banner1046
banner1038
05 Mart 2019 Salı 11:49
Başka şehirlere gitmeye gerek yok!  Özel Konak umut olacak

Sağlık alanında 24 yıldır marka olan ve güncel erişebilir kaliteli hizmet sunan İzmit Özel Konak Hastanesi, gücüne güç katmaya devam ediyor. Hastane, bünyesine eklediği tüp bebek kliniği ile ailenizi tamamlamayı hedefliyor. Basın lansmanında konuşan Tüp Bebek Birim Direktörü Op. Dr. Çağdaş Aslan, “Çocuk sahibi olmak isteyen hiçbir çiftimizin artık başka şehirlere gitmesine gerek yok. Çünkü ailenizi tamamlamak için Kocaeli'de biz varız” dedi.

HİLTON OTEL’DE LANSMAN YAPILDI

Özel Konak Hastanesi Yenilenen Tüp Bebek Kliniğinin Basın Lansmanı 5 Mart Salı günü Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı. Op. Dr. Sn. Kazım Gündoğdu ev sahipliğinde Hampton By Hilton Otelde gerçekleşti. Lansmana Gündoğdu’nun yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Uzman Doktor Yüksel Ağca, Hastane Başhekimi Uzman Doktor Özlem Bilgin, İdari Direktör Özlem Kuyruklu, Tüp Bebek Birim Direktörü Op. Dr. Çağdaş Aslan katıldı.

DÜNYA İLE YARIŞIYOR

Basın lansmanında ilk olarak söz alan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, “Sağlık dinamik bir sektördür. Baş döndürücü bir hızda teknoloji gelişmekte ve ilerlemektedir. Bizler güçlü hekim kadromuz, tıbbi ve idari personellerimiz ile teknoloji ve yenilikleri yakalayıp doğru iletişim ile hastalarımıza ulaştırmak temel prensibimiz. Hasta ve çalışan odaklı bir kurum olarak 7/24 halkımızın hizmetindeyiz. Amacımız her kesimden insanın erişebileceği kaliteli sağlık hizmeti sunmak. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüp bebek ünitelerine başvurular giderek artmaktadır. Bizde tüp bebek kliniğimizdeki alt yapı imkanları ve yeni ekibimiz ile bunu gönül rahatlığı ile sağlayacağız. Tüm gelişmeleri dünya ile aynı hızda kliniğimize ve hastalarımıza yansıtacağız. Dünyanın en gelişmiş laboratuarında ne yapılıyorsa Konak IVF merkezinde de onlar yapılıyor” dedi.

“BİRÇOK ÇİFT BAŞVURUYOR”

Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti; Türkiye’de özellikle son yıllarda birçok çiftin tüp bebek yöntemiyle, çocuk sahibi olmaya çalışıyor. Bu nedenle de çiftlerin, alanında kendini kanıtlamış uzman hekim ve hastane arayışında. Konak Hastanesi olarak, 1995’te kurulduğumuz ilk günden beri vizyonumuz gereği hizmet mükemmelliği ve sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratan, bilimsel ve akademik uygulamaları ile öncü; herkes için sağlık ilkesini, sağlığın her alanında hayata geçiren uluslararası bir marka olmayı amaçladık. Konum olarak misafirlerimizin ve hasta yakınlarının kolayca ulaşabileceği lokasyondayız.

“ÇOK ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gündoğdu, “Sağlıklı ve doğru iletişim ile misafirlerimiz ile bağımızı güçlendirdik, doğru seçilmiş nitelikli hekim kadromuz, ve personelimizle her zaman çok çalıştık, geniş branş ağımızla hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için daha da fazla çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

“1995’DEN BERİ HİZMET VERİYORUZ”

Toplantıda konuşan Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem Bilgin ise şunları söyledi; Bildiğiniz üzere İzmit Özel Konak Hastanesi sağlık sektöründe1995 yılından bu yana Kocaeli halkına hizmet vermekte ve her geçen gün kabuğuna sığmayarak büyüyen ve sağlık konusundaki yatırımlarına hız kesmeden devam eden bir kuruluştur. Bu anlamda sağlığın temel yapı taşları, sağlık hizmetinde lokomotif görevi gören hekimlerimizle gücümüze güç katmakta ve onların sayesinde hastalarımıza şifa dağıtmaktayız.

ÇİP YÖNTEMLERİ İLE ŞANS ARTIYOR

Birçok ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayan Bilgin, “Kocaeli’nin SGK anlaşmalı hastaneleri içerisinde ilk bypass ameliyatının yapıldığı, ilk tüp bebek ünitesini açan hastanesiyiz. 2019 yılında da yine sağlık bakanlığı tarafından akredite olan ilk hastaneyiz. Yine tüp bebek ünitemizde çipli güvenlik sistemleri ve mikroçip yöntemi ile ailelerin bebek sahibi olma şansını artırıyoruz. 128 kesit bilgisayarlı tomografi cihazımızda sanal anjiyografi ile hastalarıma girişimsel anjiyografi işlemine alternatif sunuyoruz. Sağlıkta teknoloji hızla ilerlerken bizde ameliyathane tüp bebek ve diğer birçok bölümde yaptığımız renovasyonlar ile teknolojiyi yakalamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“BİRÇOK İŞLEM YAPILABİLMEKTEDİR”

Devamında ise şunları ekledi; Tüp bebek kliniğimizde infertil hastalarımızın muayene ve tetkik hazırlık sürecinden sonra, embriyo transferi, yumurta dondurma işlemleri başta olmak üzere mikroenjeksiyon, preimplantasyon genetik tarama, 24 saat embriyo gözlemi, mikroçip yöntemi gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Uzm. Dr. Bilgin, Kocaeli ve çevre illerden gelen binlerce hastaya, en kaliteli ve güncel sağlık hizmetini en kolay ulaşılabilir halde sunmaya çaba gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini belirterek, yeni başlayan Tüp Bebek Direktörü Op. Dr. Çağdaş Aslan’ı basına tanıttı.

