banner1046
banner1117
30 Ağustos 2020 Pazar 09:01
“AKP pas veriyor, Fatma Hanım  gol atıyor!”

Röportaj: Aysun Özcan Erenkaya
Fotoğraflar: Merve Dişli

Sayın Haydar Akar ile yaptığımız röportajın 3. ve son bölümünde can alıcı konulara değindik. CHP’de var olduğu söylenen eksen kaymasından, İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına kadar pek çok konunun yanı sıra İzmit’i ve Kocaeli’yi masaya yatırdık. Akar, Tahir Büyükakın’ın Karaosmanoğlu’ndan daha vizyonlu olduğunu ancak geçen süre zarfında çokta bir şey yapmadığını ifade ederken, kentte sadece Büyükakın ve Hürriyet’in konuşulduğunun altını çizdi. Haydar Akar, kentte sadece İzmit ve büyükşehir belediye başkanlarının konuşuluyor olmasına AKP’lilerin sebep olduğunu belirterek bu durumun Hürriyet’in lehine olduğunu söyledi.

Akar, toplu açılış töreniyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Açılışta var olan projeleri küçümseyen, daha önce olan projeleri açtığı yönünde Hürriyet’e eleştiri getiren AKP’ye Kandıra yolunu beş defa, Cengiz Topel Havaalanını on defa açtıklarını hatırlattı.

Bir diğer öneli konu ise kadın milletvekili konusuydu. Akar listenin başına kadın aday yazılmasını bizzat Genel Başkana kendisinin ısrarcı olduğunu söyleyip, bu ısrarını gelecek seçimlerde de sürdüreceğinin işaretini verdi. Ancak CHP’de hedef ortaya koyan kadınlar olmamasından şikayet etti. Haydar Akar’ın cesur söylemlerinin yer aldığı gündem yaratacak açıklamalarını dikkatle okumanızı tavsiye ederim. 

***Kılıçdaroğlu daha çok partiyi sağa kaydırması nedeniyle eleştiriliyor. Parti kendi yıldızlarını yaratamıyor, devşirme isimlerle yürüyor deniliyor. Buna Ekrem İmamoğlu’nu dahil ediyorlar. İmamoğlu için ANAP kökenli, Mansur Yavaş için MHP kökenli deniliyor?

-Bir realite var, evvela onu diyeyim. Ekrem İmamoğlu sağdan gelmiyor, direkt soldan geliyor. İlçe başkanımızdı, ilçe delegelerimiz onu başkan olarak seçti. Babasının, annesinin ANAP’ta olması çocuğunun aynı partiden olması gerektiğini mi gösterir? Niye ‘Z’ kuşağı diyoruz, dinliyorlar mı anneyi babayı? Ekrem İmamoğlu siyaset yapma kararı aldıktan sonra CHP’de siyaset yapma kararı almış. Gelmiş Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyesi olmuş, ilçe başkanlığına talip olmuş. ’40 yıllık partiliyim’ diyen üyeler onu ilçe başkanı yapmış. Sonra belediye başkanı adayı yapmışız, belediye başkanı olmuş adam Cumhuriyet Halk Partisi’nin. Niye sağdan gelsin adam direkt soldan gelmiş. Kendi özgür iradesiyle kararını vermiş, siyasi hedefler koymuş ve direkt soldan gelmiş.

“İMAMOĞLU TÜRKİYE’Yİ YANSITIYOR”

***Seçim sürecinde camide Kuran okuması, daha muhafazakâr görünmesi de bu türden eleştirilere mahal vermiş olabilir mi?

-Yaşam tarzı olarak baktığında muhafazakâr kesime yakın olduğu düşünülebilir. İmamoğlu’nun ailesiyle benim ailem arasındaki fark ne Allah aşkına? Onun annesi de başörtülü, benim annem de başörtülü. Babası hacı mıdır bilemem benim babam hacı. Yaşamımız aynı, gitti camide kuran okudu. E biz de okul hayatımız boyunca kuran kursuna gittik. Bunlarla değerlendirmek çok yanlış, fikir olarak değerlendirebilirsin. Bir siyasi partiden de gelmemiş, ‘Ben siyaset yapacağım’ demiş ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne gelmiş. Bugün İmamoğlu aile yaşantısı olarak Türkiye’nin yüzde 80’ini, 90’ını yansıtır.

