banner1019
banner980
07 Ekim 2018 Pazar 11:47
“Çayırova’daki rant ilişkilerinin başında Şevki Demirci oturuyor!”

Şekerpınar’daki imar revizyonu ile ilgili gündem maddesinde AKP’li 17 üyeden 12’si kabul, 5’i ise ret oyu verirken CHP’nin meclise katılan 5 üyesi ile Saadet Partisi’nin 3 üyesi ret oyu verdi. Meclise CHP’den seçilip bağımsızlığını sürdüren Adem Kılıç ise bilmediğini kendi ağzıyla söylediği gündem maddesi ile ilgili Şevki Demirci’nin aleni telkiniyle kabul oyu verdi. CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Tarakçı ise meclis toplantısına katılmadı.

BİLMEDİĞİ KONUDA OY KULLANDI

Şekerpınar ile ilgili gündem maddesinde AKP’li 17 üyeden 12’si kabul 5’i ret oyu verdi. CHP’nin meclise katılan beş üyesi ile Saadet Partisi’nin üç üyesi ret oyu verdi. Bağımsız Meclis Üyesi, eski CHP’li Adem Kılıç oylama öncesi söz alıp oylanacak konuya dair hiçbir bilgisi olmadığını söyledi. Bu durumda çekimser oy kullanacağı sanılan Kılıç bilmediği konuda evet oyu verdi. Böylelikle evet ve hayır oyları 13-13’te eşitlendi. Bu koşullarda Başkan Demirci’nin bir oyu iki oy sayıldığından karar 14-13 ile oy çokluğu ile kabul edildi.

DAVA AÇMADILAR ÇÜNKÜ…

CHP Çayırova Belediye Başkanı Selahattin Kaya bugün konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyerek çok önemli açıklamalarda bulundu. Kaya’nın sosyal medya üzerinden de canlı olarak yayınladığı toplantıdaki açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Bugüne kadar gündeme taşıdığımız hiçbir konuyla ilgili belgesiz konuşmadık. Şunu net bilin. Çok ağır açıklamalar yaptığımı biliyorum ama bugüne kadar Şevki Demirci tarafından tarafımıza tek bir dava açılmadı çünkü onlar da biliyor ki CHP’nin açıkladığı her şey doğru.

YANDAŞLAR RANT SAĞLIYOR

Çayırova’da bir yandaş grubu rant sağlamaya çalışıyor. Son zamanlarda Şekerpınar’daki imar uygulaması sonrası ortaya çıkan konular tartışılıyor. Biz bu işin başında olan Refik Tartar’ın usulsüz olarak üzerine geçirdiği arsaları konuştuk. Encümen kararlarıyla kamuoyunun bilgisine sunduk. Konunun gündeme oturmasından sonra belediye başkanı, Tartar’ı görevden almak zorunda kaldı. Yeter mi yetmez. Hakkında soruşturma açılması gerekiyordu, mahkeme önünde bunun hesabını vermesi gerekiyordu. Tartar memur olduğu için İçişleri Bakanlığı’nın yargılamaya izin vermesi gerekiyordu ama soruşturma izni vermedi. Tartar aklanmadı. Üzerindeki çamur hala duruyor. Özel Kalem Müdürü ile ilgili açıklamada da bulundum ama sayın başkan bu işi ‘stand-up’çı edasıyla mizah yaparak Cengiz Gürkan’ın dıdısının dıdısı diyerek hafife almaya çalışıyor. Bunlar planlı, organize bir iştir. Bilinçli olarak yapılmıştır. En son belediye meclisinde gündeme gelen imar değişikliğinin yer aldığı bölgede arsalar verilmiştir.

TARTAR’IN AVUKATLIĞINA SOYUNDU

Şevki Demirci Tartar’ı aklamak için onun avukatlığına soyunup özel basın toplantısı düzenledi. Ne için? Çünkü bütün bu saydığım ilişkilerin başında Şevki Demirci oturuyor. Burada 4 yıl önce yapılan imar değişikliği sonrasında ciddi rantlar sağlandı. Bizzat Şevki Demirci’nin kendi imzasıyla verildi. 2018’in Ocak ayında filmin 2. Kısmı başladı. Çayırova Belediyesi bir imar değişikliği taslağı hazırlayarak Büyükşehir’e sundu. O dönemde bir gazetenin sahibi de bunu kendi köşesinde işledi. O zamandan bunun hazırlıkları başladı. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile otoban arasındaki bölümün imar değişikliği. Tekrar rant sağlamak için değişiklik yapılmak istendi. Taslak Büyükşehir tarafından kabul görmedi. Yeşil alanları, eğitim alanlarını sağlamak zorundasınız.

BİZ DURUMU ANLATTIK

Mevcut plana göre o bölgede 120 dönüm eğitim alnı belirlemek zorundaydı Çayırova Belediyesi. Demirci böyle bir yerinin olmadığını söyledi. Çünkü belediye hepsini yandaşlara peşkeş çekmişti. Sonuçta bu şekilde olmaz denildi. O alan olmayınca bu sefer planda revize yaparak otoban kenarında kalan konutları kaldırdılar tamamen ticaret alanına çevirdiler. Bu kez de 60 dönüm eğitim alanı yapmak zorundaydılar ama belediyenin bu arsası da yoktu. Demirci de bu kez Bolu Mahallesi diye bildiğimiz bölgeye bu 60 dönümü eğitim alanı olarak belirlenmesini istedi ve bu şekliyle imar değişikliği meclis gündeme geldi. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızı biz sık sık ziyaret ederek durumu anlattık.

ŞEREF SÖZÜ MAĞDURİYETİ GİDERMEZ

Bir tarafta yandaşlara sağlanan rant bir tarafta da garibanın mağduriyeti var. Vatandaşlar meclis öncesi buna tepki gösterdiler. Şevki Demirci yurttaşlarla bölgede bir toplantı yaptı. Bunun böyle olmadığını, evlerinin yıkılmayacağını, mağdur olmayacaklarını söyleyerek namus ve şerefi üzerine söz verdi. Yapılan bir plan geçtikten sonra kimsenin namusu ve şerefi üzerine söz vermesi oradaki mağduriyeti gidermez. Demirci rant uğruna gözünü karartmış ve her sözü verir konuma gelmiş. O bölgedeki yurttaşlarımızı neyin beklediğini ben söyleyeyim. 60 dönüm eğitim alanı ilan edilmiştir. Kendilerine belediyeden bir imar durumu istesinler, durumları netleşecek. Orada ne bir konut alanı ne bir bina yapmaları söz konusu değildir. Milli Eğitim ya da belediye orayı kamulaştırarak onlara para ödeyecektir. Demirci 6 ay sonra gidecek, onun böyle bir derdi yok. Yeni gelen başkanın da yakasını tutmasınlar çünkü bu planla ilgili de onun yapacağı bir şey yok.”

Son Güncelleme: 07.10.2018 13:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ersoy Kandemitoğlu 2018-10-07 15:03:08

Bir Çayırova da olsa iyi asıl soru KAÇ ÇAYIR OVA var tüm Türkiye de ve ORTADOĞU DA!

banner354

banner846

banner820

banner599

banner328

banner482