banner1046
banner1038
11 Temmuz 2019 Perşembe 14:56
İsmail Baran hakkında SKANDAL iddialar ve suç duyurusu!
İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Körfez Belediye eski Başkanı AKP'li İsmail Baran’ın 2018 yılı içerisinde temsili ağırlamaya 9 milyon TL harcadığını dile getirmişti. Bu iddialara İsmail Baran’dan yanıt gecikmemişti. Baran, Türkkan’ı “İftiracı Lütfü” olarak nitelemiş, ağır ifadeler kullanmıştı. Baran, “İftiracı Lütfü’ye cevaptır. Kendilerine HDP’li vekilin Meclis’te hâd bildirmelerine cevap veremeyen Lütfü Türkkan, Meclis siyaseti yerine geçmiş dönem Kocaeli/Körfez Belediye Başkanı olan şahsıma 2018 yılı Körfez Belediye bütçesinden temsili ağırlama gideri olarak 9 milyon harcamış, ne yediniz kime yedirdiniz iftirasına istinaden açıklama hakkı doğmuştur. Bu yalan ve iftira söylemlerini Lütfü Türkkan nerden ve kimden edindi ise ispatlamaya davet ettiğimi aksi taktirde müfteri olacağını bilinmesini isterim. Söylemlerle değil belgeler ile konuşmak bir milletvekiline yakışacak davranıştır, devlet adabı bunu gerektirir. Söz konusu 9 milyon eski para ile 9 trilyon temsili ağırlama bütçesinin olmadığı gerçek temsili ağırlama bütçesinin bahsedilen paranın yüzde 6’sına anca tekabül ettiğinin bilinmesini bundan sonra boş ve mesnetsiz söylemler yerine belge ile konuşmasını bir siyasetçi olarak tavsiye ederim” demişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Baran’ın, Türkkan’ın iddiasını yalanlayan, belgeyle konuşmasını isteyen ancak aksinin ispatını belgeyle ortaya koymayan İsmail Baran’a, İYİ Parti Körfez İlçe Yönetimi’nden sert cevap geldi. Saat 14.00’te Körfez Adliyesi’nde Baran hakkında suç duyurusunda bulunan ve sonrasında basın açıklaması yapan İlçe Yönetimi, 9 milyonluk ağırlama giderleri iddialarını devde kulak bırakacak çok sayıda usulsüzlük iddiasında bulundu ve Baran’a bu iddialarla ilgili sorular yöneltti. Baran’ın bu skandal iddialarla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

İşte İYİ Parti İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklama:

“BARAN’IN GİZLİ DEFTERLERİNİ AÇMANIN VAKTİ GELDİ”

Bugün burada Türkiye’nin en önemli ve en stratejik sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan Körfez’in 5 yılını boşa harcayan, ancak 5 yıl boyunca Körfez Belediyesine ait son kuruşu bile boşa harcamaktan çekinmeyen yönetime karşı, Körfez’in Kocaeli’nin ve Türkiye’nin bazı gerçekleri öğrenmesi için karşınızdayız. Gerçekleri dile getiren, yetimin hakkını savunan kim varsa iftiracı diye suçlayan eski belediye başkanı İsmail Baran’ın artık bazı gizli defterlerini açmanın vakti geldi. Yoksa bu kişi yaptığı her şeyi yanına kar görmeye ve doğruları söyleyenlere iftira atmaya devam edecek.

“GÜRCİSTAN’I BİLE KALKINDIRDI”

Bir şehir düşünün milyar dolarlık sanayi kuruluşlarına ve on binlerce kişilik istihdama ev sahipliği yapan ancak şehircilik olarak kalkınmış olmanın çok gerisinde bir şehir hayal edin. ‘Hayaldi gerçek oldu’ ve ‘Yaparsa Ak Parti yapar’ sloganlarıyla göreve gelen İsmail Baran, kendisini ve çevresindeki bir avuç insanı hatta altını çizerek söylüyorum Gürcistan’ı bile kısmi olarak kalkındırmaktan başka ne yapmış, bunu tüm Körfez ve Kocaeli kamuoyuyla paylaşmak için buradayız.