“ANKETLERDE MANSUR YAVAŞ ÇIKIYORDU”

***Peki Mansur Yavaş CHP’ye uyum sağladı mı?

-Ankara daha spesiyal bir durum oldu. Niye Mansur Yavaş çünkü tüm kamuoyu anketlerinde Mansur Yavaş çıkıyordu. Mansur Yavaş’ın CHP’yle kurduğu ilişki de kendisini tatmin etmiş olacak ki hiç problemsiz devam ediyor.

“İHTİYAÇ OLURSA CUMHURBAŞKANI ADAYI YAPILIR”

***İmamoğlu için yeni cumhurbaşkanı adayı olacak şeklinde kamuoyunda bir algı var. Bununla ilgili bir alt yapı çalışmasına da başladı, kendi basınını oluşturdu. En yakın arkadaşı Cavit Çağlar’la anılan “OLAY TV’yi” satın aldı, diyorlar. CHP İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı yapar mı?

-Eğer ihtiyaç duyulursa yapar tabii niye yapılmasın? Bakalım bir konjonktüre, kamuoyu anketlerine, potansiyel adayları değerlendireceğiz. Belki de hiç ismi duyulmamış birini aday olarak tanıtacağız. Ama ortak bir konsensüs sağlamamız gerekiyor. Biz eğer başarı sağlayıp bu sistemi değiştirmek istiyorsak, 20 yıllık bir iktidara son vermek istiyorsak isimler üzerinde takılmamak lazım çok fazla.

“ORTAK KRİTERLERDE BULUŞURSAK YÜRÜRÜZ”

***İsimlere takılmayıp ne yapacaksınız? Maalesef artık isimle gidiyor ama bu iş. İlkeler, söylemler kimin ne kadar umurunda?

-İsimle gidiyor ama diğer ittifakların da vereceği ortak kararları ortaya koymamız gerekiyor. Demokraside, insan haklarında, parlamenter sistemde buluşuyoruz. Ekonomik modellerde ayrılıyor olabiliriz, başka bir parti daha liberal olabilir. Ama Türkiye’nin bu süreçten sonra huzur içinde yaşayabilmesi, ‘Bu sabah problemsiz kalktım’ diyebilmesi, dünya ülkeleriyle barışık olabilmesi için bazı kriterler var. Bu kriterlerde buluşursak zaten yürürüz. Bu Ekrem olur, Ahmet olur, Mehmet olur.

“MECLİS AKP’DE OLDUĞU İÇİN…”

***Yani ittifak ortaklarının fikriyle, ortak kararla olacak diyorsunuz. İttikaflı seçimlerde bu zaten kaçınılmaz değil mi?

-Siyasi partiler önce kendi aralarında bir uyum sağlayacaklar ondan sonra adayı belirleyecekler. Başka bir şey yapıp herkes kendi adayıyla çıksın ikinci turda en çok oy alanla ayrı ayrı devam edebiliriz denilebilir. Bunu sağlamak önemli. İstanbul’la ilgili bir dezavantaj var. Meclis AKP’nin elinde olduğu için onlara tekrar geçebilir. Bunların hepsi gelecekte değerlendirilebilir. Seçim 2023’te olursa işte o zaman İmamoğlu ve diğer alternatifler biraz daha rahat değerlendirilebilir.

“DARALTILMIŞ BÖLGE FELAKET OLUR”

***Dar bölge veya daraltılmış bölge seçim sistemi hayata geçer mi, onunla ilgili ne düşünüyorsunuz?

-Ben dar bölge seçim sisteminin hayata geçirileceğini düşünmüyorum, daraltılmış bölge düşünülebilir. Daraltılmış bölge daha önce burada uygulandı. Rahmetli Rıza Sirmen zamanında daraltılmış bölge vardı iki bölgeydi Kocaeli. Onlar daraltılmış bölgeyi seçmen lokasyonuna göre yapabilirler, nereyi nasıl alırız diye. Ama bana göre çok zor, bu yöntemle gelmezler. Çünkü daraltılmış bölge bir felaket olur ülke için.

“BENİM ISRARIMLA KADIN VEKİL OLDU”

***Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ilk sıralara kadın milletvekili ısrarı vardı. Fatma Hanım da bu şekilde birinci sıraya yerleşti. Şimdi Fatma Hanım yok. Aynı ısrar sürecek mi?

