banner887
banner896
banner898
02 Mart 2019 Cumartesi 10:57
Büyükakın aday tanıtımında bakın ne istedi?
banner728

AKP’de beyanname sunum sırası Darıca’da. Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde Beyanname Sunumu ve Meclis Üyesi Tanıtım Programı gerçekleşti. Seçim vaatlerini anlatan Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, Osmangazi Köprüsü’nün yanına bir köprü daha inşa edeceğini bildirdi.

MHP’DEN DESTEK

AKP Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık’ın seçim beyannamesi bugün açıklandı. Meclis üyelerinin de tanıtıldığı program Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Programa AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, İlçe Başkanı Ufuk Acay, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İlçe Başkanı Adem Emre Eygün, AKP SKM Başkanı Feramuz Sağlam, MHP SKM Başkanı Hasan Yeniay ve meclis üyesi adayları katılım sağladı.

“EN BÜYÜK VAAT BURALARI BIRAKMAMAK”

Program da ilk olarak sözü İlçe Başkanı Ufuk Acar aldı. Acar, “Yerel seçimler Darıcamıza Kocaelimize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Partimiz kurulduğundan beri bu aziz milletimize büyük hizmetler yaptı. Milletimin daha huzurlu bir hayat yaşaması için elinden geleni yaptı. Milletimizin refahı milletimizin bekası için taş taş üstüne koyan herkese teşekkür ediyorum. Biz inanıyoruz başta Tahir hocamızın vaat ettiği tüm projeler yapılacak. Bu kudret var. Bu bir bayrak yarışı. Kendilerinden bu bayrağı alacak kişi çita yüksek ama daha da yükseklere taşıyacaklarını biliyorum. Biz buna inanıyoruz. Zillet İttifakına buraları teslim etmemek bile en büyük vaattir. Olmayan şeyleri de bu kadrolar yapacaktır. Yıkım ittifakına karşı bizim mimarlarımız da Süleymanlarımız da var” dedi.

“TEK BİR ŞEY DİYECEĞİM”

Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın davet edildi. Büyüakın, “Ben toplantımızda neler yapacağımı açıkladım. Tek bir şey söyleyeceğim, sizlerden Muzaffer kardeşimi istiyorum. Onunla beraber bu sahada oynamak istiyorum. Muzaffer ile takım oyunu oynayacağız. Ben istiyorum ki el ele gönül gönüle bu kentin insanları için birlikte çalışalım. Burada ki beyannameler benim de beyannamelerimdir. Hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

“ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ ÜLKÜCÜLER OY VERECEK”

Ardından söz alan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise şu şekilde konuştu; Küresel güçlerin benim ülkemde istedikleri gibi hareket etmelerini engelleyen iki lider. Biri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diğeri ise Genel Başkanımız Devlet Bahçeli. Eğer onlar Cumhurbaşkanlığı Sistemi getirmeseydi şu an sarı yelekliler arasında yapardık bu toplantıyı. 9 yıl ilçe başkanlığı yapmış biri belediye başkan adayı olmuşsa o da eksikleri görmüş ve yapacaklarını da biliyorum. Ben büyükşehir adayıma recep Tayyip Erdoğan diye bakıyorum darıca belediye başkan aydına Recep Tayyip Erdoğan diye bakıyorum. Tüm ülkücüler analarının ak sütü gibi Cumhur İttifakı’nın adayına oy verecek.

SEÇİM VAATLERİ SIRALANDI

Son olarak seçim vaatlerini anlatmak üzere Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer kürsüye çıktı. Seçim vaatlerini sıralayan Bıyık, şu ifadeleri kullandı; Biz tabi yollar köprüler yapacağız ama asıl olan vatandaşımızın derdi ne ise bizim de o olacak. Halkımıza gönlümüzü açtık. Darıca da ciddi arazi sıkıntısı var. Okul yapacak bölge bulmakta zorluk çekiyoruz. Bu millet bahçesi ile vatandaşımız nefes alacak.

MİLLET BAHÇESİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından devri yapılan 960 dönümlük askeri alanı partimizin seçim beyannamesinde bulunan Millet Bahçesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine açacağız.

