banner881
banner887
banner883
10 Mart 2019 Pazar 16:01
Büyükakın: 1 oyla seçim kaybettik, tembellik yok!
banner728

Cumhur ittifakının AKP’li Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere yönelik hazırladığı seçim beyannamesini kamuoyuna duyurdu. Gölcük Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen programa AKP Kocaeli milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Mehmet Akif Yılmaz, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Cumhur ittifakının AKP’li Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AKP Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, il yöneticileri, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeliği adayları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Başkan adayı Sezer, Büyükakın’la birlikte hazırladığı projeleri halkın beğenisine sundu. Salonda yoğun kalabalık vardı.

GÜÇLÜ BİR AİLEYİZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk olarak kürsüye çıkan AKP Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, “12 Ocak tarihinde İlimize gelen Cumhurbaşkanımız Ali Yıldırım Sezer’in adını açıkladı. O günden sonra sahaya çıktı ve gece gündüz, yağmur çamur demeden çalıştık. Bu süreçte gördük ki AK Parti ailemiz teşkilatlarıyla güçlü bir aile. Her türlü zorluğun üstesinden gelecek bir aile. Ben sizlerin nezdinde AK davanın neferleri kardeşlerimizi kutluyorum. Bugün burada Gölcük’e 5 yılda vizyon katacak projeleri konuşacağız. Genç ve dinamik listelerimizle Gölcük halkının karşısındayız. Beklentileri karşılayan bir aday listesi oluşturduk” ifadelerini kullandı.

DESTEĞE HER DAİM HAZIRIZ

Seymen’in ardından kürsüye çıkan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bugün burada olan hepiniz 31 Mart’tya gerçekleştirilecek seçimin sonuçlarının sinyallerini verdiniz. Biz, bize düşeni bugüne kadar yaptık ve 31 Mart akşamına kadar devam edeceğiz. Sonuçta seçim sandıkta kazanılıyor. Gönül belediyeciliğinin nasıl yapılacağını bir kez daha anlatacağız. Zaferi 31 Mart’ta bir kez daha kazanacağız. Ben belediyecilik hayatımda hep halkımın yanında oldum ve teşkilatımın desteğini arkamda hissettim. Şimdi bayrak değişimi yapılacak. AK Parti bayrağını, sizin gücünüzle Yıldırım Sezer kardeşime devredeceğim. Yıldırım kardeşim samimi, dürüst bir insandır. Ona desteğe her daim hazırız” şeklinde konuştu.

SALON GÖLCÜK’E DAR GELMİŞ

Ellibeş’in ardından kürsüye çıkan Tahir Büyükakın ise “Bu salon Gölcük’e dar gelmiş. Sizler için Ali Yıldırım kardeşimle 7/24 çalışmaya söz veriyoruz. Sizin yüzünüzü kara çıkarmayacağız. Ali Yıldırım kardeşimin açıklayacağı projeler Büyükşehir’in teminatı altındadır. Eskiden İzmit Belediyesi’nde maaşları bile ödeyemiyorlardı. İbrahim Başkan seçildikten sonra vizyon değdi Büyükşehir’e. Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeciliğin tarihini yazdı. Seçimler sandıkta kazanılır. Yalova’da 1 oyla seçim kaybettik. Tembellik yok. Var gücümüzle çalışacağız. 31 Mart’ta Cumhurbaşkanımıza güzel müjdeler göndereceğinize inanıyorum” ifadelerini kullandı.
 

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK

Büyükakın’ın ardından kürsüye çıkan AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Belediyecilik AK Parti’nin işi. Gölcüklüler her daim hizmet siyasetini takdir etmiştir ve bize bu makamları emanet etmiştir. Bizde bundan yola çıkarak gece gündüz çalıştık. 31 Mart gecesi sandıkları patlatarak, gizli ittifak kuranların oyununu bozacağız ve bunu sizlerin desteğiyle yapacağız. 31 Mart gecesi zafer sancağını genel merkeze götüreceğiz. AK Parti’den önceki 79 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nde yapılacak olan hizmetlerin nasıl geçiştirildiğini biliyoruz. 31 Mart sonrasında ince belediyecilik yapacağız” diye konuştu.

10 PUANLIK YÜKSELİŞ SAĞLAYACAĞIZ

Katırcıoğlu’nun ardından kürsüye çıkan AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Gölcük tamam inşallah diyoruz. Seçim için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bizim bir davamız var. Bu sadece belediye başkanlığı değil. Bizim davamız Gölcük’ten büyük Türkiye yolunda ne kadar destek vereceğimiz. Cumhurbaşkanımız hepimize güç ve destek verdi. Biz Kocaeli olarak seçimlerde hep Türkiye üstünde olarak kendisine teşekkür ettik. Bugüne kadar olduğu gibi bu seçimde de en güçlü destek Kocaeli’den gelecek. 10 puanlık bir yükseklik sağlayacağız” diye belirtti.


