banner922
banner887
23 Mart 2019 Cumartesi 17:30
Karamollaoğlu Kocaeli'de konuştu!
banner919

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Eski Perşembe Pazarı alanına  Kocaelililere seslendi.

Yerel seçime sayılı günler kala siyasi liderlerin programı da yoğunlaştı. CHP ve İYİ Parti ortak mitingi sonrası bugün Eski Perşembe Pazarı alanı Saadet Partisi’ni ağırlıyor. Miting için ilimize gelen Temel Karamollaoğlu için hazırlıklar sabahın erken saatte başladı. Alan ve çevresine uzun şeritler halinde bayraklar çekildi.

Yetkililerden alınan bilgilere göre mitingin güvenliğinin sağlanması için emniyetten herhangi bir talepte bulunulmadı. Alanın güvenli 1100 gönüllü genç tarafından sağlanacak. Öte taraftan miting alanını dolduracak vatandaşlara toplamda 15 bin bayrak dağıtılacak. Alan ve çevresine ise 20 bin metre uzunluğuna varan bayrak süslemesi yapıldı. Son olarak masraflar için kimseden bir yardım alınmadan parti içinde toplanan paralar ile karşılandığı belirtildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollağlu, miting gerçekleştirmek üzere ilimize geldi. Eski Perşembe Pazarı alanında gerçekleşen mitingde 12 ilçenin ve büyükşehirin belediye başkan adayı konuşma gerekleştirdi. Burada söz alan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, “Bugün önemli ölçüde belediyecilerin çoğu bir gözü dolar bir gözü Euro görmektedir. Türkiye’nin durumu ortadır. Bu kadar hakikat varken birileri bu seçimlerde hokkabazlık yapıyor. Olmayanı olmuş gibi gösteriyor” dedi.

12 İÇE BAŞKANI KONUŞTU

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu mitinginde 12 ilçenin ve büyükşehirin belediye başkan adayları konuşma gerçekleştirdi. Programda ilk olarak Kandıra Belediye Başkan adayı Ramazan Arslan söz aldı. Arslan,“Değerli kardeşlerim inşallah 31 Martta kandıra ilçesini Kocaeli’nin deniziyle ünlü olan ilçemizi turizm alanında zenginleştirmek için her şey yapacağıma söz veriyorum. 1 Nisandan itibaren hepimiz dürüst başkan dürüst yönetim ile yönetileceğiz” ifadelerini kullandı.

“31 MART KURTULUŞ OLACAK”

Arslan’ın ardından konuşmasını yapmak üzere Darıca Belediye Başkan Adayı Selim Çetinkaya kürsüye çıktı. Çetinkaya,”Bütün baskılara bütün iftiralara karşı bütün imansızlıklara rağmen hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Sizler inşallah 31 Mart günü Saadet Partisi bütün Müslüman âleminin kurtuluşu olacak” şeklinde konuştu.

“BU SÖZLERİ YALAN GÖRMEYİN”

Çayırova Belediye Başkan Adayı Yusuf Aksu ise şu şekilde konuştu; Her birimiz memleketin bir köşesinden daha iyi bir hayat daha iyi bir yaşam için Kocaeli ye geldik.15 yıldır Kocaeli’nde hep aynı madde hep aynı sözler bitmek tükenmek bilmeyen bir söz yalanı. Bütün yerler bütün caddelere giriyoruz. Görüyoruz ki bütün Kocaeli değişim işitiyor. İnşallah Kocaeli’nde saadet partisiyle bir değişim gerçekleştireceğiz. Bu sözleri yalan görmeyin, boş söz olarak görmeyin. Dürüst bir yönetimle Kocaeli’yi yöneteceğimize söz veriyorum.

