banner1046
banner1038
29 Mayıs 2020 Cuma 15:25
Vadi Besicilik’te, Kurban'a yoğun corona önlemi… Canlı yayında kesim!
Marmara Bölgesi’nin ve Kocaeli’nin en büyük ve hijyenik kesimhanelerinden birine sahip olan olan, müşteri memnuniyetini ön planda tutan Cezmi Çiçek’in sahibi olduğu Vadi Besicilik, koronavirüs salgını tehlikesinin geçmediği kentimizde 31 Temmuz’da icra edeceğimiz 4 günlük kurban bayramına, şimdiden çok sıkı şekilde hazırlanmaya başladı. Hijyen kurallarına verdiği önemle bilinen Vadi Besicilik, koronavirüs salgını nedeniyle de tedbirlerini en üst seviyeye çıkaracak. Vadi Besicilik, bir hastane ortamındaymışçasına önlemler alacak. Personel, korunaklı kıyafetleriyle kesim, yüzme ve parçalama işlemlerini yapacak.

Hissesiz kurbanlık satın alanlar, dilerse evlerinde bekleyecek, kurban etleri evine kadar ulaştırılacak. Hisseli kurbanlıklarda ise hissedarlardan sadece 2 kişi tribüne alınacak, diğer hissedarlar ve aileleri evlerinden kurban kesimini izleyecek.

Cezmi Çiçek, bunun için bir canlı yayın aracı ayarladıklarını, Kocaeli TV’nin kesimi canlı yayımlayacağını duyurdu. Çiçek, “Kocaeli TV’de, ayrıca Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube kanalları ile firmamızın internet sayfası olan www.vadibesicilik.com.tr adresinde de kesim canlı yayınlanacak. 2 hissedarın dışındaki diğer hissedarlar ile aileleri, kesimi, parçalamayı, paketlemeyi, kesimin her aşamasını canlı yayından takip edebilecek” dedi.


Vadi Besicilik'te geçtiğimiz Kurban Bayramı'ndan bir görüntü

KORUNAKLI KIYAFETLER... HERKES ALINMAYACAK!

Merdiven altı kesim yerlerinden sıkılan, kısa sürede içleri rahat şekilde kurban etlerine kavuşup bayramını rahatlıkla geçirmek isteyen vatandaşlar, şimdiden Vadi Besicilik’e başvurulara başladı. Daha önce Vadi Besicilik’te kurban kestiren vatandaşların adresi değişmezken, vatandaşların pek çoğunun hacca gitmeyecek olması, köylerde ve diğer pek çok kesim yerlerinde hijyen kurallarına uyulmaması, salgın nedeniyle ilgiyi Vadi Besicilik’ten yana kıldı. Çünkü Vadi Besicilik, Başiskele’de faaliyet gösteren Vadi Et ve Süt Ürünleri’nde olduğu gibi personelini korunaklı kıyafetlerle donatacak, tribüne herkesi almayacak. Hijyen konusunda verdiği güveni devam ettirecek. Üstelik Vadi Besicilik, tüm bu önlemlere, piyasada salgın nedeniyle fiyatların geçen yıla göre yüzde 50 civarında artmasına, daha şimdiden gördüğü ilgiye rağmen geçtiğimiz Kurban Bayramı’ndaki fiyatlarına yüzde 50 değil, sadece yüzde 10’a yakın bir artış yapacak.


Vadi Et ve Süt Ürünleri'nde olduğu gibi kesimhanede de bu kıyafetlerden giyilecek.

YOĞUN TALEBE RAĞMEN FİYATLAR…

Bu sene profesyonelliğine daha da profesyonellik katarak hem kendilerinin hem personelin hem de müşterilerinin salgından korunmasını sağlayacak önlemler alan Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek, şunları söyledi: “Korunaklı kıyafetler giyecek olan ekiplerimiz, doktor gibi bir korunağa sahip olacak. Bir hastane ortamı sağlıyoruz. Hijyenin en üst seviyede tutulacağı bir ortam hazırlıyoruz. Hac olayının bu sene olmayacağı gibi söylenti ve tatil programlarının daha az olmasından dolayı bu sene çok yoğun bir talep var. Bu hastalıktan dolayı insanlar daha modern kesim yerlerine yöneliyorlar. Köylerde kesimlerin daha zor olacağı, hijyenik olmayan ortamlarda kurban kesimlerinin biraz daha sıkıntı olacağından dolayı, tedbirlerin alındığı bir ortam arıyorlar. Biz bu hijyenik ortamı kendilerine sağlayacağız. Tribüne her hayvan için 2 hissedar alacağız. Diğer hissedarlara ise gelmemelerini tavsiye edeceğiz ancak gelirlerse de otoparklarda araçlarının içinde bekleyecekler. Etler, arabalarına kadar ulaştırılacak. Hem çalışanlarımızın hem kendimizin hem de müşterilerimizin sağlığını düşünmek zorundayız. Öte yandan bu sene et fiyatı olarak en düşük fiyatta kalmaya çalıştık. Geçen seneki Kurban Bayramı’ndan bu yana piyasada et fiyatlarında yüzde 50 artış olmasına rağmen biz, yüzde 10’a yakın bir artış yaptık. Bu kadar talebe rağmen fiyat artırmadık.”

İLETİŞİM KANALLARI

Detaylı bilgi ve başvuru için www.vadibesicilik.com.tr adresini ziyaret edebilir, Gölcük Lütfiye Köyü’nde yer alan tesisi ziyaret edebilir, aşağıdaki irtibat telefonlarını arayabilirsiniz…
Tel. 0262 437 80 66
Tel. 0262 437 81 45
Gsm. 0530 545 78 18
Gsm. 0530 140 26 68Son Güncelleme: 31.05.2020 18:11

banner1048

banner354

banner1129

banner599

banner820