banner1046
banner1038
O istifaların ardından Özdere'den ciddi iddialar: Yakında İzmit'te de istifalar başlayacak

Yaklaşık 50 yıl boyunca Milliyetçi Hareket Partisi'nde görev yapan, MHP'nin eski MKYK üyesi olan Adnan Özdere hem Gölcük'te yaşanan istifalar hem de MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'ye yaptığı göndermeler ile son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. 
Özdere, MHP'nin eski ilçe başkanları, üyelerinin de içinde bulunduğu 410 kişinin partiden istifa edeceği söylenmiş, beklenilen rakama henüz ulaşılamaması nedeniyle de MHP'nin muhalifleri oldukça eleştiri almıştı. İl Başkanı Aydın Ünlü MHP'den bu kadar fazla sayıda istifanın yaşanmayacağını söylemiş, kendisine gelen dilekçe olmadığını dile getirmişti. 
Adnan Özdere de bu hafta röportaj konuğumuz olarak hem Başkan Ünlü'ye göndermelerde bulundu, hem de istifaların neden az sayıda kaldığını açıkladı. 
Adnan Özdere ciddi iddialarda da bulunarak yakında İzmit'te de istifaların başlayacağını ifade etti. Meral Akşener'in kuracağı yeni partide yer alacaklarını belirten Özdere çalışmalar hakkında da bilgiler aktardı. 
Akşener parti kurmak için neyi bekliyor?, Bahçeli bizi rezil etti cümlesini Özdere ne için kullandı?, Akşener'in Gölcük'te yaşanan istifalardan haberi var mı?, yakın zamanda Meral Akşener Kocaeli'ye gelerek çalışma yapacak mı?,  Gölcük'te Akşener'e destek ve istifalar sürerken bu durum diğer ilçelere nasıl yansıyacak?, eskş MHP'liler istifa dilekçelerini neden partiye vermedi?, Özdere Başkan Ünlü'ye hangi göndermelerde bulundu?, Meral Akşener yerine farklı bir isim olsaydı durum ne olacaktı? 
Hepsi ve çok daha fazlası bu haftaki röportajımızda. Keyifle okumanız dileğiyle.

OTURANLARLA DEĞİL, ÇALIŞANLARLA BERABERİM
*Uzun yıllardır Antalya'da yaşıyorsunuz. Neden Kocaeli'de bu çalışmaları yürütüyorsunuz, neden Antalya değil?

- Gölcük'e çok sık geliyorum. Seçim dönemlerinde geliyorum buraya, çalışmaları yürütüyorum. 1 Kasım-7 Haziran seçimleri dönemlerinde burada bizzat SKM Başkanlığı görevini yürüttüm, istifa eden arkadaşlarımla beraber. Oturan arkadaşlarımla değil. Orada da çalışmanın içindeyim. Meral hanımı biz çocukluğundan beri tanıyoruz. İzmitli. Ağabeyi il başkanımızdı benim can ciğer arkadaşımdı. Hal böyle olunca da benim herkesten çok çalışmam lazım. O bizim bildiğimiz insan. Her yere gidiyoruz onunla beraber, dinliyoruz. Gölcük’te hep irtibatım var. Benim üyeliğim de burada hala.

MERKEZ BİR PARTİ OLACAK
*Meral hanım ile görüşüyor musunuz, nasıl gidecek bundan sonra çalışmalar?

- Uyum yasaları çıktıktan sonra partimiz kurulacak. Bunda kesin kararlı. Tüm illerden temsilciler geldi, hepsiyle İstanbul'da ayrı ayrı toplantılar yaptık. Bu görüşmelerde yüzde 95'i yeni bir parti yeni bir oluşumun kurulmasını istedi. Meral hanım da bize "Sizi toplayacağım, siz nasıl isterseniz o şekilde yapacağız, sizi yalnız bırakamam" dedi. O kararı aldık, fikrimizi beyan ettik ve parti kuracağını açıkladı. Bize şunu söylüyor, Türkün de Kürtün de oy verdiği, sağcının da solcunun da oy verdiği kucaklayıcı bir merkez parti olacak. PKK, FETÖ'cüsü bizim yanımıza adım atamaz. Bunun dışında herkesi kucaklamak gerekiyor zaten. Kavga ede ede nereye varacağız? Yine mi kavga edelim? Biz o kavgalardan bıktık.

