banner881
banner887
banner883
04 Mart 2019 Pazartesi 23:06
Çayırova’nın İstanbul ile bağlantısı kurulacak
banner728

AKP Çayırova Beleidye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi, seçim beyannamesini bugün açıkladı. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çiftçi, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüteceğimiz projeyle Sabiha Gökçen bağlantımız olacak” dedi.

PROGRAMA YOĞUN İLGİ

Yerel seçimlere günler kala vaatler tek tek açıklanmaya başlandı. Darıca, Karamürsel, Başiskele ve Gebze seçim beyannamesini açıklayan AKP bugün Çayırova için vaatlerini açıkladı. AKP Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çift, Erbakan Kültür Merkezi’nde seçim beyannamesini kamuoyu ile paylaştı. Programa, AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AKP İlçe Başkanı Ekrem Karaha, MHP İlçe Başkanı Abdullah Adanur, AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman,  Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demir, Sakarya Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

“BU PROJELER BENİM DE TAAHÜDÜMDÜR”

Program da ilk olarak AKP İlçe Başkanı Ekrem Karahan kürsüye davet edildi. Karahan, “Yerel seçimlerle ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. Seçimlerden zaferlerle çıkacağız” ifadelerini kullandı. Karahan’ın ardından sözü Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Tahir Büyükakın aldı. Büyükakıb ise; Bugün değerli belediye başkan adayımızın günü. Bu projeleri hazırlarken beraber çalıştık. İbrahim kardeşimizin taahhütleri benimde taahhüdümdür. Tüm dava arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“MHP’Lİ GİBİ GÖRÜNÜP GİDENLER DE VAR”

Büyükakın’ın ardından konuşma yapmak üzere MHP İl başkanı Aydın Ünlü söz aldı. Cumhur İttifakı’nın ruhuna değinen Ünlü, “Cumhur ittifakının bir ruhu var. İstiklal Savaşının ruhu, Alparslan’ın ruhu var. Zillet İttifakının bir ruhu yok. Cumhur İttifakının ruhu çocuklarımızın geleceğidir. Onun için başarmak zorundayız. Alabildiğimiz kadar oy almalıyız. Herkes kendine bir görev aksetsin. Türkiye’ye marka olacak bir oy almalıyız. Aramızda MHP’li gibi görünenleri son virajda kime gittiklerini hepimiz gördük. Bunları yaşayan bir il başkanı olarak onun için kazanmak zorunda olduğumuzu söylüyorum. İnanıyorum ki Cumhur İttifakının ruhu 31 Mart’ta kazanacak” ifadelerini kullandı.

“BEN DE ARANIZ DA OLMAZDIM”

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ise şu şekilde konuştu; MHP’li başkanımız çok güzel özetledi. Derdimiz makam mevki olsaydı ben de aranızda olmazdım. Bizim derdimiz davamız Türkiye’dir. Türkiye gönül coğrafyamızın vatanıdır. Yalın ayaklarını ikinci ülkesidir Türkiye. Bu aziz millet tarihte güçlü olduğunda bütün millet mutluydu. Ne zaman güçsüz olduk tüm millet mutsuz oldu. 31 Mart’ta ilçelerimiz kendilerine hizmetkar seçeceksiniz. Zillet İttifakının niyeti millet değil. Onlar emri dışarıdan alıyor. Biz yerli ve milli bir ittifakız. Derdim davam Çayırova, buradan yüksek bir ses vermeye hazır mısınız?