“BOŞLUĞU DOLDURMAK İÇİN İZMİT’E GELDİM”

Op. Dr. Çağdaş Aslan ise basın toplantısında şunları kaydetti; 2015 yılında Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin ilk kurulumunda, kurucu danışman hekim olarak görev aldım. Hastane yönetimi ile o dönemden beri süre gelen iyi diyaloglarımız neticesinde, Ocak 2019'da, yeniden Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde sorumlu hekim olarak göreve başladım. Doğu Marmara bölgesindeki tüp bebek alanındaki boşluğu, kalıcı olarak, doldurmak için, İzmit’e gelerek, Konak Ailesi'ne katıldık ve burada ki mevcut laboratuar ekibini de bünyemize katarak, daha da büyüdük.

AMAÇ SADECE İZMİT DEĞİL

Amacımız sadece İzmit'e değil, Sakarya, Bolu, Yalova, Gebze, Gölcük, Düzce, Karadeniz Ereğlisi ve İstanbul’u da kapsayan çevre il ve ilçelerin tamamına hizmet vermek ve bölgenin referans merkezi olmaktır. Ayrıca tüp bebek birimimize yurt içi tüm bölgelerden ve yurt dışından da hasta başvuruları olabilmektedir. Yola çıkış amacımıza uygun olarak tüp bebek laboratuarımızı ve kliniğimizi son teknoloji cihazlar ile donattık ve yeniledik.

“7 ÇİFTTEN BİRİ BEBEK SAHİBİ OLAMAMAKTA”

Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde, kanser hastalarında yumurta dondurma işlemleri de dahil olmak üzere, dünya çapında yapılan tüm tedavilerin yüksek başarılar ile yapılabildiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Ülkemizde her 7 çiftten biri, istemelerine rağmen, doğal yollarla bebek sahibi olamamaktadır, bu durumdaki birçok aileye yenilikçi tedavi yaklaşımlarımızla çözüm kapısı olmayı hedefliyoruz.

“BAŞKA ŞEHİRLERE GİTMEYE GEREK YOK”

Birlikte yola çıktığımız, Konak Hastanesinin ilkelerine uygun olarak, yaptığımız her işte etik değerlerimiz ve sosyal sorumluluk bilincimiz ile hareket ediyoruz. Kadın hastalıkları ve doğum alanında bölgede referans hastane konumunda olan Konak Hastanesini, tüp bebek alanında da aynı referans noktaya getirmek için geldiğimiz günden beri ekip arkadaşlarımla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki çocuk sahibi olmak isteyen hiçbir çiftimizin artık başka şehirlere gitmesine gerek yok. Çünkü "Ailenizi tamamlamak için Kocaeli'nde biz varız" diyerek sözlerini tamamladı.

OP. DR. ÇAĞDAŞ ASLAN KİMDİR?

1979 yılında anne ve babamın o tarihlerde görev yaptıkları Kayseri ilinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerimi Mersin'de tamamladı ve 2004 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 2004-2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi alarak, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını aldı. 2010-2011 yılları arasında kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi olarak Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevini yaptı. 2011-2014 yılları arasında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi ve Anadolu Sağlık Merkezinde çalıştı. Bu esnada Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde üremeye yardımcı tedavi yöntemleri ilgili eğitimini ve sertifikasını aldı. 2014-2019 yılları arasında İstanbul Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezinde tüp bebek uzmanı olarak çalıştı. 2017-2019 yılları arasında bu merkezin tıbbi direktörlüğünü yürüttü. Ocak 2019'dan beri, kuruluşunda (2015 yılı) aktif görev aldığı, İzmit Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin Sorumlu Hekimi olarak görev yapmakta.

Mesleği ile alakalı temel ilgi alanları şunlar: Ağrısız HSG, polikistik over sendromu, endoskopik cerrahi (laparaskopi, histeroskopi, robotik cerrahi), rahim şekil bozuklukları ve düzeltici cerrahileri, yumurta (oosit) dondurma, kanser tedavisi gören hastalarda tüp bebek uygulamaları ve yumurta rezervinin korunmasına yönelik tedaviler, doğal tüp bebek tedavileri, ince endometrium, tekrarlayan gebelik kayıpları, beslenme alışkanlıklarının irdelenmesi ve düzenlenmesidir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
karamürselli 2019-03-05 12:36:27

izmit'de böyle bir şeyin olduğunu öğrenmem iyi oldu, ben eşimle gideceğim

Avatar
Dost 2019-03-05 12:03:51

Biz izmştliyiz izmitten bi bok olmaz hepsi hastalarına maddi olarak bakıyor İstanbul medikalpark nur dokuz Eylül de çocuk sahibi olduk arkamızdan 10 kişiyi referans ettik boş dönen yok siz kliniklerinizi değil heeseyi para olarak gören zihinlerinizi yenileyin bence

banner1048

banner354

banner820

banner599

banner1050