DARICA-GEBZE OSB METRO HATTI

Sanayi şehri olan Kocaeli’miz gün içerisinde çok yoğun bir ulaşıma sahip. Bu yoğunluğu azaltmak için yer altında yeni bir ulaşım ağı kurulması hedefleniyor.

YENİ BELEDİYE VE KAMU BİNALARI

Yeni belediye ve kaymakamlık binalarında tüm hizmet birimlerini tek yerleşkede toplayarak vatandaşlarımıza daha hızlı hizmet vererek zamanı verimli ve hayatı daha konforlu hale getirmeyi hedefliyoruz.

KENT MEYDANI

Mevcutta bulunan Cumhuriyet Meydanımız metro projesi çalışmaları nedeni ile deforme olacağından yeni belediye ve kamu binalarının önüne yeni Kent Meydanı inşa edeceğiz.

TUZLA-BAYRAMOĞLU BAĞLANTI YOLU

Nüfus sürekli artan Darıcamız da tüm ulaşım sorunlarını ele alıyoruz. Darıcamızın çok önemli giriş çıkış yollarından biri olacak Tuzla-Bayramoğlu bağlantı yolu F.S.M Caddesi, Aşıroğlu Caddesi ve İstasyon Caddesindeki trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltacak.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ 2.BAĞLANTI YOLU

Osamangazi Köprümüzün yanına bir köprü daha inşa edeceğiz. Yeni yapacağımız köprümüzün güvenli yolları da olacak.

SANAYİ-CADDESİ GEBZE BAĞLANTI YOLU

Şehrimizin nüfusu hızlı bir şekilde artmaktadır. Artan nüfus, trafik problemlerini de kendiliğinden getirmektedir. Biz bu bağlantı yolunu, gelecekteki trafik yoğunluğunu azaltmak için planlara işlemeyi vaat ediyoruz.

60.YIL ÜST GEÇİDİ

60.yıl Okulunun önüne üst geçit yapacağız.

BAYRAMOĞLU AQUA PARK

Palmiye tatil eğlence alanının bulunduğu yere bir aqua park inşa edeceğiz.

BALYANOZ KOYU

KBB katkılarıyla Balyanoz koyunda inşa edeceğimiz marina projemiz, Darıcamıza katma değer sağlayacak.

NENEHATUN KENT PARK

Nenehatun Mahallemizdeki vatandaşlarımızın Darıca sahillerimize uzaklığı ve sosyal eksikliğinin giderilmesi için Nenehatun mahallemizde ki yeşil alana Kent Park inşa edeceğiz.

MİLLET KIRAATHANESİ

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği Millet Kıraathanesini gençlerimiz ile buluşturacağız.

ÇOK AMAÇLI KAPALI PAZAR YERİ

Vatandaşlarımızın daha nezih ortamda alışveriş keyfini yaşamaları için semt pazarları inşa edeceğiz. Çok amaçlıdan kastımız pazarın olmadığı zamanlarda çocuklar için oyun alanı, kurban bayramı zamanı kurban kesim yeri ve afet sonrası toplanma alanı olarak kullanılacak.

SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI

Büyükşehir belediyemiz tarafında Darıca, Gebze, Çayırova ve Dilovasını kapsayacak şekilde Gebze bölgesine modern bir hayvan barınağı inşa edilecek.

FARABİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Hükümetimiz sayesinde yeni binalar eklenerek, Darıcamız vizyon kazanacak.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini, Ağız ve Diş Hastanesine dönüştürüyoruz. Bu hastane içerisinde Ağız diş çene cerrahisi, implant, protez polikliniği ve endodonti bölümleri olacak.

MAHALLE KONAKLARI

Toplumun temel taşı olan aileyi mahalle konaklarına entegre ediyor, annelerimizi ve çocuklarımızı daha güvenli ortamda eğitmeyi hedefliyoruz.

SEMT SAHALARI

Darıcamız genelinde bulunan spor sahalarını geliştirerek daha kullanışlı hale getirip, gençlerimizin spor alanında gelişimlerine katkı sunacağız.

SIFIR ATIK PROJESİ

Çocuklarımıza daha temiz bir Darıca bırakmak için Sıfır Atık projesine uygulamasına önem vereceğiz.