-Genel başkanın değil benim ısrarımla oldu burada. Kocaeli’de Cumhuriyet Halk Partisi 70-80 yıldır seçilebilir bir sıralamaya kadın milletvekili adayı koymadı. Biz Genel Başkan’la konuşarak ‘Kocaeli’de kadın milletvekili de istiyoruz’. Birinci sırada sıkıntı yok, siz de İzmir’de ikinci sıradasınız’ dedik. Bu konuda ısrarlıydık, genel başkanın hoşuna giden bir teklif olduğu için de sıkıntı olmadı.

***Bakın bu iyiymiş, tebrik ederim sizi. Peki, aynı ısrarı sürdürecek misiniz?

-Aynı ısrarı sürdüreceğim mutlaka bizim listemizde seçilebilir bir sırada kadın milletvekili adayımız olacak.

“HEDEF KOYAN KADIN GÖRMÜYORUZ”

***Sadece bir kadın vekil mi? AKP’de iki tane var?

-Ben bir tane zorunlu diyorum keşke üç tane olsun beş tane olsun. Onlar gibi biz de 7 tane çıkartalım üçü-dördü kadın arkadaşımız olsun ama kadınlarımız da kendilerini buna hazırlasın. İddialı olacaklar, kendilerini ifade edecekler. Kadın kolları kongresinde eleştirildik. Bizim konuşmalarımızdan sonra seçime geçileceği söylendi biz de konuştuk çıktık. Orada divan başkanının yanlış yönetiminden kaynaklanan bir olay oldu. Ben bütün kongreleri takip eden bir insanım ama seçime geçilecek diye çıktım. Fatma Hanım sonradan kongreye geri dönmüş çok da eleştiri aldık, ‘Bizi dinlemediler’ diye. Ben hep kadın kongrelerinde ‘Erkekler çok konuşmamalı’ derim. Kadın kongresi yapıyoruz ama hedef koyan kadın görmüyoruz. Kadınlar çıksın ‘bu kentte ben de varım. İl başkanı olacağım, belediye başkanı olacağım. Milletvekili olacağım’ desin.

“KİMSE HAYIR DEMEZDİ”

***İzmit Belediyesi’nin toplu açılış töreninde söz hakkı verilmediği yönünde bir eleştiri yapıldı. Yeni göreviniz gereği tarafsız olmanız gerekiyor belki ama en azından bir selamlama yapabilirdiniz…

-17 Ağustos’ta Gölcük Belediyesi davet etti, gittik. Orada kamunun en üst görevlisi bendim. Vali Cumhurbaşkanı’nın vekili olduğu için aynı seviyede bir pozisyonumuz var protokolde. Söz hakkı verdiler konuştum. Açılışta da söz talebinde bulunsaydım kimse bana hayır demezdi.

“ATMOSFERİ BOZMAMAK İÇİN KONUŞMADIM”

***Tabii ki hayır demezdi ama onların düşünmesi gerekmez miydi?

Biz açılış öncesinde konuştuk. Genel Başkan var. Ben tarafsızım ama sonuçta genel başkan devlet protokolünde benim önümde geliyor. Konuşsaydım bir şey olmazdı ama böyle düşünüleceği aklıma gelmedi. Oradaki atmosferi bozmamak lazım. Ne güzel bir görüntü çıktı ortaya. Ortada genel başkan yanında iki tane tülbentli kadın. Şimdi biz erkekler olarak doluşsak oraya hoş mu olacaktı?

***Akşener ve Hürriyet’in başörtülü o görüntüleri eleştirildi ama?

-Eleştirebilirler ama Yıllar sonra siyasette kullanılacak muhteşem bir görüntüydü. Ben bu tür şeylere takılan bir insan değilim hatta gazeteler yazınca ‘Aa ne oluyor’ falan dedim. Sıkıntı yok yani.

“MUHALEFETİ YENİ YENİ ÖĞRENİYORLAR”

***Nasıl buldunuz açılışı, yatırımları? Ulusal gündeme ‘Kılıçdaroğlu’nu kandırdılar’ şeklinde yansıdı, baya eleştiri aldı…?

-Orada başlangıçtaki amaç araçları tanıtmaktı. Sonra ‘Genel başkanı bir ilçe belediyesine getirelim’ dedik. Fatma Hanım daha sonra ‘Meral Hanım’ı da çağıralım’ dedi. ‘Tamam genel başkanla konuş, ikisi birlikte gelirse bu davetten sonra Türkiye’ye bir mesaj da verilmiş olur’ dedim. Bizim araçlar da baktığın zaman gümbürtüye gitti. Aslında araçlar büyük yatırım oldu. Biraz da süslemek gerekiyordu.

