banner1046
banner1117
07 Ocak 2016 Perşembe 11:40
Başbakan'ın operasyonu ilimize sıçrayacak mı?
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım genel seçimlerinin ardından adı şaibeye karışan, partide yönetici vasfına sahip olduktan sonra ev, araba, mal mülk edinen isimleri ihraç edeceğini açıkça beyan etmişti. Partideki 4 bakan hakkında çıkan yolsuzluk iddialarının üstünün kapatılması, bu söylemleri havada bırakmıştı ancak Davutoğlu, dediğini yaptı. Haksız kazanç elde eden ve adı şaibeye karışan isimleri partinin kapısından içeriye sokmayacağını söylemişti Davutoğlu ve bu anlamda ilk adımı da attı. 


ÖMER ÇELİK DUYURDU
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, dün basın mensuplarının karşısına çıkarak; partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilen isimleri tek tek gerekçeleriyle açıkladı. Çelik, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve partinin kurucu üyesi Yaşar Yakış'ın partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu. Peki bu isimler ne yaptı da ihraçları isteniyor? Gelin kısaca bir göz atalım.EŞİNİ BAŞKAN YARDIMCISI YAPTI
Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, genel merkez yerel yönetimler başkanlığı tarafından hazırlanan rapor neticesinde eşini belediye başkan yardımcısı yaparak özel nüfus kullanmak, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapmak AKP ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek gibi tespitler neticesinde tüzük gereği partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

PARTİ ALEYHİNE ÇALIŞTI
Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük de genel merkez yerel yönetimler başkanlığı tarafından hazırlanan rapor neticesinde 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde il SKM ve ilçe SKM programlarına kasıtlı olarak katılmayarak parti aleyhinde sözlü ve fiili davranışlarda bulunduğundan ve AKP ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilediğinden tedbirli olarak partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

PARALEL İDDİASI VAR

Gelelim Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan’a. Taşan, AKP ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle tedbirli olarak partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilenlerden. Ve Yaşar Yakış. Partinin kurucu üyesi olan Yakış, devlet içine nüfus etmiş, ulusal güvenliği tehdit eden legal görünümlü illegal yapının yayın organlarında yaptığı açıklamalar ile tüzük gereği, gerçek dışı haber yaymak, iftira, hakaret karalama ve küçük düşürücü beyanlarda bulunduğu için tedbirli olarak partiden kesin ihraç için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.


YARGIYA DA TAŞINABİLİR

Çelik, “Bütün şikayetler partinin ilgili birimlerinde değerlendiriliyor. AK Parti'nin kurucu ilkeleri, değerleri var. AK Parti'de siyaset yapmakla, AK Partili olarak siyaset yapmak arasında fark vardır. İhraç edilenlerle ilgili gerekiyorsa suç duyurusu da yapılacaktır. Uyarılara rağmen bir takım düzelmeler söz konusu olmuyorsa, partinin kurucu değerleri devreye girer. Hepimiz bu değerler önünde eşitiz. Bu arkadaşlarımızla yollarımızı ayırmaya karar vermiş bulunuyoruz. Maddelerin herhangi bir şekilde esnetilmesine, sulandırılmasına müsaade etmemiz söz konusu değildir” diyerek sözlerini de noktaladı.

İLİMİZDE BENZERLERİ VAR
Bu isimlerden bazıları tüzüğe aykırı hareket etmek, biri paralel adını verdikleri yapı ile bağlantılı olmak, biri ise partinin aleyhine çalışmak suçlamasıyla ihraç edildi. Burada en dikkat çekeni ise Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk oldu. Çünkü Öztürk’ün ihraç gerekçesi ilimizdeki pek çok ismi de bağlıyor. Öztürk’ün eşini belediye başkan yardımcısı yaparak nüfusunu kullanmış olması, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapması kentimizdeki buna benzer icraatları olan isimleri akla getirdi.


NEVZAT DOĞAN VE ÜNAL KÖKEN

Evet, akla gelen isimleri şöyle bir sıralayalım. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ile Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken… Hatırlanacağı üzere Başkan Doğan, Ünal Köken’in eşini İzmit Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’ne genel koordinatör yaptı. 6 Kasım’da işe başlayan Elif Köken, haberimizin çıkmasının ardından durumun AKP’li bazı isimlerce genel merkeze iletilmesi sonucu istifa etmek zorunda kaldı. İddialara göre Başbakanlık, her iki ismin de üzerine birer çizik attı.

