banner929
banner887
11 Ağustos 2018 Cumartesi 15:04
Sonunda isyan ettiler:  İZAYDAŞ bizi öldürüyor
banner919

Alikahya’da kurulu olan İZAYDAŞ fabrikasının yıllardır çevreye yaydığı kötü koku sonunda bölgede yaşayan vatandaşı isyan ettirdi. Alikahya hizmet binası önünde toplanan vatandaşlar, fabrika önüne kadar yaklaşık 50 araçla konvoy şeklinde giderken, İZAYDAŞ fabrika girişinde gerçekleştirdikleri eylemle, fabrikanın kokunun önlenmesi için gerekli düzenlemeleri yapması gerektiğini söylediler. Alikahya Anti-İZAYDAŞ teşekkülü adına açıklamayı gerçekleştiren Hüseyin Karavar yaptığı açıklamada, “Alikahyalılar bu koku ve kimyasallar yüzünden ölüyor. Cumhurbaşkanı sesimizi duyana ve fabrika bu sorunu çözene kadar eylemlerimiz artana kadar devam edecek” dedi.

BİZLERE SÖZ VERDİLER

Alikahya Anti-İZAYDAŞ teşekkülü adına konuşan Hüseyin Karavar açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Kamuoyunun da takip ettiği gibi AliKahya’da oturan halklar olarak 20 yıldır İZAYDAŞ fabrikasının çöp kokusunu çekmekteyiz. 1996’da kurulduğu günden bu güne gelen tüm Belediye Başkanları, milletvekilleri ve siyasiler çöp fabrikasını kaldıracağına dair her defasında bizlere söz verdiler. Siyasi parti ayırmadan bu sözü her partinin temsilcileri verdi.

HEM KOKU HEM KİMYASAL ARTTI

Her seçim döneminde bu sözler tutulacak diye beklerken yönetimi elen herkes kapatmayı bir tarafa bırakın daha da büyüterek hem kokunun hem de kimyasalın artışını sağladılar. Artık Alikahya eski Alikahya değil. Ölümlerin %90’ı kanser vakalarından olmaya başladı. Eskiden ara sıra duyduğumuz çöp kokusu her gün kokmaya başladı. Yaz aylarında kokudan eve duramaz halde geldik.

DEMOKRATİK HAKLARIMIZI SAVUNACAĞIZ

Artık dayanılmaz noktaya geldi. Bizler tüm siyasilere ve yöneticilere bu durumu aktarmamıza rağmen çözüm üretmek adına hiçbir şey yapılmamış geçici önemlerle gazımız alınmıştır. Artık bıçak kemiğe dayandı. Bu saatten sonra bizler hakkımızı aramak ve bu zulme son vermek için tüm demokratik haklarımızı kullanacak, artık durmayacağız. Bu sorun çözülene kadar eylemlerimize devam edeceğiz.

Bizler yeni tesisin yapılma sürecine kadar bu fabrikanın kapatılmayacağını biliyoruz. Bu nedenle tek istediğimiz Alikahya halkına bu kokuyu reva görülmesinin önüne geçilmesi ve çöplerin farklı lotlar açılarak Alikahya halkını rahatsız etmeyecek bölgelere dökülmesini istiyoruz. Bu talebimiz gerçekleşene kadar eylemlerimiz kademeli olarak artarak devam edecektir. Bizler yaşam haklarımıza sahip çıkıyor çöp kokusu istemiyoruz. Şunu da herkes bilmelidir ki; bir sonraki eylemimiz bu kadar mütevazi olmayacaktır. Herkes görevini doğru yapsın, biz de yaşamsal haklarımızı doğru yaşayalım. “

Son Güncelleme: 11.08.2018 21:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İzmitli- İzaydaş 3 2018-08-29 21:55:22

Çok rahatsız oluyorsanız İZAYDAŞ'yanına ev yapmayacaktınız sizin evleriniz yokken İzaydaş yapılmıştı,zaten bu bölgedeki bir çok ev kaçak hala kaçak ev yapanlar ve kat çıkanlar varmış!

