banner881
banner887
banner883
04 Nisan 2019 Perşembe 21:00
Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptılar
banner728

Hastanelerde sağlık çalışanlarının katkıları ile elde edilen (Döner Sermayelerin) Ek Ödemelerin kurumların ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılarak çalışanlara sabit ek ödemeler dışında her hangi bir ödeme yapılmaması nedeniyle illerden gelen 81 Şube Başkanının katılımı ile birlikte Sağlık Bakanlığı önünde Türk Sağlık Sen ve Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı öncülüğünde kitlesel basın açıklaması yapılarak Döner Sermayeler hakkında toplanan 50 bin dilekçe Sağlık Bakanlığına ve Yüksek Öğretim kurumu (YÖK) teslim edildi.

SAĞLIKTA ŞİDDETE ÇÖZÜM BULUNMALI

Döner Sermayeler ( Ek Ödemeler ) hakkında Sağlık Bakanlığı önünde yapılan kitlesel eyleme Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’de katıldı. Başkan Çeker burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti, “Kamuda, sağlıkta şiddete bir an önce çözüm bulunmalıdır. Çalışanlar hayatlarından endişe etmeden hizmet üretebilmelidirler. Hükümet bu konuda acil düzenleme yapmalıdır.”

ÇALIŞANLAR SABİT EK ÖDEMELERE MAHKUM EDİLMİŞTİR

Bugün sağlık çalışanlarının haklı taleplerini dile getirmek için buradayız. Çalışanların emekleri ile elde edilen döner sermayelerin çalışanlara adaletli bir şekilde dağıtılmayarak kurumların ihtiyaçları için kullanılmak suretiyle çalışanlar sabit ek ödemelere mahkum edilmiştir. Sağlık çalışanlarının haklı taleplerini ve Döner Sermayelerin personele dağıtımında yapılan adaletsizliği her platformda dile getirmemize ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine iletilmesine rağmen Bakanlık çalışanın haklı taleplerini dikkate almayarak yeni düzenleme yapmama noktasında ayak sürümektedir. Temennimiz bakanlık sağlık çalışanlarının feryadına kayıtsız kalmaz. Sağlık çalışanlarının talepleri doğrultusunda yeni bir Döner Sermaye düzenlemesini çalışma hayatına uyarlayarak sağlık çalışanlarının mağduriyetine son verir.”

TÜM TARAFLARI MEMNUN EDECEK DÜZENLEMELER YAPILIR

Demokrasisi gelişmiş ülkelerde kurum yöneticileri çalışanlar hakkında yapılacak düzenlemelerde çalışanların temsilcilerinin görüşlerini de alarak tüm tarafları memnun edecek düzenlemeleri çalışma hayatına uyarlar. Umarız Sağlık Bakanlığı ve YÖK sağlık çalışanları için yapılacağı yeni Döner Sermaye düzenleme yönetmeliğinde çalışanların sesine kulak verir. Yeni Döner Sermaye düzenlemesinde katsayılar arttırılmalı ve yükseltilen katsayılarda tavan oranda uygulanmalı, sözleşmeli daime işçi pozisyonunda çalışan personelin maaş ve diğer özlük hakları, 4/B sözleşmeli personelin aylıklarının genel bütçeden ödenmesi ve Sabit Ek Ödemelerinin de genel bütçeden ödenmesi yönünde hükümler getirir. Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarının beklentileri doğrultusunda yeni bir düzenlemeyi kısa sürede hayata geçirmelidir. Türk Sağlık Sen olarak konun takipçisi olacağız”

Anahtar Kelimeler:
Türk Sağlık Sen
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
41441 2019-04-04 23:39:09

Tebrik ederim her birinizi sut fiyatları fazla olan yada sut listesinde olmayan malzemeleri alıp dönerden ödüyorlar bazen dönerden firma paralarını ödüyorlar adil mi ?

Avatar
Çoşkun 2019-04-04 21:33:11

Sağlık çalışanları geçim sıkıntısı içinde,çalışma şartları çok ağır. Baskı, zulüm, mobbingin karalı var. 3600 gösterge hala verilmedi. akp 3600 göstergeyi vermeden önce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu yok edip yerine tek adam diktatöre bağlı -diktatör memuru- yasasını çıukarmanın hazırlıklarını yapıyor.

banner354

banner820

banner482

banner599

banner879

banner328