banner1046
banner1135
banner1117
13 Kasım 2019 Çarşamba 13:19
Tekzip

Gazetemiz sitesinde çıkan ve başka bir siteden kaynak gösterilerek yayımlanan haberle ilgili olarak cevap ve düzeltme metnidir

”Büyükgöz, Köşker ’den o paraları alacak" haberi ile ilgili cevap ve düzeltme metni:

“İnternet sitenizin 04.1 1.2019 tarihli sayfasında ”Büyükgöz, Köşker ’den o paraları alacak" başlığı altında yayınlanan haber yazınız, gerçeğe aykırı, asılsız iddia ve ithamlar içeren. Abartılı rakamlarla muhatap Levent Köşker’i kamuoyunda küçük düşürmeye yönelik ve bu suretle kişilik haklarına saldırı niteliğinde bir haberdir.

Haber içeriğinde geçen iddialar hakkındaki cevaplarımız özetle aşağıdadır:

Müvekkil Levent Köşker, Gebze Belediyesinde çalıştığı sürece, görev aldığı tüm kademelerde bir kamu görevlisi olarak işin gereğini yerine getirmiş, görevini yasal düzenlemeler çerçevesinde sürdürmüş olup, hem haberinizdeki suçlayıcı dil ve üslup ile hem de haberinizde referans verilen diğer bir sitedeki “gününü gün eden” ve “egoistliğiyle çevresine nam salan“ gibi sıfatlarla müvekkilin kişilik hakları ihlal edilmiştir.

Müvekkil Levent Köşker, daha önce üstlendiği tüm görevlere, yetkili makamların usulüne uygun onayı ile atanmış, yıllar boyunca yapılan denetimlerde bu atamalar eleştiri konusu dahi yapılmamış, son olarak atandığı araştırma geliştirme müdürlüğü görevine de, öğrenim durumu ve hizmet süresi gözetilerek ilgili mevzuatına uygun bir şekilde atanmıştır.

Yeni yönetimin kendisini bu görevden alarak düz memur olarak ataması işlemi aleyhine idari yargı yerinde dava açılmış olup, atamanın usul ve yasaya uygun olup olmadığını belirleme görev ve yetkisi, Mahkemenin takdir ve değerlendirmesinde olan bir husustur. Durum bu iken haberinizde yer verilen “hileyle elde ettiği müdürlük kadrosu“ ifaresi haber sınırlarını aşan, yargısız infaz niteliğinde bir beyan olup kabul edilemez.

Müvekkil Levent Köşker’in müktesep kadro ve derecesi ile atandığı farklı görevler kadro ve dereceleri için ödenen ücretler arasındaki fark, iddia edildiği gibi fahiş miktarlar olmayıp, bu farkın 300.000,00 TL olduğunun hangi bilgi ve hesaplamaya dayandığı belirsizdir. .

Müvekkilin her görevinde aldığı ücretler, yasal olarak hak edilmiş ücretler olup. fahiş bir miktarda haksız kazanç elde edildiği iddiası, tamamen müvekkili kamuoyunda küçük düşürmeye yöneliktir.

Hak arama özgürlüğü, Anayasa ve yasalarla tanınmış bir akur. Kişinin çalıştığı kurumda bir haksızlığa uğraması durumunda da, kurumu aleyhine dava açılması işin doğası gereğidir. Buna rağmen müvekkilin kurumu aleyhine  dava açılmasının vefasızlık veya kötü niyet olarak ima edilmiş olması, bilgisizlikten kaynaklanmamış ise art niyetli bir yaklaşımdır. Bu nedenle cevap hakkımızı kullanarak asılsız haberin düzeltilmesini talep etmekteyiz.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1048

banner354

banner599

banner820