“HARAMİLERE HİZMET İÇİN GELDİ”

Geride kalan 5 yıllık dönemde Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın neredeyse bütün projeleri ya taslak halinde kaldı ya da hiç yapılmadı. Yapılanlar ise ihale bedelinin neredeyse 3 katı maliyetle hayata zar zor geçirildi. Sebebi çok basit. İsmail Baran, şehre hizmet için değil elini Kocaeli’nin ve Körfez’in üzerinden hiç çekmeyen haramilere hizmet için göreve geldi. Ancak yaptıkları o kadar göze battı ki kendi partisinden bile ciddi eleştiriler aldı ve 31 Mart seçimleri için hevesi kursağında bırakıldı.

“SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ”

Artık yediklerinin hesabını vereceksin İsmail Baran. İftiracı diyerek köşene çekilemeyeceksin. Yaptıklarının yargı önünde de hesabını verecek ve cezanı çekeceksin. Tüm savcıları ve İçişleri Bakanlığı müfettişlerini buradan göreve davet ediyoruz ve açık bir suç duyurusunda bulunuyoruz.

“BU PROJELER NEREDE?”

İsmail Baran olmayan vizyonunla bahsettiğin vizyon projen Körfez Park nerede? Ağadere Göleti Mesire Alanı ve Yürüyüş Yolları nerede? Yelken Kulubü Kültür Merkezi nerede? Galericiler Sitesi nerede? Ulaşım, Deniz Ulaşımı ve Lojistik Yönetimi Yüksekokulu nerede? Şehir Mezarlığı nerede? Kirazlıyalı Mahallesi Trafik Acil Müdahale Merkezi Terminal Projesi nerede? Aslında hiç olmadı değil mi Sayın Baran. Diğer vadettiklerini zaten Büyükşehir Belediyesi üstlendi, yarım kalanları Büyükşehir tamamladı.

“KIRLANGIÇ YAĞ, PRİSTA OİL VE YEŞİL PLASTİK’İ PEŞKEŞ…”

Bitmedi yapmadıklarını da geçtik, senden önce var olanları ne yaptın kimlere peşkeş çektin biraz da onlara bakalım Sayın Baran… Senelik 240 milyon lira bütçe yetmemiş olmalı ki 400 milyon lira harcadın Sayın Baran. Giderken de arkanda 170 milyon lira borç bıraktın. Sen gittin ama lanetin hala devam ediyor Sayın Baran. Belediyenin borçlarından dolayı kaldırım dahi yapacak parası yok. Körfez hizmet bekliyor ama Körfez’in geleceğine ipotek koydun, borç batağında bıraktın Sayın İsmail Baran.
Yalan mı Sayın Baran? Ayda 300 bin dolar kazanç bırakan; Kırlangıç Yağ, Prista Oil ve Yeşil Plastik’i ederinin altında gösterip birilerine peşkeş çekmedin mi?

“16 MİLYONLUK İŞİ 50 MİLYONA MAL ETMEDİN Mİ?”

Belediyelerin sponsorluk yasasını suiistimal etmeye kalkıp Dubaiport’a yaptırmak istediğin üniversite yerleşkesini eline yüzüne gözüne bulaştırmadın mı? Bazı nüfuslu fabrika müdürlerine orman arazileri için imar vermedin mi? Alışkanlık mı yoksa çarkı mı öyle kurdun bilinmez ama 16 milyon liraya yaptığın işleri nedense ortalama 40 – 50 milyona mal etmedin mi? Sarnıç Han, Hereke Kalesi, fakülte binası nedense bu rakamlara denk geldi Sayın Baran.

“O AİLENİN ARAZİSİNİN DEĞERİNE DEĞER KATMADIN MI?”