BAŞKAN İBRAHİM KARAOSMANOĞLU
Ayrıca Başkan Doğan’ın iki yeğeninin ortağı olduğu Mira Hafriyat, Büyükşehir Belediyesi’nin mega projesi olan tramvayın inşaat hafriyat işini ihalesiz bir şekilde aldı. Bu konu da hem Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu hem de Başkan Doğan’ı zan altında tutuyor. Başkan Doğan, Köken ve Büyükşehir Belediyesi dışında, bir belediye başkanı daha var ki o da Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar. Hakkında pek çok iddia gündeme gelen Toltar, en son ytonglarla anıldı.


DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANI ALİ TOLTAR

Dilovası’nın hemen hemen her yerinde, kaçak yapılaşmayı teşvik edercesine ytonglar konulmuş durumda. Bu ytongları dağıtan ise belediye araçları. Bu ytonglar Nuh Çimento’dan alınmış. Yüklü miktarda maliyeti olan bu ytongların dağıtımının resmi bir alt yapısı yok, meclis kararı yok. Kafalarda soru işaretleri yaratan bir konu bu. Ali Toltar ile ilgili en önemli iddialardan biri de akrabalarının çoğunu belediyede önemli yerlere yerleştirmesi. Bilindiği gibi Toltar, Dilovası'nın çevre temizlik ve personel ihalesini yakını olan Fuat Özalp'in sahibi olduğu Özalp firmasına emsallerinden oldukça yüksek fiyata vermişti. Bu konu yetkililere şikayet edilmiş, belediyeye müfettişler gelmişti. Ancak müfettişlerin yaptığı incelemelerden herhangi bir sonuç çıkmamıştı. Toltar'ın akrabalarının gözle görülür variyetliklerinin olması ilçe halkının dilinde. Ancak Toltar, bunları hiç çekinmeden yapıyor. Bu da AKP teşkilatında ciddi rahatsızlık yaratıyor.


Ve gel gelelim AKP’li yöneticilere. Eğer ki iktidar partisinin il yönetiminde yer alıyorsanız, kurumların ihalelerine girmeyeceksiniz. Her ne kadar şaibe olmasa da bu kafalarda soru işaretleri yaratacaktır.


AKP İL YÖNETİCİSİ NURİ GÜNEY
Ama gelin görün ki kentimizde en büyük ihaleleri AKP’li yöneticiler alıyor. Üstelik aldıkları yerlerin açılışlarına da AKP’li vekiller, il başkanı ve partililer yoğun katılım gösteriyor. AKP İl Yöneticisi Nuri Güney… İzmit sahilindeki Marina Cafe ile yola koyulan ve tüm sahillerde şube açan Güney, ruhsatta belirtilenin dışında yeri işgal ediyor, kendisine işgaliye cezası kesiliyor ancak bunları ödemiyor. Üstelik, İzmit sahilindeki kafeteryası Milli Emlak’a ait ama ihaleyi Büyükşehir’den alıyor.AKP İL YÖNETİCİSİ MEHMET İPŞİROĞLU

Milli Emlak ise bu cezaları tahsil edememesini, Büyükşehir’in eski Seka iskelesinden Sabancı Kültür Merkezi’ne kadar olan Milli Emlak’a ait yerleri devralmak için açtığı öne sürülen davaya bağlıyor ancak böyle bir davanın belirtilen dosya numarasında olmadığı ortaya çıkıyor. Aynı şekilde yine AKP İl Yöneticisi Mehmet İpşiroğlu… Yine Milli Emlak’a ait olan eski Antik Kapı’nın yerini kiralıyor, bir de bu kaçak alanda ek yapılaşma yapıyor. Ve Beyaz Yalı Cafe adını verdiği işletmesinin resmi açılışına AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekilleri ve partililer katılıyor.


HALDIZ İNŞAAT’IN SAHİPLERİ
Bitti mi, maalesef bitmedi. AKP’nin kurucu yönetim kurulu üyesi Macit Haldız, yönetimdeyken pek çok ihale aldı ve şu anda oğlu Veli Haldız, AKP İl Yürütme Kurulu’nda. Haldız İnşaat’ın sahibi olan bu isimler, Büyükşehir Belediyesi’nin yan iştiraki Kent Konut başta olmak üzere, pek çok ihaleyi alarak, servetine servet katmaya devam ediyor. Tüm vatandaşlar ihalelere girebilir ancak iktidar partisinin yönetiminde yer alırken bunu yapması parti içinde rahatsızlık yaratıyor. Bakalım, Başbakan Davutoğlu’nun başlattığı bu operasyon, ilimizde kimlerin üzerini çizecek, bekleyip göreceğiz.


