banner1046
banner1117
28 Eylül 2020 Pazartesi 16:37
İki eski başkan karşı karşıya getiren proje!


 

Gebze Pelitli Mahallesi’ne yapılması planlanan eski adıyla Mermerciler Fuarı yeni adıyla Anadolu Ticaret Vadisi ile ilgili olarak CHP Gebze Eski İlçe Başkanı Musa Yılmaz döneminde yürütmeyi durdurmayla ilgili olarak dava açılmıştı. Kocaeli İdari Mahkemesi’ne açılan davada mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Ancak projeyi yapmak isteyen firma istinaf mahkemesine gitmişti. İstinaf mahkemesi de projenin iptaline karar verdi.

RECEP DURSUN DUYURDU

Dönemin meclis üyesi olan ve Mermerciler Fuarı’na destek veren CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun projenin iptalini duyurarak “Mermerciler kooperatifinin ranta dönüştürme planları yargı eliyle önlenmiştir. Davayı açan dönemin CHP Gebze Belediye Meclis üyesi Neşe Celep, davayı başarı ile yürüten Av. Sevinç Duygu Öner ve bu davanın açılması kararını veren Dönemin CHP İlçe başkanı Musa Yılmaz ve İlçe yöneticilerine şahsım ve Gebze Halkı adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Paylaşımın altına yorum atan Musa Yılmaz, Dursun’a teşekkür etti ancak bir açıklama da Yılmaz’dan geldi. Yılmaz yaptığı açıklamada dönemin meclis üyesi Recep Dursun’la ters düştüklerini, Dursun’un projeyi savunduğunu, bugün projenin iptaline de sahip çıkmaya çalıştığını ifade etti.

YILMAZ’DAN UZUN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklama yapan Yılmaz dönemin projenin iptalini duyurarak şu ifadeleri kullandı: “Bu karar ile Gebze Pelitli’de yapılmak istenen Gebze Mermerciler fuar alanı projesi bölgemiz de bundan sonrası için de yapılmak istenecek olan rant projelerine örnek olacaktır. Ancak bu karar bizleri ne kadar çok sevindirse de gözü dönmüş haksız kazançtan beslenmeyi sevenleri durdurmayacaktır.

“GÖKHAN ORHAN’A BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR”

Gebze mermerciler fuar alanı bizim dönemiz de üç kez isim değiştirmiş olup her defasın da farklı gerekçelerle karşımıza çıkmıştır. Bu nedenle esas olan bizim başlatmış olduğumuz rantiye ye haksız edinimlere karşı dur mücadelesi bundan sonraki süreçte de aynı ciddiyet de devam etmelidir. Bugün görev de başta ilçe başkanımız Gökhan ORHAN olmak üzere yönetim kuruluna ve tabiki bu ve benzeri tüm haksız proje ve edinimlerden birinci derece de bilgi sahibi olacak olan belediye meclis üyelerimize çok büyük yükümlülükler ve görevler düşmektedir.

“ZARAR VERECEK TÜM PROJELERİN AKTARILMASINI İSTEDİK”

Partimizin ilkeleri doğrultusun da gerek ilçe başkanlığımıza ve gerekse belediye meclis üyelerimize olan güvenimiz tamdır başarılar diliyorum. Başarı ve başarısızlık kurumsal olarak algılanmalıdır bizim yönetim kurulumuz ve yönetim kurulu başkanı olarak şahsım da dâhil bizden önceki ilçe başkanlarımız da CHP yi temsil etmişizdir ve bugün ki ilçe başkanımız da kurumsal olarak CHP yi temsil etmektedir... Biz göreve başladıktan kısa bir süre sonra o dönemki meclis üyelerimiz den gerek belediyemiz de yaşanan usulsüzlükler gerekse bölgemiz de kamuya, vatandaşlarımıza zarar verebilecek tüm projelerden ilçe başkanlığımıza düzenli bilgi aktarılmasını talep ettik...

“RECEP DURSUN’LA TERS DÜŞTÜK”

Ve bölgemiz de oluşan projeleri incelediğimiz de hiç bir kamu,vatandaş yararı olmayan tamamen rant ve haksız edinimli projelerle karşılaştık bunlardan bir tanesi de Gebze mermerciler fuar alanıydı ve bu proje konusun da o dönem ilçe başkanlığı yapmış olan Av Recep DURSUN ve o dönemki bazı meclis üyelerimizle ters düştük. Gebze mermerciler fuar alanı projesini ilçe başkanlığımıza karşı çok ateşli bir şekilde savunmaya geçmişlerdir. Biz bu projede kamu yararı olmadığını aksine rant projesi olduğunu ısrarla vurgulamamıza rağmen kamu yararı olduğunu bizlere karşı savunmuşturlar. Projenin detaylarına girmeyeceğim çünkü çok uzun bir süreçti. Biz bu projeye iptal davası açacağımızı o dönemki meclis üyelerine şahsımın başkanlığın da sözlü tebliğ ettik ancak gerginlik oluşması sonucu bazı arkadaşlarımız yanaşmadı.

“KENDİSİNİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIMA DAİR SÖZ İSTEDİ”

Bilindiği üzere hukuki olarak ilçe başkanlığının bu ve benzeri davaları açabilmesi için en az bir belediye meclis üyesinin davaya müdahil olarak imza koyması gerekmektedir yanı ilçe başkanlığının dava açma yetkisi sadece meclis üyelerimizden en az birinin imza vermesine bağlıdır. Zaman daralmıştı daha fazla bekleyemezdik derhal meclis üyemiz YİLMAZ BULUT ile temasa geçtim ve görüşme yaparak ikna ettim ancak ertesi gün hastası olduğu gerekçesiyle gelemeyeceği tarafıma iletildi. O gün hiç zaman kaybetmeden meclis üyemiz NEŞE CELEP arkadaşımızı aradım eşinin rahatsızlığın dan dolayı çok fazla partiye gelemiyordu. Şahsım ve üç arkadaşım Sapanca da ikamet etmekte olan NEŞE CELEP,i evinde ziyaret ettik ve konuyu kendisine anlatarak imza vermesi için ikna ettik ve ertesi gün davanın açılmasını tüm maddı boyutu da şahsım tarafın dan karşılanmak üzere sağladık... Neşe CELEP arkadaşımız benden bir talepte bulundu bu dava da kendisini yalnız birakmacağıma dair söz istedi özellikle de parti içinde dönemin meclis üyelerine karşı bende sonuna kadar yanın da olacağımın sözünü verdim ve sözüm de durdum çünkü bu benim parti ahlakımın gereğiydi...Bu davanın açılmasın da ve ilçe başkanlığımıza bilgi aktaran tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum..

“DİK DURUŞLARINDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yine bu davada üstün hizmetleri olan hukuktan sorumlu arkadaşımız Duygu SEVİNÇ ÖNER,Örgütlenmeden sorumlu Cavit KAPOĞLU,İlçe sekreterimiz İsmail ÇİÇEK,Egitim sekreterimiz Dilek TAT,Basın yayın sorumlusu Ali Haydar ARAZ,Saymanımız Arzu PEHLİVAN ÇAKMAK, Yerel yönetimlerden sorumlu Şehzade BORAN ve Ali KARA,İbrahim ÖZDEDE,Cevahir ONGUN,Canan TÜRK,Tayfun AKÇAY,Recep ŞAMDANLI,Hikmet ORHAN,Oruç KAYA,Engin DURSUN,Alattin bilge KÖKSALDI ve yönetimden düşen aramıza katılan arkadaşlarıma dik duruşların dan ve desteklerin den dolayı çok teşekkür ediyorum...Yine bir teşekkürü de şehir planmacısı olan ve bizle bu süreçte bilgisiyle ve projeye karşı hakım oluşuyla desteklerini esirgememiş olan Bahadır Yusuf AZİZOĞLUNA gönderiyorum... Yine bu davaya müdahil olup desteklerini esirgemeyen Fahrettin BOSTAN arkadaşımıza da teşekkür ediyorum...Yine büyük bir teşekkürü hak eden o dönem davayı açabilmemiz için imza veren meclis üyemiz Neşe CELEP arkadaşıma sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum...

“BİZ GÖREVE GELMEDEN ÖNCE NEREDEYDİNİZ?”

Yazımın başın da söylediğim gibi başarı kişiselleştirilmemelidir bizler büyük çınar CHP nin sadece neferleriyiz ve büyük çınarımız olmasa bizler de olmayız bir teşekkür de CHP nin kurumsal kimliğine gönderiyorum. Başarı ve başarısızlık ortaklaştırılmalıdır ve başarısızlıkta da başarıda da nedenleri ile tartışarak kurumsal olarak değerlendirmeliyiz. Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim biz bu onurlu göreve gelmeden önce yanı yönetim kurulumla beraber ilçe başkanlığına gelmeden önce de bu rantiye projesi vardı ve dava açılma süresi de bitmek üzereydi. Bugün bu kazanılmış haklı davaya kişisel olarak sahip çikmaya çalışan arkadaşlarıma diyorum ki biz göreve gelmeden önce neredeydiniz. Bugün teşekkür edenler keşke ilçe başkanlığımız dönemin de bizlere destek olabilselerdi..

Son Güncelleme: 28.09.2020 20:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1212

banner1048

banner354

banner599

banner820