Hereke Kalesi demişken belediye ödemelerini yüksek gösterip arazi sahiplerine muvafakatname imzalatıp daha düşük ödemeler yapmadın mı? Nedense Kocaeli’nin üzerinde gölgesi hiç eksik olmayan o siyasi ailenin arazilerinin değerine değer katmadın mı?

“RADYOAKTİF TOPRAK DÖKTÜRÜP ÜZERİNE AĞAÇ DİKMEDİN Mİ?”

Tütünçiftlik sahiline döktürdüğün radyoaktif toprağı, Atom Enerjisi Kurumu devreye girince Hereke’ye döktürüp üzerine bir de utanmadan ağaç diktirmedin mi? İnsanların canına mı susadın bilmiyoruz ama Herekeli her gün o radyoaktif maddenin içinden geçiyor işe gidip gelirken.

“MECLİS ÜYESİNİN PARAVAN ŞİRKETLERİNE İŞ…”

Senin belediye meclis üyelerin kanuna aykırı olmasına rağmen paravan şirketlerle belediyeden iş almadı mı?

“KİMİLERİNE İŞE GİTMEDEN MAAŞ ÖDEMEDİN Mİ?”

Körpaş’ta kaç kişi çalışıyor? Maaş politikası neden gizli Sayın Baran? Bugün bize saldırttığın basın mensuplarına, hatta sana ses çıkarmayan muhtarlara yaptığın ödemelere de girelim mi Sayın Baran? Kendi partinin kadın kolları ve gençlik kollarından kimilerine işe gitmeden maaş ödemedin mi?

“FATURASI VAR, ARAÇLAR ORTADA NEDEN YOK?”

Kiralık araçların var, faturası var ama neden ortada araçlar yok Sayın Baran? Yoksa kendi partine mensup milletvekilinin paravan şirketini biz mi açıklayalım Sayın Baran?
3500 öğrenci belediyeden 150 lira burs alırdı. Fakir fukara birazda olsa nefes alıyordu onu da kestin attın değil mi Sayın Baran?

KARAOSMANOĞLU’NUN ORTAĞI OLDUĞU PARAVAN ŞİRKET”

Gün Işığı Derneğine de değinelim mi Sayın Baran? Belediyeyi kuruttun, soyup soğana çevirdin Sayın Baran. Öyle kuruttun ki 1964’ten beri yapılan kiraz festivali yapılamıyor. Yağlı güreş festivalini unuttuk bile. Asfalt şantiyesini kapatıp aynı işi Simge İnşaat’a yaptırmadın mı? Buraya hiç değinmeyecektik ama Kocaeli Büyükşehir’i 6 milyar lira ile Türkiye’nin en borçlu belediyesini yapan başkanın da (İbrahim Karaosmanoğlu) ortağı olduğu bir şirketi anmasak olmazdı?

“DOLGU MALZEMESİ NEREYE SATILDI, PARASI NEREDE?”

Belediyenin taş ve mıcır ocaklarından çıkan 300 milyon metreküp dolgu malzemesi nerede? Nereye satıldı? Parası nerede? 140 milyon lira borçla bıraktığın YARPAŞ’ı ne yapacağız Sayın Baran? 2021 yılına kadar ipotek koyduğun Körfez halkının ahından korkmaz mısın sen?

“PETKİM PARK’I NASIL GÖRMEZDEN GELDİN?”

Koca koca binalar dikilirken görmedin değil mi? Tabii ki Petkim Park Toplu Konut Projesinden bahsediyoruz. Şartnameye uyulduysa tüm dairelerin neden arsa payı yok? Nasıl görmezden geldin açıkla Sayın Baran!

“BOŞ BİNALARA KİRALARI YILLIK PEŞİN ÖDENMEDİ Mİ?”

