banner1046
banner1038
26 Şubat 2019 Salı 11:46
Aygün, MHP’yi bakın neyle suçlamış! Ünlü, Aygün hakkında neler demiş!
Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’de de siyaseten çok şey değişti… Bir zamanlar Recep Tayyip Erdoğan’a karşı CHP ile birlikte çatı aday çıkaran MHP, 16 Nisan referandumunda AKP ile birlikte “Evet” oyu kullandı, 24 Haziran Başkanlık sistemi seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdi. 1 Kasım seçim süreci ve öncesine kadar, Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı olmayacağını dile getiren ve Erdoğan ile karşılıklı sert atışmaların içine giren MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Devletin bekası” söylemiyle Cumhur adı verilen ittifakın mimarları arasında. Öyle ki Kocaeli’de bir tane MHP adayı olmamasına rağmen, MHP’liler şartsız koşulsuz, ortak meclis üyesi listeleri ile AKP’nin adaylarına destek veriyor. İttifakta AKP’ye en büyük destek ise kuşkusuz ki MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’den geliyor. Ünlü, AKP’nin adaylarına yönelik en ufak eleştiriye, AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’dan önce cevap veriyor, tepkisini gösteriyor. Ünlü, daha önceki yerel seçimlerde MHP olarak AKP’nin rakibi olmalarına rağmen, bu dönem gerçekleştirilen ittifaktan dolayı “Yine 13-0 olacak” sözlerini sarf ediyor. Aslında burada kullanılan “Yine” ifadesi, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AKP’nin MHP karşısında da aldığı galibiyeti niteliyor.

KOCAELİ’DE 13-0 OLACAK

Ünlü, özellikle CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet ittifakının en güçlü olduğu ilçelerle ilgili desteğini daha belirgin şekilde gösteriyor. O ilçelerden biri de Derince. Ünlü, Millet ittifakının CHP’li adayı Av. Sertif Gökçe’nin karşısında yer alan Cumhur ittifakının AKP’li adayı Zeki Aygün’e bir süre önce güçlü bir destek vermişti. MHP İlçe Teşkilatı’nın meclis üyesi aday tanıtım ve genişletilmiş istişare toplantısına katılan Aygün’e, Ünlü kürsüye çıkarak destek istemiş, “Görülüyor ki Derince’de Cumhur ittifakının adayı Zeki Aygün seçimi kazanacak. Kocaeli’de 13-0 olacak. Ülkücüler hiçbir başarısız işe girmemişlerdir. Bu seçimde başarılı olacaklardır. Derince’de Cumhur ittifakı adayımız tecrübeli ve donanımlı bir büyüğümüz. Derince’de önemli hizmetler verecektir. Bu seçimde var gücünüzle çalışın başarıya hep
birlikte ulaşalım. Liderimizin söylediği 'Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar' sözü
boşuna söylenmemiştir. Biz liderimizin dediği gibi 15 Temmuz’da sokaklara çıktığımızda, canımızı da verebilirdik şimdi diyoruz ki vatan için canımızı hiçe sayarken, devletin geleceği için Cumhur İttifakı desteklenecek ve seçimlerde başarı ile çıkılacak” demişti.

AYGÜN’DEN BOZKURT İŞARETİ

Yine Ünlü, Zeki Aygün’ün de katıldığı, MHP Derince İlçe Teşkilatı’nın sandık görevlilerine yönelik düzenlediği kahvaltıda, Aygün’e şu sözlerle destek istemişti: “MHP’li hiçbir kardeşim kafasında karışıklık hissetmesin. Zeki Aygün ağabeyimiz il başkanlığı ve iki dönem milletvekilliği yaptı. Tecrübeli ve donanımlı bir ağabeyimizdir. Derince’de çok önemli hizmetlere imza atacaktır. MHP’liler gönül rahatlığı ile Zeki Aygün ağabeyimize oy verebilirler.” Evet, Aydın Ünlü, ağabey olarak söz ettiği Zeki Aygün’e bugün tam destek veriyor, Zeki Aygün de pek çok programda hem Rabia işareti hem de bozkurt işareti yaparak ülkücülerin gönlüne girmeye çalışıyor.

GEÇMİŞTE ÇIKAN HABERLER

Peki Ünlü, bugün ağabey olarak nitelediği Zeki Aygün ile Aygün de bugün bozkurt işareti yaparak gönüllerine girmeye çalıştığı MHP ile ilgili geçmişte ne gibi sözler sarf etti. Aygün’ün MHP’ye bakışı hep aynı mıydı ya da Ünlü’nün AKP’ye ve Zeki Aygün’e bakışı hiç değişmemiş miydi? Ünlü’nün bugün sarf ettiği “13-0” iddiası, geçmişte AKP’lilerce dillendirilirken Ünlü’nün tepkisi ne olmuştu? Merak edenler için şöyle geçmiş haberlere bir göz attık.