BAHÇELİ BİZİ REZİL ETTİ
*Son süreç ve istifalarla ilgisi değerlendirmesi nedir Meral hanımın?

- Bu konuyla ilgili henüz görüşmedik. Meral hanım 'parti kuralım sonrasında istifa edin' diyen ılımlı bir insan ama artık buramıza geldi. Bütün arkadaşlarımız bu işi yapmamız gerektiğini söyledi. Biz 46-47 yıldır bu işin içinde olan insanlarız. Rezil olduk. Bahçeli bizi rezil etti. Bir sene önce dediklerimizin hepsini yaladık yuttuk, bambaşka bir şeye döndük, insanda biraz karakter olur. Tabi ki Meral hanımın konu ile ilgili bilgisi var. Kendisine rapor hazırlayıp göndereceğiz.

AKŞENER SÖZ VERDİ, GELECEK
*Gelecek mi yakın sürede Kocaeli'ye?

- Biz Meral hanımı geçen sene 15 Temmuz'dan sonra düğüne geldi. Oradan rica ettik Değirmendere'ye davet ettik. Buraya getirdik. Kırkyama festivali vardı. Meral hanımı gören kadınlar geldi, sarılanlar, fotoğraf çektirenler oldu. İlgiye şaşırdık. Çay bahçelerine geldik. Meral hanımı görenler alkışladı kendisini. Biz geçenlerde Antalya'da kendisini Gölcük'e davet ettik. Ramazan sonrasında geleceğini belirtti. Getireceğiz, hanımlara söz verdik, o da bizi kırmaz.

2011'DEN BERİ AKŞENER'İ İSTİYORUZ
*MHP'de muhalif kesimin tepkileri vardı ama kalabalık bir şekilde istifalar ve çalışmalara başlayacağınızı söylediniz. Bu kadar kalabalık olmanızın sebebi ne?

- Biz ister istemez bu sürece geldik zaten. Gölcük başka illere benzemez. Gölcük 70 yılından itibaren Kocaeli'nin lokomotifidir. Gölcük her zaman mücadeleyi en önde getirmiştir. Biz Alparslan Türkeş’i 4 kez Gölcük'e getirdik. Kendisi de Kocaeli Gölcük'ten ibaret demiştir. Gölcük farklı. Biz 2011 seçimlerinden sonra, Nihat beye söyledik, 'Meral hanıma söyle başkan adayı olsun' dedik. Biz o zamandan beri teşkilatın içinde Meral Akşener'i görmek istiyoruz. Bahçeli ile gitmek mümkün değil. Biz koordineyiz, teşkilatlıyız. Meral hanım parti kurun dediği anda 1 saatte parti kurulur. Biz zaten hazırdık. Biz koordine olduğumuz için oluyor bunlar. İzmit'te de haber aldık, arkadaşlarımız başlamışlar. Orada da istifalar başlayacak.

TATLI BİR REKABET VAR
*Hangi ilçeyi nasıl değerlendiriyorsunuz şu an?

- Bizde tatlı bir rekabet var. Biz Gölcük olarak en önde olmak istiyoruz. Bu kesinlikle yarış falan değil. Gönül ister ki Körfez, Derince hepimizi geçsin. Orada gördüğünüz insanların hepsi Ülkücü gelenekten gelen insanlar. Körfez'de, İzmit'te, Kandıra'da da çok var.

İHRAÇ EDİLENLERLE GÖRÜŞÜYORUZ
*MHP'de özellikle 1 Kasım'ın ardından muhalif isimler de ihraç edildi Kocaeli'de. Onlarla görüşüyor musunuz? Davet ettiniz mi?

- Ben Antalya'da çalışıyorum, Gölcük'te de sürekli irtibattayım. Eski ilçe başkanımız İsmail Eroğlu Emin Şimşek ile, Kaan Dilmen ile, diğer arkadaşlar ile görüşüyor ama onların ne yapacağını bilmiyorum. Bu herkesin kendi alacağı karar. Görüşülüyor.