Kuzey Marmara Otoyolu için istimlak paraları ödenmedi. İstimlak komisyonun yoktu çünkü Sayın Baran. Ödeyecek paran da yoktu hatırlatalım Sayın Baran.
Belediyenin Bilgi Evleri var. Bazıları boş binadan ibaret. O boş binalara kiraları yıllık olarak peşin ödenmedi mi Sayın Baran? Belediye meclis üyeleri belediye ile ticaret yapamaz derken kanunlarımız, nasıl kanunun arkasından dolaştığını açıkla Sayın Baran?

“BAHARAT ALIMINA, ALT YAPININ 3 KATI PARA…”

Tüm sorulara cevap vereceksin Sayın Baran. Körfez halkının her bir kuruşunun hesabını vereceksin. Baharat alımı için alt yapıya ayırdığın paranın 3 katını ayırıyorsan, kimden korkup zırhlı araç için milyonlarca lira harcıyorsan hesap vereceksin.

“ALT YAPI YOKKEN AĞIRLAMAYA 9 MİLYON LİRA…”

Aşırı yağmur sonrası insanlar paçalarını kıvırarak sahilden evine dönüyorsa kentsel dönüşüm bekleyip, bombalarla iç içe yaşamak zorunda bırakıldıysa geceleri sabaha doğru fabrikalar zehir saldığında vatandaşın zehir soluyarak uyanıyorsa ve sen sadece izlemekle yetindiysen, alt yapı adına hiçbir şey yokken sen karşılama ve ağırlama giderleri olarak 9 milyon lira bütçe ayırabiliyorsan hesap vereceksin.
O yüzden gerçekleri yüzüne vuranlara iftira atacağına ya bu sorulara cevap vereceksin ya da cumhuriyet savcıları sana zaten soracaktır.

“240 MİLYON BÜTÇE, 400 MİLYON LİRA HARCAMA”

İYİ Parti olarak, Körfez’in cesurları olarak Körfez’in hakkını kimseye yedirmeyiz, belediyeyi ise haramilere bırakmayız. Ve tüm Körfez’e duyurumuzdur. 240 milyon lira bütçe ile beraber satıp peşkeş çektiği arsalar ve fabrikalarla 400 milyon lira harcayan üstüne de 170 milyon borç bırakan bir yönetim yüzünden her yağmurda çile çekiyorsunuz, her gece zehirleniyorsunuz. Çocuklarınız sokaklarda rahatça oynayamıyor, sahilinizi kullanamıyorsunuz. Size hizmet olarak dönmesi gereken her kuruş birilerinin cebine gittiği için mağdursunuz.

TÜRKKAN’A TEŞEKKÜR

Her bir Körfezli’ye kentimizin tüm sorunları için kapımız açık. Buradaki her bir sorunumuzu Meclis’e taşıyan sesimizi duyuran Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Başkanvekilimiz Kocaeli Milletvekilimiz Sayın Lütfü Türkkan’a ise teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Yine Körfez’deki tüm yaşananları karanlıkta bırakmayan siz değerli basın mensuplarına, yerel basınımıza teşekkürlerimizi borç biliriz.
İYİ’lik kazanacak, Körfez kazanacak.”
Son Güncelleme: 11.07.2019 15:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hamza 2019-10-25 23:07:02

Körfez belediyesi Ekim'de ayında Körfez küçük esnaf mermercilerle yaptığı fen işleri müdürü Serkan beyle körfezde yapılan mezarlardan 100 TL her mezar başından .ve her yıl belediyeye 1500 TL ödenmesi eskiden mezar yerleri 50 TL olup yanına eşi gomuluyordu artık mezar yerleri 3 bin oldugunu söyleyen fen işleri müdürü izmitde belediye başkan yardımcısı olup nekadar maaş alıyordu ve izmiti CHP kazanınca istafa edip körfeze fen işleri müdürü geliyor körfezin durumu belli millet zar zor geçiniyor burayı istanbulla karıştırdı sanırsam bu küçük Mermerciler yazın 3 ay çalışıp 5 ay yatıyor . Bu kuralı koyyorsaniz ozanan aldığınız. Masalardan ailelere destek her ay 10 bın TL baglayin oynamayın milletin ekmeğiyle bu duruma kimse ses çıkartmıyor millete baskı uygulamayın bırakınmilleti kanını emdiniz milletin . Millet emekli maasinla gecinemiyor sizler gibi parayla oynamıyor bu millet bırakın gariban insanların yakasını artık yeter yaaaaaa .