“BU ŞARKI BİTMEZ”

Bu akşam burada sizlerle beraber olmanın gururunu yaşıyorum sözleri ile konuşmasına başlayan AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ise, “Şevki başkanım burada şarkı bitti dedi ama bu arkı burada bitmez. Hizmet bitmeyecek. Salon gösteriyor ki Çiftçi kardeşim burada belediye başkanı olacak. Ama şunu unutmayın seçim sandıkta kazanılır. Bu yüzden gece gündüz demeden çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

“ÇAYIROVA’YA YAPILAN EN GÜZEL HİZMET…”

Programda son olarak seçim beyannamesini sunmak üzere Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi söz aldı. Çiftçi, “Belirteceğimiz projelerde hep birlikte çalıştık. Bu projeler 40 yılık tecrübenin bir yansımasıdır. Ben öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Çayırovamız çok güzel bir ilçe. Çayırovamız geleceği çok parlak. Çayırovamıza yapılan en güzel hizmet ilçe olması. İlçe olduktan sonra yatırımlar ket kat arttı” dedi.

İşte Çiftçi’nin projeleri;

GÜLER YÜZLÜ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ;

Vatandaşlarımıza kısa sürede güler yüzlü bir hizmet vermeyi hedefliyoruz. Vatandaşlarımız belediyemize ‘Benim Belediyem’ diyecek.

ÇAYIROVA MOBİL UYGULAMASI;

Teknolojiyi azami kullanacağız. Belediyeyi cep telefonuna indireceğiz. Sizler belediyeye gelmek zorunda kalmadan almak istediğiniz her hizmeti alacaksınız. Belediye başkanının kapısı sonuna kadar açık olacak. Belediyeye gelmeden belediye başkanına ulaşacaksınız.

BEYAZ MASA’YI İŞLEVSEL HALE GETİRME;

Bu uygulamayı teknoloji ile güncelleyeceğiz. Beyaz Masa’ya gelip müracaat eden vatandaşımıza almak istediği hizmeti istediği durumda kendisine tedarik edeceğimiz çalışanımız tarafından hizmeti takip edilecek. Kendisi de çayını kahvesini yudumlayacak.

AMACIMIZ BÜROKRATİK İŞLEMLERİN ASGARİ DÜZEYE İNMESİ.

Her alanda şeffaf belediyecilik; Bizler yapacağımız her işte, ihalelerde, mahalle bazında üreteceğimiz hizmetlerde size danışacağız, her işimizi şeffaflık ilkesiyle denetiminize açık tutacağız Kadın, Genç, Çocuk dostu belediyecilik; Kadınımız ailenin temel direğidir. Kadınlarımızın meclise girmesi için elimizden geleni yapacağız.

UÇAR PARK (BİLİM MERKEZİ)

 Bir uçak içinde bilim merkezi kuracağız, çocuklarımız sadece tüketen değil, bilimi üreten bireylere dönüşecek. Çocuklarımız eğlenirken öğrenecek.

ÇAYIR PARK:

Bizim prestij projemiz. Bu projede insanlarımızın ailece gidip nefes alacağı bir mesire alanı ihtiyacına cevap vereceğiz. Büyükşehir Belediyemizle hizmetinize sunacağız. Mesire, dinlenme, spor alanları, bisiklet parkuru, kaykay alanları, açık ve kapalı düğün salonu olacak.

SİHİRLİ ELLER PROJESİ;

İnsanlarımızın içindeki gizli yetenekleri ortaya çıkaracağız. Tezhip, resim gibi el sanatları kurslarında yeni sanatçılar yetiştireceğiz. Çayırova’yı bu konuda marka yapacağız.

EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ ONLİNE SATIŞI;

Çayırova Belediyesi kapsamında online olarak dünya çapında el emeği ürünleri dünya çapında pazarlayacağız. Çocuk eğitimde anne üretimde, Anneler çalışırken çocuklar açacağımız kreşlerde olacak. Annelerin aile ekonomisine katkıda bulunması sağlanacak

BÜTÜN OKULLARDA ROBOTİK VE KODLAMA SINIFLARI;

 Bilişim teknolojisinde gelişmeyi hedefliyoruz. Bilişim Vadisi’ne insan kaynağı yetiştireceğiz. Çocuklarımız teknolojiyi tüketen değil, üreten olacak. Türkiye’nin uzaya göndereceği uzay aracının tasarımında Çayırovalı bir gencimiz neden olmasın