Kocaeli böyle hem burada para kazanacaksınız çöpünüzü,bokunuzu temizleyecekler birde beğenmeyeceksin,eylem yapılacak fabrikalara çevreyi kirletenlere eylem yapmayacaksın Çevre ve Canlılar için çalışan kuruluşa saldıracaksın...

İzaydaş gibi tesisler Avrupada var...Onların bir tek farkı var çalışma hakları daha ileri düzeyde bu tesislerde çalışan insanlara yıpranma hakkı sağlanıyor.

İzaydaş olmasaydı etrafımızdaki fabrikalar atıklarını her yere gömerler,atarlar ve sokaklarda şehirlerde çöp dağları her yerde olur veya her yerde vahşi çöp depo alanları olurdu.
Siz buralı olmadığınız için eski beğendik yolunu çöplüğü,İzmit körfezinin kokusunu bilemezsiniz.

Avatar
İzmitli- İzaydaş 2 2018-08-29 21:54:41

O tır Türkiyedeki yabancı şektörlerden geliyordur geri zekalı.

Sizin Sayın Sefa SİRMEN'e hergün dua edin bu tesisi yokluklar,kaynak kısıtlığı içerisinde kazandırmış yoksa Kocaeli'nin her yeri çöp dağları ve kokudan geçilmezdi bok götürürdü her yeri.
Bu tesis proje Entegre Çevre Projesi kapsamında Atıksı arıtma tesisleri,Yuvacık barajı,Atık su kollektörleri,İçme suyu isale hatları yapıldığı dönemlerde yapıldı.

Ufacık İzmit körfezinde 35 tane liman...7 tane tersane var ve Yıldız Entegre Başiskele Bingo yanına bir liman daha yapmak istiyor,dağlarda tepelerde ormanlar yok edilip betonlaşma sağlanıyor siz bunlara duyarlı olun...
Dilovası çöp depolama alanı kapatılmış,oradada sizin gibi embesiller eylem yapmışlar Fikri IŞIK'kapatın demiş kapatmışlar bütün Kocaeli bölgesini Evsel çöpleri İZAYDAŞ'yanındaki depolama alanına geliyormuş araç yoğunluğundan çöpün çok gelmesinden çöp üzeri hemen kapatılamıyormuş bu yüzden havalarında çok sıcak olmasıyla beraber bazen çöp kokusu olabiliyormuş.

Avatar
İzmitli- İzaydaş 1 2018-08-29 21:53:25

İZAYDAŞ'sizin çöplerinizi temizliyor depoluyor...Embesiller gibi hareketler yapıyorsunuz kaç yaşında insanlar!

Çevreci ve Çevre için çalışan bir kuruluşa saldıracağınıza,Mademki çevrecisiniz siz Tüpraş'ın bacalarından çıkan zararlı gazları ve emisyonları görün,Tüpraşada kendi işi olmadığı halde atık yakmasına için veriliyor...Çimento fabrikalarının bacalarından çıkan emisyonları kendi işleri olmadığı halde tehlikeli atık yakma işine soyunmalarını görün,çevre bakanlığının bunlara bu atık yakma işinin onlara ait olmadığı halde atık yakma izni vermesini görün...çevre katliamını görün.

İZAYDAŞ'tan dolayı Çevreye hiçbir zararlı etki yok çünkü sistem çevreci ve çevre için çalışan bir kuruluş...Bacasına kuşların konabildiği bir tesis...
Bir embesil bu ülkede bunlardan çok var zaten bu iktidar sayesindede çoğaldı!
- Yurt dışından atık geliyor diyor ulan embesil adamın işi gücü yok Türkiye'ye kadar atıkmı taşıyacak,merak etme yurdışında İZAYDAŞ gibi tesislerden çok var...O tır Türkiyedeki--

Avatar
Antifatmagökçengillerden Aslan gülsüm Kandemiroğulları 2018-08-12 03:14:20

İzaydaşa da sokayım!

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner921

banner328