Avatar
hakkı @Asfaltci 2019-07-16 14:24:00

Kardeşim, bu baran ve ekibinin acilen karısı kızı çocuğu bile sorgulanmalı.Belediyeyi soydurmuşlar.Kendileri de rant elde etmişler.Yanlarına kar kalırsa soymaya devam ederler...Bu işte partilerin teşkilatlarına iş düşüyor.Dava açın körfez halkı yanınızda

Avatar
Asfaltci 2019-07-14 12:40:48

Bu Simge denen firma Kocaelibuyuksehir ve de korfez belediyelerinde tezgahi kurdu paralari cukkaladai simdi size bomba biliyormusunuz 700 bin tlde korfez belediyesine haciz yapti gecenlerde icra ile para aldi. Gazetecilerun bu konuyu arastirmasi lazim rezil etti belesiyeyi

Misafir Avatar
hakkı 2019-07-16 14:24:00 @Asfaltci

Kardeşim, bu baran ve ekibinin acilen karısı kızı çocuğu bile sorgulanmalı.Belediyeyi soydurmuşlar.Kendileri de rant elde etmişler.Yanlarına kar kalırsa soymaya devam ederler...Bu işte partilerin teşkilatlarına iş düşüyor.Dava açın körfez halkı yanınızda

Beğenmedim! (0)
Avatar
Semih 2019-07-13 10:31:07

Faruk denli emeklisi gelmiş ve arkası olmayan gariban işçileri park bahçelere ot biçmeye sürüyor kendi yeğenini asfalt ekibinden alıp körfez kaymakamlığında görevlendiriyor akraba torpili...

Avatar
Körfez li 2019-07-13 09:19:22

körfez Belediyesinde Gümüşhaneli müdürlerden geçilmiyor ,park bahçelerin yapılacak işlerini daha şimdiden Gümüşhane li mütahide vermişler muhtemelen doğrudan teminden vermişlerdir. Fen işleri ağır bakım iş makinaları parça tedarikçiside Gümüşhane bu memlekette de başka Müslüman yokmu,

Avatar
taşköprülü @Mikail 2019-07-12 19:32:15

Ben sana açıklayayım.Bu körfez de Yunus Pehlivan ali babacanın okul arkadaşı olunca aday gösterildi.Kimsenin tanıdığı bildiği biri değildi.Barana gelirsek kayınçosu akp artvin milletvekili.Davutoğlu başbakan'ken onun desteğiyle aday listesine tepeden eklendi.Gürcü olması da extra bir önemde...Fikri Işık etkisiyle de şimdiki Şener Söğüt liste başı oluverdi.Hepsi torpilli...Yoksa seçilecek durumda değiller...

Avatar
izmit li @Mikail 2019-07-12 14:06:52

akp aday olarak seni seçse idi o dönem belediye başkanı olmuştun ... onlarda öyle adayın adı belli değil iken bile başkandın ...

Avatar
şavşatın yolları taştan @Mikail 2019-07-12 12:36:14

Biz napalım 45 senedir yeniyalıdayız.Nerde çapulcu nerde karslı erzurumlu gümüşhaneli gürcü hepsi belediyede.Biz buranın yerlisiyiz dağdan gelip bağdakini kovar gibi kenara itiyorlar.Baran kadar hırsızı uğursuz gelmedi başkan olarak...Gidin bakalım gümüşhaneye belediyede çöpçü bile yapmazlar.Gözünüzü açın artık körfezin derdini yıllardır çeken insanlar...