ÇEVRE DOSTU BELEDİYECİLİK;

Yaşadığımız alanları kirlettik, artık çocuklarımızın daha güzel bir dünyada yaşaması için buna dur demeliyiz. Geri Dönüşüm, etrafın temizlenmesi alanında hassas olacağız, plastiklerin geri dönüşümüne destek vereceğiz. Her birinize birer bez çanta takdim edeceğiz

ÇAYIROVA KENT MEYDANI PROJESİ;

Biz Tahir Başkanımızla birlikte bu projeyi hayata geçireceğiz. Fonksiyonel bir proje, Çayırova halkımız rahat nefes alacak

SIFIR ATIK:

Belediye olarak hedefimiz sıfır atık ve çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak olacak. Yeraltı çöp konteynırları Çayırova’nın her noktasında yeraltı çöp konteynırları olacak.

PEYZAJ BAHÇELERİ VE ESTETİK DOKUNUŞLAR;

Yeni parklarımızı ruhumuzun dinlendiği parklar yapacağız. yeni ve güvenliklik parklar; parklarımızın bir kısmını güvenlik kameralarıyla donatacağız. çocuklarımızın hem tarihi hem masal kahramanlarıyla donatılmış parklarda eğlenmesini sağlayacağız. Bazı parklarımızda internet hizmeti sunacağız.

MODERN OTOBÜS DURAKLARI;

Vatandaşımızın bu doğrultuda talebi var, duraklarımızı modern hale getireceğiz.

SANAYİ DOSTU BELEDİYECİLİK:

Bizim etrafımız sanayi bölgesi, biz sanayicimizle iyi ilişki kuracağız. Çayırovalı kardeşlerimizin istihdam noktasında faydalanmasını sağlayacağız. Belediye olarak mesai harcayacağım.

NİTELİKLİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI;

Teknolojinin gereği olan meslek dallarında meslek edindirme kursları açacağız.

ÇAYIROVA SANAYİ SİTESİ;

Bu proje 8 yıllık bir proje, bu dönemde belli başlı pürüzleri gidereceğiz, artık mahalle aralarında vatandaşlarımızın alt katında kaportacı araba boyacısı olmayacak.

İSTİHDAM OFİSİ;

İŞKUR ve belediyemizde oluşturduğumuz Mavi Masa ile çalışıyoruz. Biz bunu biraz daha aktif hale getireceğiz.

SANAYİCİLERLE SÜREKLİ İŞBİRLİĞİ;

Sanayicilerimizle işbirliği halinde olacağız. Çayırova’ya hizmet noktasında katkılarını isteyeceğiz.

HALKLA BÜTÜNLEŞEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

Bizler yapacağımız her işte size danışacağız. Kadınlarımızla zaman zaman biraraya geleceğiz, fikirlerini alacağız, şehir yönetiminde etkili olmalarını sağlayacağız.

DEVLET HASTANESİ PROJESİ;

İnşallah bu dönemde yapılacak.

ÇAYIROVA KÜLTÜR EVİ;

Hedefimiz Anadolu’nun farklı bölgelerindeki kültür aktivitelerin yapılması, gençlerimize uygun mekanların verilmesi.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ;

Çayırova’da 8 bin civarında engelli var. Engelli kardeşlerimizin her gün karşılaştığı sorunları ortadan kaldırmak için bürokratik sorunlar takip edilecek. Yaşamsal sorunlarına çözümler bulacağız. Toplu organizasyonlar yapabileceğiz. Burada ofisimiz olacak. Engelli kardeşlerimizin plajlardan faydalanmasını sağlayacağız.

KAPALI PAZAR YERİ:

İlçemizde de artık açık Pazar alanı olmayacak. Önümüzdeki dönem ihtiyaç olan yerlerde kapalı Pazar yerleri inşa edeceğiz.