“KANDIRA YOLU TEMELİNİ BEŞ DEFA ATTILAR”

***Sizin süslemek diye baktığınız yerler AKP’lilerin daha önceki projeleriymiş, öyle diyorlar. Yeni yapılan bir proje yoktu, neyin açılışını yaptılar diye eleştirdiler. Buna ne diyorsunuz?

-AKP’liler geçmişte burayı yaptı, sonra yıktı, terkedilmiş bıraktı, biz başka bir lokasyona gidelim başka bir alan bulalım, böyle bir şey olur mu? Olmaz. Orası (Sarısu kampı) kullanılmıyordu, kullanılabilir hale geldi. Belki de önümüzdeki yazdan itibaren, virane halinden dolayı gidemeyen birçok dezavantajlı grup kullanacak orayı. Yahya Kaptan’daki kafe de sonuçta bir imalat olacak ve o imalatı gösterecek. ‘Bizim zamanımızda vardı da tekrar açtılar’ diyorlar. E siz bir açılışı on defa yaptınız. Kandıra Yolu’nun temelini beş defa attınız, Cengiz Topel’i on defa açtınız. Hatta bir sonraki açılışa ben de geleceğim diye söz verdim. Şehir Hastanesi’ne gittik Fikri Bey bir temel atmış, on metre kare yoktu temeli. Neyi eleştiriyorsunuz şimdi siz?

“HEDEFİMİZ BÜTÜN KİRALIK ARAÇLARDAN KURTULMAKTI”

***AKP’de muhalefet edecek tabi. Sonuçta Kocaeli’nin kalbini CHP’ye kaptırmış?

-Doğru ama hiç muhalefet etmedikleri için yeni yeni öğreniyorlar, bunun hiçbir geçerliliği olmadığını kendileri de görecekler. Orada hedefimiz daha büyüktü aslında bizim.

***Nasıl bir hedeften söz ediyorsunuz?

Tüm araçları satın almaktı hedefimiz ama onların muhalefetiyle karşılaştık. Devlet Malzeme Ofisi’nden 27 milyonluk bir araç almamıza izin verdiler. Bu 27 milyonun içine neleri sığdırabiliriz diye çok çalıştık. Hepsinden haberimiz var bu şekilde görüşüyoruz, çalışıyoruz. Keşke bütün araçları satın alma yetkisi verseler de belediyemiz kiralık araç yükünden kurtulsa. Sen hem yeni araçların getirilmesine engel olacaksın hem de muhalefet yapacaksın, bunlar doğru değil.

“HERKES İZMİT BELEDİYESİ’Nİ KONUŞUYOR”

***Açılış töreninde genel başkanların verdiği mesajı nasıl okuyorsunuz? Fatma Kaplan Hürriyet büyükşehir adayı ilan edildi diye yazdı basın. Sizce de öyle mi, yoksa sadece bir hedef mi kondu?

-Bence hedef kondu niye çünkü biz büyükşehirleri aldığımız belediyelerimize baktığımızda hep ilçe belediyelerde başarılı olmuş başkanları aday yaptık. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş, İzmir’de Tunç Soyer, yarısından fazlası ilçe belediyelerimizde başarılı olmuş başkanlarımız. Biz Fatma Hanım’ın kişisel başarısını konuşmuyoruz, biz İzmit’te CHP belediyesinin başarılı olmasını ve Kocaeli’ye örnek olmasını istiyoruz. Kocaeli’ye örnek olduğu zaman Fatma Hanımın başarısı olacak zaten doğal olarak, potansiyel adayımız da Fatma Hanım olacak.

***Mevcut performansıyla bu iş tamamdır diyebilir misiniz?

-Daha çok çalışacak, sadece İzmit tanımayacak Gebze, Darıca, Kartepe de bilecek. 11 belediye var herkes İzmit Belediyesi’ni konuşuyor. Geçen Fatma Başkanla bir ilçeye ziyarete gidiyorduk, o ilçede her tarafı ot bürümüş. ‘Ya Haydar ağabey buradaki otları kimse konuşmuyor’ dedi. İzmit Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ni yarıştırıyorlar.