Avatar
körfezlim 2019-07-12 10:44:37

yiye yiye göbek dışarı fırlamış inşAllah kan kusar

Avatar
izmit 2019-07-12 09:12:39

Gizli kasasını bulun inşaat malzemesi satıyor bir ilin federasyon başkanı

Avatar
Körfez vatandaşı 2019-07-12 08:32:07

Baran derhal yargılanmalı, Körfez halkı olarak hakkımızı helal etmiyoruz... Allah yedirmesin BARAN... bunun öteki tarafida var. Fakirin fukaranın , yetimin hakkını yemek seni ne kadar kurtaracak gireceğiz . . Yazıklar olsun. İnşAllah tez zamanda hakkını bulup hapsi boylarsin....

Avatar
izmit li 2019-07-12 08:15:14

adamın daha yarpaş dan kalma davası devam ediyor başkanlığı zamanına kadar mahkemeye gelmedi başlıkları atıldı, başkan oldu lafı edilmedi, şimdi de bu haber ... yiyin ağalar yiyin beyler .... biz bakarız size, sizi destekleyenlere!

Avatar
Mikail 2019-07-12 08:11:47

Ya benim anlamadıgim konu bu adamın başkan adayı olduğu zaman afişleri çıktığında zaten tipinden belliydi embesil hırsız olduğu nasıl oluyor da akp yunus pehlivandan sonra bunu çıkarıyor bastopcu erhan yenilmez yunus pehlivandan sonra en vizyonsuz misyonsuz adamı seçtiler nasıl böyle bir şey yapabiliyorsunuz ben 2 Üniversitesi bitirdim hala işsizim belediye binasına girdiğinizde ne kadar gereksiz Sünepe gereksiz insan modeli varsa hepsi ise girmiş Körfeze tek çivi çakılMadi üstüne bir sürü borç burdan baran in yedigi her lokmanın hesabının sorulmasını istiyorum colugundan çocuğundan torunundan torununun torunundan çıkar yediğinin 1000 katı geri çıkar inşAllah sen ve yakınında olup kim bu halkın 1 tl sini yediyse milyon katı çıkar inşAllah kim kimin hakkını yiyerek hemşeri torpiliyle ise girdiyse onlara kazandıği paralar zehir zikkim olur

Misafir Avatar
taşköprülü 2019-07-12 19:32:15 @Mikail

Ben sana açıklayayım.Bu körfez de Yunus Pehlivan ali babacanın okul arkadaşı olunca aday gösterildi.Kimsenin tanıdığı bildiği biri değildi.Barana gelirsek kayınçosu akp artvin milletvekili.Davutoğlu başbakan'ken onun desteğiyle aday listesine tepeden eklendi.Gürcü olması da extra bir önemde...Fikri Işık etkisiyle de şimdiki Şener Söğüt liste başı oluverdi.Hepsi torpilli...Yoksa seçilecek durumda değiller...

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
izmit li 2019-07-12 14:06:52 @Mikail

akp aday olarak seni seçse idi o dönem belediye başkanı olmuştun ... onlarda öyle adayın adı belli değil iken bile başkandın ...

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
şavşatın yolları taştan 2019-07-12 12:36:14 @Mikail

Biz napalım 45 senedir yeniyalıdayız.Nerde çapulcu nerde karslı erzurumlu gümüşhaneli gürcü hepsi belediyede.Biz buranın yerlisiyiz dağdan gelip bağdakini kovar gibi kenara itiyorlar.Baran kadar hırsızı uğursuz gelmedi başkan olarak...Gidin bakalım gümüşhaneye belediyede çöpçü bile yapmazlar.Gözünüzü açın artık körfezin derdini yıllardır çeken insanlar...