PARTİYE VERSEK DİLEKÇELERİ YIRTARLARDI
*İl Başkanı Aydın Ünlü'nün de açıklamaları oldu. İstifa edenlerin 410 kişiyi bulmasının imkansız olduğunu ve kendisine giden bir istifa olmadığını söyledi. Siz ne diyeceksiniz bu konuda?

- Biz bütün arkadaşlarla konuştuk ve kısa bir sürede yaptık toplantıyı. Zaman yoktu. Arkadaşlarımızla görüştük, okey aldık. 20 sene burada olup sonrasında farklı illere gidenler var. Biz ilk etapta Gölcük'tekileri topladık. 145 kişinin dilekçelerini seçim kuruluna veriyoruz. Ertesi gün 50 daha, ertesi gün 40 kişi daha. Çin işkencesi vardır bilir misiniz? Biz aslında bekleyip 15 gün sonra hepsini vermeyi düşünüyorduk ama bize kimse gelmedi denildi. Biz zaten partiye değil İl Seçim Kurulu'na verdik dilekçeleri. Partiye versek atacak, kayboldu diyecek, istifa edenleri engellemeye çalışacaklar. Peyderpey bu devam edecek ama partiye verilmeyecek.

AYDIN ÜNLÜ, ÜLKÜCÜ KÖKENDEN GELMİYOR
*MHP İl Başkanı Aydın Ünlü gerçekleştirdiğiniz etkinlikte sadece 7 kişiyi tanıdığını söyledi, yani diğerlerinin parti üyesi olmadığını söylüyor. Siz ne söyleyeceksiniz?
-  Bakın ben sene 68 partiye girdim. O günden bugüne bütün arkadaşlarımı tanıyorum. Aydın Ünlü ne zaman partiye geldi, kim getirdi onu da bilmiyorum. Ocaktan gelen birisi değil, Ülkücü kökenden gelmiyor. Kimseyi suçlamıyorum tabi ki partimize gelecekler ama Kocaeli'de il başkanlığı yapıyorsun 7 kişiyi tanıyorsun ama o seni kabahatin. Gel buraya toplantı yap, insanlarla otur. Koltukta oturmakla il başkanlığı yapılmaz.

BİZİM EŞLERİMİZ BİZİMLE ÖLÜME GİDER
*MHP'de bu şekilde toplu istifaların olmayacağını da gündeme getirdi..

- Eşim bile benimle istifa edip gitmez diyor. Biz kimsenin eşlerine karışmayız ama bizim eşlerimiz, kızlarımız, oğullarımız bizimle ölüme bile giderler. Biz öyle bir gelenekten geliyoruz. O Ülkücü gelenekten gelmediği için eşini, oğlunu, kızını partiye getiremeyebilir. Biz ayrı bir konseptiz. Bizim o arkadaşlarla uyum sağlamamız mümkün değil. Alparslan Türkeş'in rahidei tedrisinden geçmeyen insanlarla bizim uyum sağlamamız mümkün değil. Biz öyle değiliz. Mesela Saffet bey milletvekili. Hiç Gölcük'e gelmiş mi?, insanlarla konuştunuz mu, gelip esnaflarla beraber bir çay içtiniz mi?, biz kendi dönemimizde Başbuğumuzu getirdik buraya. Yorumu kendine ait bir şey. Ben bir şey diyemem.

ÜNLÜ'NÜN BAŞKANLIĞI HALK NEZDİNDE GEÇERSİZ
*Kocaeli teşkilatlarına baktığınızda genel anlamda ne gibi sıkıntılar var, ne gibi eksiklikler görüyorsunuz?

- Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları değil mi? Demokrasi ne? Bahçeli telefon açacak 'Aydın delege listesi yaz bakalım kafana göre, seçim yapın' Bu mu demokrasi? Bizim tüzüğümüzde de bu yok. Her mahalle kendi aldığı oy oranına göre delege çıkaracak. O delegelerle ilçe kongresi yapılacak, ilçe kongresi il delegelerini seçecek, kongre olacak. Değirmendere 4 bin küsur oy aldı, adam buraya 12 delege vermiş, delege hakkı 107. Bütün ilçelerde oturuyorlar kimleri delege yazalım, Ahmet, Mehmet oy kullansın diye yazıyorlar. Böyle bir sistemden geldiği için parti gelişmedi. Demokrasi olsa ve herkes tatlı bir rekabete girse gelişirsiniz. Teşkilat en son seçimlerde evlere şenlik. Aydın beyin başkanlığı halk nezdinde geçersiz. Kaç kişiyle kongre yaptılar, nasıl oluyor bu iş? Milletvekili seçimleri yapılacak, Genel Merkez'den telefonla yoklama yapıyorlar, kimsenin istemediği ismi ilk sıraya koyuyorlar. Sancaklı'yı kimse istemedi. Kilis'e kadar gittik Akşener'le. Arkadaşlar kısır döngüyü devam ettirmeye çalışıyorlar. Parti de ileri gidemiyor.  16 Nisan'da referandum yaptık. Ne oldu referandumda? Bahçeli'nin Evet diye uğraştığı referandumda MHP'nin oy oranı düştü. Yok demokrasi. Genişleme de, ilerleme de yok.

AKŞENER OLMASA MÜMKÜN DEĞİL
*Bu isim Meral Akşener olmasaydı bu kadar hızlı ilerlermiydi süreç, ya da bu kadar arkasından birilerini sürükleyebilir miydi?

- Mümkün değil. Her konuşmasında öyle etkili sözler söylüyor ki, ben bunu istiyorum diyoruz. Lider böyle oluyor. Lider halkın ne istediğini hissediyor. Kendisini çok seviyorlar. Yoldan geçirmiyorlar. Bir gezisine gidin şaşırırsınız. Kendisi samimi. Bu çok önemli. Kadınlara ayrı önem veriyor. Kadınlara da pozitif ayrımcılık yapacağını söylüyor. Kadınları belli görevlere getirmeyi planlıyor kafasında ve gelmesi de lazım. Bazı insanlarda şeytan tüyü var.

İTİBARIMIZ YERLE YEKSANDI
*Parti kurulduktan sonra Kocaeli'de nasıl değiştirir dengeleri?

- Meral hanım anket yaptırıyor. Bize en son söylediği ankette İzmir yüzde 37. Meral hanım işkembei kübradan atan bir insan değildir. Belirli verilere dayanır. Bizim oyumuzun da Türkiye genelinde yüzde 23'lerde olacağını söylüyor. Ucu açık. Kadın olması ve gayreti onu çok ileri kadar taşır diye düşünülüyor. Biz Bahçeli'ye oy isterken Bahçeli gittiğinde oy vereceklerini söylüyorlardı. Şimdi Akşener için sorduğumuzda oy vereceklerini söylüyorlar. Lider bu kadar basit. Devlet bey ne yapıyor, oturduğu koltuktan kalkmıyor. Türkiye tehlikede, Devlet dizi izliyor, arkadaş ayıp. Ne oluyor, ilerleyemiyorsun. Ben  Türkeş'le 11 yıl Ankara'da MKYK'da görev yaptım. Ben rahmetli genel başkanımızla çok günümüz geçti. Herkesle samimiydi, güler yüzlüydü. Biz Bahçeli'ye bunu yaptıramadık. Koltuk eskitiyor, ayakkabı eskitmiyor. Meral hanım çıkmasa bizim itibarımız yerle yeksandı.

BAHÇELİ TÜM KREDİLERİ HARCADI
*50 yıla yakın bir süre MHP'deydiniz, yıllarınızı verdiniz, nasıl bir süreç bu sizin için?

-20 senedir Bahçeli bütün kredileri harcadı. Biz buradaki arkadaşlarla hedefe kilitlendik. Buradaki olay duygusallığı çoktan bastırdı. Gerçekçi olmak zorundayız. Güzel hedefler yakaladık. Türk milletine bunları sundu, biz de yanındayız.