YENİ BİR DÖNEME HAZIRLANIYORUZ

Son olarak kürsüye çıkan ve projelerini anlatan Cumhur ittifakı adayı Ali Yıldırım Sezer, “Gölcük’e gönül belediyeciliği anlayışımızla geleceğiz. Modern bir Gölcük oluşturmak için tevazu, samimiyet ve gayret ile çalışacağımız yeni bir döneme hazırlanıyoruz. Önceliğimiz şeffaflık ve demokratik katılımcılık. Hemşerilerimize ayrımcılık yapmadan belediyecilik yapma anlayışı benimsiyoruz. Huzurla yaşayacağımız bir Gölcük oluşturacağız inşallah. Başarı uzun bir yolculuktur. Sen ben yok; Gölcük var. Gölcük’ü hep birlikte yöneteceğiz” şeklinde konutu.

Cumhur İttifakı AK Parti Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer’in projeleri:

Birlikte Daha Güçlü Gölcük: Gölcük ortak akılla yönetilecek.

Tarihiyle Kültür Kenti Gölcük: Gölcük Şehir Müzesi oluşturulacak. Minia Gölcük Galerisi oluşturulacak. 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi Konulu Galeri kurulacak. Servet-i Fünun Dergisi Galerisi açılacak

Gölcük’ün Çınarları: Emekli Evleri projesi hayata geçirilecek. Daima Yanındayız projesi hayata geçirilecek.

Gölcük’te Kadın: Sanal Satış Portalı oluşturulacak. Spor Salonları açılacak.

Gelecekte Gölcük Onları: Çocuklar için çeşitli faaliyetler hayata geçirilecek.

Gölcük’te Genç Olmanın Ayrıcalığı: Gençlere yönelik projeler düzenlenecek.

Değerlerimize Sahip Çıkacağız: Tarihsel alanlara çeşitli düzenlemeler yapılacak.

En Yakın Komşumuz Gölcük Belediyesi: Gölcüklüler için cenaze, doğum gibi hizmetler verilecek.

Sanatın Beşiği Gölcük: Gölcük’te sanatsal faaliyetler arttırılacak.

Doğaya Sahip Çıkan Gölcük: Çevre sağlığı için düzenlemeler yapılacak.

Son Teknoloji Kullanan Gölcük: Teknolojik birçok proje hayata geçirilecek.

Spor Yapan Gölcük: Spor faaliyetleri arttırılacak.

Turizm Kenti Gölcük: Gölcük turizmi geliştirilecek.

Keşif Küresi: Millet Bahçesi’nin içerisinde yer alacak ve evrenin oluşum sürecini öğretecek.

Şehitler Abidesi: Şehitlik mertebesine ulaşmış hemşerilerin anısı için yapılacak olan saygı nişanesi Millet Bahçesi içerisinde yer alacak.

Alışveriş Merkezi Fakülte: Eski sanayi sitesinin olduğu yere yapılacak ve kentin ticari hayatının canlandırılması sağlanacak.

Kapalı Pazar Yeri: Pazar esnaflarının isteklerinin karşılanacağı kapalı pazar alanları inşa edilecek.

Şehirlerarası Otobüs Terminali: Uygun bir lokasyonda işlevsel ve şehirlerarası otobüs terminali inşa edilecek.

Değirmendere Kuruçeşme’de Tekne Bağlama Yeri ve Sahil Düzenlemesi: Değirmendere Kuruçeşme’de bulunan 10 dönüm alana Büyükşehir Belediyesi ile birlikte tekne bağlaması ve sahil düzenlemesi yapılacak.

Gölcük Battı Çıktı: D130 Yalova-İzmit Karayolu ile Amiral Sağlam Caddesi’nin kesiştiği noktada Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve yatırım planına alınması dahilinde battı-çıktı yapılacak.

Kentsel dönüşüm projesi: Gazi Ortaokulu arsasını kapsayan 46 dönümlük alanda TOKİ ile kensel tasarım projesi işbirliği sağlanacak ve kentsel dönüşüm projesi yapılacak.

Gölcük Katlı Otoparkı: Türk Telekom binasının yanındaki ve Donanma Caddesi’nde eski Vergi Dairesinin bulunduğu alanda 2 adet katlı otopark yapılacak.

Düzağaç Mahallesi Kültür ve Sosyal Hizmet Binası: Düzağaç Mahallesi’ndeki 2 sönüm arsa içindeki 1000 metrekarelik kapalı alanlı binada GÖLMEK kursları, kadınlara özel spor salonu ile kültür ve sosyal hizmet binası faaliyete geçirilecek.

Yazlık Kültür Merkezi: Büyükşehir Belediyesi ile ortak, sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı Yazlık Kültür Merkezi açılacak.

Kazıklı Kervansaray Yanı Yaşam Alanı Projesi: Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nın kullanım etkinliğini arttıracak düzenlemeler yapılacak.

Atatürk Mahallesi Çevre Düzenleme Projesi: Gölcük Atatürk Mahallesi Uğur Mumcu Ortaokulu yanın da yer alan alana çevre düzenlemesi yapılacak.

Batak Deresi ve Karınca Deresi Islah Projesi: Batak Deresi ve Karınca Deresi ıslah edilecek ve su baskınlarının önüne geçilecek.

