı Gölcük’te büyük bir umutla belediyeyi seçimlerinin sonuçlarını beklerken yarıştığımız AKP’lileri aldığı oy ile erkenden evlerine göndermeyi başaran ve son anda köylerden gelen oylarla az farkla seçimi kaptırdığımız, Gölcük’te bizlere seçimin alınabileceği algısını aşılayan, bizlere umut ışığı olan Turan Dumlu’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

MAKAM VE MEVKİİ BEKLENTİSİ İÇİNE GİRMEDİM

Turan Dumlu Türk siyaseti ve Gölcük siyaseti için gerçekten önemli bir figürdür. Büyük hizmetleri oldu. Gerçekten bugün Gölcük’te seçim alınabilecek algısı oluşmuşsa bunu Turan Dumlu’ya borçluyuz. Kutsal bir yola çıktık. 3 Haziran 2012’deki kurultayda genel başkanımız Kocaeli’de belediyelerin sıfır çektiğini söyleyerek artık Kocaeli’de belediyelerin bazılarının alınması lazım demişti. O benim içimde uhde kaldı. Ben de o gün kendi kendime söz verdim ve Gölcük Belediyesinin anahtarını almadan genel başkanımızın huzuruna çıkmayacağım dedim. Bu Turan Dumlu ile olacaktı ama olmadı. Ama süreç buraya geldi. İnanın siyasete girdiğimden beri buraları bir basamak olarak kullanıp hiçbir zaman makam ve mevkii beklentisi içine girmedim ve bunun için siyaset yapmadım. Süreç beni buralara getirdi. Bu benim için çok onur verici bir durum” dedi.

GÖLCÜK DOĞDUĞUM VE DOYDUĞUM YER

Aday gösterildiği günden bu yana hiç durmadan çalıştığını belirten Dumlu, “Başkanlığı her gün hayırlısı ise bana nasip etmesi için Allaha dua ediyorum. Gölcük halkına hizmet etmekten başka hiçbir düşüncem yok. Seçim çalışmalarının ilk startını verdiğim Hamidiye’den başladım. Çok yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Bu ilgi ve sevgi bizim yol haritamız oldu. Bu açıdan ben başta Hamidiyeliler olmak üzere bütün köylerimize bizlere gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Gölcük doğduğum ve doyduğum yer. Mali müşavirim ve Allaha şükür iyi bir ekonomik gelirim var. Siyasetin şeffaflaşması için siyaset yolunda ekonomik özgürlüğü olan dürüst insanlara ihtiyaç var” dedi.

EKİBİMİZDE RANT PEŞİNDE OLACAK BİR TANE BİLE ADAM YOK

Çalışmalara başladığımda çarşıda sokakta karşılaştığım insanlar bana daha önce AKP’ye oy verdiklerini, MHP’ye oy verdiklerini ama artık vermeyeceklerini söylüyorlar. İnanılmaz bir sevgi seli var. Ekibimi soruyorlardı. Evet ekibimin de çok önemi vardı. Bizim ekibimizde hiçbir şekilde ekonomik beklentisi olan, belediyede siyasi rant peşinde olacak bir tane bile adam bulamaz hiç kimse. İnsanlar dokunmak istiyor, şeffaf belediyecilik istiyor. Hz. Ömer adaletinden bahsediliyor ama uygulamada maalesef bu yapılmıyor. Biz Hz. Ömer’in adaletini sözde değil özde de uygulayacağız, bundan hiçbir şekilde şüpheniz olmasın. Projelerimi gördünüz, Allahın izniyle, sizlerin de desteğiyle biz bunları yaparız.

GÖLCÜK ESNAFININ ÖNÜNÜ AÇACAĞIM

Adaletin sadece yargıda olmadığını belirten İşeri, “Önce adaleti tesis edeceğiz. Belediyenin mal ve hizmet alımlarında her esnafa dokunacağız. Mevcut belediyenin yaptığı hizmetler var ben bunları inkar etmiyorum. Mesela cenaze evlerine yemek götürmeleri çok iyi bir projedir ama saha çalışmalarında esnaflarımızla konuştuğumuzda soruyorum esnaflar kendilerinden yemek alımı yapılmadığını söylüyor. Meğer cenaze yemeği olsun ya da başka bir şey olsun kendilerine yakın olan bu birkaç kişi dışında başka hiçbir esnafa dokunmamışlar. Hizmet alımlarında o işi yapan bütün esnafımızı çağıracağım. Kura çekeceğim ve 15’er gün süreyle hizmet alımı yaparak Gölcük esnafının önünü açacağım” dedi. Konuşmaların ardından belediye meclis üyeleri tanıtımı yapıldı.Son Güncelleme: 10.03.2019 13:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BAKİ TEHALLÜK KÜÇÜK 2019-03-10 17:55:19

ESAS OLAN..İNANIN İNANMAK.OLUR/YAPILIR DERİM..

Avatar
Ersoy Kandemir 2019-03-10 16:32:33

İsmet beyin bu seçimde galip çıkıcağını düşünürüm.

Avatar
Milli And @CHP Edremit adayı 2019-03-10 14:25:44

Pek sevgilisi olduğunuz Reisiniz her mitinginde Kuzey Iraka kürdistan diyor inanmayan açar bakar yani bazı şeyler eleştirirken gerçekler ile irtibatı kesmemek lazım işin ucunda rezil olmak var.Ha sizin gibiler montaj fetö yapmıştır falan der o ayrı her yeriniz kara mizah olmuş.

Avatar
CHP Edremit adayı 2019-03-10 12:55:08

"CHP'ye verilen oylar Kürdistan'a gidecek" dedi......

Misafir Avatar
Milli And 2019-03-10 14:25:44 @CHP Edremit adayı

Pek sevgilisi olduğunuz Reisiniz her mitinginde Kuzey Iraka kürdistan diyor inanmayan açar bakar yani bazı şeyler eleştirirken gerçekler ile irtibatı kesmemek lazım işin ucunda rezil olmak var.Ha sizin gibiler montaj fetö yapmıştır falan der o ayrı her yeriniz kara mizah olmuş.

Beğenmedim! (0)

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner879

banner328