“1 NİSAN GERÇEĞİNİ GÖRECEĞİZ”

Gölcük Belediye Başkan Adayı Nihat Yıldız “ Bugün burada çok konuşmayacağım. Çünkü burada söz sahibi bilge başkan genel başkanımızın konuşacak.1 Nisan da bir nisan şakası değil bir nisan gerçeğini gerçekleştireceğiz. Belediyelere gönül eğlendirmeye değil dürüst bir şekilde yönetmeye geliyoruz” ifadelerini kullandı.

“DERİNCE’NİN BİR NUMARALI SORUNU İŞSİZLİKTİR”

Derince Belediye Başkan Adayı Halil Kayın ise şunları kaydetti; Sizlere Derince’den bir müjde getirdim. Bu müjde Derince’nin değişim müjdesidir. Derince’nin 1 numaralı sorunu işşizliktir. Çene suyu bir milli görüş eseridir. Saadet partisi eseridir. Biz 31 Martta seçildiğimizde nasıl çene suyunu kurmuşsak 2 tane daha büyük tesisi kuracağız ve Derince’de işsizlik problemini kaldıracağız. Ayrıca bizim meclis üyelerimiz müttehitlerden değil mühendislerde oluşuyor. Bugüne kadar saadet partisi olarak 25 konutun temelini attık.

“BİZİM GÖÇRDÜKLERİMİZ HOŞ DEĞİL”

Dilovası Belediye Başkan Adayı Ercan Dalkılıç” Yerel yönetimler çok önemli. Niçin önemli? Hepimiz yaşamış olduğumuz bölgede ölümden doğuma kadar sorumluyuz. Yerel yönetimlerde taraf tutulma, insanları ötekileştirme bunlar hoş değil. Bizim gördüklerimiz hiç hoş değil. İnsanları ayrıştırıyorlar. Biz diyoruz ki yerel yönetimlerde ayrıştırma olmamalı. Bir insanı şu partiye bu partiye oy verdin diye ayırmak hoş değil. Dilovası’nda 10 yıldır bir çivi çakılmadı. İktidar partisi dediler çok iyi parti dediler 1 çivi bile çakılmadı. Belediyeler artık çeteleşmiş. İnşallah biz o çeteleri indireceğiz. Kocaeli’nde birçok arkadaşımız Dilovası’na gelip çalışıyorlar. Sanayide bile ayrıştırma var. Belediyedeki insanları tehdit ediyorlar. Bize oy vermezsen seni işten çıkarız diyorlar. Bu vesileyle diyorum ki saadet partisi Dilovası’na şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“BAŞİSKELE’DE ŞÜKÜR NAMAZIMIZ VAR”

Başisekele’den hepinize selam ediyorum diyerek söze başlayan Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu” Başiskele’de bütün partililer saadet partisi altına toplandı. Şu an Başiskele bizi bekliyor. Bunu söz olsun diye değil gerçek olduğu için söylüyorum.31 Mart akşamında hepiniz Başiskele’ye bekliyorum. Şükür namazımız var ona bekliyorum. Genel siyasette ayrıştırıcı kutuplaştırıcı söyleme karşı biz inadına kardeşlik inadına beraberlik diyoruz” şeklinde konuştu.

“AK PARTİ KÖRFEZ İSMİNİN HAKKINI VERDİ”

Körfez Belediye Başkan Adayı Recep Sarıdoğan ise şu şekilde konuştu; Zaman daraldı. Zamanın kıymetini kim bilir.3 saniye içinde altın madalyayı kaybeden sporcu bilir. Bizim için zaman kıymeti nedir. İşte 31 mart akşamına kadar olan süre. Körfez içeride olan işlek olmayan ıssız kuytu bir yer demektir. Şimdiye kadar AK Parti bu ismin hakkını verdi. Biz bunu değiştirmeye geldik.