ATIK GETİRME MERKEZİ

Vatandaşlarımız büyük ölçüde atıklarını geri dönüşüme katkı sağlayabilmek adına merkezimize getirebilecekler.

OYUN SOKAKLARI

Geleneklerimiz canlandırarak bir çalışma geçekleştireceğiz. Sokakları köşe kapmaca, seksek ve satranç gibi oyunlarla boyayacağız.

ŞEHİRLER VE KÜLTÜR KAYNAŞMALARI

Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı Darıcamız da şehirler ve farklı kültürlerin kaynaşmasını daha da dar kapsamlı kültürlerimizin özüne uygun bir şekilde yapmaya devam edeceğiz.

GELENEKSEL CİRİT ŞÖLENİ

İlçemizde geleneksel hale gelen cirit sporunu her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştireceğiz.

BALYONOZ KOYU 2. ETAP SAHİL ÇALIŞMASI

Darıca sahillerimizin tamamını Darıca vatandaşlarımızın hizmetine açılmasını sağlayacağız.

SU SPORLARI

Denizlerimizde yelken sporları, dalış kursları ve kürek sporları eğitimleri verilmesini hedefliyoruz.

YAPIMI DEVAM EDEN, TAMAMLANACAK PROJELER

1800 Kişilik Spor Saati

Sırasöğütler Kapalı Spor Salonu

Darıca Mini Marina

Darıca İlçe Emniyet Binası

Meclis Üyesi Aday isimleri ise şu şekilde;

Bülent Koçak, Ahmet Hakan Hocaoğlu, İsmail Ramazanoğlu, Hülya Kodek, Cafer Teyyar Demirtaş, Ayhan Naci Yılmaz, Hakan Kartal, Nuran Kurşun, Fikret Ağbaba, Mustafas Çavuş, Halil İbrahim Kocagöz, Melikşah Yosun, Nafız Çığlık Derya Akbaba, Ahmet Güler, İsrafil Gökburun, Enver Demirci, Adnan Gedikli, Ferhat Yılmaz, Nurgül Kahveci Fırtına, Menaf Yorgun, Ersin Erik, Hüseyin Okutan, Cengiz Koç, Nazmiye Özuysal, Kazım Güngör, Erdoğan Tonk, Abdullatif Özkan, Hüsamettin Ergül, Cüneyt Şentürk.

Son Güncelleme: 02.03.2019 12:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ESKİ AK PARTİLİ 2019-03-02 16:46:12

Elma şekeri oylar chp ye kazansanızda bu ülkede hiç birşey eskisi gibi olmayacak

Avatar
Mustafa Kadıköy 2019-03-02 14:47:49

Muzaffer kardeşini sana verdik gitti. Madem ki çok istiyorsun, al senin olsun. Mıuzaffer'i de al git. Flormar işçisi, fabrikaya gelip işveren duymasın diye sessiz ve derinden oy toplama konuşmanızı unutmadı. Darıca fakirleşmeyi unutmayacak. Reisinin kendisine % 26 zam alıp emekli ve memura %10,19 verdiğini unutmayacak. Kendisi 2 emekli maaşı alıp Eyt'lilere etttiği hakaretleri unutmayacak. Bay bay Tahir...

Avatar
Vatansever 2019-03-02 12:33:50

SİYASİLERE SESLENİYORUM.
25 yıl önce Darıca Askeri alana savaş arkadaşlarımla çok ağaç dikdik
Eğer Bir tanesini kurutursanız sökerseniz inşaat yapıp o güzelleştirdiğimiz alanları helak ederseniz sizde tepeden tırnağa helak olun diyorum. sizleri izleyeceğim.

Avatar
Şinasi 2019-03-02 12:01:55

Yalanlar yalanlar. Çakma projeler bu zamana kadar yapılmadı neden projelere verilmesi gereken halkın parası akpli yandaşlara hortumlandı akp seçilirse hortuımlanmaya devam eecek. Dilovası halkı kandırılmaya devam edecek Mİ?????

banner892

banner893

banner894

banner820

banner482

banner889

banner890

banner891

banner895

banner879

banner328