 

Son Güncelleme: 08.01.2016 08:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Döngelli 2016-01-08 23:37:28

Oeki baş hırsız dan neden bahsetmiyorsunuz cicelekten en büyük o çalmadımı

Avatar
isyankar şoför 2016-01-08 21:52:53

Peki ulaşım daire başkanı salih KUMBAR,ve çetesi Mevlut AGRA, Cevat YURTKULU, bunların şaibeli işleri gittikleri iş toplantılarında yaptıkları alemlerin parası ve birçok üstü pis kokulu ihaleli işler ve kooperatifler le olan kirli ilişkiler...

Avatar
İzmitli 2016-01-08 20:21:26

Aynen yazılanlar doğru eksiği var fazlası yok birde belediye Başkan'larının kaç tane akrabasını belediyede iişe aldı birde ona bakın doğan ve Karaosmanoğlu zeki Aygün fikri ışık vs tüm akrabalarını sahte diplomalarla Hendek'ler kamu kurumlarına yerleştirdiler isim isim yazını bunlar güzel İzmit'imizin ve Kocaeli'nin başından gitsinler 2004 işsiz gezen Karaosmanoğlu ve ekini şimdi sayılı zengin ler arasındalar Polat ve Ekibi

Avatar
D 2016-01-08 07:20:28

Gebze Belediye Başkanının Zenginleşmesi ve paralel örgüt üyesi olduğunu, türkçe Olimpiyatlarini gebzede yaptığı ve feto sohbetlerine gittiğini unutmayın.

Avatar
manavoğlu 2016-01-08 02:17:56

Karaosmanoğlu na Davutoglunun bile gücü yetmez bence. Cumhurbaşkanından torpilli. İşini bilir Karaosmanoğlu indirirse Davutoğlu o zaman derim ki padişahım çok yasa

Avatar
MÜSLÜMAN 2016-01-07 22:53:06

ALLAH DOSTLARI,BUNLARIN HEPSİ ONLARA HELAL OLSUN.AK PARTİ,ALLAH DOSTLARININ PARTİSİDR.

Avatar
CAN 2016-01-07 21:43:29

MİLLİ EMLAKA AİT YERLERİN KİRALAMA İŞLERİ 2886 SAYILI KANUN VE MİLLİ EMLAKA AİT YÖNETMELİK GENELGELERLE YAPILIR BİLİYORUM ACABA BEDELLERİN TAHSİL EDİLMEMESİ VEYA ÜSTÜNE GİDİLMEMESİ KISA ZAMANDA İKİ MİLLİ EMLAK MÜDÜRÜNÜN ÇEŞİTLİ İLLERE DEFTERDAR OLMASININ BİR ÖZELLİĞİ VARMI BENİMKİ YALNIZCA BİR DÜŞÜNCE ÇÜNKÜ ATAMALARDA YENİ OLDUDA

Avatar
dedektif 2016-01-07 21:12:43

köşker neden yok bu listede

Avatar
Abdullah Kanpara 2016-01-07 21:09:54

Davutoğlu bu işin üzerine kararlılıkla giderse takdir ve teşekkür ederiz.Saygı duyarız. Ama bu pislikleri temizlemeye Davutoğlunun ömrü yetmez.Kanser virüsü gibi sarmış. Davutoğlunun Allah yardımcısı olsun. Davutoglunun bu tutumu TAYYİP EFENDİYİ ZOR DURUMA SOKACAK. TAYYİBİN İŞİNE GELMEYECEKTİR.Kesin Davutoğlunun kafasını koparır. Birde Davutoğlu Gölcüge baksın. Kesin tüm ekibi görevden alır. AŞİYAN ILICA KADIRGA bunlar ilk etapta aklıma gelenler. DAVUTOĞLU SEN TAYYİPE RAGMEN BUNLARIN CAMINA OKURSAN VARYA ATATÜRK GIBİ TARIHE GEÇERSİN. SENIN HEYKELINI BILE DIKERİZ.

Avatar
kartepeli 2016-01-07 12:32:20

böyle bir şey olursa ilk olarak paralel üzülmez görevden alınır. yeğenini başkan yaptı. tüm akarabalarını da belediyeye doldurdu. ihalesiz verilen mezarlık binasında kötü kokular geliyor. 1 yıl boyunca yenilenemeyen çöp ihalesinin kokusu ise çoook uzaklardan duyuluyor. ahmet davutoğlu böyle devam eder de umarım ak parti ilk zamanlarına döner.

banner1048

banner354

banner599

banner820