“KARDEŞ KAVGASI OLMASIN”

İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen ise“Erbakan hocamızdan almış olduğu emaneti yere düşürmemden bugüne kadar taşıyan milli görüşlü kardeşlerim. Biz zamanında hocamızı anlayamadık şimdi anladık diyen kardeşlerim. Bugün dükkânını açtığında siftah yapamayan esnaf kardeşlerim sizleri bekliyor. Bugün evladı hastane önünde uyuşturucu krizine girmiş kardeşlerim bizi bekliyor. Toprağı iş yapmayan toprağını terk eden çifti kardeşlerim sizi bekliyor. Bizler kardeş kavgası olmasını istemiyoruz. Bizler bu milletin ötekileştirilmesini istemiyoruz. Zengin fakir sen ben farkı olmasın istiyoruz” şeklinde konuştu.

TEK KADIN ADAY KONUŞTU

Tek kadın aday olan Gebze Belediye Başkan Adayı Burcu Çetinkaya” Kocaeli’nin hayalleri gerçek olması dileğiyle el ele kolla Saadet partisinde oy veredeğiz.31 Mart akşamı millet artık söz bizde sıra artık bize geldi. İnancımızla heyecanımızla birlik ve beraberliğimiz için hep birlikte saadet partisi diyeceğiz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

“BİRİLERİ HOKKABAZLIK YAPIYOR”

Son olarak kürsüye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın ise şu şekilde konuştu; Bu mitingimizin her şeyden önce Kocaeli’mize, iyiliğine huzuruna kardeşliğine temenni olmasını diliyorum.31 Martta bütün evlatlarımızın umutlarının yeşermesinde cenabı haktan niyaz ediyorum. Biz bir mahalli idareler seçimi yaşıyoruz. 1 Mart ne ilk seçimdir nede son. Biz Kocaeli’nde bir sürü partili idareciler gördük. MHP’sinden Refah’ına fazilet partisine kadar birçok parti yer aldı. Belediyeler partilerin malı değildir. Kimse bu seçimlere başka anlamlar yüklemesin. Kim bu ülkede gerilimi artıyorsa kim topluma korku salıyorsa o kişi gerçekten toplumun yaşadığı gerçek dertleri sıkıntıları örtüyor demektir. Şuanda Türkiye’de belediyecilik tıkanmıştır. Belediyeler artık bütün bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Belediyeler yolsuzluk, rant tabi karakter haline gelmiştir. Bugün önemli ölçüde belediyecilerin çoğu bir gözü dolar bir gözü Euro görmektedir. Türkiye’nin durumu ortadır. Bu kadar hakikat varken birileri bu seçimlerde hokkabazlık yapıyor. Olmayanı olmuş gibi gösteriyor.

Temel Karamollaoğlu ise açıklamalarında şunları kaydetti: “Biz bir seçime gidiyoruz. Savaşa gitmiyoruz. Bu ülkeyi seven çaba sarf eden herkesin bilmesi gerekiyor. Bugün seçime giderken adil bir ortamda seçime gitmiyoruz. İktidar bütün medya organlarını ele geçirmiş neyi yayınlanacağına neyin yayınlanmayacağına karar veriyor. TRT bizim bazı reklamlarımızı size ulaştırmıyor. Bunu bilin. Türkiye biz son 70 yıldır böyle bir seçime gitmedik. Bizim iktidar partisine tavsiyem şu.2002 yılında seçimlere giderken Tayyip Erdoğan ne diyordu. O günkü ve bugün ki sözleri hakkında dağlar kadar fark var.

BEYİN GÖÇÜ ALACAĞIMIZA BEYİN GÖÇÜ VERİYORUZ

Adalet olmadan bir ülke kalkınmaz. Çünkü imkanı olanlar bile yatırım yapmaya cesaret edemezler. Kimse Türkiye’ye gelip yatırım yapmak istemiyor. Yatırımcılar endişe ediyor. Bu yüzden yeni fikirler üretecek on binlerce beyin sessiz kalıyor. Biz beyin göçü alacağımıza beyin göçü veriyoruz. Beyni olanlar, yeni fikire açık olan kendi fikirlerini söylemek isterler. Ama bizim ülkede şuan bu mümkün değil.