MAHALLE MECLİSLERİ:

 Biz dokuz mahallemizde danışma meclisi kuracağız, yapacağımız her hizmeti size danışacağız. Sizlerle birlikte beş yıl boyunca yol yürüyeceğiz.

BEŞİKTEN EŞİĞE YETİM PROJESİ;

Yetimlerimiz size emanet olacak. Doğuştan veya sonradan yetim kalan maddi durumu olmayan çocukların yanında olacağız.

PLANLI BÜYÜYEN ÇAYIROVA;

Yeni mahallelerimizin planlamaları yapılmıştır. Biz bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte önümüzdeki dönemde vatandaşlarımızın talep etmesi halinde onlara gerekli çalışmaları hazırlayacağız.

ÇAYIROVA – GEBZE ARASI TEM YANYOL VE KAVŞAK PROJESİ;

Otobanda yapılacak. Şehir içi trafiği rahatlarken, Gebze ile alternatif yollar olacak ve ulaşım altyapısı genişleyecek. Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olacak.

ÇAYIROVA TUZLA ŞİFA MAHALLESİ GEÇİŞ KÖPRÜSÜ VE BAĞLANTI YOLLARI;

Şifa Mahallesi ile bağlantımız olacak. Yüzde yirmisi tamamlandı, bu projeyi önümüzdeki dönem tamamlayacağız.

GEBZE SABİHA GÖKÇEN METRO HATTI;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüteceğimiz projeyle Sabiha Gökçen bağlantımız olacak.

YAYA KÖPRÜLERİ VE ÜST GEÇİTLERİ:

Gereken yerlere mimari kimliği olan geçitler yapılacak.

OTOPARK VE TIR PARKI;

İlçemizde uygun görülen noktalara otoparklar yapılacak.Sportif Çayırova: Sportif faaliyetleri destekleyeceğiz. Alanı müsait okullara kapalı spor salonu yapacağız. Spor Lisesi yapacağız. Milli Eğitim Bakanlığımız’la Çayırova’ya kazandıracağız.

SPOR KENTİ ÇAYIROVA:

İhtiyaç duyulan yerleri destekleyeceğiz. Spor camiasının sesine kulak vereceğiz. Spor aktiviteleriyle gençlerimizi halkımızı spora özendireceğiz. İhtiyaç duyulan yerlerde yeni spor alanları oluşturacağız.

KOBİS:

Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin projesi, bisiklet yolları oluşturulacak ve bisiklet kullanımını yaygınlaştıracağız.

SOSYAL ÇAYIROVA;

Halkımız belediye kucaklaşacak, kaynaklaşacak. Yaşlılar için günübirlik dinlenme evi, çorba Sebili uygulamaları, Çayırova Kent uygulaması, Evde Bakım Hizmeti, Taziye evi, Semt konakları ve bilgi evler.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Okuyucu 2019-03-05 01:16:31

Ne İstanbulmuş be. Kocaeli ilini ve 12 ilçesini İstanbulun arka bahçesi yapma sevdanız bitmedi. Kocaelinde Havalimanı var İstanbula gidelim. Gebze metrosu Sabiha ya bağlayalım. Karayplu yapalım İstanbula bağlayalım. Yahu Bi merkezleri halledin İstanbul ayağı kendiliğinden oluşur. Sadece Kocaeli ilini halkını ilgilendiren projeler söyleyin. Kocaelinin Havalimanından, kocaelinin konser salonlarından, kocaelinin tiyatro salonlarından vaadler verin oluşturun yapın. Kocaeliyi genç nufus yapın. Bakın bursa İstanbula 2.5 saat. Adamlar budo ile denizden ulaşım sağladılar. Kendilerine has bir şehirler. İzmir Eskişehir de öyle. Kendilerine baslar. Ama Kocaeli yıllardır İstanbula bağımlı. Ve 1 yetkilide bunu dile getirip "Sadece Kocaeli" demiyor.

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner879

banner328