Beğenmedim! (0)
Avatar
Akp 2019-07-11 20:25:04

Baran çok güzel işler yapmış gibi ilçe baskanı ramazan tuna tarafından en üst düzeyde ağırlanmış geçen gün.
Ramazan tuna belediyede çalışırken baran ile ilgili hicte iyi şeyler söylemiyodu.şimdi kanka olmuşlar.nede olsa akp siyasetinde kol kıriliyo bu saaten sonrz yen içinde kalmıyo.
Dün hak hukuktan bahsedenler koltuklara oturunca hakkı hukuku unutmusa benziyo???
Selahattin kabadayıoğlunu hiç kimse istemiyodu listelerde.
Sener söğüt kendinide bitirsin diye herhalde tekrar aldı listeye.kendi halkina doğduğu yere hayrı olmayan bu kabadayıoğlunun acaba kimlere ne gibi faydası var???

Avatar
ersoy 2019-07-11 19:56:54

ohhhhhh

Avatar
Akp 2019-07-11 19:05:02

Söğüt niye açıklamaya yapsınki anlamadım?
Zaten körfezi bu hale beraber getirmediler mi?
Kaç donemdir meclus üyesi?
Ilce baskanligı yapmış.
Doğruysa belediyeye baran zamaninda iş makinaları kiralamiş.
Sonuç olarak barsn bütün bunları tek basına yapnadıya?
Ekip halinde yaptılar.
Duruma görede baranın yakın calışma arkadaşlarının hepsiyle sogüt çalışmaya devam ediyo?
Zaten halktz 31 martta baranın körfezi doğru yonettiğini tescillemiş baranın yakın çalışma arkadaşı olan Söğütü seçmiş?
Söğütün mecliste kendi beyanıymış.
Yunus pehlivan zamanında 1 yılds belediyeyi biraktı yanliş işler oluyo diye?
Sonra şirket kurdu birileriyle...
Sonra Allah yürü ya kulum dedi.
Belediye başkanliğına kadar yükseldi?
Son olarak körfezde 2.baran dönemi tüm hızıyla tüm ekiple devam ediyo...

Avatar
Üvey evlat 2019-07-11 18:59:49

şener bey khk personelinin mağruriyetinin giderilmesi için yaklaşık 4 ay önce zaam yapılacagını basın toplantısı ile duyurmuştu, bütün belediyeler bu zammı verdi, lakin şener bey bu zamammı aylar gecmesine rağmen vermiyor ben KHK lı olarak hakkımı helal etmiyorum . İkramiye enflasyon zammı sendika hakarı vs. Bunların hiç birinden yararlanamıyoruz. Körfez belediyesi GÜMÜŞANE BELEDİYESİ haline gelmiştir , bütün gümüşünelilerin dokunulmazlığı var maaş ları dolgun yerleride değişmiyor. Sayın başkan yardımcısı faruk DENSİZ İŞÇİYLE uğraşmaktan vazgeç 5 vakit namaz kılıyosun haca gitmişsin , sana maun suresini hatırlatmak isteri, VAY O NAMAZ KILANLARIN HALİNE

Avatar
adil @Ah körfez ah 2019-07-11 18:13:59

Manavlar safın önde gideni.İçinden çıkan bu selahattin gibi uyanıklar belediye arazilerini satıp üstünden komisyon alıyor yıllardır.Peşkeşin semirttiği şişirdiği yiyicilerdendir kendisi.Niye hakkında araştırma yapılmıyor ? Bu kadar şaibe varken...

Avatar
tuncay 2019-07-11 17:13:42

Şener söğüt niye çıkıp konuşmuyor barandan bu kadar borç kaldı belediyeyi döndürecek kasa da kuruş para yok diye...Niye demiyor baran 1500 kişiyi doldurmuş belediyeye, bir işe 10 kişi gidiyorlar çıkartamıyoruz da hep birilerinin torpiliyle girmişler diye niye vatandaşa konuşmuyor ?Gümüşhaneye bağlayın körfez belediyesini gitsin...Nedir bu arsızlık ?