Spor Kamp Alanı Projesi: Hasaneyn Yasak Düzü mevkiinde amatör ve profesyonel spor kulüplerinin antrenman yapacakları kamp alanı oluşturulacak.

Mahalle Konakları Projesi: Mahalle kültürünü canlandırmak amacıyla mahalle konakları inşa edilecek.

Modern Yaya Üst Geçit Projeleri: İhtiyaç duyulan noktalarda modern yaya üst geçitleri inşa edilecek.

Kocaeli Turizminde Master Plan Kapsamında Gölcük: Turizm için master planı hazırlanacak. Trekking parkurları ve turizm alanlarıyla destinasyon olma hedefleri oluşturulacak.

Tarih Koridoru Projesi: Değirmendere Yalı Evleri, Saraylı ve Örcün Evleri Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı, Halıdere Roma Mezarı, Yazlık Ilıcası ve benzeri eserleri içerisinde barındıran tarih koridoru oluşturulacak.

Mesire ve Piknik Alanları: Gölcüklülerin huzurla vakit geçireceği mesire ve piknik alanları oluşturulacak.

Organik Ürün Köylü Pazarı: Gölcük’e has olan İhsaniye Elması, Değirmendere Fındığı, Saraylı Çavuş Üzümü gibi birçok ürünün yer alacağı satış noktaları oluşturulacak.

Semt Spor Sahaları, Çocuk Oyun Park ve Bahçeleri Projeleri: Çocuk oyun parkı ve bahçelerin işlevleri çoğaltılacak ve sayısı arttırılacak.

Akademi Lise Bilgi Evleri: Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan Akademi Lise projesinin yaygınlaştırılması sağlanacak. Mevcut Bilgi Evleri’ne yenileri eklenecek.

Sokak Hayvanları Projesi: Sokak hayvanlarının beslenme, kısırlaştırma, aşılama, bakım ve tedavi olanakları sağlanacak.

KOBİS ve Bisiklet Yolları Projesi: Büyükşehir Belediyesinin sağlıklı yaşam projesi Gölcük’e kazandırılacak.

Yeni Nesil Cadde Projeleri: Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi başta olmak üzere şehir içi trafiği rahatlatacak çift yönlü ulaşım hayata geçirilecek.

Mahalle Buluşmaları Projesi: Her ay farklı mahallede mahalle buluşmaları yapılacak.

Halk Günü Projesi: Gölcüklülerle belediye binasında bir araya gelinecek. Talep ve öneriler dinlenecek.

El Emeği Göz Nuru Projesi: GÖLMEK ile Kent Konseyi El Sanatları Çalışma Grubunun bünyesine yapılan el işleri için satış noktaları oluşturulacak.

Gölcük’te Öğrenciysen Projesi: Öğrencilerin kültürel gelişimleri için çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Sıfır Atık Projesi: Geri dönüşümün yaygınlaştırılması amacıyla bilgilendirme faaliyetleri düzenlenecek.

Kamusal Alanlarda Ücretsiz İnternet: Kamusal alanlarda ve parklarda ücretsiz internet hizmeti verilecek.

Yapay Resif Alanı ve İskele Projesi: Bölgedeki balık çeşitliliği arttırılacak. Kıyı balıkçılığı desteklenecek ve iskeleler kurulacak.

Robotik ve Kodlama Sınıflar Projesi: Büyükşehir Belediyesi’nin Robotik Kodlama Sınıfları projesi ilçe genelinde yaygınlaştırılacak.

Yeni Gölcük Devlet Hastanesi: Artan ihtiyaca yönelik planlanan Yeni Gölcük Devlet Hastanesi’nin çevresine düzenleme yapılacak.

Yenimahalle Sağlık Kompleksi: Yenimahalle, 102 Ada, 248 Parsel sayılı 2 bin 764 metrekare alanda Gölcük Sağlık Kompleksi yapılacak.

Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi: Ş.Örcün 504 Ada, 1 Parsel sayılı bin 800 metrekare alanda Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi yapılacak.

Gölcük-Başiskele Güney Toplama Yolu: Büyükşehir Belediyesi tarafından Gölcük’ten Başiskele’ye 2x2 duble toplama yolu yapılacak.

Seyir Kulesi Projesi: Gözlemen Tepe mevkiinde seyir kulesi, sosyal tesis, piknik alanı ve otopark yapılacak ve Yap İşlet Devret modeliyle devredilecek.
Son Güncelleme: 10.03.2019 20:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ersoy Kandemir 2019-03-11 02:28:00

Demek 1 oyla kaybettiniz hayret yani nasıl olur sizin gibi SÜPER BAŞARILI bir parti!Neyse ben size garanti veriyorum bu seçimde bir oyla filan kaybetmeyeceksiniz,açık ara birçok kaleniz düşercesine sallanmakta,iyi çalışmalar dilerim yine de çalışın Allah boş duranı sevmez:)

Avatar
akıllı 2019-03-10 20:42:41

yav he he hoca çok büyük yanlıştasın halkın kandırmak yalan söylemek çok büyük günah hayatınız yalan olmuş

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner879

banner328