ÜNLÜ: AYGÜN AYAZDA KALDI HERHALDE (OCAK 2013…)

Tarih: 7 Ocak 2013… 30 Mart 2014 yerel seçimlerine 1 yıldan fazla bir süre var ancak seçim iddiaları, tartışmaları erken başlamış. AKP ile MHP’nin birbirlerine muhalif oldukları dönemden bahsediyoruz… Zeki Aygün, bugün MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün AKP’nin adayları adına yaptığı “13-0 iddiası” gibi Zeki Aygün de o dönem, milletvekili olarak 13-0 iddiasında bulunmuş… Ünlü, yatığı açıklama ile Zeki Aygün’e şu cevabı veriyor: “Aygün ayazda kaldı herhalde. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. MHP bu şekilde plan projeye dayalı siyaset yaptığı sürece bu AKP için hayal olamaya devam edecek. MHP’liler ilk defa Büyükşehir hayali kuruyor. Biz Kocaeli değerlerine sahip çıkıyoruz…”

ÜNLÜ’DEN YOLSUZLUK İDDİASI (ARALIK 2013)

Tarih: 18 Aralık 2013… 17-25 Aralık operasyonlarının yaşandığı günler… MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, yaptığı basın açıklamasıyla AKP’lilere ağır suçlama ve eleştirilerde bulunuyor… Ünlü, şunları kaydediyor: “Bize üslup dersi vermeye kalkanlara sesleniyorum; bu şehirde çevreci bir hanımefendiye ‘Yosma’ diyen kimdir? Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu. Peki, Dilovası ile ilgili akademik çalışmalar yapıp acı gerçeği ortaya koyan öğretim üyesine ‘Şarlatan’ diyen kimdir? Yine Başkan Karaosmanoğlu. Peki akil adamlar geldiğinde bayrağına bürünmüş insanların demokratik tepkilerine ‘İt ürür kervan yürür’ diyen milletvekili kimdir? AKP Milletvekili Zeki Aygün. Bu kentte siyasi nezaketi altüst eden AKP’lilerdir. Başta Karaosmanoğlu. Bugün Türkiye sabaha operasyonlarla uyanmıştır. Gerçek adaletin hayata geçmesi noktasında umudumuzu yitirmiyoruz. Umarım Kocaeli’deki yolsuzluk ve usulsüzlükler yüce Türk adaletinin gözünden kaçmaz. Umarım burada mal beyanlarını bile açıklamaya tenezzül etmeyen AKP yöneticileri birilerinin dikkatini çeker.”

AYGÜN’ÜN DÜNÜ…

Peki, bugün bozkurt işareti yaparak ülkücülerin oyuna talip olan Zeki Aygün’ün geçmişteki söylemleri, bugün yaptığı bozkurt işaretine uyuyor mu? Yani dünü ile bugünü arasında bir çelişki söz konusu mu? Ünlü’nün sözlerinde akil adamları protesto edenlere “İt ürür, kervan yürür” dediği ifadeleri geçiyor Zeki Aygün’ün. Bakalım, bugün bozkurt işareti yapan Aygün, geçmişte ne kadar milliyetçiymiş, hep beraber inceleyelim…

AYGÜN: İT ÜRÜR, KERVAN YÜRÜR (NİSAN 2013)

2013 yılının nisan ayı… Çözüm adı verilen çözülme sürecinin devam ettiği yıllar…
Aygün, AKP İzmit İlçe Danışma kurulu toplantısında konuşuyor, çözüm adı verilen süreci övüyor, MHP Kocaeli Milletvekili olan, şu anda ise İYİ Parti TBMM Grup Başkan vekili ve Kocaeli Milletvekilli görevini yürüten Lütfü Türkkan ile akil adamları protesto eden MHP’lileri hedef alıyor, şunları kaydediyor: “Geçtiğimiz aylarda Doğu bölgesine ziyaretlerde bulunduk, orada hiçbir provoke yaşanmadı. İlimizde protesto yapanlar bir partinin militanları (MHP’den bahsediyor). Çözüm sürecinde tepki gösterenlerin milletvekili (Lütfü Türkkan) Meclis’te ‘Siz hiç demir yolu yaptınız mı?’ diye soruyor ama hızlı tren hatlarını görmüyorlar. Bunlar bu kadar kör. Bu süreç ülkemizin birçok sorununu çözecek. Süreci baltalamaya çalışanlara ise tek sözümü var; it ürür, kervan yürür. Biz yolumuza bakacağız.”