AĞABEYLİK ROLÜ OLDU
*Kocaeli'deki bu olayın sizin liderliğinizde olduğunu söylüyorlar, siz ne diyeceksiniz?

- Adnan ağabey geldiğinde birşey olur diyorlar. Arkadaşlar aslında her şeyi yapmaya hazırlar ama ben öncülük ediyorum gibi oluyor. Ağabey rolü oluyor. Ben risk almayı da severim. İnandığım dava uğruna koşarım. Ben 1 Kasım'da 7 Haziran'da aday değilim, neden buradaydım? Çalışmalar yaptık, broşürler bastık, lokmalar dağıttık. Ne için yaptık bunları? Takım ruhu var. Araba lastik olmadan gitmez ama her birinin bir görevi var. Bizim burada çok eskiden gelen bir arkadaşlık bağımız var. Ben bunu İzmit'te göremiyorum. Ben takımın bir parçasıyım.

NE GÖREV OLURSA YAPACAĞIZ
*Meral hanımın partisinde bütün görevleri yapmaya hazır mısınız?

- Ne görev yaparsa yapacağız. Biz görevliyiz zaten. Diyelim ki il heyeti kuruldu, teşkilatları kurun dedi. Ben heyetin içinde olsam Derince'ye, Körfez'e gidelim, inceleyelim kim nasıl faydalı olur, kimi istiyor diye ona göre belirleyelim diye düşünürüm. Ben kendimi görevli addettim zaten.

NE ONLAR HAİN NE DE BİZ
*Daha önceki süreçte karışıklıklar oldu, Akşener geldiğinde tartışmalar yaşandı. Burada yine aynı şeyler olur mu?

- Yok, mümkün değil. O olay Ankara'dan gelen talimat üzerine yapıldı. O gençler bizim arkadaşlarımız. Belki de şu an onlarla konuşsak 'niye böyle yaptık' derler. İnsan 40 yıllık karısından boşanıyor. Ayrılmanın da güzel olması gerekiyor. Ne onlar hain, ne biz hain. Onlar Bahçeli ile bir yere varırız diyorlar, biz de yıllarımızı harcadık olmaz diyoruz. 2019 seçimlerinde MHP'de bulunan arkadaşlarımın Akşener'e cephe alacaklarını düşünmüyorum. Tayyip beyle kalsınlar, Ülkücü arkadaşlarımızın tamamı Meral hanıma oy atacaktır. Bizler arkadaşlarımızı tanıyoruz. Onlar da Meral hanımı tanıyorlar. O atmosferde her şey çok değişir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nida 2017-08-05 12:32:26

Erğer Sayın AKŞENER varsa tereddütsüz biz kadınlar ön saflarda yanındayız

Avatar
Ayhan 2017-08-05 16:18:12

BiZlerde yanındayız ama sakın cahil ve mafya tipli kahve kültürü cahilleri atsın tabi en başta dalavereci üçkağıtçı Aydın'ı yollasın hatta il dışına

Avatar
Burak 2017-08-08 17:41:24

Korkmaları çok normal. Gümbür gümbür geliyor Meral AKŞENER

Avatar
Osman çelik 2017-08-08 17:48:07

Sonuna kadar hem senin hem akşenerin yanındayız başaracağız merkezde birlik ülkede dirlik

Avatar
Tuğba 2017-08-08 18:38:54

sizi seviyor destekliyoruz sayin.meral Akşener

Avatar
Bir lider 2017-08-10 10:42:28

doğuyor ve bir takım kuruluyor.

Avatar
Mehmet Emin 2017-08-28 10:06:19

2 soru Meral AKŞENER milletvekili olmamasına rağmen 15 Temmuzda 2016 Başbakan olacağınını neye dayanarak söyledi. 15 temmuz darbesini yapanların darbecilerin konseyinin adı Yurtta sulh cihanda sulh sayın Akşener darbeden aylar önce yurtta sulh cihanda sulh demesi tamamen tavafukmu? tesadüf mü? Ne olur küfretmeden Bu iki soruya cevap verin arkadaşlar?

banner1048

banner354

banner820

banner599

banner1050