“DİĞER İLÇELERE KİMSE DÖNÜP BAKMIYOR”

***Evet artık Kocaeli’de yalnızca iki başkan konuşulmaya başladı. Bundan Fatma Başkan memnundur sanırım?

-Memnun olması lazım. Diğer ilçe belediyelerine kimse dönüp bakmıyor. Halbuki onlar da ihale yapıyorlar, onlar da araç alıyorlar, onlar da temizlik işleri yapıyorlar. Onlar da belediyenin yapması gerektiği işleri yapıyorlar ya da yapmıyorlar ama kimse onları konuşmuyor. 24 saat İzmit Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi konuşuluyor bunu da biraz AKP kanadı yapıyor.

“ONLAR PASI VERİYOR FATMA HANIM GOLÜ ATIYOR”

***Bu aynı zamanda Fatma Hanım’a katkı değil midir? Galiba AKP’liler bilinçsizce Hürriyet’e çalışıyor?

-Bana göre de katkı, onlar pası veriyor Fatma Hanım golü atıyor. İzmit Belediyesi’nin 200 milyonluk bütçesiyle yarışırlarsa size gol atarlar. 

“HASTANEDEN ÇOK YOL MALİYETİ VAR”

***Söz açılmışken, Tahir Büyükakın’ın çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Tahir Beyin en beğendiğim çalışması Kocaelispor’a yaptığı katkılar, bunu bir kenara koyuyorum. Gebze-Darıca metrosunun bakanlığa devrini destekliyorum ama bakanlığa devretmenin kendisine siyasi bir başarı getireceğini düşünmüyorum. Gebze- Darıca metrosu tamam, burada bir şehir hastanesinden çok yol maliyeti çıkıyor. Devlet orada özel hastane yapıyor, yap işlet devret yöntemiyle. Maliyeti yüksek diyerek devlet hastanesi yapmıyorsun ama ona yol yapıyorsun daha fazla maliyetle. Çok bir şey kalmadı zaten neredeyse iki seneye geliyoruz ortada bir şey yok.

“TAHİR BEY KARAOSMANOĞLU’NDAN DAHA VİZYONLU”

***Bunu muhalefet için mi diyorsunuz yoksa vaat edilen projelerin takipçisi olarak mı konuşuyorsunuz? Yapılan iyi bir işleri yok mu?

-15 yıl Karaosmanoğlu belediye başkanlığı yaptı bu kentte, SEKA Park dışında diyebileceğimiz bir şey var mı? Aklınıza bir şey gelir mi? Yarın Tahir Bey için de aynısı olacak. Onun için Tahir Bey daha vizyonlu biri, oturup bu kent için bir proje yapması lazım. Bu kentin büyük problemleri var. İki tane viyadük yapmakla trafik problemi çözülmez. Tramvayı biraz benim ısrarımla yaptılar bak ne kadar başarılı gidiyor, bununla da övünüyorlar. Kente ayrı bir vizyon katıyor, zamandan tasarruf, maliyetten tasarruf yapıyorlar. Ama o proje kitapçıklarını da biraz yapmalılar. Ha yapmazlarsa da biz Kocaeli Büyükşehir’i daha kolay alacağız çünkü önümüzdeki dönem Kocaeli büyükşehir belediyesi bizde.

“BÜYÜKŞEHİR’İ BENİM KADAR İYİ BİLEN YOKTUR”

***Aday olmak ister miydiniz Büyükşehir’e? Bakanlık dediniz ama yerelde size ihtiyaç olabilir?

-Benim siyaseten böyle bir talebim yok kim olursa olsun hiç önemli değil. Sonuna kadar destek veririm, tecrübemi paylaşırım. Şunu da iddialı söylüyorum; geçen dönem büyükşehiri herhalde benim kadar iyi bilen yoktur yarışanlar arasında. Belki biraz kopmuş olabilirim ama yine takip ediyorum. Büyükşehir adaylığı gibi bir beklentim yok, bir yarış içerisine girmem aday olacağım diye. Fatma Hanımın başarılı olmasını isterim. İnşallah başarılı olur, kent konuşur ve büyükşehire alırız onu.

“CHP EN AZ 5 İLÇE ALIR”

***Ya, o günün koşullarında Sayın Genel Başkan “Haydar gel bakalım buraya” deyip parti görevi verirse?

-Parti görev verirse ayrı konu ama yine kriterleri ortaya koyarız uyuşuyorsa, gerçekten bir ihtiyaç varsa taşın altına elimizi koyarız.