AYGÜN: ÜST AKIL, CHP, MHP, PARALEL YAPI… (EKİM 2015)

Sonra çözüm süreci noktalanıyor, Zeki Aygün; biraz daha milliyetçi bir perdeden konuşmaya başlıyor. Zeki Aygün’e 5 Ekim 2015’te verdiği bir röportajda soruyorlar: “AK Parti’nin bu seçimlerdeki en büyük rakibi kimdir? MHP mi, HDP mi, CHP mi? Yoksa kendisi mi?” Şu cevabı veriyor: “Üst akıl, CHP, MHP, Paralel Yapı ve Doğan Medya müşterek çalışıyor. Akıl hocaları Obama’nın kampanyasını yapan, Amerikalı Bradley adlı bir kuruluş. Plan şu: HDP ve PKK’yı birbirine düşürecekler. PKK kötü çocuk, HDP iyi ve cici çocuk olacak. Belki aralarında mağduriyet oluşturacak senaryolar devreye sokacaklar. 7 Haziran öncesinde Doğan ve Paralel Medya’da HDP eş başkanlarını konuşturanlar, şimdi 1 Kasım seçimlerinde MHP sözcülerine ekranlarını açacaklar. Çünkü Doğu’dan gelen şehitler üzerinden politika üretecekler. Ayrıca Türkiye’nin her tarafında büyük iş kazaları planlıyorlar. Bu emekli bir generalin istihbarat bilgisi…”

PARANOYA SİYASETİ…

Türkiye’de siyaset işte böyle bir şey… Paranoyalar üzerine halka sunulabiliyor kimi iddialar. Dün çözüm sürecini protesto edenlere “İt ürür kervan yürür” diyen, çözüm süreci noktalandıktan sonra MHP’yi bir oyunun içinde gösteren Zeki Aygün, bugün MHP ile kol kola girip, bozkurt işareti yaparak, boynuna MHP atkısı takarak ülkücülere kendini şirin gösterebiliyor, MHP’nin İl Başkanı Aydın Ünlü’den övgüler alabiliyor. Ünlü, dün ağır ithamlarda bulunduğu AKP’lilere bugün destek isteyebiliyor, ülkücülere “Zeki ağabeye gönül rahatlığı ile oy verebilirsiniz” diyor. O dönem MHP’yi sırf siyaseten rakibi diye Paralel Yapı ile bir ortamda gösterenlerin ortaya attığı bu iddialar, MHP ile bugün aynı safa geçilmesiyle çürütülmüş oldu. Bu yüzden o ona zillet ittifakı demiş, o ona başka bir ithamda bulunmuş çok da şey etmemek gerek. Siyaset, yarın neyi getirir bilinmez. Boşuna gerilmeyin. 

Son Güncelleme: 26.02.2019 14:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
koray 2019-02-27 09:47:50

ey derince halkı buda sizi haydar başkanınız gibi oyalayacak adam samimiyetsiz içten değil kibirli rizeli korkun bunlardan rizeli lere bir bakın kocaelide neredeler sefer ekşiler bu ooooohhhhh ooooohhhhh

Avatar
Ramazan Bakır 2019-02-26 23:45:34

Her şey ülkemiz ve derince için kiskananlar çatlasın. Bizde geriye dönüş yok Bizim işimiz hizmet için ileri . Zeki Başkanla Zekice hazırlanmış projele derince ufku değişecek inşAllah. Başkanim calişmlariniza başarılar dilerim. Allah nazarlardan korusun. Amin. Selam sevgi ve duayla saygilarimla

Avatar
Arkadaş 2019-02-26 18:59:36

Ülkücü arkadaşlar Tayyip Erdoğan az önce cnntürk de canlı mitingi vardı söylediği söz şu:Kürdistan isteyen Irakın Kuzeyine gitsin dedi.Şimdi uyanmanız için de şunu diyeceğim.Tayyip ve şürekası Kürdistanı kabul etmişlerdir ypg ve pkk ya karşı gibi yapmaktadırlar ama Barzani Kürdistanına yol açmaktadırlar şimdi ben bu adamlar ile bundan sonra olan ülkücünün ülkücülüğüne tükürürüm.Nokta..

Avatar
Cumhuriyet 2019-02-26 16:45:19

Palyaço ve Saray soytarıları.Ilımlı Siyasal islamcılar ve Türkçü Turancı islamcılar.Her ikisininde ipleri ABD elinde olan omurgasız gruplar.Şimdi milliyetçilik maskesi altında mhp akp işbirliği içinde ülke parçalanmaya bir adım daha yaklaştırılacak adı Beka olacak yeni senaryo çok tutacak ama sonucu kandırıldık olacak..Hayırlı olsun ülkem...

Avatar
Milli And 2019-02-26 16:40:47

Bu ülkede rezillik kelimesi soyut bir ifade olmaktan çıktı bu beyefendiler ile ete kemiğe büründü ama bu halk bunlar tarafından yönetilmeyi hakkediyor mu evet maalesef hakediyor..

Avatar
Bahadır @ülkücü 2019-02-26 15:45:41

tayyip erdogan, devlet bahçeli ikisi de talimatları amerikadan alıyor gerisi teferruat

Avatar
ülkücü 2019-02-26 14:50:31

ee bunlara ne diyeceksin ünlü büyük lokma ye ama büyük laf etme demişler

Misafir Avatar
Bahadır 2019-02-26 15:45:41 @ülkücü

tayyip erdogan, devlet bahçeli ikisi de talimatları amerikadan alıyor gerisi teferruat

Beğenmedim! (0)

banner1048

banner354

banner1129

banner599

banner820