BU SEÇİMLERDE DUR DEMELİYİZ

Bu seçimlere giderken hükümetler değişmeyecek. Sayın cumhurbaşkanı makamında oturacak. 4 buçuk yıl daha makamında oturacak. Ama bu seçimlerde iktidara bir uyarı atmazsak, ayağını denk al demezsek bundan sonraki seçimlerde daha beter tepemize çıkacaklar. Bu seçimlerde buna dur demeliyiz. Biz savaşa gitmiyoruz. Seçime gidiyoruz. Bunu bilerek oy kullanalım.

BUGÜNKÜ İKTİDARIN EN BÜYÜK HATASI KENDİ HATALARINI GÖRMEMESİDİR

Belediye başkanlarını değişmesi bu seçimlerde olmazsa olmaz. Artık milleti biz karar vermiş vaziyette görüyoruz. İktidarın artık hesap vermesi lazım. Belediyelerde adalet yok. Yolsuzluk almış başını gidiyor. Şu halimizi düzeltelim diye bir çaba da yok. Bu kadar bağnazlık olmaz. Gerçekleri göreceksiniz. Bugün ki iktidarın en büyük hatası kendi hatalarını görmemesidir. Eğer bir hakim karar verirken, bir siyasini gözüne bakarak karar veriyorsa orda adalet olmaz.

İŞŞİZLİK 4 BUÇUK MİLYONU GEÇTİ

Biz bütün baskılara rağmen bütün tehditlere rağmen varız. Ne olursa olsun bu inşaatı yaptırmayacağız. Bir taraftan da işsizlik 4 buçuk milyonu geçti. İşsizlik hiç böyle rakamlara çıkmamıştı. Öyle insanlar var ki aç olduklarını söylemiyor sırf 3 kuruş işsizlik maaşı aldıkları için Bunları düzelmenin imkanı bu iktidarla olmaz. Bu seçimlerde iktidar partisine destek verilmezse ortalık darmadağın olurmuş Yahu mübarek her defasında aynı şeyi söylüyorsunuz. Kazandınız da ne oldu, neyi düzelttiniz”

SAAT 17:00 İTİBARİYLE MİTİNG ALANI

SAAT 17:37 İTİBARİYLE MİTİNG ALANI

Son Güncelleme: 24.03.2019 09:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
oktay 2019-03-24 21:53:31

Allah islah etsin seni.Sen davanin devami olsaydin en yakininda Fatih Erbakan olurdu.sen bir projesin.Fatih bey hepinizi cope atacak.

Avatar
abdülhamit han. 2019-03-24 11:45:32

Tayyip eroğanı tir tir titreten Mazlum masum müslümanların sesi Allah yar ve yardımcın olsun.

Avatar
Bora Zan 2019-03-24 10:32:06

Temel Karamolla 1993 de Sivas Belediye Reisiydi..Madımak otelinde çıkan yangında 33 vatandaş hayatını kaybetmişti...CHP'liler yangından dolayı hiç haketmediği
halde Temeli KATİL ilan etmişti.Unutmadık maziyi ve tarihi olayları.Şimdi Temele ile cehape KANKA olmuşlar aynı yastığa baş koyuyorlar.Tühh beee.

Avatar
Başiskele 2019-03-24 07:44:54

Başiskele de herkes Saadet partisine oy verecek...

Avatar
Millet 2019-03-23 20:45:25

Saadet partililer boşa oy atmasınlar, Millet ittifakını destekleyin bari.

Avatar
İzmitli 2019-03-23 20:01:06

Bitmiş dediğin yerde 50 bine yakın insan vardı bir ara kaldırımlarda bile yoğunluk vardi

Avatar
Trkn 2019-03-23 19:17:39

Saadet partisi şehrimizde bitmiş, okeye dönüyor.

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner921

banner328