Avatar
Ah körfez ah 2019-07-11 17:10:50

Yunus pehlivanın sağ koluydu,baranın sağ koluydu simdide sener sögütün sağ kolu olan selahattin kabadayıoglu kendi memleketine hayrı olmadigı gibi kendi hemserileri belediyede sağa sola sürülürken sesini dahi çıkarmadı.
Çünkü onun sadece orada bir kaç tane adamı var bunlardan biri muhtar muhtar dolaşıp barana imza toplayan òzcan efe.
Kaç sene oldu sayamadım hala orada oturan kabadayıoğlu sadece kendini düşünüyo!
Manavları hiçe sayıyo.
Köylerde kimine elektirik su yazısı veriyo verdirtiyo.kiminede ne yaparsan yap diyo.
Sen bu veballeri nasıl ödücen kabadayıoğlu.
Faruk denlide usta tecrübe demeden herkesi park bahcelere surüyo.
Kendi hemsehrilerinide mudür amir yapıyo.
Bu memleketin oz evlatlarına zulum ediyo.
Tabiki selahattin abeyimizde her zamanki gibi sessizzzzzzz.sedasiz maaşina ve çıkarlarına bakiyo.

Misafir Avatar
adil 2019-07-11 18:13:59 @Ah körfez ah

Manavlar safın önde gideni.İçinden çıkan bu selahattin gibi uyanıklar belediye arazilerini satıp üstünden komisyon alıyor yıllardır.Peşkeşin semirttiği şişirdiği yiyicilerdendir kendisi.Niye hakkında araştırma yapılmıyor ? Bu kadar şaibe varken...

Beğenmedim! (1)
Avatar
Kul hakkı 2019-07-11 16:03:31

Kim yanlış yapıyosa yanına kar kalmasın.
Körpas ve yarpaşta kimler kıyak maaş alıyo?Tahsilleri nedir?akpye yakınlıkları nedir?
Kimler usulsüz müdür amir yapılmiştır?
Bu atamalara başkan yardımcısı I.taş karşı çıkmasından dolayı mı şener söğüt onunla yollarını ayırmıştır?
Bu atamalara gòz yumanlar şener söğüt döneminde görevlerinde yükseltilmişmidır?
Kimlere 5 yıl boyunca hergün her ay mesai almıştır?
Son beş yılda kaç kişi işe alınmıştır?
Belediyenin imar ve yapı kontrol müdürlüklerinden müteahhitlere ve vatandaslara rızasız gün ışığı derneğine mecbur bırakılarak bağış adı altında paralar alınmışmıdır?
Peki kültür ve sosyal islerin faturaları neden şisiktir?
Bu faturalara kimler imza atmıştır?
Baran bunları yaparken tek basına mı yapmıştır?
Şener Söğüt,selahattin kabadayıoğlu,faruk denli,levent yılmaz ekibin içinde değilmiydi?
Müdürler ve diğer başkan yardımcılarınin hic mi vebali yok?
Neden seslerini çıkarmamışlar?
Satışları encümen üyeleri yapmıyo mu?
Kimler nicin encümene seçilmiş?
Birilerinin 30 yıl çalışıp alamayacağı maaşı Kimler hak etmediği halde almış?
Hesap işleri mudürü ve sorumlu başkan yardımcısı nasıl gòz yummuş?

Avatar
kenan 2019-07-11 15:08:05

Baran suyun fokur fokur kaynıyor...Yediğin haltlar ortaya çıkınca bu memleketten temelli kaçıp gideceksin...Körfezde senin dönemin kadar ranta beleşe giden arsa tarla mal hizmet hak kaybı olmadı hiç.Zannediyorsun yediğim içtiğim yanıma kar kalır.Görelim bakalım öyle mi olacak...Eşini dostunu doldurdun heryere, tüpraşta bile akrabaların var.

banner1048

banner354

banner820

banner599

banner1050