***Peki, şimdi bir yerel seçim olsa CHP kaç ilçeyi alabilir? Gerçekçi olalım yalnız?

-Bugün seçim olsa ben iddia ediyorum en az beş ilçe bizde olur. Abartısız söylüyorum.

“ADAYLARIMIZI BELİRLEMEMİZ GEREKİYOR”

***Hangileri onlar, sayar mısınız?

-Karamürsel, Gölcük, Derince, Darıca, İzmit. Diğer ilçelerde de yarışırız çok rahat. Bu yarıştığımız ve aday gösterdiğimiz ilçelerde aday arkadaşlarımız beş yıldır konuşulan bilinen arkadaşlar. Bu da bize seçime üç ay kala aday göstermeyle durumu kurtaramadığımızı gösteriyor. Önseçim, merkezi yoklama her ne olursa olsun bu süreci kurtaramıyorsunuz. Onun için de örgütlerin siyasi erklerin bir araya gelip özellikle zayıf olduğumuz ilçelerde bazı arkadaşlarımızı yürütmemiz lazım. İlçesiyle iliyle, milletvekilleriyle gelecek seçimlerde adayımızı belirlememiz ve çalışmaları yapmamız gerekiyor.

***Bunları Genel Başkanla paylaşıyor musunuz?

-Paylaşıyoruz tabii. Genel başkan da ‘Elinizi tutan mı var?’ diyor. Genel Başkan kalkıp da ‘İl başkanı gel, ilçe başkanı gel’ demez. Örgütler bunları yapmak için var burada.

“KİMSEYE TELEFON ETMEDİM”

***Örgüt demişken, il başkanına (Harun Yıldızlı) sınırsız destek verdiniz, kazandıran taraf oldunuz. Tebrik etmek gerek.

-Taraf olmadık, bizim bir oyumuz vardı onu da mevcut il başkanı lehine kullandık. Sağa sola telefon ettiğimiz söylendi ama hiçbir arkadaşımızın ‘Bana telefon ettiler’ deme şansı yok benim için. Kimse de bana sormadı, sorsalardı da kime destek vereceğimi söylerdim. Ama kimseye telefon etmedim, Harun Bey ve ekibi çalıştılar. Demokratik bir yarış oldu ve kazandılar.

“HARUN BEY’İN İLETİŞİMİ YÜKSEK”

***Harun Yıldızlı sizce nasıl gidiyor? Gerçi eleştirmenizi beklemiyorum ama bir değerlendirme alabilirim?

-Pandemi süreci onların bir süre buluşmasını, bir ekip haline gelmesini erteledi ama şimdi iyi gidiyorlar. Bütün ilçelere gidiyorlar, muhtarlarla mahalleleri konuşuyorlar. Harun Bey’in iletişimi yüksek, kimsenin siyasi düşüncesine bakmıyor. Siyasi büyüklerle de bayramlarda görüşüyor, bana göre yapılması gereken şeyi yapıyor. Pandemi etkinlikleri engellese de çalışmalar bir taraftan devam ediyor. Güzel de bir birliktelik oldu. Bir kısım ilçe başkanı destekledi, bir kısım desteklemedi ben görebiliyorum. Seçim süreci atlatıldı herkes örgütün başarısı için yoğunlaşmış durumda.

***Sayın Akar geldiğiniz, gönlünüzü açtığınız için size çok teşekkür ediyorum. Yeni görevinizde başarılar diliyorum.

-Ben teşekkür ederim. Hatamız, kusurumuz varsa affola. Bende başarılarınızın devamını diliyorum.


BİRİNCİ VE İKİNCİ BÖLÜMLER İÇİN GÖRSELLERE TIKLAYINSon Güncelleme: 01.10.2020 13:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
oğuz 2020-09-04 12:10:44

tarafsız bir birey olarak soruyorum size 2 yıla yakındır, elle tutulabilir ne yaptınız???sizden yatırım falan istemiyorduk, seçimden önce kronikleşmiş sorunların çözümlenmesi için destek verildi,gelin görünki hiçbir şey yok,whatsap hattınız var! sorun bildiriyoruz!!!(tamam efendim ilgili ve yetkililere bildiriyoruz) sonuç !1 hiçbirşey yok.......

Avatar
Behcet 2020-08-30 23:56:26

ulan ne yalakalik yapiyorsuzunuz bu kadının yaptığı bir is gozterin yalancı yalakalar

banner1212

banner1048

banner354

banner599

banner820